Přejít na obsah


Fotka

Divider na Win 10 dělá náhodné chyby?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#21 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 20:18

Koukam konecne na to, a pravdu mas. Obsah souboru se skutecne nacita postaru, tedy skrzeva systemove ANSI kodovani. To pochopitelne neni dobre, protoze kdyz si chudak cizinec nainstaluje ceske polygony, bude jeho ANSI kodovani jine, a ceske znaky se pomrsi.

 

Zajimavost ale je, ze pokud se nenajde v textu definice polygonu jeho nazev, tak se bere nazev ze jmena souboru. (oseknutim pripony, pochopitelne.) A tam by Unicode mel fungovat uz ted, pokud to tedy mate nainstalovane na disku, ktery Unidoce v nazvech souboru podporuje.

 

Kazdopadne upravil jsem Geoget tak, aby umel nacitat definice polygionu i v UTF8 kodovani. Autodetekce probiha prave podle pritomnosti BOM na zacatku souboru. Takze kdyz se pak predelaji ty definice polygonu, melo by to vsem fungovat spravne.

Bravo! Tak až to vyjde ven, tak se podívám na polygony co prošly přeze mne... Ještě nevím, čím jednoduchým to opravovat (kromě Notepadu), protože běžně používám interní editor FARu. A při tvorbě to taky budu mít komplikovanější.

Mimochodem, tohle bude podle mne v podstatě velký třesk pro všechny polygony, zvládne se to správně vložit do tagu ? A budou fungovat další operace s tagy (porovnání) ? A zvládne to aDrake ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 20:39

proc by to tagy nezvladly? Databaze je v Unicode od sameho zacatku... To nesouvisi s tim, jak je kodovany soubor s polygonem.


  • 0

#23 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2020 - 22:17

Který editor ti to řekne ? Když se do toho souboru podívám něčím jednoduchým (například editor v mageru FAR), tak bych na začátku musel vidět takzvané BOM znaky, a ty tam nejsou !

Máš pravdu, BOM tam není a VIM mi to oznámí proto, že ho mám nastavený, aby rozpoznával kódování v pořadí ucs-bom,utf-8,cp1250. Nicméně pokud je soubor v ASCII, tak je vlastně i v  UTF-8, protože pod 127 (včetně) se shodují.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama