Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#901 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 21:17

V souvislosti se situací se opět "předvádí" na FB ten, co má zalogováno nejvíc keší. :-(
V době, kdy většina jezdí individuálně nebo v malých obvyklých skupinách, zase hledá lidi do auta, aby bylo plné. :-(
Navíc od tohoto víkendu uvažuje o přespání v penzionech.... někdo mu tam napsal, od kdy asi budou otevřené.
Na to, že se mu blíží padesátka a něco vystudoval, nějak nevidím špetku rozumu. :-( Njn, komu není shůry dáno...

Párkrát nás někam po eventu jelo víc aut, třeba i do Německa, ale už u dvou je kolikrát problém s parkováním. Nechápu, proč jezdit s někým, s kým se ani nezná? Osobně nevidím žádné plus, spíš nevýhody - zdržování navzájem, neužije se hledání, je třeba se stále domlouvat, zatímco jedno auto jede plynule....
  • 0

#902 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 21:36

Také jsem zaregistroval příspěvek "toho, jehož jméno se neříká", ale proč to řešit.

Mimochodem, já byl třeba v pondělí v kině (konečně!) a přišel jsem na dvě pozitiva plynoucí ze současné situace. Jelikož se teď neprodává občerstvení, nešustil mi tam alespoň nikdo popcornem a díky nařízenému odstupu návštěvníků v hledišti byla jistota, že sedačky vedle budou volné, takže mám pro sebe jednak obě opěrky a jednak i místo pro odložení svých věcí. Nicméně, ono nás v tom sále bylo stejně pět a půl, takže bych měl prostor i tak. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 13 květen 2020 - 21:37

  • 5

#903 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 5:36

Párkrát nás někam po eventu jelo víc aut, třeba i do Německa, ale už u dvou je kolikrát problém s parkováním. Nechápu, proč jezdit s někým, s kým se ani nezná? Osobně nevidím žádné plus, spíš nevýhody - zdržování navzájem, neužije se hledání, je třeba se stále domlouvat, zatímco jedno auto jede plynule....

No jo, to je tvůj pohled osoby lovící kešky. Což ona zmiňovaná, nejmenovaná osoba není. Jemu stačí body. On se nepotřebuje zdržovat hledáním. Proto právě má ty další osoby a auta. Z tvého pohledu je to pohybující se shluk překážejících si vozidel kumulujících se u jedné keše, z jeho je to rozprostřená síť vozidel logujících nezávisle keše různé.


Tento příspěvek byl upraven od MK1977: 14 květen 2020 - 5:37

  • 5

#904 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 6:50

Na to, že se mu blíží padesátka a něco vystudoval, nějak nevidím špetku rozumu.

 

Rozum přeci se vzděláním a věkem vůbec nesouvisí  ;)


  • 5

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#905 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 7:36

Pokud člověk vystuduje, předpokládala bych ne zrovna podprůměrné IQ a schopnost vyvodit něco ze zkušeností získaných věkem....Jo, nadělala jsem v životě taky plno blbostí, ale i si z nich něco vzala a něco na jejich základě změnila. ;-)
  • 0

#906 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 9:55

Bohužel to, co kritizujeme, není o rozumu, ale o charakteru... A to jsou dvě naprosto nezávislé věci :-(

Bohužel chytřejší člověk se špatným charakterem může špatných skutků napáchat daleko více, než hlupák. U toho alespoň rovnou víš, že si máš dávat pozor, protože ten charakter neumí tolik maskovat a skrývat špatné chování spoustou výmluv.


  • 2

#907 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 10:59

Já jen k tomuto přidám poznámku. Nevím proč by se o podvodníkovi jménem Jonea nesmělo mluvit? To možná platí na FB, kde si ho v některých skupinách hýčkají a jakmile o uplakánkovi někdo napíše něco špatného, přispěchají správci a smažou to. Jinak jsem postřehl také, že po návratu ze zahraničí měl být v karanténě i mu to někdo psal a vlastně se tomu vysmál a logoval keše dál.


  • 2

#908 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 11:08

Já jen k tomuto přidám poznámku. Nevím proč by se podvodníkovi jménem Jonea nesmělo mluvit? To možná platí na FB, kde si ho v některých skupinách hýčkají a jakmile o uplakánkovi někdo napíše něco špatného, přispěchají správci a smažou to. Jinak jsem postřehl také, že po návratu ze zahraničí měl být v karanténě i mu to někdo psal a vlastně se tomu vysmál a logoval keše dál.

 

Logování keší u něj ještě neznamená, že nebyl v karanténě :D:D


  • 10

#909 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 11:42

Tak jestli jsem to dobře pochopil, on nejen logoval, ale i organizoval výlety.


  • 1

#910 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 7:11

Můj strýc říkal: "Stárnem a blbnem" a mne se zdá, rok od roku, že to je větší pravda.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#911 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 18:37

Od 25. května se obnoví další velká část života v České republice,“  řekl na úvod tiskové konference ministr zdravotnictví Adam Vojtěch .....  „Dohodli jsme se s epidemiology na tom, že hromadné akce ve vnitřních i venkovních prostorech budou možné s účastí maximálně 300 osob, pokud by se i nadále vyvíjela epidemiologická situace dobře, od 8. června bychom zvýšili tento počet na 500 osob a od 22. června až na 1000 osob“

 

 

Tak uvidíme jak to bude postupovat dál, zatím je jisté 300 osob od 25. května.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#912 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 19:11

Z maximálního povoleného počtu koupajících se osob v bazénu nebo vířivce se stala mysterka nejmíň za D3.

1. Kolik osob smí být najednou ve vířivce kruhového tvaru o průměru 290 cm, aby byly dodrženy rozestupy 1,5 metru?

2. pokud bychom vypnuli bublinky a považovali to za bazén, tak kolik by tam mohlo být neplavců? (jeden na 3 metry čtvereční)

Z toho je zřejmé, že povinná maturita z matematiky by se měla urychleně zavést  přinejmenším pro plavčíky! Bez ní se asi v bazénu nevykoupete.

 

Kdysi jste se mi smáli kvůli mé mysterce Jezero Milada. Tam se počítalo, kolik lidí se vejde na nafukovacích lehátkách na hladinu Milady. (bylo to cca dva a půl miliónu). Byl to nápad geokamarádky Helca.cz, ne můj. Ale ona správně tušila, co se kolem té úlohy semele a tak ten nápad prozíravě přenechala mně. (Ta masa lidí totiž podle Archimedova zákona vytlačila vodu, ta se rozlila a tím se na hladinu vešlo ještě pár tisíc lehátek s lidmi a tak stále dokola. Hlavní problém a divoká diskuse byly s krajními lehátky, zda nepřesahují svislici okraje hladiny...)

Když jsem viděl dnes v TV tvary bazénů několika akvaparků, tak by to bylo na několik mysterek. Taková kombinace hyperboly plynule přecházející do elips - to by se to numericky integrovalo! (Výpočet plochy a limit počtu koupajících)...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 15 květen 2020 - 19:17

  • 2
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#913 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 20:02

300 osob uvnitř s dvoumetrovými rozestupy. Takových prostorů není mnoho. Tak pronajmout si Kongresový sál v Lidojemu. :-(

Nebo 300 lidí bez rozestupů, pokud to bude jedna rodina bydlící v jedné domácnosti...


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#914 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 20:22

Já myslím, že ona nám příroda ty metry spočítá. :-)


  • 1

#915 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 21:43

Od 25. května se obnoví další velká část života v České republice,“  řekl na úvod tiskové konference ministr zdravotnictví Adam Vojtěch .....  „Dohodli jsme se s epidemiology na tom, že hromadné akce ve vnitřních i venkovních prostorech budou možné s účastí maximálně 300 osob, pokud by se i nadále vyvíjela epidemiologická situace dobře, od 8. června bychom zvýšili tento počet na 500 osob a od 22. června až na 1000 osob“

 

 

Tak uvidíme jak to bude postupovat dál, zatím je jisté 300 osob od 25. května.

Jen aby to nepostupovalo zase zpátky.


  • 0

#916 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2020 - 22:23

U nás se smí od příštího týdne pracovat ve firmě, v kanceláři smí být maximálně 33% osob z té kanceláře. Tak si jenom říkám, že z kanceláří kde sedí normálně jedna nebo dvě osoby nemůže přijít vlastně nikdo, leda by se rozkrájel. Taky si při sundavání roušky má každý vydezinfikovat ruce, dezinfekční prostředky jsou na WC. Ale po chodbě se smí jenom s rouškou. Takový trochu rébus.


  • 1
MaFa

#917 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 5:43

U nás se smí od příštího týdne pracovat ve firmě, v kanceláři smí být maximálně 33% osob z té kanceláře. Tak si jenom říkám, že z kanceláří kde sedí normálně jedna nebo dvě osoby nemůže přijít vlastně nikdo, leda by se rozkrájel. Taky si při sundavání roušky má každý vydezinfikovat ruce, dezinfekční prostředky jsou na WC. Ale po chodbě se smí jenom s rouškou. Takový trochu rébus.

Ono je to jedno. U nas ma byt v kancelari max.50% lidi a sedime tam tri. Takze stejnej problem.
  • 0

#918 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 21:54

Tak opravdu nevím, jak si vyložit aktuální nařízení:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

[Ministerstvo zdravotnictví... nařizuje, že] se s účinností ode dne 18. května 2020 od 00.00 hod. do 25. května do 00.00 hod. zákazují nebo omezují slavnosti, divadelní a filmová představení, sportovní a jiná shromáždění a trhy tak, že se:

  • zakazuje pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu deseti osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, účasti na pohřbu, a zachovávat odstup od jiných osob nejméně 2 metry,

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vyplývá mi z toho, že 1 osoba až 10 osob má zakázáno pobývat na veřejných místech.

 

https://www.vlada.cz...o-stavu-180234/


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#919 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 22:20

Tohle snad už nemá cenu ani komentovat :unsure: ...


  • 0

#920 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 23:02

A taky  je zakázáno zachovávat odstup od jiných osob nejméně 2 metry

.. takže člověk nesmí nikdy jít sám!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama