Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#221 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:19

Promin, moje chyba. Po vyprazdneni cache prohlizece uz tlacitko vidim, takze jen nejak spatne nacteny styl.

 

Ohledne LabId - chtel jsem jen podotknout, ze to neumi ani GS. Proste na "QR" stranku se da dostat bud pres zkracene jmeno, nebo pres id (ktere jen presmeruje na stranku se zkracenym jmenem). Pokud je ale ve zkracenem jmene paznak, tak nefunguje ani _jejich_ odkaz pres id a to mi prijde jako dostatecne pro to dal nezkoumat, protoze to "maji rozbite".


  • 0

#222 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:46

Jde na RSS feedu si nastavit pouze notifikace na české labky? Jelikož zahraniční mě tak nezajímají a celkem to spamuje :D.

 

Tak uz to jde, a pochopitelne ne jen ceske. Ve vyhledavacim formulari jsou 2 ikonky navic, jako ukazka. Ale ma to obecny format:

https://labgpx.cz/rss.php?country=_stat_

Neni to uplne standardni reseni, ale pro me je to takto nejjednodussi ;)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#223 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 15:15

Vzhledem k tomu, ze vyzvu k odpovedi dostanes bez dat, stacilo proste napred vsechny obejit, poznacit si odpoved na papir, lab aplikace si poznaci, ze jsi na miste byl. Pak kavarna, dopsat odpovedi a hotovo.

Ozkoušeno, funguje. Škoda, že si to při neúspěšném spojení neuloží zadanou odpověď někam do iterní paměti, to by pak nebyl potřeba ani ten papír.

 

Možná je to chyba telefonu, ale já tam ždnou veřejnou wi-fi neměl. Na Mírovém možná na Íčku, možná i  u knihovny, ale na Ruďáku si myslím že nebude. Já sám data nemám a proto jsem chtěl aby to bylo možné bez nich. Navíc mám rád multinky :-)

Ano, vypadá to, že to asi ve finále nedopadlo. Na Horním náměstí (kde jsme začali) jsem chytil FREE_INTERNET_TOP09, ale prý že "Připojení k internetu není k dispozici". Odpověď tedy zadána v Centralu. Na Anenském ani Dolním náměstí nám to nenašlo nic, až na Mírovém se objevila MAGISTRAT_FREE, ale opět "Připojení k internetu není k dispozici". Naštěstí se zde našla jiná wifi z jednoho podniku. Na Farského náměstí už jsme pak ani nezkoušeli a zapsal jsem odpověď až doma.

 

Tak dnes dokončeno a datum tam mám 13. 12.

Data v API mají nějaký problém, o tom jsem psal 8.března v již zamčeném tématu. Ale kdesi na serverech (například v neAPI souborech pro statistiky) mají i správná data, takže třeba někdy v budoucnu dojde k opravě.

 

Jinak mě dnes překvapilo (první použití aplikace), že podle aplikace máme 4391 nálezů. Jenže i bez labek jich máme 4398, tak kdo ví, kde to ta čísla bere.


  • 0

#224 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 15:22

Jinak mě dnes překvapilo (první použití aplikace), že podle aplikace máme 4391 nálezů. Jenže i bez labek jich máme 4398, tak kdo ví, kde to ta čísla bere.

 

S tim uz jsme jednou experimentovali - vypada to, ze si aplikace "zapamatuje" pocet nalezu pri prvnim prihlaseni a pote si jen pricita nalezene labky. Tj. casem bude cislo s rozdilem vyssi. Dalo se to obejit tim, ze se z aplikace odhlasis/prihlasis, tim si nalezy aktualizuje.

 

Proste pocet nalezu v LAB aplikaci je jen cislo, kteremu se neda verit.


Tento příspěvek byl upraven od xjurasek: 02 duben 2020 - 15:26

  • 0

#225 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 13:48

Vypadá to, že se začínáme po virovém spánku zvolna probouzet: Dnes jsem na server nahrál dvě nové série LABek, v Táboře a v Kersku. Obě zřejmě budou mít  později i bonusovku (ta v Kersku už má i GC kod).


  • 0

#226 darkMS

darkMS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 7:57

Dotaz k lab_pluginu - zkusil jsem si vytvořit a uložit šablonu nastavení. Podobně jako je "Aktualizovat ČR", tak to samé pro "Aktualizovat Slovensko". Nová šablona se uložila do  LabForGg.ini, ale při opětovném spuštění pluginu mi to nabídne zas jen ty dvě předinstalované šablony (Vše / Aktualizovat ČR). 


  • 0

#227 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2020 - 8:09

Mas pravdu, kouknu se na to.

 

Diky za upozorneni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#228 PabloM64

PabloM64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 224 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 17:05

Jen připomínka.
LAB keše v Drnovicích u Vyškova: Zajímavosti Drnovic/xxx

mají vygenerovaný kód: GC1H0QH

Což je ale keš hodně vzdálená od Drnovic (Ploština) a ani nevím, že by s Drnovicemi nějak souvisela. 

 


Tento příspěvek byl upraven od PabloM64: 19 duben 2020 - 17:06

  • 0

#229 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 17:59

Jen připomínka.
LAB keše v Drnovicích u Vyškova: Zajímavosti Drnovic/xxx

mají vygenerovaný kód: GC1H0QH

Což je ale keš hodně vzdálená od Drnovic (Ploština) a ani nevím, že by s Drnovicemi nějak souvisela. 

 

 

To je asi omyl, díky za připomínku. Večer to opravím.


  • 0

#230 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 18:46

To je asi omyl, díky za připomínku. Večer to opravím.

 

Diky. Asi to zapadlo, ale http://www.geocachin...e-6#entry582836

 

Jsou tam zvolene jine Drnovice, diky cemuz nesedi u LABek ani kraj.


  • 0

#231 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 20:28

Zajímavosti Drnovic jsem opravil. Pozor, že si musíte sami ty staré Drnovice (pod starým GC) z GG ručně vymazat.


  • 0

#232 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 6:18

Urcite je nutne puvodni labku se spatnym GC kodem smazat rucne? Pokud se nahrava a importuje do GG pluginem, pak se o to plugin postara sam. Alespon doufam, delal jsem to tak a ted jsem to i vyzkousel. Takze pokud jde jen o zmenu GC kodu, v GG neni treba pri jeho zmene serii rucne mazat.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#233 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 8:14

Urcite je nutne puvodni labku se spatnym GC kodem smazat rucne? Pokud se nahrava a importuje do GG pluginem, pak se o to plugin postara sam. Alespon doufam, delal jsem to tak a ted jsem to i vyzkousel. Takze pokud jde jen o zmenu GC kodu, v GG neni treba pri jeho zmene serii rucne mazat.

Ano, má pravdu předseda. Vyzkoušeno přímo na dané sérii LABek. I když při importu nejsou zobrazeny žádné údaje o importovaných údajích (tzn. v tabulce všude samé nuly), tak došlo ke změně kódu se zachováním veškerých dalších informací, tj. zejména datum a čas nálezu.


  • 0

#234 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 8:30

Zmena GC kodu se promitne i do tagu. Pokud dojde jen ke zmene GC kodu, je to v pohode. Ale kdyzby doslo i ke zemen LabID, pak by byl problem. To ale snad nenastane.

 

Ale to, ze neni v tabulce importu poznacena zmena, to je sice zvlastni, ale je to za jistych okolnosti spravne. Pokud se nikde nezmenily texty a podobne veci, zustavaji kontrolni soucty a tedy labky se jevi jako nezmenene. Zmena GC kodu v databazi je delana mimo import a musi byt provedena jeste pred nim, jinak by byl zmatek.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#235 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 11:49

V posledních dnech se objevilo pár nových sérií LABek. Některé z nich v popisu zmiňují, že k nim bude bonusovka, ale že ještě není publikovaná. Pokud tyto série zmiňují i GC kod takové bonusovky, tak jsem ho použil jako základ GC kódu LABek. Znamená to ale, že link ze serveru labgpx.cz zatím nemá kam ukázat, takže jen nahlásí chybu. Automaticky se to ale napraví, až se bonusovka publikuje. Jiné případy jsou, kdy listing série sice zmińuje budoucí bonusovku, ale ještě autor nezná její GC kód. V takovém případě na serveru není série označená jako bonusovka (a použili jsme nějaký GC kód blízké keše). Tyto případy se opraví, až se o nových bonusovkách dozvíme. Prosím dejte nám takové případy vědět.

 

A ještě jedna poznámka: GS prodloužil termín, do kterého se mají publikovat nové LAB série, do konce srpna tohoto roku. Takže se dá očekávat, že v nebližších měsících budou vznikal nové série. Nevím úplně přesně, jak si takový deadline vysvětlit: zda to je jen konec "jedné vlny" LAB sérií nebo zda už GS chce definitivně skončit s novými LABkami. Spíše si myslím, že jde o ten první případ.


  • 0

#236 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2020 - 14:25

teď byla publikovaná bonusovka GC8NQ5R_lab-historie-kerska
  • 0

#237 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2020 - 14:49

teď byla publikovaná bonusovka GC8NQ5R_lab-historie-kerska

 

Díky za info. Skoro to vypadá, že se vracíme do normálu  :) .

Tahle bonusovka už měla přidělen GC kod od revírníka dříve, takže se v GG ani na serveru labgpx.cz nic nemění.


  • 0

#238 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2020 - 20:01

Martin_tulak: já mám LABky do konce dubna a přišlo mi, že se mi termín prodlužuje do srpna. To je asi myšleno tím prodloužením. Ale je fakt že nevim, jestli byly přiděleny další i pro období po 1.5.
  • 0

#239 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 13:06

právě byla publikovaná keš Adventure Lab: Hrady Žebrák a Točník bonus (GC8PQTA)
  • 1

#240 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 13:53

právě byla publikovaná keš Adventure Lab: Hrady Žebrák a Točník bonus (GC8PQTA)

 

Díky za upozornění. Opravil jsem GC kod.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama