Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#701 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 18:56

 

 

Je to přidané do <groundspeak:long_description>
 

<br />-----------------------------------<br />
<a href="https://labs.geocaching.com/adventures/details/6fcb61cd-801d-4c2d-8455-2267d07679e7">qqqqqqqqqqqqqqqq</a>

<br />-----------------------------------<br />

Díky. Ano, takhle to skutečně v c:geo funguje. Počkáme na gorda, aby se k tomu vyjádřil, mně se to líbí a připadá mi to dost účelné.

 

 

Tj. nove gpx uz budou mit v listingu odkaz primo na mapu? Skvela prace, presne tohle jsem mel na mysli jako radikalni zjednoduseni chovani...


  • 0

#702 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 19:56

Tj. nove gpx uz budou mit v listingu odkaz primo na mapu? Skvela prace, presne tohle jsem mel na mysli jako radikalni zjednoduseni chovani...

 

Chápu to tak, že kliknutím na odkaz v listingu se otevře příslušná série v mobilní aplikaci.


  • 0

#703 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 20:02

Tak to shrneme? Jestli jsem pochopil dobre pozadavek, neni to nic sloziteho:

- na zacatek listingu pridat klasicke <a> odkazy. Jeden a detail serie (ten by mel otevrit v GS aplikaci serii) a druhu na bonusovou kesku (pokud tedy existuje).

 

Pokud to myslite takto, klidne to udelam, ale bude trvat tak 3-4 dny nez se k tomu dostanu. Navic asi bude vhodne upravit i na serveru jiz ulozene gpx soubory a to bude trochu slozitejsi.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#704 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 20:15

Tak to shrneme? Jestli jsem pochopil dobre pozadavek, neni to nic sloziteho:

- na zacatek listingu pridat klasicke <a> odkazy. Jeden a detail serie (ten by mel otevrit v GS aplikaci serii) a druhu na bonusovou kesku (pokud tedy existuje).

 

O odkaz na bonusovou kešku se tady zatím nemluvilo. Osobně myslím, že to možná není nutné, že jako odkaz na bonusovku může sloužit funkce c:gea "Open in browser". Zatím to nedělá, ale mohla by  :). V GPX je tag link, v němž je teď ale nesmyslný GC kod (tedy ten GC kod má smysl pro sérii a GG, ale ne pro browser). Chtělo by to zkusit, zda uvedením v tagu link správný GC kod (tj. bez pomlčky a doplnujících čísel) ukáže v c:geo funkci "Open in browser".


  • 0

#705 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 21:14

O odkazu na bonusovou keš jsem psal já. Pokud v listingu labky není bonus zmíněný a je to hustěji zakešované místo (nebo je dál), tak se nemusí hledat úplně snadno a takhle by to bylo hned na očích.

 

Podle mě by tedy nebylo špatné mít na začátku listingu v <groundspeak:long_description> odkaz na lab sérii i případný bonus. Předpokládám, že by to bylo univerzální a fungovalo by to i v případných dalších programech (třeba na iphone).

 

A zároveň by to URL série mohlo být i v tagu <url> kde je teď odkaz na nějakou keš


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 25 říjen 2020 - 21:17

  • 1

#706 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 22:23

K té bonusové keši, z uživatelského pohledu by bylo moc fajn, kdyby labkeš měla waypoint, který by byl na souřadnicích bonusovky.
  • 0

#707 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 22:23

A zároveň by to URL série mohlo být i v tagu <url> kde je teď odkaz na nějakou keš

 

To bohužel (pokud jsem to nevyzkoušel blbě, i to se mohlo stát) v c:geo nefunguje.


  • 0

#708 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 22:25

K té bonusové keši, z uživatelského pohledu by bylo moc fajn, kdyby labkeš měla waypoint, který by byl na souřadnicích bonusovky.

 

Souřadnicemi bonusovky myslíš úvodní nebo finální souřadnice bonusovky?


  • 0

#709 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2020 - 22:32

To bohužel (pokud jsem to nevyzkoušel blbě, i to se mohlo stát) v c:geo nefunguje.

 

Neříkám že to v c:geo funguje (mě se to taky nepovedlo), jen mi to přijde jako obecně nejsprávnější řešení toho co dát do tagu <url>. Když už se zřejmě bude zasahovat do stávající struktury a všechno zpětně aktualizovat / přegenerovávat.

 

 

 

Souřadnicemi bonusovky myslíš úvodní nebo finální souřadnice bonusovky?

 

Finální souřadnice by nebyly špatné  :P Jen by pak někteří asi vynechali projití labek... (znám takovou vtipnou historku  ;))

Za mě by bohatě stačil GC kód s odkazem v listingu labky


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 25 říjen 2020 - 22:47

  • 0

#710 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 5:22

Neříkám že to v c:geo funguje (mě se to taky nepovedlo), jen mi to přijde jako obecně nejsprávnější řešení toho co dát do tagu <url>. Když už se zřejmě bude zasahovat do stávající struktury a všechno zpětně aktualizovat / přegenerovávat.

 

Pokud se bude pregenerovavat vsech cca. 700 serii, asi by bylo vhodnejsi pred tim vypnout jejich aktualizaci do RSS, tolik novyh prispevku by bylo na libovolnou RSS ctecku asi moc...


  • 0

#711 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 7:08

Souřadnicemi bonusovky myslíš úvodní nebo finální souřadnice bonusovky?

Úvodní souřadnice. Abych v mapě rovnou našel ikonu bonusu a k ní si mohl zadávat zjištěnou indicií, abych zjistil finální souřadnice. Myslím v Locusu, ale stejně tak to půjde i cgeo i jinde.
  • 0

#712 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 13:50

V Locusu jsou odkazy z GPX Labek  které fungují:

 

Stačí otevřít požadovaný bod a uplne dole jsou 2 odkazy.

 

První te přěsune do Apky LabAdveture na požadovanou LABku a druhý je odkaz na bonusovou keš je-li.

 

Screenshot_20201026-134006_Locus Map.jpg    Screenshot_20201026-134012_Locus Map.jpg    Screenshot_20201026-134017_Locus Map.jpg


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#713 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:21

Pokud se bude pregenerovavat vsech cca. 700 serii, asi by bylo vhodnejsi pred tim vypnout jejich aktualizaci do RSS, tolik novyh prispevku by bylo na libovolnou RSS ctecku asi moc...

 

To je ted tochu predcasne, ale RSS mam udelane tak, ze dava vzdy jen poslednich 30 zmen. Casovy krok je ted 1 hodina, to mi pripadalo jako dostatecne mnozstvi a neni nebezpeci, ze se neco nekde zahlti.

 

Druha vec je, ze pri uprave GPX nemusime nastavovat datum aktualizace a pak to vybec do RSS nepujde. (Diskuse o tom, zda je nebo neni vhodne v tomto pripade datum aktualizace nastavovat, je jina vec.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#714 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:23

Úvodní souřadnice. Abych v mapě rovnou našel ikonu bonusu a k ní si mohl zadávat zjištěnou indicií, abych zjistil finální souřadnice. Myslím v Locusu, ale stejně tak to půjde i cgeo i jinde.

 

Pokud nastavime WP, bude u kazde labky v serii a pak budes mit ne jednom miste v mape typicky 6 ikon - otaznicek od bonusove kese a ten muze byt treba i prekryt trreba peti iknami waypointu. To bude docela neprehledne, ne?


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#715 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 20:47


Pokud nastavime WP, bude u kazde labky v serii a pak budes mit ne jednom miste v mape typicky 6 ikon - otaznicek od bonusove kese a ten muze byt treba i prekryt trreba peti iknami waypointu. To bude docela neprehledne, ne?

Zase díky spojovacím čarám bude vidět, kde je bonuska a naopak od bonusky, kde jsou labky. Po kliknutí na 6-ikonu se zobrazí menu a já si vyberu, který listing by mne zajímal.

Tento příspěvek byl upraven od nalano: 26 říjen 2020 - 20:48

  • 0

#716 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 21:14

Zase díky spojovacím čarám bude vidět, kde je bonuska a naopak od bonusky, kde jsou labky. Po kliknutí na 6-ikonu se zobrazí menu a já si vyberu, který listing by mne zajímal.

 

Já jsem zřejmě ne zcela pochopil, co nalano chce. Ale mám obavy, že by ty úpravy vytvářeného GPX souboru šly už někam jinam. Já jsem ze staré školy Unixu a tam platí (od jeho zniku) zlaté pravidlo: "Napište skript/program tak, dělal jen jednu věc, ale dělal ji naprosto bezvadně." A tak i tady bych raději udělal to, co bude bezvadné téměř pro každého (tedy spuštění té mobilní aplikace přímo ze správné série), a ty ostatní funkce (třeba WP v mapě) bych nechal na případný post-processing. Hlavně přemýšlejme, zda budeme mít v GPX dost informací pro možné nabalování funkcí. Pokud ano, budu mít pocit, že brouzdám v Unixu a bude mi fajn  ;).


  • 1

#717 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 22:58

Vysvětlení: Mám nastaveno zobrazení na mapě keší a jejich waypointů. Ty waypointy jsou spojeny tenkou čarou s keší.
Chápu UNIX myšlení.
  • 0

#718 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2020 - 23:57

Já bych do GPX bonusovku jako waypoint nedával. Z mého pohledu to jenom zbytečně zaplevelí databázi a navíc by bylo potřeba hlídat, jestli se náhodou nezměnila poloha.

Na druhou stranu by asi nemusel být problém napsat skript který je v databázi GeoGetu po importu labek vytvoří...

Nebo si někdo do telefonu/navigace nahrává rovnou ty GPX z labgpx.cz?


  • 1

#719 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 0:10

Já bych do GPX bonusovku jako waypoint nedával. Z mého pohledu to jenom zbytečně zaplevelí databázi a navíc by bylo potřeba hlídat, jestli se náhodou nezměnila poloha.

Na druhou stranu by asi nemusel být problém napsat skript který je v databázi GeoGetu po importu labek vytvoří...

Nebo si někdo do telefonu/navigace nahrává rovnou ty GPX z labgpx.cz?

 

Já :-), ale i tak mi přijde mít waypoint u každé zastávky jako zbytečnost. Ale ze všeho diskutovaného se mi nejvíc líbí v listingu (resp. v long_description) uvedený odkaz na lab sérii a případně na bonusovku. Je to elegantní, jednoduché (ano, taky je mi unixová filozofie blízká) a po technické stránce by to nemělo způsobit velkou komplikaci.


  • 2

#720 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2020 - 6:02

Nebo si někdo do telefonu/navigace nahrává rovnou ty GPX z labgpx.cz?


Já taky. Ale mít u každé LABky i wp nemusím a pokud by tam byly, budu je mazat kvůli přehlednosti. Už teď si bonusovky k sériím ukládám do adresáře příslušných Labek a rovnou si v aplikaci pro výpočet vzorečku ten vzoreček připravím. Do něj pak rovnou zapisuju zjištěná čísla
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama