Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
593 odpovědí na toto téma

#561 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2022 - 10:05

A měl bych další dotaz - jdou nějak dostat poznámky napsané v GeoGetu do kešky uložené v Locusu? Já, jestli jsem to zatím dobře pochopil, tak jdou pouze synchronizovat poznámky u kešky napsané k ní na webu. Ty já ale nepoužívám, ale zato používám poznámky uložené v GeoGetu. Je tedy nějaké řešení, jak tam ty poznámky dostat?


  • 0

#562 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2022 - 11:45

Když si v GG napíšu poznámku je keši nebo k WP, pak ji vidím i Locusu na první záložce mezi souřadnicemi a údaji o keši.
  • 2

#563 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2022 - 12:04

Když si v GG napíšu poznámku je keši nebo k WP, pak ji vidím i Locusu na první záložce mezi souřadnicemi a údaji o keši.

Mám to taky tak.


  • 1
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#564 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2022 - 8:05

a jaký export z GeoGetu do Locusu používáte?


  • 0

#565 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2022 - 17:15

Nic neexportuji. Používám plugin do Locusu.
  • 1

#566 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 7:14

a jaký export z GeoGetu do Locusu používáte?

 

Používám PocketQuery GPX na Dropbox, ale nepřenesou se mi (nebo se v GPX přenesou, ale Locus je nenaimportuje - nevim, ještě jsem nezkoumal) právě ty poznámky k waypointům a ke keši.


  • 0

#567 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 10:47

Druhá odpověď na navigaci k bodu. Mám v mobilu uložené keše ve složkách, dám Vyhledat, napíšu kód, nebo název keše, až mi jí to vyhledá, tak na ní kliknu a dám klasicky navigovat nebo navádět. Myslím, že nejdůležitější je mít tu keš prostě uloženou v mobilu, jinak je problém s vyhledáním. Dobré je mít také zaškrtnuto hledat také v popisech. Máš keše uložené v Locusu? Je dobré si tam ty body prostě hromadně nahrát třeba přes geoget, já tam mám běžně dva kraje ČR, co potřebuji a zbytek dohrávám doplňkem Geocaching4Locus dle potřeby. V tomto doplňku je pak důležité, aby byly keše v Locusu, importovat GC živé mapy.

 

No pokud máš v Locusu připojenou databázi z GeoGetu přímo, pak poznámky vidíš, ale zase nejde v těch keších vyhledávat a proto mi zde Pumpík radil, že mám kešky do Locusu naimportovat jako body, ale tam zase ty poznámky nevidím.

 

A zatím jsem nedostal odpověď na dotaz, jestli jde vypnout zobrazování názvu kešky, neboť tam, kde jsou hustěji mapu vůbec nevidím, neboť mi jí překrývají názvy keší, případně, jestli nejde změnit od jakého zoomu se ty názvy mají zobrazovat


  • 0

#568 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 12:44

Já tedy Geoget4Locus mám nainstalovaný a funkční, ale už si ani nepamatuji kdy jsem toho využil. Abych rval celou GG databázi do mobilu mi nepřipadá příliš efektivní.

Jedu dejme tomu do Brna. V GG si vyberu oblast o poloměru 5km okolo Brna, aktualizuju a vyexportuju si GPX soubor (formát Geoget GPX v2) rovnou do např. Google drive. Ten je včetně poznámek, finálek apod. Naimportuju do Locusu a je vymalováno. Za cca 5 - 10 minut.

 

p.s. Protože mám domácí NAS tak já si GPX soubory exportuji do něj. Během chvíle se mi automaticky sesynchronizují do mobilu. 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#569 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 15:00

Já tedy Geoget4Locus mám nainstalovaný a funkční, ale už si ani nepamatuji kdy jsem toho využil. Abych rval celou GG databázi do mobilu mi nepřipadá příliš efektivní.

Jedu dejme tomu do Brna. V GG si vyberu oblast o poloměru 5km okolo Brna, aktualizuju a vyexportuju si GPX soubor (formát Geoget GPX v2) rovnou do např. Google drive. Ten je včetně poznámek, finálek apod. Naimportuju do Locusu a je vymalováno. Za cca 5 - 10 minut.

 

p.s. Protože mám domácí NAS tak já si GPX soubory exportuji do něj. Během chvíle se mi automaticky sesynchronizují do mobilu. 

 

Ano, koukám do GPX a v Geoget GPX v2 se komentář u waypointu exportuje v tagu

<gpxg:Comment>

 

zatímco v PocketQuery GPX komentář u waypointu chybí

 

Jenže po importu do Locusu Classic stejně ten komentář u Waypointu nemám.


  • 0

#570 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 16:27

Aha. Omluva. Trošku jsem mystifikoval. Poznámky musím zadávat do položky Cmt. Potom se objeví i po importu do Locusu.

 

GeoGet_Cmt.jpg

 

Locus_poznámka.jpg

 


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#571 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2022 - 23:43

Aha. Omluva. Trošku jsem mystifikoval. Poznámky musím zadávat do položky Cmt. Potom se objeví i po importu do Locusu.

 

attachicon.gifGeoGet_Cmt.jpg

 

attachicon.gifLocus_poznámka.jpg

Podle mých zkušeností se v Locusu zobrazí obě poznámky, pokud je to z databáze. Pokud by to bylo z GPX, tak by byla otázka kterou verzi je Locus schopen číst. Ale při nejhorším, není problém generovat GPX tak, že budou obě poznámky v jedné položce.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#572 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2022 - 8:20

Podle mých zkušeností se v Locusu zobrazí obě poznámky, pokud je to z databáze. Pokud by to bylo z GPX, tak by byla otázka kterou verzi je Locus schopen číst. Ale při nejhorším, není problém generovat GPX tak, že budou obě poznámky v jedné položce.

 

Ano - z databáze se doplňkem Geoget4Locus načtou. Ale přes GPX export z GG a import GPX do Locusu poznámky nedostanu, resp. nepřišel jsem zatím na to.


  • 0

#573 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 481 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2022 - 8:28

Trochu se v té místní diskuzi už ztrácím, ale jen si dovolím popsat jednu funkčnost, která tam je - doplněk umí pracovat s více DB. To bylo přání člověka, který mě k tomuhle doplňku dokopal, protože on když jede na nějaký plánovaný trip, tak si udělá výběr (výtah, export) nebo jak bych to nazval z hlavní db do menší db, která obsahuje jen keše, které má v plánu. V doplňku pak může mít takhle několik db a vybírá si mezi nimi. Podle mě je to elegantní řešení, ikdyž chápu, že autor GeoGetu to takto nezamýšlel :-)

 

Jinak obecně - to vyhledávání v db by asi šlo udělat, když vám to bude stačit po prázdninách, tak to udělám.


  • 2

#574 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2022 - 8:38

GeoGet umi prepinat mezi databazemi a bezne to pouzivam. Rovnez mobilni aplikace a:Drake s prepinanim databazi bezne pracuje. Takze autor GeoGetu to urcite zamyslel. ;) 


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#575 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2022 - 8:55

Jinak obecně - to vyhledávání v db by asi šlo udělat, když vám to bude stačit po prázdninách, tak to udělám.

Tohle by bylo móóóc prima.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#576 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2022 - 21:03

Ano - z databáze se doplňkem Geoget4Locus načtou. Ale přes GPX export z GG a import GPX do Locusu poznámky nedostanu, resp. nepřišel jsem zatím na to.

NO jestli si neumíš opravit exportní filtr pro GPX, tak ti upravený milerád pošlu. Je to taková blbinka že se mi to nechce dávat na server. Pokud to budeš chtít, tak připiš zda se má zachovávat příznak nálezu nebo ne - já to mám pro komunikaci kde je info o nálezu škodlivé.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 14 červenec 2022 - 21:07

  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#577 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2022 - 10:17

NO jestli si neumíš opravit exportní filtr pro GPX, tak ti upravený milerád pošlu. Je to taková blbinka že se mi to nechce dávat na server. Pokud to budeš chtít, tak připiš zda se má zachovávat příznak nálezu nebo ne - já to mám pro komunikaci kde je info o nálezu škodlivé.

 

Díky - ono jde spíš o to, co Locus akceptuje - viz jak píšu výše

 

...v Geoget GPX v2 se komentář u waypointu exportuje v tagu

<gpxg:Comment>

 

Jenže po importu do Locusu Classic stejně ten komentář u Waypointu nemám.


  • 0

#578 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2022 - 21:48

Díky - ono jde spíš o to, co Locus akceptuje - viz jak píšu výše

 

...v Geoget GPX v2 se komentář u waypointu exportuje v tagu

<gpxg:Comment>

 

Jenže po importu do Locusu Classic stejně ten komentář u Waypointu nemám.

Úplně zbytečně se opakuješ. O pluginu "Geoget GPX v2" se nebavím, ten pro tebe naprosto není vhodný právě proto, že nepotřebuješ Geogetí  rozšíření.

V tom přiloženém pluginu se oba dva komentáře prdnou do tagu <cmt>.  Pro komentář u samotné keše se vyrobí zvláštní waypoint. S úspěchem používám jako nejjednodušší export pro uživatele GSAKu a hlavně pro uživatele cGeo. Tobě musí vyhovět také.

 

PS: Nauč se prosím odpovídat na položené otázky !

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 15 červenec 2022 - 21:53

  • -2

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#579 Pátrač

Pátrač

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)
  • LocationKing field

Publikováno 04 leden 2023 - 18:15

Ahoj jen bych se chtěl zeptat jestli náhodou Y&MD nekoukal na ty přiložený soubory a zobrazení v Locusu přes adon?


  • 0

#580 Geomatik z FAV

Geomatik z FAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2023 - 21:41

Ahoj, využívání jinak výborného doplňku mi trochu znepříjemňuje skutečnost, že mi u keší ukazuje jen poslední log, a to při použití živé mapy i po naimportování keší do složky Locusu. V databázi přitom uchovávám posledních 10 logů. Když chci vidět i další logy, musím keš aktualizovat, což je v oblastech s horším signálem komplikované. Mám přitom pocit, že ještě loni jsem i u keší otvíraných z živé mapy vídal logů víc.

 

Dá se počet logů někde nastavit nebo je to vlastnost či snad chyba?


  • 0
Mám rád přírodu a nemám rád její "ochránce".





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama