Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v4 PRO 2019


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 22:53

Dneska jsme byli na keši ve skalách, které vystupují z vody v zákrutě řeky. V OSM na rozdíl od Garminu nejsou skály namalované. Proti proudu přístup snadný, po proudu po správném břehu přístup nemožný. To, že si můžu skály nyní domalovat mě nepomůže, já už to vím. Informace potřebuju před první návštěvou místa.
  • 0
Vložený obrázek

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2019 - 23:46

Fňukat nad tím, že tam něco není, nepomůže vůbec nikomu. Když to tam dokreslis, tak to tam bude pro všechny ostatní po tobě. Tu mapu neděláš pro sebe, ale pro ostatní. Všechno, co na OSM mapě máš, máš díky tomu, že ti to tam jiní uživatelé před tebou nakreslili.
  • 3

#23 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 8:57

Jako si neopravuju auto nebo nepeču chleba, tak nechci ani malovat mapu. Chci mít nejlepší dostupnou mapu. Kdo ji namaloval ani jestli je zadarmo nebo za peníze mě nezajímá. Aktuálně ji má Garmin. Až to bude OSM, budu jenom rád, protože nebudu vázaný na proprietární hardware, přeci jenom jak stárnu má Oregon čím dál menší displej.
  • -1
Vložený obrázek

#24 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 9:51

Hele, já jenom říkám, že v oblasti, kde se pohybuji, jsou Garmin mapy přesnější a vyhovují více mému účelu použití, budu je používat i nadále, tečka. Netvrdím, že je dokonalá a je v ní všechno přesné.

Můžeš být konkrétní? Ve které oblasti?
  • 0

#25 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 12:51

Konkrétně myslím oblast bouzovska:

 

OSM: Tady už žádné sady dlouho nejsou, jsou z nich pole.

2019-12-31 12_26_01-Microsoft Store.png

 

Garmin:

2019-12-31 12_33_43-Pošta.png

 

OSM: Úplně chybí velké skalní masivy

2019-12-31 12_36_11-Pošta.png

 

Garmin:

2019-12-31 12_37_05-Pošta.png

 

OSM: Naprosto chybí polní cesty, které tam jsou, často po nich chodím

2019-12-31 12_39_20-Pošta.png

 

Garmin:

2019-12-31 12_39_59-Garmin BaseCamp (Pouze 2D).png

 

OSM: Tady žádná vodní plocha už pěkně dlouho není, možná desítky let, byl to bývalý bazén

2019-12-31 12_44_01-Garmin BaseCamp (Pouze 2D).png

 

Garmin:

2019-12-31 12_45_57-Garmin BaseCamp (Pouze 2D).png

 

 

 

 


  • 0

#26 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 12:54

Na další obrázky už nemám místo, takto bych mohl pokračovat donekonečna.

 

Globální nedostatek OSM jsou i chybějící terénní hrany, když jdu takzvaně "za šipkou", tak nechci chodit přes různé rokle v lese.


Tento příspěvek byl upraven od MišutkaCZ: 31 prosinec 2019 - 12:56

  • 0

#27 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 17:28

Tak jasne, kdyz chces ukazat, jak je OSM blba, tak si vzdycky najdes tisic prikladu. Jenze ono to plati i obracene. Taky jsem ti tu chtel nasazet mnoho obrazku, ktere by dokazaly opak. Ale pak jsem si rekl, ze ani nemusim, ze mohu pouzit ty tve! ;)

 

Takze treba hned u prvni sady krasne vidim, co je louka, co je pole. Chodit za sipkou pres pole muze byut velmi osidne. Jednou budes mit boty same blato, jindy te odtamtud pozene zemedelec s vidlema. Takze pro mne je treba dulezite vedet, jestli je to louka nebo pole. V Garmin mape (i treba na mapy.cz) to ale nezjistim, je tam pouze bilo...

 

U druhe sady k tem polim pridame nejake chybejici cesty u Garminu (treba vleve casti u domu pres pole), spatne vedenou modrou turistickou znacku, i zcela chybejici informaci o vystupu z Javoricske jeskyne.

 

U treti sady obrazku k tomu vsemu muzu pridat treba chybejici informaci o turistickem pristresku, coz muze nekoho v nepriznivych podminkach vytahnout z pekne bryndy.

 

A posledni sada? tam treba Garminu chybi ploty, lavicky, infotabule...

 

A takovych prikladu bych nasel tisice. Kazdy si tam najde sve vyhody i nevyhody na vsech stranach. Kazdy ma priority jinde. A v prospech OSM hraje cena i cetnost aktualizaci... To, co ukazujes dneska, nemusi za chvili platit.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 31 prosinec 2019 - 17:29

  • 0

#28 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 17:56

Například u první sady obrázků ale žádné sady a pole, jako je to na OSM, už vůbec nejsou, jsou z nich pole. U Garminu taky většinou poznám, co je pole (bílé plochy) a louky jsou taktéž vyznačené, v tomto případě správně. 

 

Ale myslím, že to nemá cenu řešit, každý nechť si používá co chce a co mu lépe vyhovuje ;-)

 

Hodně úspěchů v novém roce :-)


  • 0

#29 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 17:57

Já měl naposled TOPO 2010, tu jsem koupil s navigací. Dost mě štvalo, že jsem viděl každý pramen a studnu, ale ne název vesnice, kam jsem šel. Od jisté doby jsem přešel na OSM (od VasaM) a TOPO mám jen jako zálohu, kdybych ji potřeboval. To samé blízké zahraničí. Dost mě zklamalo Chorvatsko od Holanďanů, chybělo tam skoro všechno, stahoval jsem ji několikrát po několika letech a pořád stejná. Na navigování ke keši to stačí a v mobilu mám mapy.cz, které jsou i v zahraničí dost podrobné (a jsou to OSM). V TOPOmapě jsou opravdu i lesní průseky, ovšem když jsem na to jednou spolehnul, byl to zarostlý krpál dobrý tak na zlámání nohy. A kolem Lednice a Valtic byly lesní cesty úplně jinak než ve skutečnosti, naštěstí je tam les průchodný a dá se jít za šipkou.

Dobré mapy jsou základem, ale na žádně nebudou všechny drátěné ohrady pastvin, které přibývají jak houby po dešti a často jsou dočasné, takže se do map nemohou dostat. Jednou jsem šel několik kilometrů a odbočit z cesty nikde nešlo, všude dráty, přitom na mapě ty cesty byly.

Také se svěřím se svými zkušenostmi s mapami, vše je o preferencích a financích za Garmin mapy. Mám stále letitou Topo 2011 Pro(pro mne byla zdarma) a novou Topo_Ceska republika_ Vasa v.048. Na běžnou orientaci Vasa mapy vyhovují, ale je pravda, že ve vojenských Brdech občas zapnu i to Topo_2011_Pro a vidím ty pěšinky(průseky, skalky...) Od roku 2015 mapy Garminu není možné instalovat do PC, ale jen prohlížet(nepočítám cestu přes virtuální jednotku) a tak dávám přednost OSM mapám při plánování tras. Letos na Madeiře úplně v pohodě.  


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2019 - 18:18

Například u první sady obrázků ale žádné sady a pole, jako je to na OSM, už vůbec nejsou, jsou z nich pole. U Garminu taky většinou poznám, co je pole (bílé plochy) a louky jsou taktéž vyznačené, v tomto případě správně.

 
Jenze bile plochy jsou jednolite, nevis, kde konci a zacinaji jednotliva pole, nemas tam informace o mezich.
 
Jinak dekuji za zpetnou vazbu, i podle novych ortomap to vypada, ze sad byl opravdu zrusen a predelan na pole. A ted prijde ta sranda - v OSM je to uz opraveno! (Nezapomen na to, ze porovnavas s pul roku starou mapou.)
 
Pokud mas nejake dalsi poznatky, budeme radi, kdyz se s nami o ne podelis. Nemusis byt ani automechanik, ani pekar, staci to jen jednoznacne popsat. Mame na to vlakno: http://www.geocachin...v-openstreetmap Díky.


  • 0

#31 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 18:36

.....budeme radi, kdyz se s nami o ne podelis. Nemusis byt ani automechanik, ani pekar, staci to jen jednoznacne popsat. Mame na to vlakno: http://www.geocachin...v-openstreetmap Díky.

 

Myslíš to vlákno, v kterém dostává Kreten kapky, že to jen ohlásí a neopraví? Sorry, ale nedalo mi to ;-)


  • 0

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2020 - 19:10

Kreten zrovna není slečinka, co by se urazila. A rejeme tam do něj proto, ze jsme přesvědčeni, že ty drobné úpravy opravdu zvládne udělat sám. Ale pokaždé jsme jím nahlášenou chybu opravili.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama