Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#381 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 10:32

Kvůli tomu cílení na Android 11 ta složka Locus co máme v rootu také zmizí. Menion mi před časem psal, že to aktuálně také řeší (psal že je štěstím bez sebe). V podstatě všechny appky, které cílí na A11, budou muset ty data mít ve své interní složce. Pozor, neplést s interní pamětí. Interní složka appky je /Android/Data/cz.geoget.locusaddon/files/…, tam mám ještě složku /Databases.

 

Ano jedinou změnou je prostě si zvyknout tu db ukládat jinam. Snažím se vymyslet co nejjednodušší cestu, proto jsem tam dal prozatím testovací Import db do int.složky. Pokud někdo navrhne cokoliv co vám tu práci usnadní a půjde to realizovat, nemám s tím problém.

 

Hloupé je, že doteď mohlo jednu db používat více aplikací, ale když db dáme do int.složky, tak už to nepůjde.


  • 1

#382 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 17 únor 2021 - 21:33

Ach jo.. veškerý pokrok toliko pro hovado dobrý jest... Slovy klasika.. toto je radost.. takže pokud bych z nějakého důvodu používal původní a i nový addon tak db budu muset mít v mobilu 2*.. pro každý addon zvlášť jo? To zas vymyslelo co za programátora dementa... No nic..mám dotaz jiný. Stále mi tu vyskakuje při každém načtení stránky požadavek na udělení souhlasu s nastavením soukromí..dám rozumím a přijímám a stejně nic...při opětovném načte i zase...Je to někde zablokované? Ftipné je to obzvlášť při psaní kdy začnu psát odpověď a najednou vyběhne tabulka o souhlasu.. a místo psaní textů to píše blábol... A třeba omylem i odešlu...
  • 0

#383 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2021 - 22:02

Android 10, plugin 1.17

 

- v nastavení mi nefunguje šipka (vlevo nahoře) pro návrat do vyšší úrovně (nefungovala mi ani dřív)

- pokud načtu keše z databáze z GeoGetu, tak mají waypointy správné ikony. Pokud je zdrojem databáze GSAKu, tak minimálně stage mají ikonu jako referenční bod

 

náměty na vylepšení nastavení:

- přidat tlačítko/a na hromadné označení/odznačení všech položek v příslušném nastavení

- filtr podle velikosti - chybí možnost virtual

 a pokud by to šlo, tak bych byl moc vděčný za dvojjazyčný popis těhle položek (např malá/small). Nějak jsem si na ten český překlad velikostí nikdy nezvyknul a pořád tápu co je regular a large  :)

- do filtrů případně přidat i možnost podle názvu/GC kódu (včetně toho, že to nějaký text nesmí obsahovat)

 

mapa

- u waypointů by se mi po kliknutí na něj líbilo i zobrazení jeho GC kódu a ne jenom názvu. Pokud waypoint název nemá, tak se v nich špatně vyznává


  • 1

#384 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2021 - 20:13

Ahoj,

 

hned na začátek chci hrozně moc poděkovat za tvoji práci na doplňku! Používám ho hned od začátku a nemůžu si ho vynachválit.

 

Chtěl bych se zeptat, jestli někoho nenapadá nějaké řešení pro následující situaci. V okolí HC mám challenge keše, které jsem fyzicky navštívil a zapsal se, ale nesplňuji podmínku, takže mám jen WN. Tím, že tam mám WN, tak se mi pak na project-gc zobrazují a můžu se tak rychle podívat, zda už některé náhodou nesplňuji. Aby se mi nepletly na mapě (čistá mapa je moje OCD :D), tak na gc.com si ji hodím do ignoru. Nyní ale řeším, jak je nějak elegantně skrýt i v Geogetu/Locusu. Po updatu .db3 a importu do mobilu se mi tyto keše zobrazí. Můžu si je jako body v locusu smazat/skrýt, ale to vydrží jenom do chvíle, než na PC aktualizuji databázi a novou nahraji a importuji body do Locusu. Není nějaká fíčura, jak je ani neimportovat? Třeba nějaký sloupec v Geogetu "neimportovat", který by šel přidat do filtrů v doplňku?

 

díky za nápady.


  • 0

#385 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 10:02

Nevim, jestli je to mozne, ale nastavuju si ruzne tagy. Tagy jsou konstantni, importem ci aktualizaci v databazi se neprepisuji. V aDrake a Geogetu mam moznost filtovat podle tagu. Pokud by to slo i v Locusu nebo jeho doplnku, tak kese, ktere maji nastaven prislusny tag, nezobrazovat ani v Locusu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#386 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 10:15

. Není nějaká fíčura, jak je ani neimportovat? Třeba nějaký sloupec v Geogetu "neimportovat", který by šel přidat do filtrů v doplňku?

 

díky za nápady.

 

Já to právě řeším těmi tagy, jak psal gord. Pokud bych nechtěl ty kešky o kterých píšeš, přidal bych k nim tag např. "Neimportovat" a nastavil bych si filtr aby tyto ignoroval. V GG si můžeš přidat sloupec, kterým takto označené keše rozpoznáš. Když do toho zapojíš skript Combine, exportuješ to jedním kliknutím.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#387 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 11:31

Vlastní sloupec/TAG by tomu pomohl. Pak jsou předpokládám 2 možnosti. 

1) úprava doplňku tak, aby umožňoval vlastní filtr při importu na základě TAGu, což může být složité připravit

2) export z Geogetu do .gpx pro import do mobilu bez těch označených keší. V tom případě pak ale nevyužiji doplněk.

Nebo mi uniká nějaké další řešení? 


  • 0

#388 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 11:45

Jednoduše by to šlo udělat v doplňku tak, že dám do nastavení textové pole a tam napíšeš hodnoty pro filtr podle, třeba:

importovat,!challenge,!neimportovat,labky

Jednotlivé tagy by byly oddělené čárkou, vykřičník by znamenal negaci, tzn. pokud má, tak neimportovat.


  • 1

#389 raddino

raddino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 11:48

to by bylo boží! Myslím, že to otevře dveře i pro další různé vychytávky pro ostatní.


  • 0

#390 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 12:47

Jednoduše by to šlo udělat v doplňku tak, že dám do nastavení textové pole a tam napíšeš hodnoty pro filtr podle, třeba:

importovat,!challenge,!neimportovat,labky

Jednotlivé tagy by byly oddělené čárkou, vykřičník by znamenal negaci, tzn. pokud má, tak neimportovat.

 

tag je urcen kategorii a hodnotou. 'Importovat' je kategorie nebo hodnota? Takze spis by to melo byt Importovat='ano', Importovat!='ano' (mozna Importovat<>'ano'), elevation>1000, ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#391 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 13:07

To by bylo úžasné, jen mám trochu obavu, aby se z toho nestal zbytečný orloj, kvůli parsování mnoha podmínek. Jestli by většině nestačil jeden tag. Když si někdo zvládne vytvářet, plnit a udržovat vlastní tagy, určitě si zvládne na základě těchto tagů udržovat i atribut ala Neimportovat. Ale to by musel říci autor pluginu, kterému znovu velmi děkuji.
  • 0

#392 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 13:53

Orloj už to je :-D

Když někdo zapne všechny filtry s jednou nebo více volbami, tak to bude počítat jak přistání na Marsu, ale to je asi na rozhodnutí každého uživatele. Někdo má telefon s výkonem stolního počítače a někdo naopak, tak se holt tomu musí přizpůsobit. Každopádně já osobně mám rád, když mám možnosti, to jestli je využiju, je už na mě. Takže tuhle featuru tam rád dodělám.

 

K tomu co píše gord: to jsem netušil, ja myslel, že tag je prostě zapnuto/vypnuto, ale teď koukám, že vlastně favorites apod. je hodnota.

 

Dotaz by mohl být takto:

SELECT geocache.id AS c_code
FROM geocache 
WHERE 
CAST((SELECT geotagvalue.value FROM geotag INNER JOIN geotagcategory ON geotagcategory.key = geotag.ptrkat 
INNER JOIN geotagvalue ON geotagvalue.key = geotag.ptrvalue WHERE geotagcategory.value = 'favorites' AND geotag.id = geocache.id) AS INT) > 1000

Takže to nastavení by mohlo být:

favorites>1000

Když bude hodnota bez úvozovek tak provedu CAST na INT, když budou úvozovky, tak to budu brát jako text. Když si někdo nastaví nesmysl (favorites<'100'), tak má smůlu.


  • 0

#393 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 14:46

Jak jsem psal, byla by to paráda a elegantní cesta, jak se se jednoduše zbavit např. biltem.
Nevím, jestli nemůžou být náhodou hodnoty v tagu i desetinná čísla.
  • 0

#394 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 16:00

Taky jsem o tom přemýšlel, tak to udělám na text (úvozovky) nebo int (bez úvozovek) nebo double (bez úvozovek, když tam bude , nebo .)


  • 0

#395 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 16:40

Ano, v tomto pripade je SQL spravne vihodnoceny pocet.

 

Ale spravne je i ta poznamka s desetinnym cislem. Je jen otazka uzivatele, co si tam napise, pripadne jak s tim dal bude pracovat. Napr. ja si pres ne pocitam kilometry a tam desetinne cislo mam.

 

Takze vicemene souhlas s poslednim prispevkem Y&MD.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#396 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2021 - 19:15

To by bylo úžasné, jen mám trochu obavu, aby se z toho nestal zbytečný orloj, kvůli parsování mnoha podmínek. Jestli by většině nestačil jeden tag. Když si někdo zvládne vytvářet, plnit a udržovat vlastní tagy, určitě si zvládne na základě těchto tagů udržovat i atribut ala Neimportovat. Ale to by musel říci autor pluginu, kterému znovu velmi děkuji.

Já občas tagy v mobilu použiju, nejčastěji například když chci na cestě odlovit okres který dosud nemám. Používám ovšem aDrake, kde to jde nativně.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#397 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 8:07

Musím popsat chování doplňku s Locusem při vcerejčím odlovu keší. DB keší jsem měl v interní složce, kterou vytváří dopnek. Asi po 3 hod práce s Locusem, kdy vše fungovalo k naprosté spokojenosti, najednou kešky z Locusu zmizely a propojení s interní složkou přestalo fungovatl. Musel jsem si vytvořit novou složku do ní stáhnout DBkeší nastavit ji v doplňku na vlastní a pak zase vše fungovalo. Odpoledne, jsem opět zkusíl nahrát DB do interní složky doplňku a vše fungovalo zase tak 4 hod než opět kešky z Locusu zmizely. Nepomohlo restartování Locusu ani doplňku a ani celého telefonu, keše se v Locusu z interní složky neobjevily dokud jsem nepřepnul doplněk do své složky.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#398 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 9:34

No krása. Proto jsem rád, že jsme začali řešit tuhle A11 epizodu teď, a ne v létě, kdy budu ležet v houpací síti v karibiku (v reálu samo spíš tak pod stromem na pískovně).

 

První dotaz - jaký používáš režim? Když píšeš zmizely v Locusu, nemůže to být spíš Locusem než doplňkem? Mohl bys mi prosím poslat lastError.txt, měl by být ve složce /Errors, díky.


  • 0

#399 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 9:56

Ja mam na telefonu cisty Android 11 a teda vyhra to neni. Co ctu diskuse na Google foru, tak hodne featur a novinek z A11 neni uplne dotazeno. Hodne se ted spoleha na breznovy update, kde ma byt fixnuto dost bugu... Ale kdo vi... 


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#400 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2021 - 10:11

No krása. Proto jsem rád, že jsme začali řešit tuhle A11 epizodu teď, a ne v létě, kdy budu ležet v houpací síti v karibiku (v reálu samo spíš tak pod stromem na pískovně).

 

První dotaz - jaký používáš režim? Když píšeš zmizely v Locusu, nemůže to být spíš Locusem než doplňkem? Mohl bys mi prosím poslat lastError.txt, měl by být ve složce /Errors, díky.

Používám režim živá mapa. Předtím stačilo živou mapu vypnout a znova zapnout a kešky znova naskočily. S tímto se jsem se setkal poprvé. Soubor pošlu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama