Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jižní Amerika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 proradka

proradka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2020 - 11:32

Ahoj, s partou přátel letos vyrážíme na cestu Jižní Amerikou. V plánu máme začít v Kolumbii, Pokračovat v Peru, Bolívii a nakonec, když se to povede skončíme v Brazílii. Na každou destinaci máme 8-12 dní. Všichni máme nějaké zkušenosti s kešováním ale to jen s kešováním v ČR/SR. Je tady někdo kdo si to vyzkoušel takto daleko? Bojím se trochu toho, že veškerý popis kešek bude ve španělštině. Když už se tady takto ptám tak jednu off-topic, je třeba řešit očkování? Něco jsem načetla už tady: očkování jižní amerika. Každopádně by mě zajímali i vaše zkušenosti.

Díky, R.


  • 0

#2 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2020 - 12:01

Minimalne co se tyka prekladu kesek doporucuji mit offline google translate se vsemi jazyky, na ktere muzete narazit :) Aspon ja to tak resim v zeich, kde nemuzu byt online. 


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#3 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2020 - 12:37

Doporučuji si načíst tento web: http://www.kolemkolem.cz

Pán cestuje na kole a v Jižní Americe byl už 3x- 2011, 2015 a 2019.

Dobře popisuje cestování, ubytování, jídlo. Třeba se něco bude hodit.


  • 2

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2020 - 13:09

Sice jsem tam nikdy nebyl, ale u takto dlouhé cesty by asi bylo vhodné, aby alespoň jeden španělsky uměl, alespoň základy.


  • 0

#5 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 7:15

Jak už tu někdo psal, tak určitě offline Google translator, jeden si zobrazí na mobilu text a druhý pomocí translatoru přes OCR prakticky okamžitě a rychle načte text do svého mobilu v češtině. Je to hlavně na hinty a krátké odstavce. Když bude potřeba znát i listing, tak pak je lepší text kopírovat.
  • 0

#6 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 12:30

Co se týká očkování, cesty do Jižní Ameriky léta organizuje českobudějovická cestovka Pangeo, ti by měli mít aktuální přehled, jestli je něco  někde povinné nebo by řekli, co si pro jistotu nechali aplikovat jejich řidiči a průvodci. Mají krásné zájezdy, byla jsem na pár jejich přednáškách s promítáním v dnes již neexistujícím Muzeu cestovatelů.  Bob Stupka by určitě poradil - velice ochotně odpovídal na naše mnohdy všetečné dotazy.

 

Loni jsme se setkali s partou, která do různých zemí létá v různém složení individuálně a vždycky sebou mají minimálně jednoho, který se domluví španělsky....Mexiko v programu nemáte, tam nás upozorňovali na špatnou situaci se zloději - prý horší než kde jinde.


  • 0

#7 Matyasus

Matyasus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 13:57

Ahoj, ano, v J.Americe několikrát byla a z tebou plánovaných zemí mám nalezeny keše v Kolumbii a v Brazílii. Tam jsem se setkala s listingy většinou ve španělštině nebo portugalštině, anglicky jen málo, ale off line google překladač to zvládal celkem v pohodě. V Kolumbii to byla s kešema celkem bída, v Brazílii v turistických oblastech fajn, kačerký ráj pak je NP Intervales, kde je i APE keš...
Očkovat jsem si nechala před Kolumbií žlutou zimnici, to je 1 injekce doživotně. Jinak mám ještě břišní tyfus a vzteklinu
  • 0

#8 Anajbi

Anajbi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2020 - 15:07

Ahoj,

mam 10 kesi odlovenych v Peru,(2x FTF). Z toho jsou nejake eartky v horach, tam byl listing i v anglictine, a jedna z nich byla na dlouhou korespondenci s nemeckym ownerem, nez jsme se dobrali spravnych odpovedi. Na tradicky stacilo prelozit hint, Spanelstina při cestách urcite neskodi, ve mestech  trochu funguje angličtina, na venkove méně, ale lide jsou pratelsti a snazi se porozumět. Mela jsem ockovany k tetanu a žloutence i brisni tyfus, krome jednoho dne v Lime jsme byli v horach nad 3000m. Do nizin bych zvolila i zlutou zimnici.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama