Přejít na obsah


Fotka

Locus Map - doplněk GeoGet4Locus

android geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
587 odpovědí na toto téma

#121 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:20

Za mne perfektní, živá mapa funguje hezky svižně.
  • 0

#122 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:24

V LOCUSU se podle me nic nezapina, nebo jo?

Máš recht, v Locusu je potřeba povolit periodické aktualizace: Nastavení > Různé > Různé: Propojit s doplňky


  • 1

#123 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:29

Jeste se chci zeptat, zda bylo implementovano to nove nastaveni pro logy? Musim lepe overit az doma, ale nejak se mi to nezda....


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#124 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:51

Máš recht, v Locusu je potřeba povolit periodické aktualizace: Nastavení > Různé > Různé: Propojit s doplňky

 

Hura, live mapa funguje! Koukal jsem na to, ale myslel jsem, ze souvisi s napr. s hodinkami - cili smer z Locus ven!

Diky.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#125 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 9:53

Nezdá se ti to správně, teď jsem to zkusil a to řazení podle key v praxi nefunguje:

SELECT key, gs_logid, type, dt FROM geolog WHERE id = 'GCY81P' ORDER BY key DESC LIMIT 15 

key	gs_logid	type	        dt
31658	904622320	Found it	20200122
31657	904691213	Found it	20200122
31656	906025315	Found it	20200131
31655	906116332	Found it	20200131
31654	906127817	Found it	20200201

Takže asi řadit přes gs_logid nebo dt


  • 0

#126 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 10:53

Pokud bude někdo logovat zpětně, tak to gs_logid taky nebude odpovídat. Tak jedině to řadit dle dt.
  • 2

#127 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 11:58

Ono jde i o to, v jakém pořadí přijdou logy, které importujes do Geogetu. Key ti zachytí pořadí importu, ne vzniku logu. Gs_logid zase zachytí pořadí logovani na webu, a při zpětném logovani to také nesedi.

Já bych doporučil řadit podle dt, a druhotně podle logid.

Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 04 únor 2020 - 11:59

  • 2

#128 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 12:56

Já bych doporučil řadit podle dt, a druhotně podle logid.

ano, pokud to má být deterministické (pokaždé stejné) tak je nutné řadit podle dvou sloupců. Příčina je ve špatném návrhu tabulek a sloupců a jejich obsahu. Ale není to nic s čím by si šikovná ruka zdejšího mozkovéhu trustu neporadila.


  • 1

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 13:17

Dekuji ti, nacelniku, ze ses mne zastal. B)


  • 2

#130 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 13:52

Navrh je dan historii a pak take tim, co poskytuje a poskytoval GS. O zmene struktury se mluvi v nasich kruzich odhadem tak 6 let, ale asi neni odvaha  ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#131 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 14:27

Dal by prosím dohromady místní mozkový trust ten dotaz na logy řazené dle důležitosti nebo jak tomu budeme říkat. V základu bude posledních X logů dle dt a gs_logid. Pak bude možnost si zvolit posledních X logů dle důležitosti. Pokud možno, aby to byl jeden dotaz se vstupem id keše a limit. Pokud tam chcete přátele je to na vás, přidám tam textové nastavení přátel. Je to o diskusi.

Vím, že jsem dával nalano jeden select a tarmara jestli se nepletu taky, tak kdyžtak dejte (klidně tady) hlavy dohromady.


  • 0

#132 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 17:59

Jde o to, jaky to ma mit smysl. Nez zacnem vymyslet SQL, dejme napred pozadavek.

 

Posledni "dulezite logy" maji podle meho smysl jedine kdyz jde o presun souradnic, pripadne jeste enable/disable. Takze max 3 logy, ktere nebudou v poradi podle data.

 

Ja bych tedy videl poslednich X logu + 3 "dulezite", pokud neni nektery z nich v tech X. Tedy X logu podle dt+gs_logid, 3 dulezite, seradit podle dt+gs_logid a vyhodit duplicity (ty klidne testovat podle rowid).

 

EDIT: Aby bylo jasno, temi dulezitymi logy myslim vsechny logy, ktere patri autorovi kese.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 únor 2020 - 18:57

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#133 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 18:37

Tak jak pise gord je to podle me pouzitelne a pro me naprosto idealni.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#134 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 21:47

Jsem lehce upravil select na logy http://www.geocachin...locus/?p=581074 Je tam změna řazení a výběru posledního podle dt a logid. U mne je to hledání a groupování dle těchto polí stejně rychlé jako dle key

Potřebuje to 3 parametry GCxxx, seznam přátel a max. počet logů.

Typ posledních důležitých logů je možné omezit ve WHERE v prvním subselectu. Ale myslím, že každý druh logu má svůj význam. Možná je nejvíc nezajímavé starší Write note, a DNF


  • 1

#135 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2020 - 22:16

Hlásím, že živá mapa funguje ve verzi 0.13 i na Androidu 6.


  • 1

#136 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 10:19

Jsem lehce upravil select na logy

u logu kamosu je treba upravit hodnotu xx sloupce asi na "2". A pri duplicitnich logach bude pri GROUP BY pocet vracenych logu snizen pod pozadovanou hodnotu poctu logu. a ten trojity UNION (bez ALL, tudiz resici v tu chvili nepotrebnou distict ulohu) v kombinaci s trojitym pristupem do jedne tabulky (vc. filtru) taky nebude optimalni. Pokusim se to co nejdriv prepsat s window funkcemi. Zadani je celkem jasne....


  • 1

#137 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 11:19

Ano. Tu 2 jsem tam původně měl. To vnější group odstraňuje vícenásobné záznamy na úkor celkového počtu záznamů. Celé to groupování a řazení se provádí nad množinou logů k 1 keši, tedy většinou na množinou velikou řádově jednotky - desítky záznamu. To je pro databázi vždy rychlejší než následně předání dat klientovi. Na mé veliké databázi trval dotaz cca 10 ms. To asi nemá smysl zrychlovat. Tento dotaz se tam volá při otevírání detailu keše, tam budou stonásobně větší časy např. při stahování a zobrazení obrázku do listingu.
Jsem docela zvědav, jaké rychlosti to bude mít vůči standardní metodě.
  • 0

#138 Y&MD

Y&MD

    Advanced Rejpal

  • Members
  • PipPipPip
  • 480 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 11:24

Teď jen doplním, že ano, ten dotaz se volá při otevírání detailu jedné keše, ale zároveň, pokud se importují keše kompletně (režm Import se všemi daty), tak se to volá u každé keše.


  • 0

#139 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 14:53

- jak řešit logy u keší kámošů? jejich logy by totiž při prioritizaci zabraly celý limit. Nebo u eventů, kde kámoši obvykle zaberou každý dva logy (WA a A)

- předchozího bodu se týká případné zjišťování ownera keše: obzvláště u eventů bývá vlastnictví sdíleno (geocache.author obsahuje složeninu z více nicků), podobně to bývá u adoptovaných keší viz 

select * from geocache where author like '%tarmara%';

- jak vidno tak s kámošema je potíž :), resp, nebyli dostatečně zadefinování....

select * from (
select * from (
SELECT 
geolog.*,
rank() over (partition by id, type order by dt desc, gs_logid desc) as rnk /*každému záznamu v rámci oddílu/partition (výsledek implicitního GROUP BY) je přiřazeno pořadí při daném řazení*/, 
case
when /*dulezite logy*/ type IN ('Update Coordinates', 'Temporarily Disable Listing', 'Enable Listing', 'Needs Maintenance', 'Announcement') then 10
when /*sledovani kaceri*/ finder IN ('HADI Z Lyse', 'dejwy') then /*tohle nadela paseku u kesi pratel, a na druhou stranu nejde jednoduse zjistovat ci kes je - viz sdilene eventy, kdy je v geocache.author vic kaceru a musel by se pouzivat IN */ 5
when /*obycejne logy*/ type IN ('Didn''t find it', 'Found it', 'Attended', 'Webcam Photo Taken') then 0
else -1 end as ord
FROM geolog where id=/*'GCT0KG'*/'GC66BBR'
)
where ((rnk=1 and ord>5) or ord<=5 /*5 (nebo vybraná hranice z CASE) je použita jako hraniční hodnota pro ktterou se berou jen poslední logy daného typu*/)
order by ord desc, dt desc, gs_logid desc
Limit 20 /*celkový limit, mám radši, když je vrácen vždy stejný počet záznamů*/
)
order by dt desc, gs_logid desc;

- testoval jsem rychlost mého (s rank() fcí) a nalano dotazu. Subjektivně je to jedno, dle SQLite studia se doba běhu pohybuje na SSD v setinách vteřiny i u mojí keše, kde to musí přebrat >1400 logů. Chtělo by to zkusit v cyklu při generování gpx, kdy to poběží pro víc keší za sebou. Možná se tam projeví db režie. Ale jeden i druhý dotaz už je prvotně zoptimalizovaný celkem pěkně. Takže bych teď nechal na YaMD, jaký si vybere dotaz a pustil to mezi uživatele na testování. Další optimalizaci bych řešil za provozu.

- včera jsem testoval LM při navigaci v Locusu a i při dynamickém zoomu se keše načítají celkem svižně. Příští týden jedu do Rakous tak to otestuju jak při jízdě po dálnici, tak při motání se po horách. DB má přes 100k keší jen za CZ, s Rakouskemu se dostanu přes 200k kousků, takže bude vidět rychlost provádění dotazů. 

- jak často je při LM dotazována databáze? Při každém pohybu v mapě? Nebo je to i vázáno časově? Aby se to při rychlém pohybu neptalo každou vteřinu a dotaz se nevyhodnocoval vteřiny dvě...


  • 0

#140 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2020 - 15:10

Autor je vzdy jen jeden jediny, na nej odkazuje ownerId. Z nej lze zjistit skutecneho vlastnika. Do toho textoveho pole si autor v odstate muze napsat co jej napadne.

 

OwnerId lze prevest na referenceCode a k nemu nacist nick autora. Ziskani referenceCode lze udelat offline ale referenceCode -> nick je mozny jen pouzitim API, i kdyz je dost pravdepodobne, ze owner uz v databazi se stejnym ownerId bude, ale jak ho poznat od tech falesnych me nenapada.

 

U eventu se, podle meho nema, smysl zabyvat s nejakym dotahovanim poslednich logu. Ty nemaji pro "nalezeni kese" zadny vyznam.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android, geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama