Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.5

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
160 odpovědí na toto téma

#101 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:03

Že tam nechceš mít spousty ovladačů chápu. Ale ten režim zobrazení seznamu a kolečko ze seznamu by byl hratelný ne?
Stejně mic děkuji za celý GeoGet ;-)
  • 0

#102 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:15

Např. jedu někam daleko, načtu si vše do seznamu přes uložený filtr, do chvilku mám velký seznam a pak si otevřu mapu a jen courám po mapě, kde se mi zlíbí. Nemusim lézt do GG a něco přidávat do seznamu. To by mi zabralo víc času než cca 15 s na začátku na načtení skoro celé databáze s odstraněním toho, co mne opravdu nezajímá.

Ja si prave nenactu nic, pustim mapu s prazdnym seznamem, a automaticky brouzdám mapou nad vším (dosud neuloveným a bez eventů). A nemusím se zdržovat vůbec.


  • 0

#103 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:17

Že tam nechceš mít spousty ovladačů chápu. Ale ten režim zobrazení seznamu a kolečko ze seznamu by byl hratelný ne?
Stejně mic děkuji za celý GeoGet ;-)

vsak jsem uz napsal, ze to stoji za uvahu.


  • 0

#104 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 17:27

Ja si prave nenactu nic, pustim mapu s prazdnym seznamem, a automaticky brouzdám mapou nad vším (dosud neuloveným a bez eventů). A nemusím se zdržovat vůbec.

Ale to se mi tam motají keše, které nechci. Earth, T5 atd...
  • 1

#105 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2020 - 18:34

Já plánuju výlety nad mapou.cz (bez keší), nebo nad GC mapou na GC stránkách. Nebo nad papírovou mapou. Většinou plánuju výlet a až pak co je tam za keše a jestli by se nehodila nějaká oklika. V mapě z GG si jen kontroluju nějaké výběry. Proto mě její funkčnost tak netrápí. Jaký rozdíl je mezi jedním a žádným nastavením, to vím. A chápu, že mapa je html stránka, neví nic o geogetu, co ji vygeneroval. Ale asi to tak úplně nebude, protože na geoget reaguje. Chápu ale, že elementem na mapě dávat něco vědět geogetu, by asi nešlo, nebo těžko. A že někdy zdánlivá prkotina znamená všechno překopat od začátku, což tady smysl nedává.


  • 0

#106 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 14:34

To vždycky potěší, když mi někdo vysvětlí, že tomu vlastně vůbec nerozumim.


  • 1

#107 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2020 - 23:49

No, nakonec v tom vidím jedinou výhodu a to, že to je rychlé... nic víc.

Buď si musím vybrat červené peklo nebo waypointové peklo a vůbec strefovat se myší do toho pixelu kde se špendlík zapichuje do mapy je další peklo. Dával jsem tomu šanci, ale asi se přeorientuju na „Keškomapu”, která je pro mě uživatelsky mnohem příjemnější a má všechno o co tady uživatelé volají. Škoda geogetí mapy  :(


  • 0
www.povetrnik.cz

#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 7:33

Používej si co chceš, demonstrativní nasírání si nech pro sebe. Dohodli jsme se přeci, že s těmi kroužky něco zkusím, a aktivní zóny špendlíků rozhodně nejsou pixel. Ggmap má být rychlá a jednoduchá mapa. Basta fidli.
  • 1

#109 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 10:33

Používej si co chceš, demonstrativní nasírání si nech pro sebe. Dohodli jsme se přeci, že s těmi kroužky něco zkusím, a aktivní zóny špendlíků rozhodně nejsou pixel. Ggmap má být rychlá a jednoduchá mapa. Basta fidli.

 

Demonstruješ tady úplně to samé.  Jo, ale musím uznat, že ta aktivní zóna se zlepšila, už mi stačí cca jen dva kliky oproti cca 10 v minulosti. Snaha nás všech co tu diskutujeme, je motivovaná individuálním pocitem jak by to mělo vypadat a jak tu používáme my a hlavně se dobrat nějak k tomu co chceme mít zobrazené bez dalších rušivých vlivů (kroužky, waipointy, otazníky apod.). Bez tvých reakcí by se člověk ani nedozvěděl některé funkčnosti, které si necháváš pro sebe. Třeba jsem nevěděl, že jdou keše zobrazit bez načítání do seznamu.. dobré vědět, ale jinak mi to moc nepomohlo a tak si tady demonstrativně rýpu ;-)


  • 0
www.povetrnik.cz

#110 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 11:38

Zopakuji, že úkolem ggmap není udělat všemocnou mapu, která vyhoví všem. Ale udělat základní jednoduchou mapu, která vyhoví většině uživatelů s jednoduchými požadavky. Uživatel se složitými požadavky si jistě poradí s doinstalování nějaké složitější mapy. Může si vybrat, jestli mu to stojí za to, nebo jestli jiné výhody převáží nad nějakou tou nevýhodou.

Ggmap je pořád v těžkém vývoji, jak to čas dovolí. To, že ti nevyhovuje čerstvé přidaná funkce, nijak neznamená, že se to ještě nebude měnit. Navrh NaLaNo dává smysl. Demonstrativní prásknutí dveřmi, že kvůli tomu budeš používat něco jiného, je dost zbrklý a vyděračský postoj.
  • 1

#111 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 11:52

Vyvoj takovych aplikaci jako je GG, je obcas zavisly na tom, jak uzivatele dokazi presvedcit autora aplikace, aby implemenoval funkci, ktera by jim vyhovovala. (Treba skripty puvodne nebyly a nebyly ani zamysleny, dnes si bez nich GG predstavit neumim.) Jaky ma smysl s autorem jednat arogantne, vyzyvave, vulgarne a podobne? Vysledek bude jediny, vykasle se na to. To urcite nechceme.

 

Haluma tu nastinil (uz kdysi davno, ted to jen zopakoval) svuj zamer, jak ma mapa pracovat a jeji celkovou koncepci. Muzeme s tim nesouhlasit, ale pokud jej nepresvedcime o necem jinem, je to jedine, co muzeme. Vlastne jeste muzeme pouzivat mapu tak, jak ji pouziva on, protoze pravdepodobne svuj pozadavek implementoval tak, aby mu mapa co nejlepe vyhovovala.

 

Abych rekl pravdu, tak Ggmapa je jedina mapa, kterou pouzivam. Pardon, jeste obcas pouzivam pro zobrazeni jedne kese mapy.cz, protoze me zajima HMD v okoli, a OSM, protoze me zajimaji nevyfocene rozcestniky, mapy a infotabule. To jsou vlastnosti, ktere v Ggmape nikdy neuvidim.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#112 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 14:22

Mapa jako takova vubec zadne nastaveni nema. Rozdil mezi zadnym nastavenim a jednim nastavenim je obrovsky.
Krom toho si staci uvedomit jednu drobnost... mapa nebezi v Geogetu, ale ve vasem internetovem prohlizeci. A vas prohlizec opravdu do nastaveni Geogetu nevidi. Uz chapes, proc se mi do nastavovatka nechce?

Měl jsem právě na mysli nastavení mapy - sekci "Settings", tam je zatím pouze "Resize map". Tam by checkbox "Zobrazovat kroužky" nešel umístit? Předpokládám, že by si mohl pamatovat nastavení, podobně jako je tomu u Keškomapy.

 

geoget_cachemap_settings.png


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#113 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2020 - 20:43

Zobrazení všech keší na mapě a jejich postupné přidávání do seznamu je perfekt :P . Kdybych o tom věděl při přípravě na Krušnohorský Kverunk, tak jsem si ušetřil spoustu práce. Nakonec z něj sešlo, tak alespoň vím, jak na to příště.

Jelikož mapa nemá moc filtrů, tak uvažuji, že si v GG připravím seznam nahrubo (vyhodit T5, dlouhé multiny..), nasypu to do pomocné DB a tam si vytvořím správný seznam. Jediné, co musím vymyslet, je, jak na mapě pokud možno natrvalo zvýraznit waypointy Kverunku i s propojovacími čárami. Máte někdo nápad?


  • 0

#114 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 7:07

Mohl bych poprosit o radu - po kompletní přeinstalaci systému a novém nainstalování geogetu mi nefunguje stahování kešek. Jsem BM - dříve mi to stahovalo tradičky (základní informace bez listingu) okolo referenčního bodu bez problému, nyní ne, jen se mi aktualizují ty co už mám v databázi. Nevím jestli si to pamatuji dobře, ale  v nastavení "vlastnosti kešky" jsem myslím míval zatrženy tradiční kešky a nyní mi v tomto nastavení nejde zatrhnout nic.Poznámka 2020-02-02 065726.jpg . Předem děkuji za případnou radu.


  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 7:45

Tahle ovládací pole máš jako BM neaktivní, proto v nich nemůžeš nic zaskrtnout. To ale neovlivňuje, co bude stáhnutí - stáhne se všechno dle podmínek Groundspeaku. Krom typu kešky je tam ještě omezení jen na lehké obtížnosti a terény.
  • 0

#116 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 7:47

Hovořím o stahování nových. Aktualizace se to omezení netýká.
Případně stížnosti smerujte na Groundspeak.
  • 0

#117 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 7:50

Je pravda, že jsem už delší dobu nestahoval ani před přeinstalací. Toto omezení bylo i dříve?  To zn. že to stáhne jen kombinaci 1/1 (obtížnost/terén)?


  • 0

#118 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 7:57

Z hlavy si to moc nepamatuju, tuším že max 1.5. Zkratka, v novém API tohle nově začali vyžadovat, a pak to i kontrolovali.
  • 0

#119 Akrij_uj

Akrij_uj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 8:01

Z hlavy si to moc nepamatuju, tuším že max 1.5. Zkratka, v novém API tohle nově začali vyžadovat, a pak to i kontrolovali.

 

Tak to bude asi ono. Děkuji a hezký den.


  • 0

#120 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2020 - 8:07

Neni to zadna velka pomoc, ale kdyz zalozis novou kesku ruzne pomoci GC kodu, tak pak muzes pouzit tu aktualizaci.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama