Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#41 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 22:12

No tak zatím krom dvou-tří disable se nic neděje, tedy v Praze. Čekala jsem, že komunita bude více rozumná a že nebude čekat, až dojde ke zrušení shora nebo nedej bože k něčemu horšímu. 


  • 4

#42 emichalek

emichalek

    eMichalek

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 22:15

Nekterym uz ten chlast leze trochu na mozek... jinak si nedokazu vysvetlit, ze by takovej blabol rekl normalni clovek
  • 6

#43 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 22:22

Problem je, ze nikdo netusi, jak dlouho bude souvcasny stav trvat, a jak se situace jeste zhorsi. Takze tezko rict, jestli bude za mesic klid, nebo jestli se v tom budeme babrat do podzimu, a jak dlouho se s toho vseho budeme vzpamatovavat.

Jsme směšných 11 dní od prvního záchytu, tak za měsíc rozhodně klid nebude. Možná to bude tak za 2 měsíce kulminovat...

 

Vedoucí Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislav Maďar odpovídal na dotazy čtenářů (3h zpátky):

 

Chystáme velkou svatbu vnučky. Máme rozdávat vstupenky ?
 

Dobrý den, následující měsíc velká svatba možná nebude. Pokud myslíte pozdější období, snad ta stávající opatření zaberou natolik, aby v létě či na podzim omezení být už nemusela.

 

 

PS: Itálie je 41 dní od prvního záchytu, to je jako my za ten měsíc....


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 12 březen 2020 - 22:23

  • 1

#44 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 23:25

Co mohou být dnešní opatření platná? Je sice zakázaná veškerá zábava,

ale do práce se musí - vlakem, autobusem, tramvají, atd. Nakupovat jídlo 

se musí - největší riziko je zelenina, ovoce, nebalené pečivo. Veřejné

stravování přes den nůže fungovat - to si jako někdo myslí, že se koronavir

bojí světla a škodí jenom v noci? Všude potkáváš lidi a jak je prezentováno,

nakažlivost je značná. Nebo není? Pan Nejedlý vyrazí do Číny a po návratu

je mu nějaká karanténa k smíchu. Má blízko k prezidentovi, který je s ohledem

na věk ve značně rizikové skupině. Jsou zavřené hranice do Německa, Rakouska,

ale co ostatní sousedící země? Ano, Slovensko vlastní hranice zavřelo taky, ale

Polsku se nemoc vyhýbá? Na co se čeká? Až vir zmutuje do neškodna? Sám od

sebe nezmizí. Není v tom případě lepší dát tomu volný průběh, aby se mutace urychlily

a příroda si sama vytvořila imunitní reakce ? Ano, píšu to s vědomím, že už věkem taky

patřím do rizikové skupiny. Ne že bych souhlasil se Seedcorpem, ale dnešní opatření mi

přijdou až podezřele jednostranná...


  • -6

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2020 - 23:36

Polsko má už taky zavřené školy a dělají kontroly na hranicích... Takže že se tam nic neděje je kec.

I to opatření s hospodama má nějaký smysluplný důvod... Je lepší nechat lidí naobědvat a jít, než když vysedávání celý večer v hospodě. Rozdíl to je.

A že musí všichni do práce? Ne všude to jde, ale mnoho lidí je už teď na homeoffice...
  • 7

#46 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 0:20

Možná by bylo dobré, aby se třeba vyjádřil nějaký RW, zda se nějak jedná o zrušení nebo omezení eventů nebo prostě jestli oni mají nějaké informace.

 

No tak zatím krom dvou-tří disable se nic neděje, tedy v Praze. Čekala jsem, že komunita bude více rozumná a že nebude čekat, až dojde ke zrušení shora nebo nedej bože k něčemu horšímu. 

Já vyčkávám. Víceméně s žádnými eventy spíš nepočítám a myslím, že budu (skoro) vše retractovat, chci se ale ještě stoprocentně utvrdit u všech organizací se zrušením prohlídek atp.

Mj. mám puštěné CITO v pracovní den v pracovní době, kde naposled bylo 20 lidí, tam přemýšlím, zda mám na 20 lidí vyhlásit STOP stav (já, organizátor, spříznění mudlové, nerespekující kačeři/kačeři v nevědomosti bez WA do rezervy) a nechat CITO proběhnout nebo také zrušit - je to venku na větší ploše. Ono se to dost možná vyřeší za pár dnů samo.

To jen jako vysvětlení, proč to třeba u mě vypadá, že se zatím nic neděje. Primárně s ničím nepočítám, ale zrušit a retractovat můžu vždy, opačně by to šlo hůř. Jo, přednášku v pivovaru ruším hned, tam je to jisté.
Pro zajímavost a informovanost o ostatních jsem si zapnul i notifikace na veškeré annoucementy a archivace eventů a CITO v okruhu 40 km od Karlína (tzn. Praha a bližší okolí).


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 13 březen 2020 - 0:28

  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 7:31

Co mohou být dnešní opatření platná? Je sice zakázaná veškerá zábava,

ale do práce se musí - vlakem, autobusem, tramvají, atd. Nakupovat jídlo 

se musí - největší riziko je zelenina, ovoce, nebalené pečivo. Veřejné

stravování přes den nůže fungovat - to si jako někdo myslí, že se koronavir

bojí světla a škodí jenom v noci? Všude potkáváš lidi a jak je prezentováno,

nakažlivost je značná. Nebo není? Pan Nejedlý vyrazí do Číny a po návratu

je mu nějaká karanténa k smíchu. Má blízko k prezidentovi, který je s ohledem

na věk ve značně rizikové skupině. Jsou zavřené hranice do Německa, Rakouska,

ale co ostatní sousedící země? Ano, Slovensko vlastní hranice zavřelo taky, ale

Polsku se nemoc vyhýbá? Na co se čeká? Až vir zmutuje do neškodna? Sám od

sebe nezmizí. Není v tom případě lepší dát tomu volný průběh, aby se mutace urychlily

a příroda si sama vytvořila imunitní reakce ? Ano, píšu to s vědomím, že už věkem taky

patřím do rizikové skupiny. Ne že bych souhlasil se Seedcorpem, ale dnešní opatření mi

přijdou až podezřele jednostranná...

Tak tady je to o tom, že pokud bys nařídil zákaz vycházení a karanténu pro všechny doma, tak se ti úplně rozsype ekonomika a život úplně. Zapomínáš na pro a proti. Když zavřeš obchody, kde lidi seženou potraviny? Ne všichni mají nakoupeno do zásoby. Tak, aby opravdu se vším vystačili na měsíc dopředu bych si troufl tvrdit, že to nebude ani procento. Úplným zákazem všeho sice dosáhneš toho, že zastavíš šíření viru, ale zároveň se ti začnou bouřit lidi, že nemají jídlo, peníze, nudí se doma, firmy, že nemají výdělek, nakonec i stát, že nemá příjmy z daní...

 

Tohle jsou v současnosti podle mne ještě rozumná opatření, která se vzhledem k současné situaci dají v pohodě pochopit.

Zavření všeho a zákaz vycházení přijde na pořádek dne, pokud bude každý 10 nemocný a každý stý mrtvý... Ale toho se doufám nikdy nedožijeme...

 

Pěkný článek o vývoji koronaviru:


  • 8

#48 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 7:54

Co mohou být dnešní opatření platná?


Svůj smysl mají. Ze začátku jsem byl také skeptický, nicméně dočasná omezení, ač neznamenají, že se nemoc nerozšíří, mohou značně zklidnit celkový průběh. Ostatně, na vývoj bez většího zásahu hned v začátku stačí pohledu na Itálii, kde je situace víc než vážná.
  • 9

#49 Marty 1905

Marty 1905

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 8:34

Dle mého názoru pravidla geocahingu mluví jasně viz část z pravidel:

 

Umístění kešky Dodržuj místní zákony

Vždy dodržuj zákony a pravidla dané země. To platí jak při ukládání kešky, tak také při výběru cesty, kterou je nutno podstoupit pro její nalezení. Hráči nesmí být nuceni vstoupit na soukromý pozemek nebo do oblastí, do kterých je vstup zakázán z jiných důvodů.

Získat oprávnění

Odesláním této kešky ke schválení bez výhrad souhlasíš s tím, že máš k dispozici veškerá svolení vlastníků pozemků a správců území, kde je tvoje keška ukryta.

Jakmile zjistíme nebo dostaneme upozornění, že keška porušuje práva vlastníků pozemků nebo event není v souladu se zákony, budou archivovány nebo dočasně znepřístupněny.

Z tohoto výňatku je zřejmé že pokud vláda daného území zakáže seskupování z důvodu epidemie viru na 30 osob musí owner zařídit účast do 30 lidí omezením a stop stavem. Nebo event odložit. V případě, že tak neučiní může mu být event archivován nebo znepřístupněn.

 

 Takto bych to asi chápal já. Těžko se asi bude GS zabývat omezením v ČR. Maximálně by se tím měl zabývat rewiewer pro dané území.  

 
  • 2

#50 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 8:37

Tak tady je to o tom, že pokud bys nařídil zákaz vycházení a karanténu pro všechny doma, tak se ti úplně rozsype ekonomika a život úplně. Zapomínáš na pro a proti. Když zavřeš obchody, kde lidi seženou potraviny? Ne všichni mají nakoupeno do zásoby. Tak, aby opravdu se vším vystačili na měsíc dopředu bych si troufl tvrdit, že to nebude ani procento. Úplným zákazem všeho sice dosáhneš toho, že zastavíš šíření viru, ale zároveň se ti začnou bouřit lidi, že nemají jídlo, peníze, nudí se doma, firmy, že nemají výdělek, nakonec i stát, že nemá příjmy z daní...

 

Tohle jsou v současnosti podle mne ještě rozumná opatření, která se vzhledem k současné situaci dají v pohodě pochopit.

Zavření všeho a zákaz vycházení přijde na pořádek dne, pokud bude každý 10 nemocný a každý stý mrtvý... Ale toho se doufám nikdy nedožijeme...

 

Pěkný článek o vývoji koronaviru:

Tohle je samozřejmě pravda. Problém je v tom, že v super|hypermarketech se zcela náhodně potkávají stovky i tisíce lidí a pravděpodobnost, že si z nich nákazu přineseš domů se zeleninou, pečivem, krájenými uzeninami je mnohem vyšší, než z fitnesů, kostelů ale i těch hospod, kam obvykle chodí stále stejné skupinky osob.

 

A to se týká i eventů, jejich návštěvníci se prakticky vždycky rekrutují ze stejné "množiny kačerů".

 

Prostě mi to celé přijde jako vládní alibismus - "přijali jsme opatření"...


  • -3

#51 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 8:44

Tady je návod na domácí výrobu dezinfekce podle WHO:

https://www.blesk.cz...ch-kapacit.html

 

Obdobných je na internetu fůra.

 

Suroviny jsou zatím k sehnání, já používám technickou kvalitu a už jsem začal s mícháním.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#52 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 9:11

Ještě jednou - obsáhlé shrnutí za pomoci dat z Wuhanu a dalších zasažených oblastí jakož i z historických pandemií o vlivu omezení pohybu lidí na šíření infekce. Článek je dlouhý ale velmi exaktní a bez náhodných čísel vycucaných z prstu.

Zásadní, co vemte do úvahy je obrovský rozdíl mezi počtem potvrzených případů a počtem skutečných, které systém nemá zaneseny neb o nich neví:

...úřady znaly jen oficiálně potvrzené případy a ty vypadaly dobře!
... ale skutečných případů bylo ve skutečnosti stovky, možná tisíce.

 

https://medium.com/@...ed-6136d561d955


  • 3

#53 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 9:49

Tohle je samozřejmě pravda. Problém je v tom, že v super|hypermarketech se zcela náhodně potkávají stovky i tisíce lidí a pravděpodobnost, že si z nich nákazu přineseš domů se zeleninou, pečivem, krájenými uzeninami je mnohem vyšší, než z fitnesů, kostelů ale i těch hospod, kam obvykle chodí stále stejné skupinky osob.

Nikdo te nenuti do tech hypermarketu chodit. Pokud se bojis krajenejch uzenin, kup si zataveny v igelitu. Pokud mas nakoupeno a nemusis do prace, sed doma. Chleba si upeces. Pokud nemas nakoupeno, umri si doma hlady, pokud se ti to zda lepsi nez chytit vira v samosce. Fakt nechapu o  co ti jde. To si jako fakt myslis ze se da zastavit vsechno? Je to jen o pravdepodobnosti prenosu kterou muzes zmensit abys zabranil uplnymu kolapsu. Co se tyka sousednich zemi, tak ty opatreni jsou prakticky vsude stejny, lisej se jen v case. Co je v jedny zemi dnes, bude v sousedni zejtra. A co se tyka tech fitnessu a podobne, tak stejne debilni nazor meli ti co si prece musej zajet lyzovat do italie, protoze nejaka chripka je nerozhodi. Riziko prenosu ve fitnessu je radove vyssi nez venku na lyzich (spis to tam pochytali v hospodach). Pokud mas problemy s fitnessem, dej si doma 100 kliku. Je docela neuveritelny ze spolecnost uz je tak zdegenorovana, ze fitness zrejme povazuje za nutnou soucast zivota bez ktery se nejde obejit.

 

Problem je uplne jinde. Ani ne tav v tom ze do fitnessu nemuzes jit a musis si ty kliky delat doma, ale spis v tom ze kdyz je fitness zavrenej, tak nevydelava penize. Kratkodobe o nic nejde, dlouhodobe je to prusvih. Tohle vubec neni o tom jestli si notorik muze udelat oblibeny event v putyce, ale o tom aby to prezili jak lidi, tak i ekonomika. A vybalancovat ty opatreni tak aby se minimalizovaly skody neni vubec jednoduchy. Moc jim to rozhodovani nezavidim.


  • 20

#54 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 11:25

Když jsem u toho, kdo těm hospodám zaplatí ušlý zisky? Stát, tj. my všichni? Představa že mám hospodu, která mně živí, musím platit zaměstnance a najednou výpadek jako kráva. To jako mám vyhlásit bankrot a jít na pracák? Hospody možná přežijí na poledních meníčkách, ale kadeřnice, kosmetičky, fitnesy, welnesy a další provozovny, které zakázali a nejsou to všechno velké řetězce, ale i jednomužné provozovny mají být zavřeny komplet... jo, pražská kavárna si tu může dělat ramena že v klídku homeoffice a chleba se peče doma, to vytáhnout hlavu z pragocentristický prdele a podívat se i jinam, co?


  • -15

#55 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 11:48

Já nevím, ale koukněte se na Itálii, kde vybírájí, koho nechají umřít a koho stojí za to léčit.
Proto moc nechápu, že má někdo problém s opatřením. Až to chytne váš děda, nebo máma a zdravotnictví bude v krizi změníte názor. A bohužel se to nejspíš někomu z téhle velké komunity stane. Takže za mne ať se pozavírá co se dá. Ale je jasný, že někdo jisté služby a výrobky prostě dělat musí. Každopádně radši budu ňákej měsíc "trpět" a čím dříve to zmizí, tím lépe. A názor že tomu nechat volný průběh je fakt blbost, to by bylo naráz ještě víc nemocných, kteří potřebují péči, než je třeba v té Itálii. A když budou položené nemocnice, kdo ti vyoperuje slepáka? Každopádně pořád doufám, že to u nás tak hrozné nebude, ale zatím tomu nic nenasvědčuje. A co nás čeká za dalších 5 let? Sars s nakažlivosti Covidu? Poslední dobou se ty viry opakují. Asi je nás tu moc...

Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 13 březen 2020 - 11:49

  • 12
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#56 czprava

czprava

    czprava

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 12:35

No tak zatím krom dvou-tří disable se nic neděje, tedy v Praze. Čekala jsem, že komunita bude více rozumná a že nebude čekat, až dojde ke zrušení shora nebo nedej bože k něčemu horšímu. 

 

Komunita více rozumná? No dovol, abych se pousmál. Tato komunita není ničím jiným, než odrazem této společnosti. Za eventy si jednoznačně ponesou případnou trestní odpovědnost owneři, na které se vztahují aktuální státní nařízení jako na každého občana tohoto státu. 


  • 0

#57 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 12:45

Když jsem u toho, kdo těm hospodám zaplatí ušlý zisky? Stát, tj. my všichni? Představa že mám hospodu, která mně živí, musím platit zaměstnance a najednou výpadek jako kráva. To jako mám vyhlásit bankrot a jít na pracák? Hospody možná přežijí na poledních meníčkách, ale kadeřnice, kosmetičky, fitnesy, welnesy a další provozovny, které zakázali a nejsou to všechno velké řetězce, ale i jednomužné provozovny mají být zavřeny komplet... jo, pražská kavárna si tu může dělat ramena že v klídku homeoffice a chleba se peče doma, to vytáhnout hlavu z pragocentristický prdele a podívat se i jinam, co?

Ano,vsechna opatreni se vymyslela proto, aby znicila vsechny, kdo neziji v Praze! Jinak zdravej?


  • 7

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#58 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 12:56

Toto vlákno čtu od začátku a ač až na výjimky nikoho z diskutujících neznám, začínám si dělat svůj názor na ně. Žádná jiná diskuse mi nedala tolik informací o místních diskutujících, jako právě toto krátké vlákno.


  • 6

#59 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 13:01

Ano,vsechna opatreni se vymyslela proto, aby znicila vsechny, kdo neziji v Praze! Jinak zdravej?

 

To spíš malý podniky. Že by si Bureš zavřel nějakou svojí zbytečnou fabriku, jsem si nevšiml. Kamarád původem ze slovenska má malý pivovar a vozí něco na slovensko. Ale ouha, vyhodili ho na hranicích. A teď, kde to prodat, Není jako Ghnus nebo Staráč, kteřý mají určitý finanční polštář, jede docela nadoraz a teď má problém, protože hospody zavřený a tu dodávku mu nikdo nekoupí, nebo jen část a se ztrátou... takovýmhle lidem to ublíží nejvíc. A v tomhle státě jsou vlastně živnostníci ti, co kradnů, že, dobře jim tak, co. Poslední dobou jsem z tohodle fakt naštvanej.


  • 0

#60 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2020 - 13:05

Toto vlákno čtu od začátku a ač až na výjimky nikoho z diskutujících neznám, začínám si dělat svůj názor na ně. Žádná jiná diskuse mi nedala tolik informací o místních diskutujících, jako právě toto krátké vlákno.

 

Ja si spis potvrdil uz davno vytvorenej nazor na vetsinu zde diskutujicich! 


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama