Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#521 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2022 - 22:32

Tak opravdu to chce virbl, fanfary :-) To, po cem jsme my, importeri, volali, se stalo skutecnosti :-)

 

Zatim jsem navysil radius tak, ze jsem naimportoval 9700 kesi! Abych rekl pravdu, tolik urcite nepotrebuji :-)

 

Vic si s nastavenim budu hrat v tydnu, ale je to skvely upgrade a diky moc za nej!


  • 2

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#522 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 11:44

Může někdo napsat jak se pozná verze Locusu která má ten navýšený limit ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#523 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 11:53

Verze 1.30, vcera byla v beta kanale, dnes uz je normalne ke stazeni.


  • 0

#524 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 11:55

Verze 1.30, vcera byla v beta kanale, dnes uz je normalne ke stazeni.

 

A pokud se Arne1 ptal na verzi Locusu, tak ja jsem potvrzoval funkcnost ( a testoval jsem) pro Locus Map 4 - tedy verzi aplikace nejnovejsi.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#525 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 13:31

Zatím vše funguje, zobrazuje keše i při jízdě autem se plynule načítají další. Jen se začala objevovat hláška "Databázi se nepodařilo otevřít. Zkuste povolit zápis..." 


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#526 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2022 - 13:49

Klidně to můžeš povolit, nic to tam zapisovat nebude. Na některých systémech to prostě potřebuje otevírat db pro zápis. Nevím proč, hlouběji jsem to tehdy nezkoumal.


  • 0

#527 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 10:45

Včera jsem měl trochu času, tak jsem se zamýšlel nad synchronizací složek. Už jsme to tu kdysi řešili, ale otevřu tohle téma znovu.

Uživatelé Androidu 10 a nižší nechť žijí šťastně s volbou vlastní složky, ale řeším to hlavně pro ty s A11 a vyšší.

 

Varianta 1 - Synchronizace lokální složky

- v telefonu mám složku, která není interní, tzn. je přístupná ve všech appkách a buď přes kabel, wifi nebo nějakou appkou (OneSync, FreeFileSync) si do ní přenáším databáze z počítače

- v doplňku si nastavím synch. na tuhle složku a buď na tlačítko nebo při každém spuštění doplňku by to zkontrolovalo jeslti tam není nějaký nový soubor a nabídlo import

 

Varianta 2 - Google Drive

- na Drivu mám složku, kam si hazím db

- v doplňku vyberu synch. z G.Drive, potvrdím účet, vyberu složku a na tlačítko Synchronizovat by to vždy importovalo nové soubory

 

Záměrně uvažuji o složkách, aby to případně importovalo nejen db3 ale případně i imc databázi s obrázky, nebo případně další soubory.

 

Ten současný způsob je hloupý, protože to dovolí jen jeden soubor a z cloudu to nezobrazí průběh atd.

 

Byl bych možná ochoten uvažovat i o OneDrive, protože ten sám používám, ale další uložiště zatím asi ne.

 

Co vy na to?


  • 0

#528 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 10:47

Uz ted vlastne pouzivam Variantu 2. Jen si to kopiruji rucne. Nemam s ni problem.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#529 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 11:49

Klidně to můžeš povolit, nic to tam zapisovat nebude. Na některých systémech to prostě potřebuje otevírat db pro zápis. Nevím proč, hlouběji jsem to tehdy nezkoumal.

To právě neví kde. Prošel jsem komplet nastavení a co šlo u Locusu a doplnku povolit jsem povolil, přesto se ta hláška objevuje stále..


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#530 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 11:52

Včera jsem měl trochu času, tak jsem se zamýšlel nad synchronizací složek. Už jsme to tu kdysi řešili, ale otevřu tohle téma znovu.

Uživatelé Androidu 10 a nižší nechť žijí šťastně s volbou vlastní složky, ale řeším to hlavně pro ty s A11 a vyšší.

 

Varianta 1 - Synchronizace lokální složky

- v telefonu mám složku, která není interní, tzn. je přístupná ve všech appkách a buď přes kabel, wifi nebo nějakou appkou (OneSync, FreeFileSync) si do ní přenáším databáze z počítače

- v doplňku si nastavím synch. na tuhle složku a buď na tlačítko nebo při každém spuštění doplňku by to zkontrolovalo jeslti tam není nějaký nový soubor a nabídlo import

 

Varianta 2 - Google Drive

- na Drivu mám složku, kam si hazím db

- v doplňku vyberu synch. z G.Drive, potvrdím účet, vyberu složku a na tlačítko Synchronizovat by to vždy importovalo nové soubory

 

Záměrně uvažuji o složkách, aby to případně importovalo nejen db3 ale případně i imc databázi s obrázky, nebo případně další soubory.

 

Ten současný způsob je hloupý, protože to dovolí jen jeden soubor a z cloudu to nezobrazí průběh atd.

 

Byl bych možná ochoten uvažovat i o OneDrive, protože ten sám používám, ale další uložiště zatím asi ne.

 

Co vy na to?

Používám tebou popsanou variantu 1 a chodí to bez problému.


  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#531 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 12:04

To právě neví kde. Prošel jsem komplet nastavení a co šlo u Locusu a doplnku povolit jsem povolil, přesto se ta hláška objevuje stále..

Nastavení > dole Pokročilá nastavení > Db v režimu pro čtení i zápis


  • 1

#532 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2022 - 12:14

Nastavení > dole Pokročilá nastavení > Db v režimu pro čtení i zápis

Díky za radu, už se nezobrazuje.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#533 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2022 - 0:48

S Locusem teprve začínám a nějak se mi nepodařilo najít možnost, jak se navigovat ke kešce, jejíž znám jméno (GC kód). mě se zatím daří navigovat se jen k vybrané kešce, kterou vidím na mapě.


  • 0

#534 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 15 červen 2022 - 14:07

hoj kluci chvilku jsem se snažil to v tématu dohledat ale pak jsem to vzdal. Když jsem používal starou verzi addonu tak ta uměla po impoirtu dat z DB GG ukázat přiložené soubory. rozuměno tak že v GG mám u keše třeba excel s výpočtem nějaký fotky stagí popisy z lovu a tak. Hodně jsem to využíval při složitějších keších kdy jsem si předchystal třeba excel s výpočty uložil ho a když jsem pak do mobilu krom DB nalil i složku attach tak na to Locus viděl. Zkoušel jsem to tady taky ale nějak nevím jeslti to jde a nevím kam tu složku s podsložkama dát.. Addon mám v základním umístění v telefonu/ android/data/cz.geoget.locusaddon/files/databases.

Celkem dost mi to chybí. jde to funguje to co kde nastavit a kam to nalejt. Pátrač

 

Teď po odeslání koukám vejš a to s těma souboram a IMC je to co myslím? nebo jde o něco jiného


Tento příspěvek byl upraven od Pátrač: 15 červen 2022 - 14:12

  • 0

#535 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 8:13

Soubor IMC je databaze obrázků, to nebude ono.

 

V tom předchozím doplňku, jak ten Locus k těm souborům přistupoval? On tam zobrazil na ně nějaký odkaz nebo?


  • 0

#536 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 9:30

Potřeboval bych poradit, mám nový Locus 4.10.0, nainstaloval jsem si doplněk Řešitel keší, a ten mě odkazuje na "Vypočítat" v menu "Sdílet" a mě se toto nedaří najít. Může mi někdo pomoci? Případně poradit ještě s dalšími mými dotazy? Viz např. předchozí můj post, jak najít kešku podle názvu a navigovat se k ní.


  • 0

#537 Pumpík

Pumpík

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 10:28

Potřeboval bych poradit, mám nový Locus 4.10.0, nainstaloval jsem si doplněk Řešitel keší, a ten mě odkazuje na "Vypočítat" v menu "Sdílet" a mě se toto nedaří najít. Může mi někdo pomoci? Případně poradit ještě s dalšími mými dotazy? Viz např. předchozí můj post, jak najít kešku podle názvu a navigovat se k ní.

Ahoj, asi takhle, jsem v Locusu na obrazovce keše, pokud možno uložené v mobilu, já mám řešitele dole na liště pod tou černou ikonkou puzzle, tam kliknu, vyjede mi menu a v něm vyberu řešitel a už jsem tam.


Tento příspěvek byl upraven od Pumpík: 16 červen 2022 - 10:55

  • 0

#538 Pumpík

Pumpík

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 10:40

Potřeboval bych poradit, mám nový Locus 4.10.0, nainstaloval jsem si doplněk Řešitel keší, a ten mě odkazuje na "Vypočítat" v menu "Sdílet" a mě se toto nedaří najít. Může mi někdo pomoci? Případně poradit ještě s dalšími mými dotazy? Viz např. předchozí můj post, jak najít kešku podle názvu a navigovat se k ní.

Druhá odpověď na navigaci k bodu. Mám v mobilu uložené keše ve složkách, dám Vyhledat, napíšu kód, nebo název keše, až mi jí to vyhledá, tak na ní kliknu a dám klasicky navigovat nebo navádět. Myslím, že nejdůležitější je mít tu keš prostě uloženou v mobilu, jinak je problém s vyhledáním. Dobré je mít také zaškrtnuto hledat také v popisech. Máš keše uložené v Locusu? Je dobré si tam ty body prostě hromadně nahrát třeba přes geoget, já tam mám běžně dva kraje ČR, co potřebuji a zbytek dohrávám doplňkem Geocaching4Locus dle potřeby. V tomto doplňku je pak důležité, aby byly keše v Locusu, importovat GC živé mapy.


Tento příspěvek byl upraven od Pumpík: 16 červen 2022 - 10:55

  • 0

#539 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 11:52

Co si mám představit pod pojmem "mám keše ve složkách" ? já mám kešky v databázi geogetu a vidím je přes doplněk GeoGet4Locus, ale to je právě vidím jen na mapě a nevím, jak je hledat v té databázi.


  • 0

#540 Pumpík

Pumpík

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 12:45

Co si mám představit pod pojmem "mám keše ve složkách" ? já mám kešky v databázi geogetu a vidím je přes doplněk GeoGet4Locus, ale to je právě vidím jen na mapě a nevím, jak je hledat v té databázi.

Geoget4Locus používám taky. Ten mi právě může keše přidat do Locusu, místo doplňku Geocaching4Locus. Princip je stejný. Locus pro plnohodnotnou práci s body musí mít tyto body (keše) uložené ve vlastních složkách ve Správci bodů. Takže zadám z nějakého addonu (u Geoget4Locus ikonou Importovat keše) příkaz k importu do složky v Locusu, kterou si nazvu jak chci, třeba Kešky Středočeský kraj, nebo Okolí Křivoklátu. Teprve pak s těmito body pracuji tak, jak chci. Když je neuložím do Locusu, nebude mi řešitel ukazovat místo finální keše (respektive možná bude, ale bude to blbnout, různě mizet v nevhodnou chvíli a tak), nemůžu vyhledávat v keších a podobně. Locus umí s body pracovat, ale já je tam musím nějakým způsobem dostat. Abych Locusu řekl jdi a sáhni si v geogetu na kešku 000009, to bohužel nejde. Ten import je na mě. Addony jsou dobré k tomu, aby jsi měl odkud brát ty data pro import do Locusu. Každý se hodí k něčemu jinému. Zejména, když si někde off-line, tak si keše na přímo třeba přes Geocaching4Locus nestáhneš. Proto je tu ten off-line datábázový Geoget4Locus. Za mě (a  to je jen můj názor, který není nijak směrodatný) je však úplně nejlepší si doma v geogetu připravit seznam s kešemi , které potřebuji, třeba celý Západočeský kraj, ten seznam exportovat do souboru GPX, který si pak buď kabelem, nebo třeba přes Google disk nahraju do Locusu. Těch složek se seznamy pak můžu v Locusu mít kolik chci, klidně celou ČR po krajích. Udržovat to pak aktuální je sice složitější, ale jde to, je to však na delší povídání.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama