Přejít na obsah


Fotka

Fotopast ze starého telefonu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 11:44

Ahoj, nemáte prosím někdo doporučení na nějakou dobrou aplikaci, která by na Androidu fungovala jako fotopast? Mám starý telefon a rád bych "lovil" návštěvníky na krmítku a na pítku na zahradě.

Díky za doporučení.


  • 0

#2 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 18:05

Netuším, jak na tom je telefon s pohybovým čidlem - jestli se dokáže sám aktivovat.
Pro občasný aktivní náhled do okolí chaty jsme používali Security Camera CZ. Apk je dostupná na GooglePlay.
  • 2

#3 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2020 - 18:38

Záznam se aktivuje na základě změny/pohybu ve snímané scéně. To znamená, že telefon je aktivní pořád.
Radarový senzor pohybu, který snímá okolí a dokáže telefon aktivovat, má dnes snad jen Pixel4. A dosah tam asi není bůhvíjakej. Má to tam sloužit spíš jen k bezdotykovému ovládání telefonu.

Tento příspěvek byl upraven od quellen: 18 únor 2020 - 18:42

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#4 Kuníkové

Kuníkové

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2020 - 22:03

Dneska jsme vyzkoušeli Samsung Galaxy S2+. V aplikaci Security Camera CZ aktivovali volbu "Detekce pohybu". Bylo to překvapivé, ale jak se před objektivem něco hnulo, telefon pořídil snímek... Takže jako fotopast funguje i SGS2+.
  • 0

#5 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 14:40

Ahoj, nemáte prosím někdo doporučení na nějakou dobrou aplikaci, která by na Androidu fungovala jako fotopast? Mám starý telefon a rád bych "lovil" návštěvníky na krmítku a na pítku na zahradě.

Díky za doporučení.

Ahoj, hodně dobrou zkušenost mám s Alfred Security Camera a to i ve free verzi.

https://play.google....=com.ivuu&hl=cs


  • 0

#6 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 16:46

Ano, Alfréda jsem dost dlouho používal na chatě a fotky si nechal posílat na mail. Vcelku spokojenost, ve venkovním prostředí ale dost citlivé na jakýkoli pohyb, i stínu. Ale to je účel, škoda že nejde nastavit citlivost nebo oblasti. Uvnitř v budově ovšem super. A měl jsem taky free a stačí
  • 0

#7 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2020 - 17:33

Ano, Alfréda jsem dost dlouho používal na chatě a fotky si nechal posílat na mail. Vcelku spokojenost, ve venkovním prostředí ale dost citlivé na jakýkoli pohyb, i stínu. Ale to je účel, škoda že nejde nastavit citlivost nebo oblasti. Uvnitř v budově ovšem super. A měl jsem taky free a stačí


Ve výše zmíněném Security Camera CZ lze nastavit jak citlivost, tak i oblast. Funguje perfektně i na starém Huawei Y6 2017.
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 8:11

Zkusil jsem, ale jen s jedním telefonem. Citlivost jsem nikde nastavit nemohl. Ale fotky dělal a po odhlášení a novém přihlášení jako monitor jsem je viděl. Chtělo by to dva telefony a používat to tak, jak bylo myšleno. A asi to dost žere baterku, muselo by se to provozovat na nabíječce.


  • 0

#9 Turysta10

Turysta10

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2020 - 18:07

Zkusil jsem, ale jen s jedním telefonem. Citlivost jsem nikde nastavit nemohl. Ale fotky dělal a po odhlášení a novém přihlášení jako monitor jsem je viděl. Chtělo by to dva telefony a používat to tak, jak bylo myšleno. A asi to dost žere baterku, muselo by se to provozovat na nabíječce.


Citlivost se nenastavuje na telefonu(kameře), ale na telefonu-monitoru. Když si rozkliknes nastavení kamery (vpravo dole) tak je to 10 řádek od vrchu.
  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2020 - 7:01

No právě, mám to šedivý, nereaguje to. Ale je mi jasné, že je to tím, že nemám v té chvíli žádný telefon-kameru. Tohle asi autory nenapadlo, že by to mohl někdo používat jen jako záznamník a přehrávat si to až zpětně. Protože kameru lze nastavit jen monitorem, musí v té chvíli běžet.

Jinak hlídat chatu a mít telefon na nabíječce, když se běžně při odjezdu vypínají jističe, to by asi taky nešlo. Spíš krátkodobé hlídání, nebo záložní autobaterka.


  • 0

#11 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2020 - 21:24

Leda připojit nabíječku před jistič.  :ph34r:


  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2020 - 8:08

Je to srandavěc. Skutečný alarm musí mít nerozbitné provedení, záložní baterii a sabotážní smyčku, kdy se spustí v okamžiku, kdy se ho někdo pokusí vypnout, uříznout, vyřadit. Ale jako sranda zadarmo (pokud mám starý telefon) je to pěkné.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka