Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
587 odpovědí na toto téma

#481 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2021 - 20:28

Pro info.

Vypada to, ze 4.rijna 2021 uvede Google oficialne Android 12.

Nevim, jaka je moznost emulace a jak moc se system zmeni, ale je dobre byt pripraven :-)

Kazdopadne urcite dam vedet, jak to bude vypadat az to do telefonu naleju...


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#482 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2021 - 7:41

No nazdar, úplně nemůžu dospat. Až bude volná chvíle, tak emulátor stáhnu a vyzkouším funkčnost. Díky za info


  • 1

#483 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2021 - 17:22

Je k dispozici update 1.28 opravující ikonu CC eventu.

 

Díky moc za update!


  • 0

#484 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 18:59

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Už poměrně dlouho se mi stává, že mi v mobilu nejde spustit aplikaci Geoget databáze pro Locus. Dřív, když to fungovalo, se tam dalo nastavit, kde je soubor s databází, nějaké filtry atd. Od jisté doby mi ale aplikace nejde spustit, resp. stane se, že se třeba objeví jen to černé pozadí a nahoře nadpis - a takto to zatuhne (aplikace nejde ani ustřelit, případně se sama hned zavře). V Locusu ale vše funguje, jak má - keše z databáze se do živé mapy zobrazují...ale ta samostatná aplikace nejde, takže tam třeba nemohu vybrat jiný soubor s databází.

 

Mám Xiaomi Redmi 6, tj. Android 9, MIUI 11.0.4. Může to být tím, že už mám moc starý telefon? Dělá to někomu, případně to naopak na tomto telefonu někomu normálně funguje? Díky.


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#485 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 19:11

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nemáte podobnou zkušenost. Už poměrně dlouho se mi stává, že mi v mobilu nejde spustit aplikaci Geoget databáze pro Locus. Dřív, když to fungovalo, se tam dalo nastavit, kde je soubor s databází, nějaké filtry atd. Od jisté doby mi ale aplikace nejde spustit, resp. stane se, že se třeba objeví jen to černé pozadí a nahoře nadpis - a takto to zatuhne (aplikace nejde ani ustřelit, případně se sama hned zavře). V Locusu ale vše funguje, jak má - keše z databáze se do živé mapy zobrazují...ale ta samostatná aplikace nejde, takže tam třeba nemohu vybrat jiný soubor s databází.

 

Mám Xiaomi Redmi 6, tj. Android 9, MIUI 11.0.4. Může to být tím, že už mám moc starý telefon? Dělá to někomu, případně to naopak na tomto telefonu někomu normálně funguje? Díky.

Dotaz: V jaké složce máš databázi nataženou?


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#486 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 19:27

Dotaz: V jaké složce máš databázi nataženou?

...teď jsem se dočetl ve starších příspěvcích, že tam může být problém s umístěním databáze. Nechal jsem tedy v aplikaci vymazat data i mezipaměť, ale žádná změna - stále to nespustím. Tak jsem aplikaci odinstaloval a že si ji stáhnu znova - a v GP vidím dvě. Asi tu původní, kde je jako autor psán Radim Vaculík, a druhou, kde je autor Petr Janeček. Já jsem tam dosud měl tu starou. Zkusím stáhnout tu druhou, co to udělá...


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#487 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 19:56

Tak už potvrzuji, že nová aplikace funguje. Jen ještě musím zjistit, jak co nejjednodušeji změnit geogetí databázi. Mám v mobilu 3 a občas potřebuji přepnout na jinou. Zdá se mi, že v doplňku samotném si mohu vybrat jen složku, soubor nikoli. Pro výběr databáze si asi budu muset dát v Locusu funkci na pravý panel. Nebo to jde nějak líp? V každém případě díky...


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#488 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 20:00

Vůbec, ten můj doplněk, který právě teď používáš umí pracovat s více databázemi (za chvilku nás za to tady začnou kamenovat, neboj). Takže v klidu naházej všechny db do jedné složky, ideálně do té interní a pak už je vybíráš po zapnutí Ž.mapy, Importu nebo Zobrazení.


  • 0

#489 LBD945

LBD945

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2021 - 20:06

Mám hotovo, přidal jsem si tlačítko na pravý panel a je to takhle myslím super. Díky moc za reakci i za doplněk samotný...


  • 0

Xiaomi Redmi 6 + Locus free + doplněk Geoget + doplněk Geocaching


#490 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 9:11

Tak s tím CCE eventem mám dojem, že se to nějak nedaří. Včera jsme byli v Praze na GC8K04J, kolega s Locusem a poslední verzí pluginu z GooglePlay tam viděl tradičku. Já s aDrake jsem tam měl správně event.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#491 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 10:55

Mohl by se kolega prosím podívat do db jak má ten event vedený v db?


  • 0

#492 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 13:57

Tak s tím CCE eventem mám dojem, že se to nějak nedaří. Včera jsme byli v Praze na GC8K04J, kolega s Locusem a poslední verzí pluginu z GooglePlay tam viděl tradičku. Já s aDrake jsem tam měl správně event.

 

Asi takto. Me se dany event v Locusu zobrazi korektne!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#493 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2021 - 14:00

Jinak jsem vcera presel s mobilem na Android 12. Rychle jsem vse vyzkousel a minimalne import kesi do Locusu funguje jako v Android 11.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#494 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2021 - 18:37

Asi takto. Me se dany event v Locusu zobrazi korektne!

Ano, máš pravdu, CCE už je v pořádku (doufám, že to teď zvládne i plugin pro logování). Chtělo to jen restart Locusu. Tohle je tedy v pořádku.

Asi jsi předělal ten výběr databáze, teď to vypadá jako že všechny jsou si rovny. Jen ta rychlost načítání - zoufalé, kolem 5 minut. Dá se to sice omezit například na 10 km okruh - ale to je například při přesunu na velkou vzdálenost prakticky nepoužitelné, muselo by se zastavovat na každém druhém odpočívadle a načítat další kousek. Zkoušeli jsme i živou mapu, na stole paráda, ale v praxi se to při cestě nestíhá načítat. Seděli jsme na tom zoufale čtyři hodiny a bez nějakého rozumného výsledku.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#495 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 9:38

Já jsem v poslední době nic nepředělával, podle mě to bylo tím co jsem ti psal v mailu, že ta jedna db byla stará. Pokud už je máš aktualizované, zkus mi je prosím poslat.

 

Bylo by dobré to vyzkoušet na jiném zařízení. Taky by možná bylo rozumné ty mega velké db rozdělit. Chápu, že GeoGet s tím jede bez problémů, ale pro telefon je to velké sousto, pokud jsou tam statisíce keší a má se u každé počítat vzdálenost k aktuální pozici. Tam už nemám moc možností co vymyslet.


  • 0

#496 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 10:43

Proč počítat vzdálenosti? Vezmu souřadnice rohů zobrazené mapy, a přes RTREE index vyselektuješ keše k zobrazení. Je to operace na zlomeček vteřiny i na tom mobilu. A i kdyby tam bylo SQLITE bez RTREE, tak select na číselný rozsah dvou souřadnic bude přiměřeně rychlý. A pak pracuju jen s kešemi, které pro mne mají smysl. Pak je jedno, že je databáze veliká.


  • 0

#497 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 11:01

Jo, já to takhle dělám, ale stejně tam nějaký výpočet musí probíhat ne? Myslím na úrovni toho rtree. Já si jinak nedokážu vysvětlit, proč v případě té několikagigové db to běží pomalu.


  • 0

#498 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 12:14

To je prave princip toho indexu, ze se tam při hledání nic náročného nepočítá. Pochopitelně větší databáze znamená, že je index větší a nalezené keše se nahledávají ve větším prostoru = více I/O operací.
Nicméně z pohledu databáze není moc důvod, aby se ta live mapa nestíhala, ne? Pokud si dobře pamatuju, tak tam je spíš úzké hrdlo v tom, ze ty z databáze získáš data, která teprve předáváš v nějakém formátu Locusu, který je vlastně importuje do sebe. Pamatuju si to dobře?


  • 0

#499 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 12:44

Ano, máš pravdu, že v tom zpracování by mohl být problém, ale zase mi přijde divné, že by se nikdo jiný s tímto problémem neozval.

 

Arne1: mohl by si prosím aktivovat Testovací režim - 7x klikneš v appce na ikonu appky a pak se ti objeví nastavení Testovací režim. Tam jde zapnout zobrazení časů zpracování. Pak při zpracování to vždy zobrazí časy: Provedeni SQL/ Priprava seznamu / Celk.zpracovani v GG4L / Celkový čas ms


  • 0

#500 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2021 - 20:10

Hmm.. Máme tady jeden kriyový případ, chtěl jsem to na to použít - ale jestli mzs na mzsli ten malý šedý obdélníček co probleskne dole, tak není v mých silách yaynamenat co tam bzlo.

Co máme ya problém ? Něco že se databáye s česko/slevenskými kešemi chová jinak než databáye s například německými. U našich se prochroustají tz tisíce (po ymenšení databáye jen na dva státz cca 7000-15000 keší)  a pak se napíše že se to odesílá do Locusu. Dále bz mělo vzskočit okno s importem Locusu - ale to se nestane. Nevíme co s tím.

 

ps: sorrz, píšu na ciyím stroji kde je debilní qwertz klávesnice

 

jediný roydíl co me napadá je ten, že keše u nás mají v průměru více wazpointů než v yahraničí


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 25 říjen 2021 - 20:13

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama