Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
587 odpovědí na toto téma

#361 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 13 únor 2021 - 14:07

V mobilu v Play najdi ten doplněk a dole v textu bude tlačítko Připojit se k betatestovaní (nebo tak nějak). Když na to klikneš, tak se z tebe (pravděpodobně po chvíli) betatester a mělo by ti to nabídnout aktualizaci na verzi 1.12.

čekám na schválení betatestování jak to pujde tak to otestuju. Díky

Jinak takto vypadá ta hláška.To stejné se zobrazuje jak jsem psal a to opakovaně pokud zapnu Live mapu. při jakémkoliv posunu, což je jasný protože vždy šahá do DB. Jak mi to schválí betatest tak to zkusím.

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20210211-085820.png

  • 0

#362 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2021 - 21:42

Dotaz neznalého GeoGetisty: načítá GeoGet poznámku z webu gc? Do poznámky ke keši jde obsah sloupce comment, ale klasickou poznámku, která je na webu jsem v db nenašel. Je tam?


  • 0

#363 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2021 - 22:14

Dotaz neznalého GeoGetisty: načítá GeoGet poznámku z webu gc? Do poznámky ke keši jde obsah sloupce comment, ale klasickou poznámku, která je na webu jsem v db nenašel. Je tam?

 

Je to v tagu "cachenote", takže tabulka "geotag"


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 13 únor 2021 - 22:16

  • 0

#364 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 10:15

Mozna by se ti hodil odkaz na to, co kdy odkud GeoGet importuje. Snazim(e) se to udrzovat aktualni, ale je mozne, ze nam neco unikne.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#365 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 10:29

Díky oběma za vysvětlení. Takže, předpokládám, že v tom sloupci comment, je nějaká poznámka z GeoGetu. Včera jsem upravoval obdobnou funkčnost u GSAKu, kde je poznámka z webu a poznámka z gsaku. Udělal jsem to tak, že nejprve se vypisuje do poznámky u keše v Locusu poznámka z webu, pak volný řádek a pak poznámku z gsaku.

Bude někdo zásadně proti když to udělám stejně i pro GeoGet? Přijde mi docela chyba, že tam tuhle funkčnost nemáme, protože třeba když ověříte přes Certitude, tak ten propisuje text do poznámky u keše na webu, apod.

 

 

Další dotaz k diskuzi -  v gsakové verzi, pokud je u keše označeno jako "Upravené souřadnice", keš je v Locusu označena jako Vypočtená a ke keši se ukládají originální souřadnice a vypočtené. Pak je u keše zobrazena tečka a ikona je na finálních souřadnicích.

Chcete stejnou funkčnost pro GeoGet?
Jestli se nepletu, tak Dejwy před časem mi napsal sql pro filtr na vypočtené:

(SELECT DISTINCT gc.id FROM geocache gc LEFT JOIN waypoint wp ON gc.id=wp.id WHERE wp.wpttype='Final Location' AND (wp.x<>0 OR wp.y<>0))

Mohu podle tohoto označit keš jako vypočtenou a souřadnice Final Location propsat jako upravené souřanice. Bude se to pak chovat stejně jako když mam upravené souřadnice na webu a stáhnu si je přes Geocaching4Locus.

Samozřejmě, mohu toto dát jako možnost zapnout/vypnout v nastavení.


  • 1

#366 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 10:51

V GeoGetu mame na overovani plugin Checker, ktery uspesnost overeni (z kazdeho podporovaneho overovatka!) pise do poznamky u kontrolovaneho WP. (Muzes kontrolovat souradnice nejen u FWP, ale klidne u postupovych WP, kazdy WP samostatne, a u kazdeho muzes mit, zda byl overen a jestli uspesne nebo neuspesne.)

 

Pokud budes delat presouvani kese na vypoctene souradnice u GG, pak bych se primlouval za to, aby to bylo jen volitelne. GG ma primarne FWP a s nim se uzivatele GG naucili zachazet (doufam:)). Pokud to tak nekdo chce, pouziva prislusny exportni plugin.

Ja treba presun kese povazuju za nesmysl. Kdyz kvuli nicemu jinemu, tak treba kvuli tomu, ze mohu mit vice vypoctenych a neoverenych finalek a nemam naprosto zadnou kontrolu nad tim, kam je keska presunuta a proc. Radeji vidim na mepe vsechny body a vyberu si, kam chci jit. V principu se ke vsem WP, na ktere chci navigovat, chovam stejne. Nemusim premyslet o tom, zda je to final, trailhead, stage, ... Vim kam chci jit, vidim to na mape a tam se necham navigovat.

 

EDIT: Ale ber me jako poradni hlas, jak uz jsem psal jednou, Locus nepouzivam.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 14 únor 2021 - 10:52

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#367 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 11:23

Dotaz mimo aktuální téma:

Pátřač mi poslal error. Koukám na to jak husa do flašky.

DB otevírám jen jako READONLY, udělám jako první dotaz:

SELECT name FROM sqlite_master WHERE type = 'table' AND (name = 'Caches' OR name = 'Waypoints')

podle toho určuju, zda jde db GSAKu nebo GeoGetu. Při tomhle dotazu má SQLite potřebu zapisovat, což u Pátrače způsobí tu chybu. Je tam nějaký index, trigger, nebo něco co by mohlo v tomhle případě chtít zapisovat???


  • 0

#368 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 11:34

Zadny trigger v databazi nevidim. Je tam prostorovy index, ktery implicitni SQLite v mobilu neumi, ale to by nemel byt duvod k zapisovani. A melo by se to tak chovat se vsemi geogetimi databazemi, ne jen u Patrace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#369 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 14 únor 2021 - 13:17

Zadny trigger v databazi nevidim. Je tam prostorovy index, ktery implicitni SQLite v mobilu neumi, ale to by nemel byt duvod k zapisovani. A melo by se to tak chovat se vsemi geogetimi databazemi, ne jen u Patrace.

Achjo.. proč pořád musím mít něco "extra" :/


  • 0

#370 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 13:28

neboj, to se nejak vysvetli. urcite to neni tebou.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#371 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 13:47

Vypadá to na nějakou chybu v SQLite, nejjednodušší by bylo povolit zápis, ale z principu se mi to globálně nechce. Takže jsem přidal v Nastavení možnost povolit zápis v případě, kdy to někomu nefunguje. Do Play jsem hodil Valentýnskou betu 1.14, během hodiny by mohla být dostupná.


  • 0

#372 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 19:08

Pokud tan nas alespon Sqlite 3.7.17, tak Geogetí databáziu poznáš nejlépe podle selectu: "PRAGMA application_ID", což ti v vrátí jedno magické číslo, které bude pro všechny Geogetí databáze stejné. GSAK má možná taky nějakou svojí hodnotu, nevím.

Pak je také velmi dobrý nápad si kontrolovat verzi databáze pomocí "PRAGMA user_version". Vzdycky, když se něco mění ve struktuře Geogetí databáze, toto číslo se zvyšuje. Kontrolováním této hodnoty zajistíš, že nebudeš pracovat se starší verzí, nebo naopak s moc novou verzí, na kterou nejsi stavěný.


  • 1

#373 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 19:11

Geogetí appliaction_id je přesně: 1845946112

A současná verze databáze user_version je 3


  • 1

#374 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 19:26

Aha! Zajímávé, to tam zapracuju, děkuju.


  • 0

#375 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 14 únor 2021 - 20:21

Tak už mi to funguje.musel jsem db přesunout do adresáře pluginu. A resetovat nastavení do výchozí. Jakmile je db na kartě nebo v paměti mobilu kdekoliv jinde tak nic..
  • 0

#376 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 20:25

Vzhledem k tomu, že máš Android 9, je to dost zvláštní. U 11 bych to čekal, ale u 9 moc ne. Nevadí, stejně by si db musel za dva měsíce přesunovat do int.složky, tak už to máš aspoň hotovo.

 

Hodil jsem teď do Play verzi 1.15 a 1.16, ale tu můžeme ignorovat. Zkusil jsem udělat ještě jednu úpravu před tím než si napsal.


  • 0

#377 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 22:06

...

 

Další dotaz k diskuzi -  v gsakové verzi, pokud je u keše označeno jako "Upravené souřadnice", keš je v Locusu označena jako Vypočtená a ke keši se ukládají originální souřadnice a vypočtené. Pak je u keše zobrazena tečka a ikona je na finálních souřadnicích.

...

 

Za mě - šlo by to v nastavení vypnout?

Jak už psal Gord, občas je těch finálních WP více a někdy jsou zajímavé i ty výchozí souřadnice


  • 0

#378 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2021 - 23:52

Pro mne by to bylo zbytečné. Jak psal Gord, u mysterek se navigují na Final WP, tudíž hrátky s posunem souřadnic by situaci zamotaly.
Kdo by to přeci jen chtěl, existuje v Locusu volba Přesun na Final WP. Ta možná dělá něco podobného.
Líbí se mi docela myšlenka namastit všechny poznámky do jedné a poslat do Locusu.
  • 0

#379 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2021 - 22:02

Hodil jsem teď do Play betu 1.17

- načítá poznámku z GG i případně z webu (uloženou v db)

- možnost zapnout přesun ikony keše na finální wp a označení jako vypočtené

- pár drobností.

 

Pokračování seriálu snad zítra.


  • 0

#380 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 8:38

Diskuse o Androidu 11 se celkem protáhla a navázala na ni další témata, chci se tedy ujistit, že jsem závěry pochopil správně takto:

  • Samotná aktualizace telefonu na A11 neznamená nutnost začít používat složku zanořenou v Locusu, tato změna přijde až s nastavením cílení doplňku na A11.
  • I při cílení na A11 je pro uživatele, který si DB Geogetu nahrává z PC přes MTP jedinou změnou adresář, kam DB uložit. Problémy se zápisem do složky doplňku ze strany PC by být neměly a doplněk pak takto nahranou DB bez dalšího zásahu může číst.

Nemám-li pravdu, opravte mě prosím.

 

Jo a díky za skvělý doplněk. Teprve s Locusem a DB Geogetu v mobilu jsme přišel na chuť kešování s telefonem a navigace zůstává čím dál častěji v šuplíku. Za chvíli s ní budu počítat jen na delší vandry kvůli baterkám.


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama