Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#321 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2020 - 11:39

 

...

Dodávám: taky pozor na jeskyně s netopýry. Mohou přenášet vzteklinu a spoustu dalších virů.

 

Jezte pouze důkladně provařené!


  • 3

#322 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2020 - 16:01

Co vám na tom prohlášení tak vadí? Prostě jen upozorňují. Stačí si všímat, kolik lidí si při procházení kolem druhých nenasadí roušku. To není na diskusi o přínosech roušek, ale o elementární lidské ohleduplnosti, o projevu respektu k druhým i k daným pravidlům, což mnohým zjevně chybí. Takže vůbec nepochybuji o tom, že se najdou i tací, co polezou do kanalizace a klidně si tam vyšplouchají boty.


Tento příspěvek byl upraven od Dan Škareda: 05 duben 2020 - 16:05

  • 2

#323 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2020 - 16:18

 

Ostravské vodárny vyzývají lidi, aby nevstupovali do kanalizace

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300 000 lidí v Ostravě a okolí, upozorňuje obyvatele, aby nevstupovali do kanalizace ani ji neotevírali. Mohl by se tam vyskytovat virus, který vyloučili nakažení lidé. Do svých zdrojů pitné vody firma přidala chlor. ČTK to řekla mluvčí OVAK Radka Vanková.

 

Dodávám: taky pozor na jeskyně s netopýry. Mohou přenášet vzteklinu a spoustu dalších virů.

 

Trochu mi uniká, co má společného kanalizace v Ově s hromadnými akcemi. Ale budiž, všichni nyní víme, že pokud vyrazíme na sever Moravy, tak nepolezem do kanalizace a to ani ve dvou !!!


  • 0

#324 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2020 - 21:38

Trochu mi uniká, co má společného kanalizace v Ově s hromadnými akcemi. Ale budiž, všichni nyní víme, že pokud vyrazíme na sever Moravy, tak nepolezem do kanalizace a to ani ve dvou !!!

Koncem března bylo toto vlákno hlavní platformou koronavirové diskuse.

V Teplicích a blízkém okolí vím o nejméně dvou "kanálovkách" a nevidím důvod, proč by odpadní vody tyto viry nemohly obsahovat i jinde.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#325 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 10:28

Tohle asi nepochopím. https://www.geocachi...icka-k-bochniku kontkétně NA log, na základě, kterého byl následně zamknut listing a ne jen na tomto eventu. To jako záviděl, že si někdo loguje event, nebo co?

 

Jako primárně zakládat virtuální event je blbost, to je jasné. Ale event byl vypublikován a změnila se do konání situace. V této době dát event po Skypu, mi naopak přijde jako dobrý nápad.

Oficiální stanovisko GS znám, ale v současné situaci bych byl shovívavý.


  • -1

#326 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 10:59

Virtuální event spadá do kategorie podvodu - logoval bych si něco, kde jsem nebyl. Kešek všude dost, bez těch eventů to tedy jistě chvíli přežijeme.


  • 11

#327 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:03

Virtuální event spadá do kategorie podvodu - logoval bych si něco, kde jsem nebyl. Kešek všude dost, bez těch eventů to tedy jistě chvíli přežijeme.

 

Ale no tak, proč tak silná slova. Putovní eventy byly taky podvod? Např. vlakové, Zubatá žába skáče... Jasně, tehdy to umožňovala pravidla, a dnes by to neprošlo, ale dnešní vyjímečná doba si žádá vyjímečná řešení. Např. tady https://coord.info/GC8MMEE se kačeři prokazatelně sešli i když jen po Skypu. Viděl jsem fotky a taky jsou tady logy smazány a listing zamknut.

Osobně nechápu, že to prostě někomu vadí. Jak již jsem psal nešlo mi o to publikovat teď nové virtuální eventy, ale proč nezměnit podmíky už vypublikovaných, když se nám změnily podmínky pro scházení se.

 

Ale máš pravdu. Bez eventů to nějakou dobu vydržíme.  ;)

Jen doufám, že ten CCE event, který mi v pátek přistál v mailu stihnu do konce roku vůbec vypublikovat, natož uspořádat.  :D


  • 1

#328 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:25

Ale no tak, proč tak silná slova. Putovní eventy byly taky podvod? Např. vlakové, Zubatá žába skáče... Jasně, tehdy to umožňovala pravidla, a dnes by to neprošlo, ale dnešní vyjímečná doba si žádá vyjímečná řešení. Např. tady https://coord.info/GC8MMEE se kačeři prokazatelně sešli i když jen po Skypu. Viděl jsem fotky a taky jsou tady logy smazány a listing zamknut.
Osobně nechápu, že to prostě někomu vadí. Jak již jsem psal nešlo mi o to publikovat teď nové virtuální eventy, ale proč nezměnit podmíky už vypublikovaných, když se nám změnily podmínky pro scházení se.

Ale máš pravdu. Bez eventů to nějakou dobu vydržíme. ;)
Jen doufám, že ten CCE event, který mi v pátek přistál v mailu stihnu do konce roku vůbec vypublikovat, natož uspořádat. :D


Podle tohohle bych teoreticky mohl logovat vsechny kese bez toho, abych tam byl, ne? Je krizovy stav, tak jdou pravidla stranou?
  • 3

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#329 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:37

Podle tohohle bych teoreticky mohl logovat vsechny kese bez toho, abych tam byl, ne? Je krizovy stav, tak jdou pravidla stranou?

 

Ale no tak, vzdyt o logovani kesi na dalku tady vubec nejde. Opet se zabije kreativita hned v pocatku??  Jsem naopak pro takove reseni u eventu jiz publikovanych. Ne u novych! 

Vzdyt je to originalni napad, kde se naopak moc podvadet neda. Za moji malickost palec nahoru.

 

 

Ne vzdycky je event obycejny pokec o nicem. Nektere lidi stala priprava dost casu a dost penez. A pokud by tohle bylo pro ne reseni, Tak proc ne. 


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 06 duben 2020 - 12:38

  • 1

#330 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:46

Ale no tak, vzdyt o logovani kesi na dalku tady vubec nejde. Opet se zabije kreativita hned v pocatku??  Jsem naopak pro takove reseni u eventu jiz publikovanych. Ne u novych! 

Vzdyt je to originalni napad, kde se naopak moc podvadet neda. Za moji malickost palec nahoru.

 

 

Ne vzdycky je event obycejny pokec o nicem. Nektere lidi stala priprava dost casu a dost penez. A pokud by tohle bylo pro ne reseni, Tak proc ne. 

 

Asi budu negativni, ale dle meho to povede akorat v kreativite v obchazeni pravidel. :) Kdyz to bude platit pro publikovane, proc ne pro vsechny eventy? A kdyz pro eventy, tak proc ne i pro jine kese.. a verim, ze argumenty se najdou pro obe strany a nebude jich malo. 

 

Pokud stala priprava penize a hodne casu, tak verim, ze na nej lidi pujdou online i bez bodu. Nebo tomu asi chci verit.Ja bych na takovy "event" bez bodu klidne sel..


  • 5

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#331 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 12:47

Když nejde o logování na dálku, tak přeci není potřeba mít event zalogován. "Sejít" se u Skypu můžete přeci i tak. :)


  • 2

#332 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:03

Kdo tu píše o keší

 

Asi budu negativni, ale dle meho to povede akorat v kreativite v obchazeni pravidel. :) Kdyz to bude platit pro publikovane, proc ne pro vsechny eventy? A kdyz pro eventy, tak proc ne i pro jine kese.. a verim, ze argumenty se najdou pro obe strany a nebude jich malo. 

 

Pokud stala priprava penize a hodne casu, tak verim, ze na nej lidi pujdou online i bez bodu. Nebo tomu asi chci verit.Ja bych na takovy "event" bez bodu klidne sel..

 

Protože nové eventy publikovat nejdou? Samozřejmě až pomine zákaz shromažďování, nic takového by možné nebylo.

 

Když koukám na situaci v USA, tak si zkusím tipnout, že v květnu, červnu budou takové eventy povolené a možná organizované přímo GS.

 

Ale nic, z mé strany končím tuto debatu. Jak píše panzerstepan, někdo se snaží kreativně něco udělat jako vyřešení dané situace a hned je to potlačeno, protože je předpoklad, že by toho někdo zneužíval. Trochu empatie, vstřícnosti a porozumění by to chtělo.

 

Absolvoval jsem dvě virtuální pivka a bylo to moc fajn. Tak jsem jen chtěl poukázat, že i virtuální event s pivkem mohl být fajn.


  • 2

#333 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:12

Kdo tu píše o keší

 

 

Protože nové eventy publikovat nejdou? Samozřejmě až pomine zákaz shromažďování, nic takového by možné nebylo.

 

 

 

A kdyby byly virtualni setkani povolena, tak by byl realny duvod nepoustet virtualni eventy? 


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#334 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:33

To by se opravdu hodne stalo, kdyby se lidem co maji ted publikovany eventy, povolilo si je po tom skypu udelat. Vzdyt je spousta lidi, co by se pro to treba ani nerozhodli. A to jak owneru, tak tech co se ucastnej. Nikdy jsem na zadnem takovem nebyl a  ani nebudu. Ale proc to lidem brat. Nejde o to ze by nekdo podvadel. Proc se na to hned koukat z te nejhorsi stranky. 

 

Tak to nekdo zkusil a hned se jim to utlo. no boze. Nebojuju proti tomu aby se to obnovilo, ale proti tomu systemu, protoze mi to prijde skoda. Muj nazor je, ze se zase propasla sance na oziveni hry, byt jen omezene. Hlavne ze mame vsichni nafasovany CCE event, ktery ani neni mozne publikovat. Nebyla by treba i tohle uzasna prilezitost? Ne kazdej by to tak udelal, je to na svobode mysleni.


  • 1

#335 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 13:49

Když koukám na situaci v USA, tak si zkusím tipnout, že v květnu, červnu budou takové eventy povolené a možná organizované přímo GS.
Ale nic, z mé strany končím tuto debatu. Jak píše panzerstepan, někdo se snaží kreativně něco udělat jako vyřešení dané situace a hned je to potlačeno, protože je předpoklad, že by toho někdo zneužíval. Trochu empatie, vstřícnosti a porozumění by to chtělo.
Absolvoval jsem dvě virtuální pivka a bylo to moc fajn. Tak jsem jen chtěl poukázat, že i virtuální event s pivkem mohl být fajn.

 

Promiň, ale osobně v tom kreativitu nevidím. Nesnažím se na danou věc koukat hned z té nejhorší stránky (reakce na panzerstepana), ale základním předpokladem celého GC je vyjít ven a najít tam keš nebo se setkat na eventu. Event z domova prostě není event. Pravidla hovoří jasně: To post an "Attended" log on a geocaching event, you must have been at the coordinates of the event during the designated time period. Proto jsem tu před pár hodinami použil slovo podvod, protože to plyne z pravidel. Pakliže by se nějak změnily regule, tak prosím. Doufám však v to, že k tomu nedojde, protože GC není od toho, aby se logovalo od stolu. Co se mě týče, nejsem apriori proti myšlence, nicméně si myslím, že by se neměla aplikovat na eventy. Chci-li "zajít" virtuálně na jedno, ten "bod" za event přeci není potřeba k tomu, abych se s někým viděl přes webkameru.

Ještě ohledně výše zmíněných putovních eventů. Jednak je tehdy umožňovala pravidla a jednak se přeci nelogovaly virtuálně od stolu. Ti lidé byli kvůli účasti venku.


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 06 duben 2020 - 13:50

  • 8

#336 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:11

Ano pravidla jsou cim dal vice svazovana kvuli lidem co jejich volnosti zneuzivaji. Ale copak je tak tezke akceptovat ze si nekdo v tehle dobe udela event po skypu.  Od vychazek ven jsou kese, eventy od setkavani lidi. Vzdyt se konaji v kinech a jinych uzavrenych prostorech. 

 

Ja naopak vidim v uznani ucasti na dalku, treba na prednaskovych eventech, hezkou prilezitost. Ale to ze si nekdo "predela" event a tim poruseni pravidel me nepohorsuje. A ze to bude trvat par eventu? Vzdyt pravidla uz jsou dneska takova, ze nemusis byt ani fyzicky na miste. Neni vyzadovan fyzicky log v logbooku. Kdo chce obejde to uz dnes. A tady se proste potkalo par lidi, co se potkat chteli. Nakonec to maji bez bodu a nevim, podle meho jim to nevadi. Za me maji palec nahoru


  • 2

#337 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:13

Za prvé souhlasím s KuliskemW. Za druhé, nebývalo v pravidlech, že nesmí být požadována registrace k třetím službám? Sice se to vztahovalo hlavně k luštění mysterek, ale abych se s někým sešel po Skype, musím tam mít účet.


  • 0

#338 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:18

Za prvé souhlasím s KuliskemW. Za druhé, nebývalo v pravidlech, že nesmí být požadována registrace k třetím službám? Sice se to vztahovalo hlavně k luštění mysterek, ale abych se s někým sešel po Skype, musím tam mít účet.

 

Účet mít nemusíš. Taky jsem to nevěděl. ;)


  • 0

#339 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:21

Účet mít nemusíš. Taky jsem to nevěděl. ;)

Ale registraci ano. Přihlášení.
A o registraci (které spousta lidí říká taky účet, i když se tam nic neplatí a může být na jakékoli fake jméno) pravidla mluví.


  • 0

#340 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2020 - 14:24

Za prvé souhlasím s KuliskemW. Za druhé, nebývalo v pravidlech, že nesmí být požadována registrace k třetím službám? Sice se to vztahovalo hlavně k luštění mysterek, ale abych se s někým sešel po Skype, musím tam mít účet.

 

Tak se nezucastnis :D Vzdyt se nic nestane. Me by se povidani o Beskydech treba moc libilo. Zvlast v tehle dobe.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama