Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#1081 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 11:45

Ze by klasika - GS neumi korektne pracovat s casovymi udaji a pasmy?


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1082 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 11:48

Jeden z důvodů, proč labky většinou neloguju, pokud mě výjimečně něčím nenadchnou nebo to nejsou labky mých známých. Protože nastavit datum odlovu zpětně nejde a v den, kdy odlovím, logovat nestíhám. Vysvětlovat pak někomu, že jsem skutečně nelovila v jednu v noci z pondělka na úterý, kdy mám zalogováno, ale už v sobotu nebo v neděli, nemám zapotřebí.


Tento příspěvek byl upraven od ru šedesátsedm: 31 březen 2021 - 14:09

  • 0

#1083 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 11:49

Ze by klasika - GS neumi korektne pracovat s casovymi udaji a pasmy?

 Napadlo mě, zda to třeba není tím, že to lovili včera večer (proto píší o večerní procházce), ale logovali to až dnes (pokud to jde logovat až dodatečně). To by to vysvětlovalo?


  • 2

#1084 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 14:07

No vždyť píšu totéž. :-)


  • 0

#1085 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 14:12

Jo, to bude asi pravdepodobnejsi duvod nez to moje osocovani. To by byl posun na druhou stranu (a ne, ze by to nedelali).


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1086 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 31 březen 2021 - 14:12

No vždyť píšu totéž. :-)

Poslali jste oba stejnou informaci behem minuty, takze jste asi jen nevedeli navzajem o prispevku :-).


  • 0

#1087 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2021 - 11:28

Tak se zda, ze problemy jsou vyreseny. A zda se, ze ted uz zase bezi kontrola dat v GPX souborech jak zpraku. Pokud to tak je, bylo to zpusobeno vycerpanym limitem diskoveho prostoru hostingu. Nikde vsak takova informace hlasena nebyla a chyby, ktere naopak hlaseny byly, byly dost zmatene.

 

Pro technicteji zamerene uzivatele zkusim popsat ty kontroly.

 

V tuto chvili mame v systemu 2127 nearchivovanych serii. Protoze jejich autori v nich porad delaji nejake zmeny a my chceme, aby nase GPX soubory k necemu byly, snazime se je udrzovat ve stavu, ktery odpovida skutecne serii. To zjistime tak, ze porovname data ze serie s daty v GPX souboru a pokud je nelezeny nejaky rozdil, nektery ze spravcu uvede GPX soubor s souladu se skutecnym stavem serie.

 

Serii neni uplne malo, takze neni mozne zkontrolovat vzdy najednou vsechny serie. My se rozhodli ty kontroly tak nejak rozlozit rozumne v case behem dne. Tim rozumne myslim jednak rozumne pro kontrolni system, rozumne pro zdrojovy server a take rozumne pro uzivatele nasich GPX souboru, aby nebyli nuceni pouzivat nejak extra stare soubory.

 

Takze kontrolujeme prumerne neco kolem 190 serii za den, coz pri tom celkovem poctu to vychazi, ze na kazdou serii se dostane jednou za cca 11 dni. Pri pohledu z druhe strany je to tak, ze kazdy den v prumeru najdeme a opravime nejakou zmenu u 1-2 serii. Myslim, ze to je pro uzivatele prijatelna doba "odezvy".

 

Tak to jen abyste vedeli, jak to s nami je.


  • 9

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1088 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2021 - 13:49

Díky vám všem. Děláte to skvěle.
  • 6

#1089 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2021 - 19:04

Tak nevím, jestli mám mít radost, HQ mi poslalo další kredit na labky a nějak nevidím ani termín, do kdy je mám vytvořit. Jsem lehce v útlumu, jak jsem u prvních měla několik nápadů, tak momentálně mě nic nenapadá a ani se mi nevybavují staré nápady. Tak nevím...
  • 0

#1090 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2021 - 19:33

Jj, taky jsem ho dostal a mám hned dva tipy, musím popřemýšlet, který upřednostním.


  • 0

#1091 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2021 - 20:25

Tak nevím, jestli mám mít radost, HQ mi poslalo další kredit na labky a nějak nevidím ani termín, do kdy je mám vytvořit. Jsem lehce v útlumu, jak jsem u prvních měla několik nápadů, tak momentálně mě nic nenapadá a ani se mi nevybavují staré nápady. Tak nevím...


Taky mám nabídku na druhou várku a taky bez termínu. Nápad mám, ale chtěl bych k tomu zase bonusovku, tak čekám, až reviewři začnou pouštět.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#1092 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 13:49

Dotaz, funguje app na labky? Už přes hodinu a půl mám spuštěnou appku na stažení nových labek do GG a stále hlásí že pracuje ale pořád se nic neděje. Tak nevím jestli to mám bloknout nebo ještě nechat běžet.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#1093 pjiy

pjiy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2021 - 14:02

Funguje bez problémů, obávám se, že jsi se dostal do stejného problému, jako jsem měl 4.12.2020 - pročti si diskuzi - do 6.12. Jazzlinkův postup funguje skvěle. Pravděpodobně pomůže zmenšit databázi geogetu, ale jak, že? Pomůže taky vacuum databáze, ale opatrně, zálohy a tak. Současný stav po několika hodinách doběhne asi dobře.


  • 0
Všechno je možný.

#1094 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2021 - 20:04

Na FB ve skupině o LAB keších se objevila informace, že oficiální geocachingová aplikace (nemyslím AdventureLab aplikaci) má teď v mapě i ikonku LAB sérií. Objevilo se mi to až po odhlášení a znovu přihlášení (nebylo třeba aplikaci odinstalovat a zase nainstalovat, jak někdo na FB psal). To je náznak (možná, doufejme,...), že by v budoucnu i webová mapa mohla ukázat série labek. Takže by byly vidět v souvislosti s jinými typy keší.


  • 2

#1095 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2021 - 20:08

Tady je to potvrzené (v angličtině) i z GS: https://www.geocachi.../?newsletter=PM


  • 1

#1096 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 7:00

Prosím poradite nekdo? :)

 

Snazila jsem se vcera vytvorit lab, kde nebude nutne prochazet stage za sebou, ale bude to mozne na preskacku.

Nastavila jsem u Play locations in sequential order: (nezaskrtnuto) a u jedntlivych stage mam souradnice a Geofencing distance (meters) mam nastaveno 25 jako metru, mela jsem za to ze to tak je OK a melo by to stacit.. A stalo se mi, ze se mi u tech stage normalne z domu i kdyz nesplnuji vzdalenost 25m objevi moznost odpovedi a i tu odpoved odeslat.. myslela jsem, ze tj nejaka nova funkce pro kontrolu u ownera (prepnuti na kontrolu geofacing skrz Private), ale i po poslani kamosce se ji to tam objevuje i kdyz neni 25m od stage... Nevite nahodou co delam spatne ? :( Mam uz vytvorenou jednu lab kde se, ale musi chodit postupne a tam nebyl s nicim problem, vse funguje jak ma.. Nebo tj nejaka chyba v lab builderu?

Diky moc za jakoukoliv radu,

L.


  • 0

#1097 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 8:01

Prosím poradite nekdo? :)

 

Snazila jsem se vcera vytvorit lab, kde nebude nutne prochazet stage za sebou, ale bude to mozne na preskacku.

Nastavila jsem u Play locations in sequential order: (nezaskrtnuto) a u jedntlivych stage mam souradnice a Geofencing distance (meters) mam nastaveno 25 jako metru, mela jsem za to ze to tak je OK a melo by to stacit.. A stalo se mi, ze se mi u tech stage normalne z domu i kdyz nesplnuji vzdalenost 25m objevi moznost odpovedi a i tu odpoved odeslat.. myslela jsem, ze tj nejaka nova funkce pro kontrolu u ownera (prepnuti na kontrolu geofacing skrz Private), ale i po poslani kamosce se ji to tam objevuje i kdyz neni 25m od stage... Nevite nahodou co delam spatne ? :( Mam uz vytvorenou jednu lab kde se, ale musi chodit postupne a tam nebyl s nicim problem, vse funguje jak ma.. Nebo tj nejaka chyba v lab builderu?

 

LAB aplikace si pamatuje mista, kde uz jsi byla. Bezne projdu kolem mista, kde je labka a odpovim az vecer z domu (samozrejme musi byt dana adventure otevrena pri pritomnosti na miste). Dle Tveho popisu to vypada jako stejny pripad.

 

Zkus ji odehrat na jinem telefonu.
 


  • 0

#1098 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 9:47

Takto se to chová, pokud uděláš TEST labek (tlačítko TEST vpravo v menu. Tím se udělá kopie Labek pro testování. V tomto módu je geofencing potlačen a odpovědi jdou psát z domova. V tomto módu se také nepočítají body. 
V módech Private a Public  je geofencing zapnutý a body se počítají (takže owner by měl testovat svoje Lab jen v módu TEST, ale velké množství ownerů má body na svých vlastních Labkách (někteří i logy), protože si to šli otestovat v Private či Public módu.)

 

Prosím poradite nekdo? :)

 

Snazila jsem se vcera vytvorit lab, kde nebude nutne prochazet stage za sebou, ale bude to mozne na preskacku.

Nastavila jsem u Play locations in sequential order: (nezaskrtnuto) a u jedntlivych stage mam souradnice a Geofencing distance (meters) mam nastaveno 25 jako metru, mela jsem za to ze to tak je OK a melo by to stacit.. A stalo se mi, ze se mi u tech stage normalne mz domu i kdyz nesplnuji vzdalenost 25m objevi moznost odpovedi a i tu odpoved odeslat.. myslela jsem, ze tj nejaka nova funkce pro kontrolu u ownera (prepnuti na kontrolu geofacing skrz Private), ale i po poslani kamosce se ji to tam objevuje i kdyz neni 25m od stage... Nevite nahodou co delam spatne ? :( Mam uz vytvorenou jednu lab kde se, ale musi chodit postupne a tam nebyl s nicim problem, vse funguje jak ma.. Nebo tj nejaka chyba v lab builderu?

Diky moc za jakoukoliv radu,

L.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 14 duben 2021 - 9:51

  • 3

#1099 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 9:50

LAB aplikace si pamatuje mista, kde uz jsi byla. Bezne projdu kolem mista, kde je labka a odpovim az vecer z domu (samozrejme musi byt dana adventure otevrena pri pritomnosti na miste). Dle Tveho popisu to vypada jako stejny pripad.

 

Zkus ji odehrat na jinem telefonu.
 

Dana adventure byla vytvorena vcera, nebyla otevrena kdyz jsem byla v danych mistech pred par tydny.. Jedine by si GPS signal musel nejak pamatovat, ze jsem tam byla, ale to uz se mi nezda moc realne.. Kazdopadne diky, zkusim zalozit jeste nejaky jiny ucet pro Lab a na jinem tel.ktery v danych mistech vubec nebyl to vyzkousim... Ale jestli to i tam pojede, tak fakt nechapu kde delam chybu ..


  • 0

#1100 Luciferek

Luciferek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2021 - 9:53

Takto se to chová, pokud uděláš TEST labek (tlačítko TEST vpravo v menu. Tím se udělá kopie Labek pro testování. V tomto módu je geofencing potlačen a odpovědi jdou psát z domova. V tomto módu se také nepočítají body. 
V módech Private a Public  je geofencing zapnutý a body se počítají (takže owner by měl testovat svoje Lab jen v módu TEST, ale velké množství ownerů má body na svých vlastních Labkách (někteří i logy), protože si to šli otestovat v Private či Public módu.)

To je ten problem, delala jsem to v modu Private a chova se to jako test, coz me pekne stve .. kdyz mam nastaveno 25m a jsem x desitek km daleko a ukaze mi to tlacitko odpoved i s otazkou a pusti me to odpovedet... :(


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama