Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Povolení kešky v kolizi

pravidla reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
15 odpovědí na toto téma

#1 TomAndGabi

TomAndGabi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 1:36

Ahoj,

Je reálné, založit kešku, která je v kolizi s jinou? Četla jsem, že to po domluvě možné je, ale jestli je to opravdu reálné.

Jde o to, že jsme našli skvělé místo na kešku, které dává smysl. Naše provedení (není to obyčejná krabka), ale keška v ptačím krmítku na místo skvělé zapadá. Bohužel je místo v kolizi 81 m s jinou keškou, ale jen vzdušnou čarou. Přímo za šipkou k druhé kešce jít nejde, jelikož cesta k ní by byla přes zeď, koleje a velmi příkrý svah, takže reálně je keška vzdálená kilometr chůze. Navíc je to mystery terén 4 a obtížnost 5, naše bude mystery T1 a D1 - mystery jen kvůli číselnému zámku. Co myslíte? Jde mi o to, zda se nějak zdlouhavě dopisovat s reviewerem nebo raději hned hledat jiné místo? Děkuji za rady.

  • -1

#2 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 4:10

81 m bych vůbec nezkoušel. To ti nikdo nepovolí
  • 1

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 6:28

Mě jednou rew. napsal, že jsem pár metrů mimo kolizi, ale že by mi ji i tak schválil, protože to bylo přes řeku a bez mostu. To ale bylo před osmi lety, pak jsem slyšel, že to už nepovolují. Pokud lze najít jiné místo, zkuste to. Pokud je to jediné možné, napište revievrovi, ale asi to nepůjde.


  • 0

#4 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 7:08

Za sebe bych rovnou napsal rewievrovi a napsal mu tyto fakta uvidíš co ti napíše. Ale pokud je to jak říkáš, že obchozí trasa je takto dlouhá, je teoretická šance. Každopádně bez domluvy předem bych to ani nezakládal.


  • 0

#5 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 7:21

Asi nejlepší je založit listing, dát do něj Finální WP pro ověření kolizí pro RW a poslat mu pak odkaz na tento nepublikovaný listing (osobně bych tam přidal do zprávy i souřadnice finálky). Mohou tam být i další kolize s keškami, o kterých vůbec nevíš.


  • 2

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 7:35

Nejhorší případ pseudokolize jsem viděl v Krumlově. Tradička dole u řeky, mysterka nahoře v zahradě, vzdušnou čarou blíž než 160m. Ale horší bylo, že souřadnice ukazovaly na opěrnou zeď a o patro výš než byla skutečná finálka, byla vypáčená elektroskříň. To nejde ani vymyslet, to člověka nenapadne.


  • 0

#7 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 8:13

Kolize 81 metrů je naprosto brutální. Věřím, že do cca 10 metrů by se dal třeba revírník ukecat. Jinak ptačí budka, krmítko ... a další podobné jsou běžnou, vcelku nadužívanou skrýší pro kešky. Nezlob se, ale už jenom to, že uvažuješ o takovém ohýbání pravidel je překvapující. :-(


  • 1

#8 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 8:15

pár metrů povolí určitě pokud Tvoje umístění má smysl (já měl teď takhle 4m kolizi). 81m je podle mě už ale moc.


  • 1

#9 VHteam

VHteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 8:34

Ahoj, kolize se vždycky měří vzdušnou čarou. Na to, že by povolil revírní kolizi prakticky rovnající se polovině povoleného limitu, tak nad tím asi ani neuvažuj. Možná jsou (nebo byli) ochotní přimhouřit oko pokud se jednalo o pár metrů, ale to muselo mít sakra důvod...např. místo, které nejde přesunout nebo nějaká echt skrýš. Pokud se nejedná o keš, která se vztahuje ke tomu místu (což budka nebude), tak doporučuji hledat nové  (je jich pořád hodně). Nebo zkusit se domluvit s ownerem kolizní keše o přesunu ( v případě T5 to asi neklapne). Co rozhodně nedoporučuji je snažit se nějak chytračit a obcházet revírní.

 

P.S. pokud jsem našel správný profil... máte založených 99 keší a ptáš se na kolizi? Poněkud udivující..... :huh:


Tento příspěvek byl upraven od VHteam: 07 leden 2020 - 10:06

  • 0

#10 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 9:27

 

Jde mi o to, zda se nějak zdlouhavě dopisovat s reviewerem nebo raději hned hledat jiné místo? Děkuji za rady.

 

Tak budu radsi psat sem, kde mi to nikdo stejne nerekne, protoze to nerozhoduje :D :D :D :D 

 

Obavam se ze 81m uz je opravdu hodne za hranou, ve sve podstate ja osobne vetsinou nepovoluji nic co by slo dale nez 10m, to uz by muselo byt, abych povolil vice a i tech 10m, uz mne musi autor presvedcit ze to stoji za to....

 

Ono je to cele totiz jak dvousecna zbran, snazime se toto vicemen nepovolovat, oproti drivejsku je totiz kesi samozrejme daleko vice, zahustenost v obydlenych a exponovanych oblastech uz je zkratka vysoka a hlavne, vis jak to pak z 90% funguje? Pak nekoho odmitnes, pac je to dale, nebo se ti to nezda a odpovedi je ve sve zkratce neco ve stylu...

"Jsi hajzl, jemu jsi povolil 10m a me nechces 5m"  

 

Takze tak ...


  • 16

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#11 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 10:33

Ani se RW nedivím, že se chovají tak, jak píše Sopdet.

 

Sice jsem už viděl brutální kolize, ale ty buď vznikali před desítkami let (vzdálenost keší vzdušnou čarou pár desítek metrů, ovšem tak, že jedna byla v parku dole a druhá nahoře za opěrnou zdí z druhé strany na rušné ulici asi o 30 metrů výš). Nebo v případech, kdy RW nevěděl, že tam ty kolize jsou (myslím, že kdysi se ani WP s finálkou nemusely zadávat, a nebo kešku mohl autor přesunout a zapomenout upravit WP s finálními souřadnicemi). Takhle jsem viděl jednu keš na jedné straně potoka - v Rakousku a druhou asi 20-30 metrů (možná 50, už si to přesně nepamatuji) odtamtud na druhé straně potoka - v Čechách. Jedna finálka multiny (ta Rakouská, ale dal jsem ji spíše BF), druhá tradička - ta byla mladší. Předpokládám, že náš RW nevěděl, že je tam nedaleko jiná keš...

 

A kolizí do 100 metrů jsem viděl daleko víc. I těch, kde byl fyzický WP u nějaké multiny a vedle hned třeba tradička. Řekl bych, že úplně se to uhlídat nedá, zvlášť kvůli různým změnám, přesunování finálek apod., kdy se třeba zapomene změnit WP finálky apod.


  • 0

#12 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 299 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 11:15

Ani se RW nedivím, že se chovají tak, jak píše Sopdet.

 

Sice jsem už viděl brutální kolize, ale ty buď vznikali před desítkami let (vzdálenost keší vzdušnou čarou pár desítek metrů, ovšem tak, že jedna byla v parku dole a druhá nahoře za opěrnou zdí z druhé strany na rušné ulici asi o 30 metrů výš). Nebo v případech, kdy RW nevěděl, že tam ty kolize jsou (myslím, že kdysi se ani WP s finálkou nemusely zadávat, a nebo kešku mohl autor přesunout a zapomenout upravit WP s finálními souřadnicemi). Takhle jsem viděl jednu keš na jedné straně potoka - v Rakousku a druhou asi 20-30 metrů (možná 50, už si to přesně nepamatuji) odtamtud na druhé straně potoka - v Čechách. Jedna finálka multiny (ta Rakouská, ale dal jsem ji spíše BF), druhá tradička - ta byla mladší. Předpokládám, že náš RW nevěděl, že je tam nedaleko jiná keš...

 

A kolizí do 100 metrů jsem viděl daleko víc. I těch, kde byl fyzický WP u nějaké multiny a vedle hned třeba tradička. Řekl bych, že úplně se to uhlídat nedá, zvlášť kvůli různým změnám, přesunování finálek apod., kdy se třeba zapomene změnit WP finálky apod.

rekord sem viděl v Německu - 4 keše na jednom stromě ;-)


  • 1

#13 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 11:45

Ještě bych třeba zkusil autora té druhé keše, jestli by ti třeba nepomohl posunem finálky a nebo třeba jestli neuvažuje o archivu. Ale to opatrně.


  • 0

#14 TomAndGabi

TomAndGabi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 11:57

Všem děkuji za slušné a cenné rady. Jo, to mě napadlo, požádat ownera existující kešky o přesunutí, nechci ho nijak otravovat, ale za zeptání nic nedám. Ale samozřejmě nevím, zda by to vůbec šlo a zase nebylo s kolizi s jinou keškou, nemám vyluštěný všechny kešky v Praze.

Jo, raději jsem se zeptala tady, jelikož je tu hodně lidí, který mají spousty zkušeností a jsou tu aktivní, než obírat reviewera o jeho čas hloupými dotazy. Je mi jasný, že kešku schvaluje on, ale když mi tady napíše většina, že to nemá cenu ani zkoušet, tak ho s tím nebudu ani otravovat a vymyslíme to nějak jinak.

Jinak jo, kešek v ptačích krmítkách je hodně, ale téměř v centru Prahy ani ne, to jsou většinou malé krabičky, často tictacovky a podobně. 

Jo, aktuálně máme 99 keší, ale to proto, že náš kamarád ze dne na den skončil a všechny jeho kešky nám dal k adopci, zatím jsme jich stihli poslat dál jen 15. 


  • 0

#15 Rico Reviewer

Rico Reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 12:18

... než obírat reviewera o jeho čas hloupými dotazy...

 

 

No a jak můžeš vidět, tak nakonec jsi obrala o čas Sopdet Reviewera i mě, kteří jsme si to tu četli, což díky komentům ostatních zabralo víc času než ti odpovědět na dotaz u keše, kterou jsi už měla ve frontě a o kolizi jsem ti psal. Nemluvě o tom, že si to dost možná přečte i některý další kolega. ;)


  • 2

#16 TomAndGabi

TomAndGabi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2020 - 12:39

No a jak můžeš vidět, tak nakonec jsi obrala o čas Sopdet Reviewera i mě, kteří jsme si to tu četli, což díky komentům ostatních zabralo víc času než ti odpovědět na dotaz u keše, kterou jsi už měla ve frontě a o kolizi jsem ti psal. Nemluvě o tom, že si to dost možná přečte i některý další kolega. ;)

 

 Dobře, pro příště už vím. Téma teda zamykam, ať už nikoho o čas neobírám a je vidět, že je to vyřešené.


Tento příspěvek byl upraven od TomAndGabi: 07 leden 2020 - 12:53

  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:pravidla, reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama