Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#621 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 15:56

Jinak dotaz, měli jste někdo problém s odpovědí u Labek ve Velešíně, u demarkační linie? Na místě jsem včera zkoušela různé varianty odpovědi a stále špatně. Za chvíli zkusím v klidu u kafe - případně se zeptám ownerů. Očekávám chybu někde mezi klávesnicí a židlí, objekt a text mám vyfocený.

 

Už si na odpověď nevzpomínám. Jen vím, že jsem žádný problém na míste neměl. Jen při přípravě doma jsem trochu zmatkoval, kde to vlastně hledat. Dokonce jsem kvůli tomu psal na místní úřad, kde se dá památník demarkační linie v obci najít.


  • 0

#622 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2020 - 20:16

Zajímavé, já zase neměla problém s památníkem, i když je hodně malý. Nechala jsem si ho na konec, popojela autem a parkovala pár desitek metrů od něj. Používala jsem jen mapu v apce, do Locusu už si body nepřetahuji - zjistila jsem, že mi apka bohatě stačí, zkouším tak svou orientaci a na bloncku je dost dobrá!
  • 1

#623 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2020 - 10:51

:-) Musím se smát, odpověď byla ta nejkratší a nejjednodušší. Já ji nejdřív zadávala logicky jako pořadovou číslovku s tečkou, potom více slov a až s odstupem mě napadlo, že v jednoduchosti je krása. ;-)
Njn, hlavně nic nepřekombinovat, že? Prostě blondýna. :-)
  • 0

#624 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 17:37

Za několik dnů se má konat megaevent v Táboře (Hvězdný Tábor - GC8F8XP). Organizáři dnes oznámili, že se sice plánují některé změny, ale v zásadě zatím nic nebrání event uskutečnít. Ohlásili i tři série LABek, které budou spuštěny 9.10. (den před eventem, i když na jiném místě programu uvádějí spuštění LABek až v den eventu v 10:20 hodin). Nicméně série jsou už teď připraveny, takže není problém vytvořit pro ně i GPX soubory, které mohou pomoci s plánováním pohybu v den eventu (či den před ním). Píši to sem hlavně proto, že existence GPX souborů (které se během dneška objeví na serveru labgpx.cz) a zobrazení sérií v mobilní aplikaci ještě neznamená, že jsou teď hratelné (v aplikaci zatím není tlačítko Start/Spustit).


  • 0

#625 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 19:38

Já jsem zvědavý, co vyleze z CC eventu GC8TA1K Beskydská LABoratoř 10.10.


  • 0

#626 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 20:10

Já jsem zvědavý, co vyleze z CC eventu GC8TA1K Beskydská LABoratoř 10.10.

To lze spočítat ne? Počet ownerů, každý 5 LABek a bonus.
A k tomu možná superbonus.
  • 0

#627 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 20:19

Jak mohu dostat do databáze Geogetu stejné názvy labek, ale liší se pouze rokem spuštění. Konkrétně labky Praga Astronomica už byly v roce 2019 a ted jsou stejné roku 2020, ale po stáhnutí ze serveru labgpx.cz je v databázi nemám. To stejné je například u labek Museum of Geocaching v letošním Terezíně. V databázi jsou z roku 2017, 2018, 2019, ale letošní z Terezína nejsou. Díky. 


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#628 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 6:51

V GG neni dulezita jedinecnost jmena, ale jedinecnost GC kodu. To se tyka i labek, ktere maji byt do GG importovany. Na serveru labgpx.cz mame kazdou serii s jedinecnym GC kodem, takze jejich import by nemel delat problem (urcite Tulak i ja mame vsechny serie v databazi, takze to jde). Jina vec je, jestli na tom serveru jsou vsechny serie. Snazime se o aktualnost, ale neco uniknout muze. Pokud vis o konkretni serii, ktera na serveru neni, dej nam vedet. Nejlepe, pokud bys mel neco z te serie odloveno.

 

Pokud mas neco z takove serie odloveno, na stránce https://labs.geocaching.com/logs klikni pravým myšítkem na záhlaví série a zkopíruj sem ten odkaz.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 září 2020 - 6:52

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#629 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 10:03

Konkrétně labky Praga Astronomica už byly v roce 2019 a ted jsou stejné roku 2020...

 

Možná se mýlím, ale já tyto série chápu tak, že nejsou dvoje, ale pořád jen jedny. Vznikly v roce 2019 a pořád existují, nebyly dosud zrušeny (archivovány). Nemůžeš je mít zalogovány dvakrát.

 

To stejné je například u labek Museum of Geocaching v letošním Terezíně. V databázi jsou z roku 2017, 2018, 2019, ale letošní z Terezína nejsou. 

 

Tady si myslím, že jsou dvě dosud existující série, totiž z let 2018 a 2019 (dokonce se i jinak jmenují, ale to není podstatné, jak vysvětlil gord), a pak jedna z roku 2017, která má být zřejmě archivovaná (takže je to asi chyba na našem serveru labgpx.cz, prozkoumáme to a opravíme, bude-li to tak).


  • 0

#630 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 11:00

Díky za vysvětlení.  Jde o to že labky Museum of Geocaching z let 2017, 2018, 2019 stahnuté mám, ale letošní  z Terezína nemám (https://labs.geocach...o/museumgc2018)


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#631 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 11:55

Před chvílí jsme publikovali GPX pro "Hornopožárským lesem netradičně". Teď ale vidím, že série zmizela (ownerka ji patrně přepnula na nehratelný režim). Budeme to sledovat a kdyby to mělo být nehratelné nastálo, tak to zarchivujeme. Spíše si ale myslím, že ownerka čeká na publikaci bonusovky.


  • 0

#632 Petrs11

Petrs11

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 12:04

Díky za vysvětlení.  Jde o to že labky Museum of Geocaching z let 2017, 2018, 2019 stahnuté mám, ale letošní  z Terezína nemám (https://labs.geocach...o/museumgc2018)

Jestli to nebude tím, že letos labky v Muzeu Geocachingu nebyly. Letos byly v rámci TH 2 série labek po 10 kusech a třetí série byla odpoledne v rámci CCE.


  • 0

#633 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 17:16

Letos v Terezíně byly obě serie  Museum of Geocaching a  Museum of Geocaching 2 po 5 labkách.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#634 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 17:31

Letos v Terezíně byly obě serie  Museum of Geocaching a  Museum of Geocaching 2 po 5 labkách.

 

Ano, ale nebyly nové, byly to permanentní série už z minulých let. Tak to aspoň chápu já.


  • 0

#635 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 18:19

Martine to máš pravdu, že to nebyly labky nové. Jedná se o to, že po jejich odlovu nastává rozdíl v počtu odlovených mezi geogetem a grunspíkem. U mě je to rozdíl 10 bodu.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#636 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 18:54

Martine to máš pravdu, že to nebyly labky nové. Jedná se o to, že po jejich odlovu nastává rozdíl v počtu odlovených mezi geogetem a grunspíkem. U mě je to rozdíl 10 bodu.

 

To moc nechápu, jak to myslíš. Musíš si je v GG zadat jako nalezené jen jednou.


  • 0

#637 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:03

Martine to máš pravdu, že to nebyly labky nové. Jedná se o to, že po jejich odlovu nastává rozdíl v počtu odlovených mezi geogetem a grunspíkem. U mě je to rozdíl 10 bodu.

To jako že se daly zalogovat po roce podruhé?


  • 0

#638 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 7:21

Nevím jak je to možné, ale ten rozdíl je v labkách, že na Gccom mám o deset bodů víc než co mám v nálezech GG. Procházím nálezy den po dni a hledám, kde je zakopaný pes, zatím u kešek to sedí. Zkusím to ještě porovnat s https://labs.geocaching.com/logs


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#639 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2020 - 7:30

Vzdyt ti to psal Tulak - nemas ty nalezy na labkach poznaceny v GG, to se musi rucne!

 

EDIT: gc.com zapocitava nalezy na labkach, ale tim spoluprace serveru s kesema a s labkama konci. Takze pri aktualizaci nalezu v GG neni jak poznat nalezy na labkach a v databazi se nemohou automaticky projevit. Musis u kazde z nich nastavit nalezy rucne. (API pro labky sice umoznuje stahnout serie, ale je treba se k tomu API napred prihlasit, coz dost dobre GG nemuze.)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 01 říjen 2020 - 7:36

  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#640 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2020 - 8:45

Tak v pátek GS opět rozesílal druhé labky - kromě splnění kritérií je tam důležitá lokalita, jak jsme si mysleli už u prvních labek. Kolegovi, který loví minimálně, vysloveně napsali, že ho vybrali vzhledem k lokalitě, do které GS míří. Jsem zvědavá, kde budou u Přimdy druhé LABky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama