Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#921 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 11:28

Ano, taky to řeším tímto způsobem, jen jsem si už zvykl na ten plugin. Teď si musím zapisovat časy stáhnutí nových gpx labek, abych pokaždé nedával všechny a čistit si složku stažené soubory. Ale jinak je to ok. Jen ten plugin je takový návykový no.


  • 0

#922 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 11:33

Mě to nikdy nefungovalo, nevím proč. Ale těch Labek mám tak málo, že mi to nevadí. Labky jsem bral, když byly k Mega a Giga, to bylo pro mě něco extra a jeden z důvodů proč jsem se na tyto eventy těšil, ale teď je víceméně ignoruju, nejedu nikam jen na Labky. Jen když si občas vzpomenu a podívám se, jestli někde poblíž nějaká není... Ale každý to máme jinak, já takto


  • 0

#923 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 12:02

Zdravím, mám problém s pluginem labforgg, série labek, které ještě nemám v geogetu to najde, dám import, geoget začne pracovat, ale import hodí 0 nových labek. Nic se nepřenese. Vše mám v poslední verzi. Tento problém mám již skoro měsíc.

Zajimave. Muzete mi sem nekdo, komu to nefunguje, dat obrazek toho, jak to mate co zaskrtnuto/zvoleno, kdyz si data importujete? Ja to pouzivam uplne bezne a podobny problem nepozoruju. Chystam se publikovat novou verzi, tak abych to opravil jeste pred tim.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#924 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 12:03

Ano, taky to řeším tímto způsobem, jen jsem si už zvykl na ten plugin. Teď si musím zapisovat časy stáhnutí nových gpx labek, abych pokaždé nedával všechny a čistit si složku stažené soubory. Ale jinak je to ok. Jen ten plugin je takový návykový no.

To pamatovani casu jsem uz opravoval, mas posledni verzi pluginu?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 prosinec 2020 - 12:03

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#925 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 12:59

To pamatování času u pluginu funguje, to jsem psal k tomu, když to tahám ručně z labgpx.cz
Posílám video, co se mi děje při importu labek z pluginu. Plugin mám ve verzi 2.1.35.1 a Geoget 2.11.5.817, mělo by to být aktuální. Geoget mám jako portable verzi, takže datové složky mám v podsložce a používám Windows 10.
https://youtu.be/C5-5835v2ZE
 


  • 0

#926 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 13:20

Diky, kouknu na to a treba neco najdu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#927 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 13:20

Já např. takto, ale ať to udělám jakkoli, stejně se mi nenaimportují. Ať ze seznamu vyberu jednu sérii, nebo víc, nic se nenaimportuje. Jediné co jde, když nezatrhnu Importovat, uloží se mi gpx do adresáře a potom je ručně už naimportuju přes menu Import souborů. Ale jak píšu výše, nešlo mi nikdy.

Verze:

LabForCg: 1.3.12

Geoget: 2.11.5.817

 

EDIT:

no tak já už u sebe chybu našel. Plugin se mi v seznamu pluginů jevil jako aktuální, zelená fajfka, přestože jsem měl první verzi. Ručně jsem ho aktualizoval na nejnovější a již funguje jak má.

Možná se nenabízí k automatické aktualizaci, možná je chyba někde u mě, ale už mi to funguje a jak má.

 


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 prosinec 2020 - 13:33

  • 0

#928 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 13:45

Tak to mám asi složitější chybu, jelikož když odškrtnu importovat do Geogetu a zobrazí se mi, že gpx soubory jsou k dispozici ve složce script/LabForGg/Offline/Temp, tak složka je bohužel prázdná. Plugin mi v pořádku série nafiltruje ke stáhnutí, ale pak při importu nic. Zkoušel jsem plugin ondinstalovat a nainstalovat, ale též nepomohlo. 


  • 0

#929 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 13:53

Zkusil jsem nejstarší dostupnou verzi na stránkách geogetu 2.1.31 z 12.10.2020 a tam mi vše funguje. Tak asi prozatím zůstanu na starší verzi.

Doplnění: verze 2.1.33 mi ještě funguje a verze 2.1.35 a 2.1.35.1 mi již nefunguje.


Tento příspěvek byl upraven od Doggy_TeamLost: 04 prosinec 2020 - 14:10

  • 0

#930 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 17:31

Jeste me napada, kdyz si stahujete GPX soubory, jak je pak importujete? Predpokladam, ze standarnim importem v GG. To neni nejstastnejsi, protoze https://www.geoget.c...#zname_problemy

 

Podivam se na to. Ale trochu nerozumim tomu, ze kdyz vam neco nefunguje, proc se neozvete, uz to mohlo byt vyresene davno (kdyz to nekterym z vas pry nefungovalo nikdy)?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 04 prosinec 2020 - 17:58

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#931 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 19:32

Proč jsem se neozval třeba já. Jak už jsem psal, Labky nijak nevyhledavam, byl jsem léta zvyklý gpx importovat k eventum a často jsem si gpx i dělal sám.
Další věc je ta, že jsem zvyklý že mi neco nefunguje proto, že je chyba u mě a pak ze sebe svou vinou udělám vola. Stejně tak i tentokrát tím, že jsem měl prastarou verzi pluginu, protože jsem holt spoléhal na to, že když mám u pluginu zelenou fajfku, tak je aktuální. Nehledal jsem, stejně jako nehledám u jiných pluginů, jestli náhodou není aktuálnější.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 prosinec 2020 - 19:33

  • 0

#932 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 19:40

Duvodum rozumim, ale nerozumim tomu, proc ti to nehlasilo novejsi verzi. Mne to hlasi a urcite i ostatni - soudim podle toho, jak dochazi ke stahovani aktualizace.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#933 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 19:45

Nevím. Ani když jsem si dal vyhledat aktualizace pluginů v jejich seznamu, žádná se mi nenabídla. Až když jsem omylem dvojklik na plugin a dostal se na stránku pluginu koukám, že mám jen první verzi
  • 0

#934 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 19:49

To pamatování času u pluginu funguje, to jsem psal k tomu, když to tahám ručně z labgpx.cz
Posílám video, co se mi děje při importu labek z pluginu. Plugin mám ve verzi 2.1.35.1 a Geoget 2.11.5.817, mělo by to být aktuální. Geoget mám jako portable verzi, takže datové složky mám v podsložce a používám Windows 10.
https://youtu.be/C5-5835v2ZE
 

 

Tak fakt nevim. Zkusil jsem presne ten nahrany postup (jen s jinym datem a vybral jsem 4 serie, ne vsechny), a vse proslo jak ma. Vytvoril jsem novy datadir a do nej nahral plugin. Je pravda, ze mam uplne novou verzi pluginu.

 

Nic me nenapada. Budu doufat, ze s novou verzi se ti to "opravi".


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#935 Jirka O.

Jirka O.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 19:57

Nevím. Ani když jsem si dal vyhledat aktualizace pluginů v jejich seznamu, žádná se mi nenabídla. Až když jsem omylem dvojklik na plugin a dostal se na stránku pluginu koukám, že mám jen první verzi

Potvrzuji, že jsem na tom byl nyní stejně. Jen díky dnešní debatě jsem zkontroloval plugin a zjistil, že mám starou verzi a žádná aktualizace se mi nenabízela ani při ručním vyhledání. Musel jsem ji z webu nainstalovat ručně.


  • 0

#936 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 20:32

Tak uvidime, jak to bude s aktualizaci poslanou dnes nebo zitra.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#937 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 20:38

Ahoj, pokusím se přispět k všeobecnému zmatku ohledně LabForGg.

     Používám ho od začátku a fungoval naprosto bez problémů, vč. všech filtrů, vyhledávání, importu atd. Obsluhuju tím (+ adrakem) všechny lovené lab keše, v databázi je přes 1000 sérií.

    Teprve asi posledních 14 dní dochází ke dvěma výkonnostním problémům:

  • Jestliže zaškrtnu "Jen ty, které ještě nejsou v GeoGetu (podle ID série)" a dám vyhledat, tak celý proces trvá cca 3 hodiny. Způsobeno je to asi gg databází, zřejmě takhle trvá to porovnávání ID mezi GS a GG. Celý systém je při tom dost přetížený. Mohlo by to být překročením nějakého limitu velikostí gg databáze (má cca 1.2 GB, celkem asi 130000 keší a pořád pomalu roste), výkonnost těchhle jednoduchých db strojů s velikostí dat klesá, ale zas tak extrémně veliké to není a proč jen v tomhle pluginu. Zkoušel jsem retrim SSD (nemá smysl, Windows to dělají samy), opravu databáze z nástrojů GG, žádná změna. Pokud použiju prázdnou db nebo db s jen třeba desetinou všech keší (oproti "ostré" db), vše funguje normálně rychle, do 30 vteřin hotovo. Čili možná je nějaký problém v databázi, ale jak ho najít. Nebo exportovat labky do gpx, natvrdo smazat a znovu importovat? Pokud by ten problém byl v nějaké labce.
  • Když tedy počkám několik hodin na úspěšné vyhledání (nakonec to vždycky dopadne dobře), spustím import, a opět změna chování - jedna série se importuje cca 10 vteřin, původně to bylo cca 5 sérií za vteřinu.

Pravděpodobně to obojí spolu souvisí, ale co dalšího udělat k analýze?

Nicméně výsledek je dobře, nové labky jsou správně v GG. Není to kritické, organizačně to zvládnu, jenom proč to nastalo? Neřekl bych, že to časově vyšlo na poslední update GG nebo LabForGg.

GeoGet    2.11.5.811
LabForGg  2.1.35.1


Tento příspěvek byl upraven od pjiy: 04 prosinec 2020 - 20:39

  • 0
Všechno je možný.

#938 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 20:42

Tak jsem se schvalně podíval a plugin mám aktuální, tj. evidentně se mi aktualizace hlásila, jinak bych ji nedělal.


  • 0

#939 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 21:25

  • Když tedy počkám několik hodin na úspěšné vyhledání (nakonec to vždycky dopadne dobře), spustím import, a opět změna chování - jedna série se importuje cca 10 vteřin, původně to bylo cca 5 sérií za vteřinu.

 

Zatim odpovim jen na tohle. Duvodem je docela narocna kontrola poradi labek ve stazene serii a v serii v databazi. Kontrola ma za ukol zajistit, aby po importu stazene serie zustaly u spravnych labek vsechny hodnoty, ktere u ni byly v databazi. Ono totiz dochazi k tomu, ze:

 

  • meni se rodicovska kes, tedy GC kod labky
  • meni se poradi labek v serii, tedy GC kod labky
  • meni se jmeno serie
  • meni se jmeno labky
  • meni se souradnice labek
  • a meni se i pocet labek v serii (a to jak dolu, tak i nahoru)
  • meni se typ serii (sekvencni na nahodne poradi a opacne)

A muze nastat kterakoli kombinace vyse uvedenych zmen. Pritom je potreba, aby napr. nalez u 1. labky v serii (labka ma GC kod GC12345-0) se po importu dostal ke 3. labce v serii, protoze doslo ke zmene jejich poradi (napr. se autor rozhodl udelat serii sekvencni a puvodni poradi se mu nehodi).

 

Tuto kontrolu jsem v nasledujici verzi pluginu vyrazne zespolehlivel a doufam, ze i trochu zrychlil. Nakolik to bude zrychleni u tebe, to rict nedokazu. A budu rad, kdyz pak reknes, jak se casy zmenily.

 

 

  • Jestliže zaškrtnu "Jen ty, které ještě nejsou v GeoGetu (podle ID série)" a dám vyhledat, tak celý proces trvá cca 3 hodiny. Způsobeno je to asi gg databází, zřejmě takhle trvá to porovnávání ID mezi GS a GG. Celý systém je při tom dost přetížený. Mohlo by to být překročením nějakého limitu velikostí gg databáze (má cca 1.2 GB, celkem asi 130000 keší a pořád pomalu roste), výkonnost těchhle jednoduchých db strojů s velikostí dat klesá, ale zas tak extrémně veliké to není a proč jen v tomhle pluginu. Zkoušel jsem retrim SSD (nemá smysl, Windows to dělají samy), opravu databáze z nástrojů GG, žádná změna. Pokud použiju prázdnou db nebo db s jen třeba desetinou všech keší (oproti "ostré" db), vše funguje normálně rychle, do 30 vteřin hotovo. Čili možná je nějaký problém v databázi, ale jak ho najít. Nebo exportovat labky do gpx, natvrdo smazat a znovu importovat? Pokud by ten problém byl v nějaké labce.

 

Problem urcite nebude v nejake labce. Ale netusim, v cem by mohl byt. (Protoze ID serie je v tagu, je hledani docela narocne, tagy nejsou ulozeny k takovemu ucelu nejvhodneji. Koukni do struktury databaze. Ale nenasel jsem misto, kam to ulozit jinam.)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#940 Jazzlinka

Jazzlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2020 - 22:11

Ahoj, pokusím se přispět k všeobecnému zmatku ohledně LabForGg.

     Používám ho od začátku a fungoval naprosto bez problémů, vč. všech filtrů, vyhledávání, importu atd. Obsluhuju tím (+ adrakem) všechny lovené lab keše, v databázi je přes 1000 sérií.

    Teprve asi posledních 14 dní dochází ke dvěma výkonnostním problémům:

  • Jestliže zaškrtnu "Jen ty, které ještě nejsou v GeoGetu (podle ID série)" …

Předpokládám, že volbu "Jen ty, které ještě nejsou v GeoGetu (podle ID série)" používáš kvůli tomu, abys měl v databázi všechny (české) labky? Pokud je tomu tak, poradím lepší fintu, která navíc podchytí i změny, které se vytvoří u už dříve stažených sérií. (V posledních dnech jsme dělali hodně updatů, které byly drobnější v podobě překlepů nebo malých změn v textech, ale i rozsáhlejší v podobě změn souřadnic, pořadí včetně sekvenčních lab, a tak. Tyto aktualizace budou nyní zabírat asi většinu naší běžné práce, protože výrazně ubydou publikace nových sérií.)

Principem toho zlepšení je použití přednastaveného Vyhledávacího profilu. Připojuji screen:

labforgg.png

Největší zpomalovač, zmíněné zaškrtávátko, mám deaktivované, ale to zásadní je aktivovaná volba "publikované v/po", a k tomu ještě aktivní zcela poslední zaškrtávátko "zapamatovat čas importu", které mi posune čas na aktuální hodnotu pro příští vyhledávání.

Mám podle popisu podobně velkou a rozsáhlou databázi, a přestože mi volba "jen ty, které nejsou v GeoGetu" práci protáhne, dostanu se na čas cca 1,5 minuty. S použitím Vyhledávacího profilu je to ani ne vteřinová záležitost.

 

Pokud jsem problém nepochopil a odpovídám na něco zcela jiného, omlouvám se.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama