Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#281 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 11:49

Jedna perlička - podle různých senior pasů a cestovek jsem čerstvě senior, ale podle vlády až za deset let. Osobně jsem seniory brala od šedesátky.
Tak jak to je? 55, 60 nebo 65?
Jak kdy a jak se komu hodí?! Mno, věk jsem nikdy moc neřešila, ale tohle mi přijde úsměvné.

Nejdůležitější je věk, kdy půjdeš do důchodu. Přesněji řečeno věk, kdy budeš mít nárok na důchod.

Ten rozdíl Ti musím vysvětlit: mezi lidmi panuje strach z toho, že budou muset pracovat do 70 nebo více let.

Zbytečně, nebudou. Hodně jich zaměstnavatelé propustí "ze zdravotních důvodů" - že nebudou stačit pracovnímu tempu, nebudou flexibilní nebo že svým zjevem nebudou zapadat do "mladé a úspěšné" firmy.  (To se Tě, Zvědavko, samozřejmě netýká!).

A stát na tom vydělá, a ne jednou: Podpora v nezaměstnanosti netrvá dlouho, následují nějaké sociální dávky nebo invalidní důchod; pořád to státu vyjde levněji, než nechat věkovou hranici beze změny. A tím se sníží základ pro výpočet důchodu a ten pak bude pochopitelně nižší. A taky ho už nebudeme pobírat zbytečně moc dlouho...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#282 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 12:23

Třeba je to všechno trochu jinak. Trocha konspirace https://www.protipro...erjm45ZF-nWWtP8


  • 0

#283 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 13:03

Třeba je to všechno trochu jinak. Trocha konspirace https://www.protipro...erjm45ZF-nWWtP8

 

Server je jeden z hlavních a profláklých dezinformačních webů, navíc otevřeně proruský.


  • 2

#284 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2020 - 13:34

Protiproud, to je Hájek, že. Takových nás je spousta, co jsme o sobě přesvědčeni, jak jsme sofistikovaně kontroverzní, a přitom jsme jednoduše blbí.

A navíc je to kravina. Koronavirus byl přece vymyšlen k prosazení státního špiclování ovčanů.


  • 0

#285 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 10:16

Tak publikace poklesly na třetinu obvyklého denního počtu. Nové eventy na duben vycházejí už jenom v USA a ve Švédsku, ale není jich moc, jednotky za den.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#286 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 11:16

no mě vyšlo že za posledních 24 hodin bylo publikováno 431 nových kešek


  • 0

#287 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 12:05

Z toho vyplývá, že virus někdo pustil do světa jen proto, aby zlikvidoval geocaching, se svými všude šmejdícími přívrženci  :ph34r:


  • 5

#288 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2020 - 13:03

Z toho vyplývá, že virus někdo pustil do světa jen proto, aby zlikvidoval geocaching, se svými všude šmejdícími přívrženci :ph34r:


Logy na kesich chodi stale. Takze smejdeni je porad populari.
  • 0

#289 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 10:29

Včera psali v metru, že si jeden chlapích stěžuje, že nám vláda lže. Prý stačí mit při nákupu potravin roušku a rukavice, ale ti ostaní měli i kalhoty a trička :D .


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#290 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 10:34

Logy na kesich chodi stale.
Takze smejdeni je porad populari.


V mailu mám logů 2-3x víc než obvykle. Notifikace mám nastavené jen na některé typy logů a keší, ale i tak bych řekla, ze aktivita části komunity je vyšší než obvykle.
  • 0

#291 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 15:08

V mailu mám logů 2-3x víc než obvykle. Notifikace mám nastavené jen na některé typy logů a keší, ale i tak bych řekla, ze aktivita části komunity je vyšší než obvykle.

 

Jestli to nebude tím, že lidi nemůžou do obchodu tak zkouší geocaching… Na několika mých keších v přírodě nedaleko města se mi o víkendu prohnalo množství začátečníků s 0-10ti nálezy.


  • 0
www.povetrnik.cz

#292 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 17:42

Ano je to tak, mam taky logy zacatecniku, tak bych rekl, ze to hledani dalsik aktivit.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#293 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 18:15

Když teď vlezu do lesa, kde jsem nikoho nepotkával, tak je tam živo. Ale dá se lidem vyhnout. Taky mi chodí logy lidí co neznám, hlavně z jedné škatule, kterou mám na frajplace, kam se chodí teď s pejsky.


  • 0

#294 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 20:47

Jj, s nicky je to pravda. Hodně nových - že by zafungovaly články o Pepovi a způsobily další vlnu nováčků?

Dělám si legraci, ale ono to tak i může být, co?
  • 0

#295 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 21:42

V sobotu jsem jednu takovou rodinu potkal na kesi. Zrovna jsem slanoval ze stromu, v lese lidi jak na promenade. Oslovila me nejaka mladsi maminka co  tam mela dite a manzela. Co prej tam mam na tom strome. Tak jsm priznal ze kesku. Nacez prohasila ze se taky chystaj zacit, manzel ze uz ma nahranou apku v telefonu. A jak prej jsem tam dostal to lano. Dalsi dotaz byl a kdo ze tam vyleze. Tak jsem odpovedel ze vsichni. Tak doufam ze jsem je moc nevydesil a ze neziskali dojem ze bez lana se kes odlovit neda :)


  • 4

#296 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:34

Na všech mých keších mám standardní návštěvnost na tuto dobu. Většina je totiž ryze horských a tam se lidem moc nechce, když tam není hospoda. :)


  • 0

#297 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:56

Já se těšila hlavně na květnové eventy, od 9.5. mělo být každý týden něco zajímavého od Příbrami "dole v dole" přes mölky u Benešova po další soulodění a první event k výročí gc u nás....Njn, tak někdy příště. Doufám, že snad alespoň červnové a prázdninové eventy už proběhnou - sice s dost lidmi jsem v kontaktu přes mail nebo jinak, ale eventy mi chybí. Těším se, že se snad u Klatov projedeme na kolech, vyšlápne opět bosou/obutou nohou na Netřeb a v srpnu se snad sejdeme u nás na dalším nočním eventu
;-)
  • 0

#298 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 12:56

 Těším se, že se snad u Klatov projedeme na kolech...

To se plánuje na kdy?
 


  • 0

#299 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 19:44

Já se těšila hlavně na květnové eventy, od 9.5. mělo být každý týden něco zajímavého od Příbrami "dole v dole" přes mölky u Benešova po další soulodění a první event k výročí gc u nás....Njn, tak někdy příště. Doufám, že snad alespoň červnové a prázdninové eventy už proběhnou - sice s dost lidmi jsem v kontaktu přes mail nebo jinak, ale eventy mi chybí. Těším se, že se snad u Klatov projedeme na kolech, vyšlápne opět bosou/obutou nohou na Netřeb a v srpnu se snad sejdeme u nás na dalším nočním eventu
;-)

No to mi povídej, já teď jak pracuju v Praze, tak jsem měla v diáři event pomalu na každý den...a houby :(


  • 0

#300 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:02

To se plánuje na kdy?


Z hlavy nevím, už to bylo publikované - mrkni do mapy, jestli zatím event zůstal.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama