Přejít na obsah


Fotka

Novy server pro Adventure Lab a plugin pro GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1513 odpovědí na toto téma

#1141 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 11:54

Děkuji všem za radu.

Takže já své data zredukuji.
Bude ti Martine stačit poslat jméno série, kód bonusové (či blízké) kešky a stát (či region)?
 


  • 0

#1142 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 11:56

A dále k těm regionům- jak zjistím na co jsou pobaltské státy děleny? V listingu kešky je jenom stát. Znamená to, že nemají menší územní celky (hlavně pro Geoget)?

 

V listingu nejsou regiony, protože je pro takový stát GS nemá. Taková keška tedy prostě nemá žádný region.


  • 1

#1143 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 11:58

Bude ti Martine stačit poslat jméno série, kód bonusové (či blízké) kešky a stát (či region)?
 

 

Ano, bude stačit. Ten stát (region) ani být nemusí, najdu ho z kodu blízké či bonusové série (protože si tu kešku stejně otevřu, abych region zkontroloval).


  • 1

#1144 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 12:00

Ano, bude stačit. Ten stát (region) ani být nemusí, najdu ho z kodu blízké či bonusové série (protože si tu kešku stejně otevřu, abych region zkontroloval).

OK. Super.
Podstatně mi to zjednoduší práci :-) 


  • 0

#1145 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 12:42

Pokud někdo chce takový prográmek sám spouštět u sebe na počítači, dám ho k dispozici (je napsaný v perlu, jde to tedy bez problému v linuxu, ale s malou přípravou i pod windows). Jen bych ho musel dolpnit o parameter, že se nemá koukat, zda nalezená série už je či není na labgpx.cz (protože k tomu je třeba přístup na labgpx.cz, který je privátní, tedy s heslem).

 

Mel bych takovy napad. Neslo by pridat tlacitko do pluginu v GeoGetu, kdy by se po stisknuti stahly do textaku seznam LAB serii v urcitem okruhu kolem referencniho bodu?

Pak by se tam uz jen doplnily kody BONUSovych kesi a pripadne geograficke informace......

Myslim, ze by to pomohlo vsem...


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1146 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 12:48

V cem by to vsem pomohlo? Neni to problem pridat (zejmena kdyz uz to plugin v podstate dela, jen to nedava do zadneho souboru), ale nevidim moc uzitecnost.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1147 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 809 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 12:59

V cem by to vsem pomohlo? Neni to problem pridat (zejmena kdyz uz to plugin v podstate dela, jen to nedava do zadneho souboru), ale nevidim moc uzitecnost.

 

Dobre, ale pokud chapu, musis doplnit bonusovou kesku a doplnit (dohledat) nejake informace ke kazde serii.

Chapal sem, ze by kdokoliv mohl pozadat o nejakou oblast, ale musel by poslat seznam serii s temito informacemi....

Nevim, jak jinak, nez opisovanim z appky v telefonu tento seznam vytvorit a vam poslat na vygenerovani serii na LABGPX...

Toto by komukoliv pomohlo predpripravit data.

Proste jen takovej napad.


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#1148 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 13:07

Dobre, ale pokud chapu, musis doplnit bonusovou kesku a doplnit (dohledat) nejake informace ke kazde serii.

Chapal sem, ze by kdokoliv mohl pozadat o nejakou oblast, ale musel by poslat seznam serii s temito informacemi....

Nevim, jak jinak, nez opisovanim z appky v telefonu tento seznam vytvorit a vam poslat na vygenerovani serii na LABGPX...

 

Jak jsem popsal výše, tento nápad se dá realizovat už teď, pokud trochu upravím svůj prográmek a dám ho k dispozici (on už teď je na github.com, jen ho musím udělat veřejný). Ale pořád to bude jen pro počítačové nadšence, protože se jedná o prográmek ovládáný z příkazové řádky, nikoliv tlačítky, jak to umožnuje plugin v GG.


  • 1

#1149 martin_tulak

martin_tulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 573 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 13:21

Navíc se domnívám, že použití čehokoliv v pluginu, který je součástí GG, musí velmi opatrně dbát na legální podmínky, aby se nikdy (opravdu NIKDY) nepoškodily vazby GG a GS.


  • 2

#1150 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 403 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 13:30

Jen doplním, že aktuální velikost GPX souborů na serveru labgpx.cz je 48,9 MB a velikost databáze je 918 kB. Tedy zanedbatelné.


  • 0

georabbits.cz.png

Devět z deseti kačerů doporučuje k lovu keší aplikaci  Locus


#1151 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 13:33

Nejsem az tak proti tomu davat hrstce lidi nejaky nastroj (v tomto pripade treba Martinuv perlovy script a hrstka lidi proto, ze ne kazdy ho rozchodi), ale jsem proti tomu davat podobny nastroj v klikaci podobe vsem (plugin v GG spusti kdokoli a jedno kliknuti mysi zvladne take kazdy).


Jen doplním, že aktuální velikost GPX souborů na serveru labgpx.cz je 48,9 MB a velikost databáze je 918 kB. Tedy zanedbatelné.

 

Dekuji za upresneni mych odhadu. Nebyl jsem daleko od reality :-)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1152 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 15:20

Pokud někdo chce takový prográmek sám spouštět u sebe na počítači, dám ho k dispozici (je napsaný v perlu, jde to tedy bez problému v linuxu, ale s malou přípravou i pod windows). Jen bych ho musel dolpnit o parameter, že se nemá koukat, zda nalezená série už je či není na labgpx.cz (protože k tomu je třeba přístup na labgpx.cz, který je privátní, tedy s heslem).

 

Mám něco podobného, ale ve formě webové stránky, tedy snadno použitelné kýmkoli. Ale zobrazuje to všechny dostupné informace a tak nechci takto snadno zneužitelný nástroj poskytovat masám. Ale asi bych ho mohl lehce osekat a dát k dispozici veřejně.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#1153 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 16:26

Asi by nebyl problem takovy nastroj doplnit na webovou stranku gpxlab.cz. To neni spatny napad. Jen se soukrome bavime, jestli je to opravdu to, co chceme.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1154 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 16:57

Tak jsem ten svůj web upravil a tady je http://labs.vasam.cz/view.php. Je to jednoduchý php skript a pokud by se hodil na váš web, bylo by to ideální pro mě i ostatní.


  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#1155 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 17:20

Jako nastroj je to fajn, ale jako autor labek bych s tim mel problem. Uz jsem to jednou psal Klamovi u jeho MoZiGa a take u GSAKu. Vadi mi, ze bez souhlasu autora zverejnujes mimo oficialni aplikaci otazky.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1156 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 19:19

Jasně, není problém tuto část kódu zakomentovat. Osobně beru labky jako multinu, kde taky znáš listing hned na začátku. A co se sekvenčních labek týče, ještě jsem nenarazil na sérii (samozřejmě to neznamená, že neexistuje), kde by to dávalo smysl, ale naopak jsem vždy proklínal ownera, proč ty kašny (nebo cokoli jiného) musím procházet v jím určeném pořadí...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#1157 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 19:43

A díky znalosti otázek dopředu se z toho stává pro mnohé série locationless tradiček. :-(


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#1158 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 19:57

No nemusíš být žádný hacker, aby ses k otázkám dostal i přímo na mobilu z pohodlí gauče. Každopádně ze svého webu jsem to odmazal, takže teď už tam snad není nic, co by mohlo někomu vadit.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#1159 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2021 - 20:28

Jasně, není problém tuto část kódu zakomentovat. Osobně beru labky jako multinu, kde taky znáš listing hned na začátku. A co se sekvenčních labek týče, ještě jsem nenarazil na sérii (samozřejmě to neznamená, že neexistuje), kde by to dávalo smysl, ale naopak jsem vždy proklínal ownera, proč ty kašny (nebo cokoli jiného) musím procházet v jím určeném pořadí...

 

Sice s tebou souhlasim, ale pristup GS je takovy (aplikace je tak udelana), ze otazky mas znat az kdyz jsi na miste (v urcite vzdalenosti). Nevidim duvod, proc toto pravidlo porusovat. Kdyby autor labky chtel, mohl nastavit polomer veliky tak, aby hrac videl otazku kdykoli.


  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1160 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2021 - 8:24

Tak jsem ten svůj web upravil a tady je http://labs.vasam.cz/view.php. Je to jednoduchý php skript a pokud by se hodil na váš web, bylo by to ideální pro mě i ostatní.

To vypadá pěkně, vždy mne vadí, že se nemohu doma na labky po odlovu podívat najak rozumě na webu.


  • 4

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka