Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#501 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 11:59

Nedavno jsem nekde zahlednul odkaz na prihlaseni se o labky. Nemate ho nekdo prosim? Nemuzu to najit.

Diiik
  • 0

#502 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 12:01

Nedavno jsem nekde zahlednul odkaz na prihlaseni se o labky. Nemate ho nekdo prosim? Nemuzu to najit.

 

https://www.geocachi...id=143&pgid=949 a odtud sem: https://www.geocachi...st/adventurelab


  • 0

#503 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 12:23

https://www.geocachi...id=143&pgid=949 a odtud sem: https://www.geocachi...st/adventurelab


Diky moc!!
  • 0

#504 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 14:26

Hrabalův Nymburk má uvedeno, že má bonus, ale odkaz vede na archivovaný event. 


  • 0

#505 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2020 - 14:36

Hrabalův Nymburk má uvedeno, že má bonus, ale odkaz vede na archivovaný event. 

 

Opravím to, nemá to mít bonus (aspon owner série žádný bonus publikovaný nemá).


  • 0

#506 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 9:54

Blikla nova serie "LABKY." v Praze 6.


  • 0

#507 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 12:15

Blikla nova serie "LABKY." v Praze 6.


Tak ten název musel dát práci... :-)
  • 3

#508 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 14:44

Dnes se objevily v Praze nove labky "LABKY." (dejwyho příspěvek již k názvu řekl vše  :) ). Mně jde ale o něco jiného. Psal jsem před časem témuž ownerovi (ten, co dnes vypustil LABKY), ale nedostal jsem odpověď. Zkusím to tedy napsat i sem, třeba se ozve. Psal jsem:

 

 

Ahoj,

Přečetl jsem si tvůj komentář k archivaci bonusové kešky k sérii LABek "Velikáni na Hranicku". Píšeš "V poslední době jsem vytušil v labkach problémy...". Docela by mne zajímalo, jaké problémy máš na mysli, protože se o LABky dost zajímám a rád bych věděl, jaké problémy s nimi mohou být. Opravdu se ptám jen ze zvědavosti, nijak nechci tvůj názor na labky měnit.

Díky a zdravím,
Martin (geonick: tulak)

 

 

 

Šlo mi o archivovanou sérii "Velikáni na Hranicku (cyklo)" a jeji bonusovku. Napadlo mi, zda zmíněný problém s labkami nebyl kvůli tomu, že je logovali i ti, kteří odpovědi někde našli a u labek ani nebyli. To se ovšem nemá a zklamání ownerů chápu. Jen je (a ostatní, kdo labky připravují k publikace) znovu upozorňuji, že na veřejných stránkách o LAB-API jde zjistit i více informací, než se objeví v GPX souboru. Zejména by owneři labek měli vědět, že se tam veřejně dá zjistit, co se po napsání správné odpovědi v aplikaci objeví. Ano, texty i obrázky "deníčků" jsou tam vidět. Nevím, jaké chování ownerům vadilo na "Velikánech", ale na sérii "LABKY" jsou rozhodně "deníčky" příliš napovídající.


  • 0

#509 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 19 srpen 2020 - 21:50

Mno, mám naopak z většiny ownerů dobrý pocit - jednak si navzájem dost pomáhají a jednak potom zase své zkušenosti a načtené postřehy tady z fóra předávají dál.
Já pro jistotu zopakuji jednu užitečnou radu od phrkt ( ještě jednou díky za pomoc jemu i hynousovi ) a to je velikost fotek. Aby se šetřila kačerům data, nenechávejte při tvorbě labek původní velikost fotek z mobilu, ale zmenšujte. ;-) To je věc, která mě nenapadla a co si tak o LABkách píšeme, tak nejen mě, ale ani mnohem zkušenější kačery. Proto to tu píšu znova - ještě dost lidí LABky tvoří a asi tvořit bude v dalších kolech. Někteří owneři mají skvělé a různorodé nápady - co se ke mně tak dostává k posouzení, klidně by zvládli tři pěkné série. ;-) Navíc na místech zatím bez LABek - moc se mi líbí, že do toho jdou i za cenu menší návštěvnosti, tomu fandím, protože sama jsem udělala totéž, abych kačery přivedla zase trochu jinam.
  • 2

#510 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 5:29

...Já pro jistotu zopakuji jednu užitečnou radu od phrkt ( ještě jednou díky za pomoc jemu i hynousovi ) a to je velikost fotek. Aby se šetřila kačerům data, nenechávejte při tvorbě labek původní velikost fotek z mobilu, ale zmenšujte. ;-) To je věc, která mě nenapadla a co si tak o LABkách píšeme, tak nejen mě, ale ani mnohem zkušenější kačery...

Díky moc, to je dobrá rada. Nenapadlo mne, že rozměry fotky na jejich serveru neupravují do optimální velikosti, ale nechávají původní.

Přišel jsem na to včera paralelně taky, když se mi zdálo načítání fotek při mém testu nějaké pomalé.

Takže díky, fotky zmenšeny.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 20 srpen 2020 - 5:30

  • 0

#511 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 6:36

Tak Labky LABKY v Dejvicích je zatím paskvil roku.

Zatím nejhorší Labky, co jsem kdy lovil. Odpovědi jsou rovnou v popisu, zadávat se musí nikoliv písmeno varianty A, B nebo C, ale cele sousloví i s diakritikou.
A co má rád owner v rychloobcerstveni či co si kupuje rád na trzich je opravdu šumák.
Něco jako klasická mizerná keš u ZŠ.

* jet tam byl můj velký omyl *
  • 0

#512 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 7:00

Já pro jistotu zopakuji jednu užitečnou radu od phrkt ( ještě jednou díky za pomoc jemu i hynousovi ) a to je velikost fotek. Aby se šetřila kačerům data, nenechávejte při tvorbě labek původní velikost fotek z mobilu, ale zmenšujte. ;-)

Děkuji ti náčelníku, že jsi se mě zastal :D  .

 

Trochu to rozvedu: dnešní mobily i foťáky dělají dvanáctimegové i větší snímky, které sice JPG komprese trochu zmenší, ale stačí si uvědomit, že pětilabková série má 11 obrázků (jeden úvodní + 2x každá labka). Nezmenšené obrázky v sérii se dají poznat podle viditelné prodlevy při načítání.Přitom to vůbec není nutné, stačí 1000 až 1500 px delší strana, kompresi nastavit, aby výsledkem byl 100 - 150 kB soubor.

 

A jako dlouholetý fotograf se přimlouvám - když už editujete, ořízněte případně fotku na okrajích, aby na obrázku bylo jen to, co na něm má být :) .


  • 3

#513 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 8:07

Tak Labky LABKY v Dejvicích je zatím paskvil roku.

Zatím nejhorší Labky, co jsem kdy lovil. Odpovědi jsou rovnou v popisu, zadávat se musí nikoliv písmeno varianty A, B nebo C, ale cele sousloví i s diakritikou.
A co má rád owner v rychloobcerstveni či co si kupuje rád na trzich je opravdu šumák.
Něco jako klasická mizerná keš u ZŠ.

* jet tam byl můj velký omyl *

 

Relativne jsem se pobavil, ale uznavam, ze na vic serii mam lepsi vzpominky. Navic prejizdet nektera mista s kocarem byl docela porod. Chtel jsem napsat nejake hodnoceni, ale zda se, ze uz jsou vypnute. Tj. byly aktivni jen den?

 

Jinak doporučuju v podobných případech "ctlr+C" a "ctrl+V" - text jde označit a vložit. Po napsání prvního znaku s diakritikou jsem si uvědomil, že je to kopírovatelný text, proto mě následně zadávání odpovědí tak moc ne...lo.


  • 0

#514 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 9:28

Zmenšení fotky při nahrávání je primitivní operace a o kvalitu nejde, je to stejně jen pro telefon. Co tam programátoři dělali, že tohle neohlídali? Za chvíli to někdo "využije", dá tam obrovské fotky a úplně to zahltí.


  • 0

#515 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 9:34

Zmenšení fotky při nahrávání je primitivní operace a o kvalitu nejde, je to stejně jen pro telefon. Co tam programátoři dělali, že tohle neohlídali? Za chvíli to někdo "využije", dá tam obrovské fotky a úplně to zahltí.

 

To je jednoduché, nepřemýšleli. Zmenšování fotek je to nejmenší, stačí k tomu dodat neošetření non-ASCII znaků ve zkráceném názvu LABky, otevřené API, nulová snaha o zamezení "fake GPS", optimalizaci spotřeby baterie, nepřehlednost a mizivá konfigurace aplikace...

 

A samozřejmě nulové začlenění do "běžného" geocachingu a tím odkázání na jedinou aplikaci.


  • 1

#516 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 9:37

Mno, mám naopak z většiny ownerů dobrý pocit - jednak si navzájem dost pomáhají a jednak potom zase své zkušenosti a načtené postřehy tady z fóra předávají dál.
Já pro jistotu zopakuji jednu užitečnou radu od phrkt ( ještě jednou díky za pomoc jemu i hynousovi ) a to je velikost fotek. Aby se šetřila kačerům data, nenechávejte při tvorbě labek původní velikost fotek z mobilu, ale zmenšujte. ;-) To je věc, která mě nenapadla a co si tak o LABkách píšeme, tak nejen mě, ale ani mnohem zkušenější kačery. Proto to tu píšu znova - ještě dost lidí LABky tvoří a asi tvořit bude v dalších kolech. Někteří owneři mají skvělé a různorodé nápady - co se ke mně tak dostává k posouzení, klidně by zvládli tři pěkné série. ;-) Navíc na místech zatím bez LABek - moc se mi líbí, že do toho jdou i za cenu menší návštěvnosti, tomu fandím, protože sama jsem udělala totéž, abych kačery přivedla zase trochu jinam.

 

Připoměl bych další věc - používat u zkráceného názvu pouze znaky anglické abecedy.


  • 1

#517 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 9:40

Chtel jsem napsat nejake hodnoceni, ale zda se, ze uz jsou vypnute. Tj. byly aktivni jen den?

 

Nové LABKY mají opravdu teď nastaveno "Visibility = 0" (normálně hratelné série mají visibility 2). A v aplikaci skutečně vidět nejsou. Počkáme, co se dál vyvine, pokud to takhle zůstane, označíme je na labgpx.cz jako archivovane.


  • 0

#518 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 9:46

Je to sice drobnost, ale u serii "Praga Astronomica" neni na labgxp.cz odkaz na "Stránku se sérií":

https://labs.geocaching.com/goto/praga

https://labs.geocach...com/goto/praga2

https://labs.geocach...com/goto/praga3


  • 0

#519 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2020 - 19:17

Vyšla nová série ve Vlašimi a má i bonusovku. Pokud někdo chce vyrazit na její FTF, vězte, že ve vzorci je chybička (dá se ale odhadnout, co má být správně, takže geochecker zazelená). Už jsem to ownerovi napsal.


  • 0

#520 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2020 - 0:05

Je to sice drobnost, ale u serii "Praga Astronomica" neni na labgxp.cz odkaz na "Stránku se sérií":

https://labs.geocaching.com/goto/praga

https://labs.geocach...com/goto/praga2

https://labs.geocach...com/goto/praga3

 

Opraveno. Kdo chce mít i ve svém GG správný tag (jmenuje se LABsmartLink), musí si stáhnout ze serveru nový GPX a nahrát si ho do GG. Jiné změny v GPX nejsou


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama