Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#81 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2020 - 22:46

Event jsem nikdy nedělal, ale obyčejný listing jsem tímhle způsobem přetahoval už dvakrát.


  • 0

#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2020 - 22:48

Každý GG nepoužívá. Ale po zkušenostech s editováním v okně bych určitě editoval v PSPadu a měl text uložený u sebe.

Jenomže... zmizel mi kus listingu jedné keše (asi mou blbostí při editování) a pochopitelně ho taky nemám, budu ho muset napsat.

Tohle všechno člověk ví až potom.

Jen tak mimochodem - nedá se zobrazit archivovaný event, přejít do Zobrazení zdrojového kódu, tam si najít začátek mého textu (je to plné GS blábolu) a ten kus si zkopírovat? Tím bych začal a uviděl, jestli je to použitelné.


  • 3

#83 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2020 - 23:12

Nevím, zda jste si toho všimli, ale Velká Británie teď uskutečňuje obdivuhodný experiment.

„Stay Calm And Wash Your Hands“, zachovejte klid a myjte si ruce, na nějaké plošné testování je příliš pozdě, a tak pojďme nechat COVID-19 „projít“ britskou společností, prohlašuje ministerský předseda..........

 

Tak to s tím experimentem dlouho nevydrželi. Ale zatím beze spěchu. "Kabinet připravuje zákaz akcí s účastí většího počtu lidí. Příští týden by se jím měl zabývat parlament, nařízení by pak vešlo v platnost příští víkend." Do té doby možná předstihnou Itálii.


  • 0

#84 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 14 březen 2020 - 23:50

Nic ve zlém, co si takhle otevřít svůj archivovaný event, udělat CTRL+C, přeskočit do nově založeného listingu a opět pro změnu CTRL+V. Nezapomenout změnit datum a je vše hotové.

 

Jak už tu napsali jiní, pokud je listing archivovaný, do editace se nedostaneš. Ano, i k HTML archivovaného či jakéhokoli jiného listingu se lze dostat vždy přes zdrojový kód stránky (už jsem si kolikrát prohlížel "jak to napsali jiní"), ale běžný uživatel to rozhodně dělat nebude.
 

Každý GG nepoužívá. Ale po zkušenostech s editováním v okně bych určitě editoval v PSPadu a měl text uložený u sebe.
Jenomže... zmizel mi kus listingu jedné keše (asi mou blbostí při editování) a pochopitelně ho taky nemám, budu ho muset napsat.
Tohle všechno člověk ví až potom.
Jen tak mimochodem - nedá se zobrazit archivovaný event, přejít do Zobrazení zdrojového kódu, tam si najít začátek mého textu (je to plné GS blábolu) a ten kus si zkopírovat? Tím bych začal a uviděl, jestli je to použitelné.

 
 Od jisté doby píši vše právě v PSPadu a mám klid. Mohu jedině doporučit. :) Zpětně jsem pak časem poukládal u sebe i své první listingy, abych měl zálohy, kdyby se něco pokazilo, což také doporučuji. Není horší lapálie s listingem než jeho chybějící část, kterou si po letech už vážně nevybavíte.

A ano, jak už píšu výše, zobrazením zdrojového kódu stránky (listingu) se k HTML dostaneš vždy. Pak jen najít přes Ctrl+F první slovo a voilà! :) Nicméně, tohle umíme my, další pak GG, ale ne všichni si takhle umí poradit.


  • 0

#85 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 0:04

A ano, jak už píšu výše, zobrazením zdrojového kódu stránky (listingu) se k HTML dostaneš vždy. Pak jen najít přes Ctrl+F první slovo a voilà! :) Nicméně, tohle umíme my, další pak GG, ale ne všichni si takhle umí poradit.

Jo, přesně tak to dělám já, takhle si eventy kopíruji úplně běžně, přes zdroják. Jinak s ním pracovat neumím, ale tohle je naprosto primitivní záležitost.

Zvedavko, jak ostatní, nevím, já si Rica požádal o retract a až přijde čas, tak to nechám znovu pustit, žádný velký problém. Eventy, které se neuskutečnily, nechci, aby mi strašily na profilu, hlavně proto jsem ho žádal. Odarchivace by možná byla také řešení, to asi záleží, co kterému kačerovi a RW vyhovuje. U Rica už vím, že retract, nebylo to prvně, co jsem event vlivem vnějších okolností rušil.
  • 0

#86 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 0:55

Každý GG nepoužívá. Ale po zkušenostech s editováním v okně bych určitě editoval v PSPadu a měl text uložený u sebe.


No jo, ale pokud byl event již publikovány, tak ho pravděpodobně bude mít kdekdo ve svojí lokální databázi. Nemusíš to být zrovna ty. A i kdyby to třeba zcela vygumovali z databáze, vyhořel server, nebo tak něco, tak se pořád k tomu listingu dá dostat. Nic není ztraceno, ani když si něco pokazis při editaci. Jen budeš muset někoho zainteresovat. ;) Svět je tvoje... záloha!
  • 1

#87 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 4:53

Njn, jenže navíc na CWG část ownerů vypaluje čísla eventu....I proto by mi přišlo škoda publikovat listing po změně situace pod novým číslem.
  • 2

#88 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 7:19

asi nevíš, že u archivovaného eventu nejde otevřít listing pro editaci...takže zdroj HTML jaksi nemáš


Zobrazit stránku jako HTML zdroj a hned máte to HTML. Nevidím problém.
  • 0

#89 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 8:34

jasně, my to umíme, ale kdo se na to musí ptát, ten ten problém mít bude


  • 0

#90 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 9:30

Po obnovení možnosti pořádání akcí samozřejmě všem dotčeným ownerům maximálně pomůžeme, aby mohli svou akci konat v náhradním termínu a měli co nejmenší práci s vytvořením listingu.


  • 12

#91 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 9:55

Ono možná nebude co. Něco se uskutečnit dá v náhradním termínu, ale dělat velikonoční event v červenci, nebo březnový pokec v srpnu asi opravdu cenu nemá.


  • 0

#92 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 10:28

Osobně jsem žádný event zrovna publikovaný neměla, jen jsem jako obvykle byla zvědavá a přišlo mi škoda publikovat v podstatě totéž pod jiným číslem.
Dotaz možná pár ownerům pomůže - takovou situaci jsem nezažila, takže jsem netušila, jak se k listingu dostat. Kopie svých listingů nemám ( ano, pravá bloncka ), pro příště budu psát jak tu radil myslím Kulíšek a mpik.

DarkLordovi díky za odezvu.
  • 0

#93 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 12:09

Tak ono se momentálně dá předpokládat, že bude karanténa celé republiky. To znamená do/z práce, jeden z rodiny nakoupit a čučet z okna.Po obědě zasedá vláda, kde se bude rozhodovat o dalších krocích. Doufám jen, že to nebude už od zítřejšího rána.


  • 0

#94 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:15

VLÁDA ZAKAZUJE VOLNÝ POHYB. „Vláda od půlnoci 16. března do 24. března do 6.00 zakazuje volný pohyb na území ČR,“ uvedl premiér Andrej Babiš (ANO).


S běháním po lese za keškami je na chvíli útrum.
  • -1

#95 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:22

Njn, jenže navíc na CWG část ownerů vypaluje čísla eventu....I proto by mi přišlo škoda publikovat listing po změně situace pod novým číslem.

Já už teď vím, že na Světovém dnu autismu 2021 budu mít CWG "Světový den autismu 2020" :D


  • 0

#96 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:23

Byla tam nějaká zvláštní výjimka na parky apod., ale tomu šišlalovi jsem bohužel nerozuměl.
  • 3

#97 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:27

Tak cestou do práce... žeano. Já si stejně myslím, že Bureš připravuje převrat, za chvíli vyhlásí, že se smí jíst jen agrofert výrobky..  Twl kvůlivá 2 težce nakaženým a žádnýmu mrtvýmu... ohmygod. Kdo zaručí, že pdoobný vir nebude za měsíc? Za rok? Každý rok? To bude omezení pořád? Myslete, Není náhoda, že odložili senátní volby... a další volby se blíží...


  • -2

#98 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:35

S běháním po lese za keškami je na chvíli útrum.


Do parku a přírody se může.
  • 2

#99 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:40

Jasně, výjimky jsou, jsem to vzal jako obecný komentář, že máme teď omezené možnosti lovu. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 15 březen 2020 - 23:42

  • 2

#100 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:47

Když půjdeš se ženou do lesa na kešky tak můžeš, na Václavák bys neměl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama