Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.5

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
160 odpovědí na toto téma

#81 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2020 - 23:50

Najít co?

Historie změn GeoGetu je na https://www.geoget.c...p/gg2_changelog, ale to asi budeš vědět  ;)

 

A benchmarky hledám přes odkaz na konci listingu (Find... ...all nearby benchmarks). Jen to musí být keš v USA, jinde nejsou.

V našich končinách jsou sice k ničemu, ale vzhledem k té srpnové akci v Seattlu předpokládám, že by se o ně pár lidí mohlo zajímat jako o další typ do sbírky...


  • 0

#82 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 12:10

Dnes se mi stala taková zajímavá věc.

Databázi GeoGetu si udržuji co nejvíc aktuální stahováním automaticky generovaných PQ rozdělených podle časových úseků. 

A dnes mi GG zahlásil zaplněné PQ, které obsahuje určitý časový úsek z roku 2013.

Ve skutečnosti ale to PQ, nastavené na 1000 keší, nepřeteklo, ale naopak počet keší v tom časovém úseku poklesl a to přesně na 500 keší.

Tak nevím, jestli ta varovná hláška je chyba nebo prostě vlastnost.

 

Přiložené miniatury

  • gg.png
  • gc.png

  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#83 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 12:25

GG vyhodnocuje pocet kesi v PQ a pokud je presne 500 nebo 1000, predpoklada, ze bylo dosazeno hranice pro jeho tvorbu a vydava varovne upozorneni. Nema jak zjistit, zda ten kulaty pocet je celkovy nebo je jeste neco, co do PQ nebylo zarazeno kvuli limitu. 


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 13:46

Je to proste varovani, ze neco takoveho teoreticky mohlo nastat. Je na cloveku, aby si overil, jeslti k preteceni opravdu doslo, nebo ne.


  • 3

#85 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 21:39

Cerveny krouzek je znacka, ze ta keska je zrovna na seznamu v Geogetu.

Mensi zeleny krouzek zase znaci, ze tu kesku mate odlovenou.

 

Takze ono zalezi na tom, jak tu mapu poustite. Pokud ji otevrete nad prazdnym seznamem, tak ukaze vse z databaze, ale zadny krouzek tam nebude. Kdyz si z ni zacnete kesky pridavat na seznam, zacnou pribyvat krouzky. (zatim ne hned, az pri prekresleni ikonek - to budu jeste vylepsovat.)

 

Pokud ale otevrete mapu nad plnym seznamem, tak mapa primarne ukazuje jen to, co je na seznamu. Pak jsou krouzky prirozene u vseho, dokud si neprepnete rezim zobrazeni.

Ahoj, nešly by ty červené kroužky volitelně vypínat? Nebo je vůbec nekreslit, když je přepínač na Geoget List? To pak mají všechny keše onen kroužek a mapa se zbytečně znepřehlední. 

Případně otočit logiku a malovat kroužky u keší, které nejsou v seznamu.

Děkuji.


  • 1

#86 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2020 - 22:32

Za možnost vypnutí těchto kroužků v nastaveních pro ty, kdo je nepotřebují, bych se přimlouval. To asi není nic proti ničemu.


  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#87 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 12:52

Já se přidávám. Pryč s kroužkama!  :ph34r:


  • 3
www.povetrnik.cz

#88 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 13:31

Taky se mi pro mé účely zdají zbytečné, někdo ale může mít jiný názor. Takže pokud to půjde, tak volitelně, pokud to nepůjde tak nechat jak to je.


  • 1

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 13:40

Ahoj, nešly by ty červené kroužky volitelně vypínat? Nebo je vůbec nekreslit, když je přepínač na Geoget List? To pak mají všechny keše onen kroužek a mapa se zbytečně znepřehlední. 

Případně otočit logiku a malovat kroužky u keší, které nejsou v seznamu.

Vypinani nechci, protoze tenhle bude chtit vypnout krouzky, tamhleten bude chtit vypnout parkoviste, treti bude chtit vypnout mysterky, ctvrty bude chtit vypnout propojovani waypointu... a ve vysledku stravim pul roku vyrabenim hejblatek pro vase rozmary.

Nekreslit to, pokud je zapnuty seznam, by logiku melo, i kdyz se dost bojim, ze zase stravim furu casu vysvetlovanim, proc se to nekterym nekdy kresli a nekdy ne. Za uvahu to stoji, i kdyz jsem se dost snazil, aby ta kolecka byla dostatecne patrna a zaroven co nejmene rusiva.

Otocena logika mi prijde nesmyslna. Normalni je nemit na seznamu vubec nic (tedy zakrouzkovalo by se uplne vsechno), a pak si z mapy na teprve na ten seznam veci pridavat. (Druhe uziti je, ze si vyfiltruju neco specifickeho, a chci videt na mape prave jen to... jsme u predchoziho odstavce.)


  • 0

#90 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 13:51

Já si přisadím - už to tu dříve zaznělo: jsem pro možnost vypnutí otazníků u mysterek.

 

Důvod: mám hodně vyluštěných mysterek v nějaké oblasti, vyberu si je do seznamu a zobrazím na mapě. Fakt mne v tu chvíli naprosto nezajímají otazníky ani propojovací čáry a při větším počtu keší na malé ploše naopak tyto informace navíc při práci s mapou hodně zdržují.

 

Děkuji předem zdvořile za kaldné vyřízení žádosti.


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#91 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 14:06

A uz to zacina... ten bude chtit tohle, ten zas tohle...


  • 1

#92 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 14:11

ten bude chtit tohle, ten zas tohle...

a dohromady budeme chtít moc. (Omluvte spam, ale nemohl jsem si odpustit parafrázi starého hitu.)


  • 2

#93 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 14:13

Chápu že správný postup práce s geogetem je začínat s prázdným oknem. Ale asi málokdo to tak používá.

To samé s mapou. Málokdo chce mít na mapě všechno včetně parkovišť a výhledů, ve městě s bohatou podkladovou mapou je to nepřehledné. V okně geogetu to nevadí, tam jsou waypointy sbalené.

Řešením je vyfiltrovat si to před zobrazením mapy v geogetu.

Jo, hejblátka jsou hejblátka, někdy by ale stačilo jen nastavení ve správci pluginů, což je v podstatě editace ini souboru. Vím, i ta práce s ini souborem se musí naprogramovat a program je pak plný výhybek, jen se nemusí k tomu programovat ta grafika. A spousta uživatelů se bude ptát, jak to nastavit.

Za mě - ať to zůstane jak to je, naučím se to používat tak jak je to udělané. Znám profesionální programy, které stály desítky milionů a jsou v nich takové chyby v uživatelském rozhraní, že ten kdo to programoval v tom určitě nepracoval a když tak jen na zkoušku.


  • 0

#94 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 14:50

Já bych se chtěl připomenout s tím, že když stahuji kešky a dojde mi limit, tak GeoGet píše nesmyslný počet zbývajících kešek ke stažení - jsou to čísla od nuly až po 16000 a připadá mi to, že jsou generovaná generátorem náhodných čísel. Přitom skutečný stav je něco mezi nulou a 49. A bylo by hezké, když by GeoGet v tomto okamžiku se nesnažil stáhnout celých 50 kešek tak jak to dělá, ale vybral jen ten skutečný počet zbývajících kešek, aby se opravdu stáhl celý limit 16000.


  • 0

#95 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:27

Já si v GG otevřu seznam, z nej si odeberu, co mne nezajímá (např keše mimo ČR, T5, earth, odlovené) a tyto si zobrazím v mapě a plánuju trasy a výlety. V tomto případě ty kroužky mají nulovou informaci. Jen tam centru města dělají rudé peklo ;-)
  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:31

Chápu že správný postup práce s geogetem je začínat s prázdným oknem. Ale asi málokdo to tak používá.

To samé s mapou. Málokdo chce mít na mapě všechno včetně parkovišť a výhledů, ve městě s bohatou podkladovou mapou je to nepřehledné.

Myslíš, že jako Pražák mám málo bohatou mapu s málo keškama?

 

Opravdu pořád nechápu, proč se zdržovat načítáním kesí do seznamu, když to není potřeba. To dělám jen tehdy, kdyz chci nějakou množinu keší někam exportovat. Jinak na bežné plánování výletu si hned nad prázdným seznamem pustím mapu, kouknu se kam potřebuju, kešky, co mne zaujmou, si hodím na seznam a pak si je třeba luštím, plánuju, atd. Nač to delat složitě? V tu chvíli mne ta kolečka neotravují, naopak mne jasně dávají najevo, co už jsem si dal na seznam.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 30 leden 2020 - 16:32

  • 1

#97 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:42

Asi proto, že rád po spuštění vidím poslední nálezy. Tak si je tam zobrazuju. A pokud mě načítání zdržuje, zastavím ho. Většinou nezdržuje.

A mapa - osobně už používám na webu GC nejvíc google, protože naše turistická je v centrech samá ikona sama o sobě, keše se v tom ztrácí. Na plánování trasy je ale česká turistická bez konkurence.


  • 0

#98 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:47

Každý ten modus operandi máme asi jiný. Já doposud dělal přípravu na výpravu tak, že jsem se pohyboval na browse map u Groundspeaku, kde mám aktuální informaci o tom, jestli je něco disablované. Což může zahrnovat třeba silnici 300 km někam. Keše kolem ní v databázi nemám, takže je v Geogetovské mapě kešek neuvidím. Stejně mě zajímá jen pár pro zpestření cesty a ty si do databáze natáhnu, netřeba, aby v db bylo vše.

 

No a seznam si obvykle zobrazím na GG mapě pro kontrolu. Potom keším v přichystaném seznamu přiřadím tag "vyprava = Liberec" (například) a v a:Drake si je podle toho vyfiltruju a postupně k nim naviguju.

 

Uznávám, že kolečka mají svou informační hodnotu a je fajn tuto funkcionalitu mít. Jen mi přišlo, že by nemuselo být těžké zobrazení nové vlastnosti podmínit jedním zaškrtávátkem v nastaveních. Ale pokud se mýlím, s kroužkama samozřejmě vyjdu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#99 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:53

Mapa jako takova vubec zadne nastaveni nema. Rozdil mezi zadnym nastavenim a jednim nastavenim je obrovsky.
Krom toho si staci uvedomit jednu drobnost... mapa nebezi v Geogetu, ale ve vasem internetovem prohlizeci. A vas prohlizec opravdu do nastaveni Geogetu nevidi. Uz chapes, proc se mi do nastavovatka nechce?


  • 0

#100 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 16:54

Např. jedu někam daleko, načtu si vše do seznamu přes uložený filtr, do chvilku mám velký seznam a pak si otevřu mapu a jen courám po mapě, kde se mi zlíbí. Nemusim lézt do GG a něco přidávat do seznamu. To by mi zabralo víc času než cca 15 s na začátku na načtení skoro celé databáze s odstraněním toho, co mne opravdu nezajímá.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama