Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#681 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 5:13

Jj, právě něco z téhle oblasti jsem měla o víkendu v plánu, ale..... Totéž Kozel a dvě série v okolí.
  • 0

#682 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 8:47

V Praze se LABkam radsi vyhni, je to jak kompost s zizalami.

 

Bud budes chodit po jednotlivych seriich a budes odsouzena, ze budes prochazet stale stejnym mistem, nebo budes neustale prepinat mezi seriemi az ztratis jakykoliv prehled o tom co uz mas dokonceno a co ne. Ja si tu prvni variantu kdysi vyzkousel v Litomericich kdy jsem tam lovil 3 multicache, Kdyz jsem uz popate prochazel okolo jednoho rohu domu na namesti, tak se na mne bezdomovec, co tam byl zaparkovany, docela dost blbe koukal a ja rikal, ze jsem blbec, ze jsem si neudelal itinerar abych se nemusel neustale vracet.

 

V kazdem pripade je dobre si na vice serii udelat papirovy itinerar aby clovek vedel kdy ma prepnout na jinou serii. Tak jsem fungoval v Brne, kde jsem daval najednou 3 serie a ani jednou jsem se nemusel vracet a vse jsem dokoncil, k tomu jsem dal par tradicek a virtulek.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#683 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 8:54

V Praze se LABkam radsi vyhni, je to jak kompost s zizalami.

 

Bud budes chodit po jednotlivych seriich a budes odsouzena, ze budes prochazet stale stejnym mistem, nebo budes neustale prepinat mezi seriemi az ztratis jakykoliv prehled o tom co uz mas dokonceno a co ne. Ja si tu prvni variantu kdysi vyzkousel v Litomericich kdy jsem tam lovil 3 multicache, Kdyz jsem uz popate prochazel okolo jednoho rohu domu na namesti, tak se na mne bezdomovec, co tam byl zaparkovany, docela dost blbe koukal a ja rikal, ze jsem blbec, ze jsem si neudelal itinerar abych se nemusel neustale vracet.

 

V kazdem pripade je dobre si na vice serii udelat papirovy itinerar aby clovek vedel kdy ma prepnout na jinou serii. Tak jsem fungoval v Brne, kde jsem daval najednou 3 serie a ani jednou jsem se nemusel vracet a vse jsem dokoncil, k tomu jsem dal par tradicek a virtulek.

 

Kdyz nad tim tak premyslim, nebylo by spatne mit v listingu gpx kazde jednotlive zastavky odkaz na lab adventure. Nevim, jak locus, ale cgeo umozni na odkaz kliknout, tim se otevre aplikace a v ni uz najit prislusnou zastavku neni problem.

 

Samozrejme lepsi by byl odkaz primo na danou zastavku dane adventure, to ale nejspis aplikace nepodporuje.

 

Uz ted je labgpx z puvodniho "seznamu pro statistiky" preklopeno na neco, co pomaha i pri vlastnich nalezech, kdyz to vytizeni programatori z GS nestihaji...


  • 2

#684 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 9:40

Kdyz nad tim tak premyslim, nebylo by spatne mit v listingu gpx kazde jednotlive zastavky odkaz na lab adventure. Nevim, jak locus, ale cgeo umozni na odkaz kliknout, tim se otevre aplikace a v ni uz najit prislusnou zastavku neni problem.

 

Samozrejme lepsi by byl odkaz primo na danou zastavku dane adventure, to ale nejspis aplikace nepodporuje.

 

Jak říkáš, na jednotlivé LABky se přímo skočit nedá (tedy nevím o tom). Na celou série se asi skákat dá už teď - tedy nezkoušel jsem to v c:geo, ale vím, že v GPX je URL, který funguje na spuštění dané série v mobilní aplikaci. Toto URL je opakovaně v každé LABce. Navíc v každé LABce je i geogetový tag LABsmartLink se stejným obsahem. Bylo by fajn, kdyby použití tohoto URL v c:geo někdo vyzkoušel a dál sem všem vědet (já se omlouvám, já to teď nemám odhodlání to zkoušet, od včerejška mám totiž horečku - neví někdo, co by to mohlo být  :) :) ?).


  • 0

#685 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 9:50

Jak říkáš, na jednotlivé LABky se přímo skočit nedá (tedy nevím o tom). Na celou série se asi skákat dá už teď - tedy nezkoušel jsem to v c:geo, ale vím, že v GPX je URL, který funguje na spuštění dané série v mobilní aplikaci. Toto URL je opakovaně v každé LABce. Navíc v každé LABce je i geogetový tag LABsmartLink se stejným obsahem. Bylo by fajn, kdyby použití tohoto URL v c:geo někdo vyzkoušel a dál sem všem vědet (já se omlouvám, já to teď nemám odhodlání to zkoušet, od včerejška mám totiž horečku - neví někdo, co by to mohlo být  :) :) ?).

 

V gpx souboru je v tagu url a gpxg:Tag Category="LABsmartLink. Bohuzel se zda, ze je c:geo nikde nezobrazuje.


  • 0

#686 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 9:52

Jak moc jsou LABky editovatelné po jejich publikaci? Předpokládám, že je lze přepnout zpátky do "Off" módu a dělat úpravy.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#687 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 10:10

Jak říkáš, na jednotlivé LABky se přímo skočit nedá (tedy nevím o tom). Na celou série se asi skákat dá už teď - tedy nezkoušel jsem to v c:geo, ale vím, že v GPX je URL, který funguje na spuštění dané série v mobilní aplikaci. Toto URL je opakovaně v každé LABce. Navíc v každé LABce je i geogetový tag LABsmartLink se stejným obsahem. Bylo by fajn, kdyby použití tohoto URL v c:geo někdo vyzkoušel a dál sem všem vědet (já se omlouvám, já to teď nemám odhodlání to zkoušet, od včerejška mám totiž horečku - neví někdo, co by to mohlo být  :) :) ?).

 

Male upozorneni - link pres SmartLink je sice pekny, ale casto nefunguje. Jde o chybne zachazeni z nekterymi znaky na strane GS (uz tu o tom rec byla). Takze jedina zarucena cesta je pres LabId, ale jak to ktera aplikace podporuje, to fakt netusim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#688 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 10:14

Male upozorneni - link pres SmartLink je sice pekny, ale casto nefunguje. Jde o chybne zachazeni z nekterymi znaky na strane GS (uz tu o tom rec byla). Takze jedina zarucena cesta je pres LabId, ale jak to ktera aplikace podporuje, to fakt netusim.

 

jj, uz jsme nekolikrat testovali a pokud je tam cestina, nefunguje pres smartlink ani jmeno. Nicmene kdyby slo link nejak zobrazit v c:geo, bylo by to skvele. Jak se z nacteneho .gpx souboru zobrazi napr. v locus, nevite nekdo?


  • 0

#689 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 10:37

V gpx souboru je v tagu url a gpxg:Tag Category="LABsmartLink. Bohuzel se zda, ze je c:geo nikde nezobrazuje.

 

Zkousel jsem dohledat na jejich trackeru a nasel jsem zajimavy pozadavek na podporu pro labky, viz https://github.com/c...geo/issues/9202

 

Nevim, jak gord a tulak vyhledavaji nove labky, ale ocividne to jde pres dotaz "https://labs.geocach...kip=0&take=500"


  • 0

#690 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2020 - 11:05

Zkousel jsem dohledat na jejich trackeru a nasel jsem zajimavy pozadavek na podporu pro labky, viz https://github.com/c...geo/issues/9202

 

Nevim, jak gord a tulak vyhledavaji nove labky, ale ocividne to jde pres dotaz "https://labs.geocach...kip=0&take=500"

 

Ocividne tam zminuji stejny postup a navrhuji:

Of course the /goto/ link should be made clickable, so that users can easily trigger the Adventure lab from there


  • 0

#691 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 16:53

Nevim, jak gord a tulak vyhledavaji nove labky, ale ocividne to jde pres dotaz "https://labs.geocach...kip=0&take=500"

 

Ne, neděláme to přes tento link, používáme jiné GS stránky (nazýváme je mezi sebou a zde "API-LAB", a je v nich i funkce "SearchV3", která se použila o pro odpověď tohoto linku - viz vnitřek vráceného GPX souboru). Nicméně tento link má úplně stejné parametry, které používáme i my. Tento link navíc nevede na jedinou sérii ale na všechny, co jsou v daném okruhu (i když v parametrech v tomto případě radius není dán, takže se bere nějaký default). Maximálně jedním dotazem se vrátí 500 sérií (ne proto, že v tomto linku mají parametr "take=500", ale proto, že se nikdy nevrátí víc než 500 sérií (máme ověřeno). Takže tento link myslím není pro c:geo cesta.


  • 0

#692 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 16:55

Addresa ve tvaru https://labs.geocach...oto/tlv-history není vhodná, dá se kdykoliv změnit i bez vypnutí labek.

 

Adresa ve tvaru https://labs.geocach...55-2267d07679e7 je trvalá, takže funguje vždycky. A server jí převede na aktuální goto/něco.

 

Já bych byl pro to, aby v GPX s labkami byla ta dlouhá adresa. Aktuálně se tam používá tvar http://coord.info/GC7PPF0-0 který odkáže na případnou bonusovou keš.

O tuhle informaci by sice bylo škoda přijít, ale neměl by být problém jí přidat třeba na začátek listingu labky v GPX.

A přegenerovat všechny GPX by nemusel být takový problém. Stačí mít chvilku času  ;)

 

Co jsem teď zkoušel, tak pokud mám spuštěnou lab aplikaci a v locusu kliknu na url dané labky, tak se mi otevře příslušná série v lab aplikaci a pak už není problém najít tu konkrétní labku.

C:geo zřejmě url nikde nezobrazuje, možnost otevření online verze jsem nenašel ani u normální keše. Pokud to tedy není někde hodně schované (tenhle program moc nepoužívám)

 

 

EDIT: nebo naopak na začátek listingu přidat právě ten dlouhý odkaz. To by zřejmě mělo fungovat v locusu i c:geo

Vyzkoušeno a funguje. V c:geo stačilo kliknout na odkaz a otevřel se v aplikaci, v locusu mi to do aplikace přesměrovalo otevření odkazu přes chrome (podržet na něm prst)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 24 říjen 2020 - 17:10

  • 0

#693 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 17:17

Addresa ve tvaru https://labs.geocach...oto/tlv-history není vhodná, dá se kdykoliv změnit i bez vypnutí labek.

 

Adresa ve tvaru https://labs.geocach...55-2267d07679e7 je trvalá, takže funguje vždycky. A server jí převede na aktuální goto/něco.

 

Já bych byl pro to, aby v GPX s labkami byla ta dlouhá adresa. Aktuálně se tam používá tvar http://coord.info/GC7PPF0-0 který odkáže na případnou bonusovou keš.

 

To je dobrý nápad. To, že ta první adresa ne vždy funguje, to víme. O té druhé adrese jsem nevěděl a určitě bychom ji měli použít v GPX v tagu <link>, kde je ted v podstatě blbost.


  • 0

#694 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 19:15

To je dobrý nápad. To, že ta první adresa ne vždy funguje, to víme. O té druhé adrese jsem nevěděl a určitě bychom ji měli použít v GPX v tagu <link>, kde je ted v podstatě blbost.

 

gord upravil plugin, takže se ted (aspon na zkoušku) generuje GPX soubor takto:

<name>GC91PKE-0</name>
  <desc><![CDATA[Cesta z města / 1. Odpočinek u řeky by Azeret6 (1/1)]]></desc>
  <url><![CDATA[https://labs.geocaching.com/adventures/details/4deb38a0-5d89-4a89-b0be-8838538a99a6]]></url>
  <urlname><![CDATA[Cesta z města / 1. Odpočinek u řeky by Azeret6]]></urlname>
  <link href="https://labs.geocaching.com/adventures/details/4deb38a0-5d89-4a89-b0be-8838538a99a6">
    <text><![CDATA[Cesta z města / 1. Odpočinek u řeky by Azeret6]]></text>
  </link>

V c:geo to ale zatím browser (nebo AL mobilní aplikaci) neotevře. Vůbec se neobjeví v menu volba "Open in browser". Možná koukám v c:geo na blbé místo. Má někdo nápad?


  • 0

#695 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 19:39

Tato volba je vždy možná při kliknutí na keš z mapy a pak 3 tečky
  • 0

#696 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 19:50

Tato volba je vždy možná při kliknutí na keš z mapy a pak 3 tečky

 

Jo, tam jsem "Open in browser" našel, ale nic to v c:geo neudělá. Budeme pátrat dál.


  • 0

#697 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 21:26

Jo, tam jsem "Open in browser" našel, ale nic to v c:geo neudělá. Budeme pátrat dál.

 

Jak jsem psal v EDITu, v c:geo mi funguje přidat odkaz do listingu (HTML tag <a>). Přičemž se mi to v aplikaci otevře pokud je spuštěná, nebo při druhém kliknutí na ten odkaz. Nevím jestli to je verzí androidu, ale aspoň to něco dělá...

 

A za mě by neškodilo tam udělat jakousi hlavičku a dát takhle na začátek listingu tenhle odkaz na sérii labek a o řádek níž případný odkaz na bonusovou keš. Jako info že existuje bonus i jeho snadné otevření / nalezení


  • 0

#698 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 21:39

Raději mi prosím dej příklad (stačí kus), který v c:geo funguje. Já vím, co je HTML tag <a>, ale nevím, ve kterém GPX tagu ti to (v c:geo) nakonec funguje.


  • 0

#699 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2020 - 22:17

Raději mi prosím dej příklad (stačí kus), který v c:geo funguje. Já vím, co je HTML tag <a>, ale nevím, ve kterém GPX tagu ti to (v c:geo) nakonec funguje.

 

 

Je to přidané do <groundspeak:long_description>
 

<br />-----------------------------------<br />
<a href="https://labs.geocaching.com/adventures/details/6fcb61cd-801d-4c2d-8455-2267d07679e7">qqqqqqqqqqqqqqqq</a>

<br />-----------------------------------<br />

Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 24 říjen 2020 - 22:17

  • 0

#700 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 12:00

 

Je to přidané do <groundspeak:long_description>
 

<br />-----------------------------------<br />
<a href="https://labs.geocaching.com/adventures/details/6fcb61cd-801d-4c2d-8455-2267d07679e7">qqqqqqqqqqqqqqqq</a>

<br />-----------------------------------<br />

Díky. Ano, takhle to skutečně v c:geo funguje. Počkáme na gorda, aby se k tomu vyjádřil, mně se to líbí a připadá mi to dost účelné.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka