Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - Stator - BadgeGen

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 14:23

Změny v BadgeGenu na Project-GC mě donutily celý ten odznáčkový moloch projít a pokud možno i sjednotit ikdyž, sjednotit něco kde dvě strany mají svoji hlavu zase tak jednoduchý není :D ale minimálně se to snažím udržet na podobné bázi jako Project-GC'. A občas jim tam do toho kecám ... asi zbytečně :D

1) Project-GC zásadně změníl grafiku - já osobně zůstávám konzervativně (jsem konzerva) u té naší staré podobné původnímu BG...
2) Project-GC zavedl subbadge a to zatím ignoruji, přijde mi to zbytečně přepičikané a takové celé nevýrazné... Jediný subbadge který používám je násobek diamantu 2x až 9x a 10x naskočí černá perla a šlus
3) Project-GC udělal nějaké změny v odznacích - s mnoha souhlasím prostě doba pokročila, s něčím úplně nesouhlasím takže to držím po našom, nebo to lehce koriguji
4) I já měl v nohávě nějaký ten odznak tak jsem se vyřádil (ještě něco mám v šupleti a nebráním se rozumným námětům)
5) Vzhledem k tomu, že některé odznaky kdysi vznikaly za běhu tak jsem jim teď dal trochu štábní kulturu a vyhezčil to, snad mi za to hlavu neutrhnete... Dík Pepovi, že vydržel přísun grafiky... možná mi ještě něco upadne ;)

Jinak odznaky ala Project-GC najdete zde - wiki: https://project-gc.com/w/BadgeGen
Naše GeoGetí s popisem najdete zde - wiki: http://www.drakmrak....eo:badgegeninfo
Snažil jsem se tam podchytit rozdíly a i úvahy proč je něco tak jak to je.

Samozřejmě bude vám to fungovat až od nové verze Statoru (Modul BadgeGen verze 1.3.0) takže zatím je čas na plodnou i neplodnou diskuzi ;) prostě kdo rád odznáčky tak má možnost se vykecat...


  • 3

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#2 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 15:29

Ahoj, je možnost získat modul už teď a vyzkoušet si to?
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#3 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 15:33

Ahoj, je možnost získat modul už teď a vyzkoušet si to?

Spíš ne, důvod je, že to zasahuje do více modulů a vůbec těch změn je celkem hodně ... takže je celkem komplikované to nějak jednoduše předat.
Zamyslím se nad tím ale není to úplně jednoduché...


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#4 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 786 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 16:08

Díky za práci s tím... jsem jen konzument, tak nemám žádný podnět ;)


  • 1

Díky.

Jarda (brazajar)

 

Zítra je taky den!!! :)

 Garmin Oregon 600 / Garmin Dakota 20 // OSM VasaM mapy // Xiaomi Redmi Note 12 Pro+  s Locus Pro // Garmin Enduro // Thinkpad e14 + GeoGet // nohy / MHD / VW Sharan / Toyota ProAce City Verso / Norco Fluid FS1 / koloběžka Bizon

https://www.brazovic.cz     


#5 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 19:20


Jinak odznaky ala Project-GC najdete zde - wiki: https://project-gc.com/w/BadgeGen
Naše GeoGetí s popisem najdete zde - wiki: http://www.drakmrak....eo:badgegeninfo
Snažil jsem se tam podchytit rozdíly a i úvahy proč je něco tak jak to je.

 

Ahoj díky za info.

Už si to ve své statistice upravuji.

Dotazy:
Veterán klesl o polovinu? Diamond byl za 20 let ne? 


  • 0

#6 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 19:26

Ahoj díky za info.

Už si to ve své statistice upravuji.

Dotazy:
Veterán klesl o polovinu? Diamond byl za 20 let ne? 

Ano Veterán spadl o polovinu ale podle mě OK, když vydržíš 20 let budeš pořád Diamantovej ale budeš mít v rohu dvojku... a 10 let se mi zdá OK na diamant.
20 to je fakt za dlouho... to už by byl hodně fousatý odznak ;) osobně tahle změna mi nevadí...
Jinak něco opravit jde a něco úplně ne, někde jsem musel měnit způsoby počítání :) takže až s novým Statorem


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#7 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 20:05

Ano Veterán spadl o polovinu ale podle mě OK, když vydržíš 20 let budeš pořád Diamantovej ale budeš mít v rohu dvojku... a 10 let se mi zdá OK na diamant.
20 to je fakt za dlouho... to už by byl hodně fousatý odznak ;) osobně tahle změna mi nevadí...
Jinak něco opravit jde a něco úplně ne, někde jsem musel měnit způsoby počítání :) takže až s novým Statorem

Tvé vysvětlení je velmi rozumné, chápu.

Jsme rád za spojení TB a GC a rozpojení MEGA a GIGA to dává taky smysl.
Zajímavost pro mne je zvýšení Diamantu u D5 a snížení u T5. Mě to tak vyhovuje :-)
Ještě jednou díky.


  • 1

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 20:06

Mno, úpravu na deset let nepovazuji za šťastnou, to už budu mít příští rok i já. Kdyby šli na patnáct, byl by to rozumný kompromis.
  • 0

#9 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 20:10

Mno, úpravu na deset let nepovazuji za šťastnou, to už budu mít příští rok i já. Kdyby šli na patnáct, byl by to rozumný kompromis.

Mám 13 (takže jsem si vydělal diamant ;) ) i tak si myslím, že to je OK...
Beru to tak, že diamant má opakování a získat 20 let je už docela fuška a když se doberu ke 20 tak budu mít Diamant s dvojkou v rohu a to už bude hejrup výkon :) takhle bych na dvojku čekal do 40 no ufff teda a teď co je víc :) 20 a nebo 10x2

p.s. odznaky by měly motivovat aspoň trošku a 10 diamant jedna motivace 20 diamant s dvojkou druhá motivace :)


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#10 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 21:18

Draku, pěkné, těším se na vypuštění. :)
Co se mě týče, je diamantový veterán za deset let akorát (a ne, neříkám to proto, že na něj dosáhnu :D ). Těch původních 20 je vážně pro veterány. :ph34r:
Líbí se mi nápad na odznáček QTH lokátor. Neznal jsem, ale jsem dostatečná hračička na to, abych měl díky tomu novou zábavu :)
Nicméně, nepřemýšlel si nad přejmenováním odznáčku The Lost and Found Cacher, když je to už Community Celebration?

 

P.S. The Author ponechat! Snížení na 45 pro diamant považuji za dostatečné a já mám ten odznáček rád. Splňoval jsem před změnou, splňuji i po změně a žádnou vatu ani lorem ipsum jsem do logů nikdy necpal.

EDIT: Poznámka v P.S. patří k popisu na tvých stránkách, kde máš ještě 100 a ne 45 po změně. Ale i tak jej neodstraňuj. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 26 únor 2020 - 21:20

  • 0

#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 21:41

Draku, pěkné, těším se na vypuštění. :)
Co se mě týče, je diamantový veterán za deset let akorát (a ne, neříkám to proto, že na něj dosáhnu :D ). Těch původních 20 je vážně pro veterány. :ph34r:
Líbí se mi nápad na odznáček QTH lokátor. Neznal jsem, ale jsem dostatečná hračička na to, abych měl díky tomu novou zábavu :)
Nicméně, nepřemýšlel si nad přejmenováním odznáčku The Lost and Found Cacher, když je to už Community Celebration?

 

P.S. The Author ponechat! Snížení na 45 pro diamant považuji za dostatečné a já mám ten odznáček rád. Splňoval jsem před změnou, splňuji i po změně a žádnou vatu ani lorem ipsum jsem do logů nikdy necpal.

EDIT: Poznámka v P.S. patří k popisu na tvých stránkách, kde máš ještě 100 a ne 45 po změně. Ale i tak jej neodstraňuj. :)

Author: No já toho Autora vrátil na 100 ono když vemeš ten text co jsem dal do komentu ta 100 není až tak - zrušilo se ale opakování takže 100 a šmitlink a o nic víc to nepřidá ani omylem konec je na Diamantu... byla kolem toho velká diskuze a uznal jsem, že buď 100 a nebo odznak úplně sestřelit :) takže kompromis bez opakovačky.

100 slov:

 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Integer nec odio. Praesent libero. Sed cursus ante dapibus diam. Sed nisi. Nulla quis sem at nibh elementum imperdiet. Duis sagittis ipsum. Praesent mauris. Fusce nec tellus sed augue semper porta. Mauris massa. Vestibulum lacinia arcu eget nulla. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Curabitur sodales ligula in libero. Sed dignissim lacinia nunc. Curabitur tortor. Pellentesque nibh. Aenean quam. In scelerisque sem at dolor. Maecenas mattis. Sed convallis tristique sem. Proin ut ligula vel nunc egestas porttitor. Morbi lectus risus, iaculis vel, suscipit quis, luctu.

The Lost and Found Cacher: no vzhledem k tomu, že na Project-GC ho nemají tak asi nebude problém to přejmenovat, píšu si...

QTH Locator:  tohle je moje hračičkování dostal jsem se k tomu kdysi přes GeoSpy a líbí se mi to dělení... a navíc k tomu odznáčku bude i něco navíc stačí mrknout na můj profil ještě to není dotažené ale něco už tam je... hlavně ty slepé mapy s QTH lokátory, nějaká statistika atd... a k tomu stačí jeden plugin a hrát si...

 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 22:05

O návratu diamantu The Author na původní hodnotu jsem nevěděl. Děkuji za info. :) Mně osobně je, abych pravdu řekl, šumafuk, jestli je tam 45 nebo 100, splňuji s velikou rezervou oboje (a to i přesto, že jsem se v začátcích moc nerozepisoval a authora objevil až dlouho poté, co jsem začal psát delší logy :) ).

U té změny L&F na CC mě napadá, budeš měnit i odznáček nebo ponecháš současný? Jen se ptám.

Na tvé statistiky jsem koukl a QTH si tam prostudoval. Šlo by v těch slepých mapách mít nějaký obrys dané země?


  • 0

#13 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 22:13

O návratu diamantu The Author na původní hodnotu jsem nevěděl. Děkuji za info. :) Mně osobně je, abych pravdu řekl, šumafuk, jestli je tam 45 nebo 100, splňuji s velikou rezervou oboje (a to i přesto, že jsem se v začátcích moc nerozepisoval a authora objevil až dlouho poté, co jsem začal psát delší logy :) ).

U té změny L&F na CC mě napadá, budeš měnit i odznáček nebo ponecháš současný? Jen se ptám.

Na tvé statistiky jsem koukl a QTH si tam prostudoval. Šlo by v těch slepých mapách mít nějaký obrys dané země?

Přemýšlím ten odznal L&F / CC trochu zmodernizovat ale doteď byl okrajový tak zatím nepřišla slina :D
U těch map QTH by asi šel obrys ale až doděláme SVG mapy protože s klasikou to moc nejde... nicméně úplně jednoduchý to není (jak to úplně přesně napasovat) takže uvidíme :) zase je zajímavý, jak třeba pomalu leze obrys česka z výletů...


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#14 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 22:19

Souhlasím s tím, že je zajímavé, jak se postupně objevuje obrys. Nicméně, u ČR je pravděpodobnost postupného "dokreslení" celého obrysu poměrně veliká a navíc její obrys známe každý velmi dobře, ale u dalších zemí by se obrysy hodily. Je to jen myšlenka, takže jak se bude chtít. :)


  • 0

#15 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2020 - 22:22

Souhlasím s tím, že je zajímavé, jak se postupně objevuje obrys. Nicméně, u ČR je pravděpodobnost postupného "dokreslení" celého obrysu poměrně veliká a navíc její obrys známe každý velmi dobře, ale u dalších zemí by se obrysy hodily. Je to jen myšlenka, takže jak se bude chtít. :)

Ale jo, jasný :) je to v plánu to prubnout, uvidíme jestli se zadaří to nějak zkřížit. Udělat čtverce je snadný :) narvat do toho mapu už je trochu boj, ikdyž ty nový grafy umí docela dost věcí.


  • 1

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 6:40

Měl jsem kolegu radioamatéra, takže vím, co je to QTH a lokátor. Když ten odznak bude, zkusím ho, ale myslím, že to většina lidí bude mít jen jako zvláštnost a nebudou ani vědět, co lokátory jsou.

Mimochodem, víc než lokátory se u nás používá S-JTSK. Byl přímo vymyšlen pro předválečné Československo. Na to žádná statistika není? Nedovedu si tedy představit, jak by mohla vypadat.

A jinak jak už jsem tvrdil kdysi o páscích, moje statistika se výrazněji mění ne s mým lovením, ale se změnou pravidel. Zase něco poskočí. První diamant za veterána, skok dolů s autorem, atd.


  • 0

#17 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 8:02

Měl jsem kolegu radioamatéra, takže vím, co je to QTH a lokátor. Když ten odznak bude, zkusím ho, ale myslím, že to většina lidí bude mít jen jako zvláštnost a nebudou ani vědět, co lokátory jsou.

Mimochodem, víc než lokátory se u nás používá S-JTSK. Byl přímo vymyšlen pro předválečné Československo. Na to žádná statistika není? Nedovedu si tedy představit, jak by mohla vypadat.

A jinak jak už jsem tvrdil kdysi o páscích, moje statistika se výrazněji mění ne s mým lovením, ale se změnou pravidel. Zase něco poskočí. První diamant za veterána, skok dolů s autorem, atd.

Tak to QTH je jak říkám i já je to pro hračičky a odznak je standardně vypnutý :) navíc to představuje i to, že si musíš nainstalovat plugin a kešky otagovat, ikdyž je to na jedno kliknutí... S-JTSK s tím jsem fakt nic nedělal mě se víc líbilo to QTH páč to tak nějak funguje celosvětově ikdyž hlavně to znají radioamatéři - líbí se mi jak to pěkně rozdělí stát na hodně malé čtverce (dalo by se i na menší ale to už by byla dost pakárna). Navíc to QTH tak nějak vzniklo kvůli GeoSpy pro GeoGet a tak proč to zahodit :) už to vlastně existovalo jen jsem to použil :)

Ty pásky samozřejmě trochu poskočí ikdyž já už mám pásek na MAX už před změnou takže mě to nijak neovlivní spíš je otázka jestli pásek taky nezrevidovat ?? na to jsem zatím moc nekoukal. Uvidím jestli s tím třeba na Project-GC taky nebudou chtít hýbat ale zatím se nezdá. 


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#18 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 8:09

Měl jsem kolegu radioamatéra, takže vím, co je to QTH a lokátor. Když ten odznak bude, zkusím ho, ale myslím, že to většina lidí bude mít jen jako zvláštnost a nebudou ani vědět, co lokátory jsou.
Mimochodem, víc než lokátory se u nás používá S-JTSK. Byl přímo vymyšlen pro předválečné Československo. Na to žádná statistika není? Nedovedu si tedy představit, jak by mohla vypadat.
A jinak jak už jsem tvrdil kdysi o páscích, moje statistika se výrazněji mění ne s mým lovením, ale se změnou pravidel. Zase něco poskočí. První diamant za veterána, skok dolů s autorem, atd.


Křováka bych sem netahal, byl prece jen vytvoren k jinym ucelum, zustal bych u WGS84
  • 1

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 8:15

Ano, byl vytvořen speciálně pro Československo vč. Podkarpatské Rusi, tady má minimální chybu, jinde v Evropě a ve světě vůbec by byl nepoužitelný.

Spíš mě fascinuje ale snaha vymýšlet další a další lokalizační systémy, jako třeba Whats3words, i když to na statistiky by bylo úplně nepoužitelné.


  • 1

#20 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 345 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2020 - 8:19

Křováka bych sem netahal, byl prece jen vytvoren k jinym ucelum, zustal bych u WGS84

jojo asi souhlas :) navíc to QTH už pro GeoGet bylo udělaný... zahodit/nezahodit :)

 

Ano, byl vytvořen speciálně pro Československo vč. Podkarpatské Rusi, tady má minimální chybu, jinde v Evropě a ve světě vůbec by byl nepoužitelný.

Spíš mě fascinuje ale snaha vymýšlet další a další lokalizační systémy, jako třeba Whats3words, i když to na statistiky by bylo úplně nepoužitelné.

tak hele lidi si hrajou :) znáš to kdo si hraje nezlobí... to QTH vzniklo stejně, někdo něco vymyslel a použil a je to zde...
klidně to každej může nechat vyplý narozdíl od Project-GC si můžeš to co se ti nelíbí vypnout a prostě to tam nebude.
Mě se to vybarvování čtverečků líbí a to ještě nemám ani všechny okresy v ČR :D beru to prostě jako sranda možnost navíc


  • 2

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama