Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#301 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:08

No to mi povídej, já teď jak pracuju v Praze, tak jsem měla v diáři event pomalu na každý den...a houby :(


Já si eventy dost vybírám podle programu a co tak slyším o pražských, tak hodně jich je ve stylu bouchnout razítko a přesouvat se na další. Známí dokonce začali dávat přednost "venkovským", říkají, že na těch se baví, což o části pražských prý říct nemohou.
  • 0

#302 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:13

Z hlavy nevím, už to bylo publikované - mrkni do mapy, jestli zatím event zůstal.

Je to tenhle GC8K1CW


  • 0

#303 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:48

Je to tenhle GC8K1CW

Aha, díky, tak to asi nic, jednak to není o prázdninách, a jednak to není žádná projížďka na kole, ale jen asi 3km spanilé jízdy na čemkoliv po stezce. Myslela jsem, že plánujete třeba z Klatov do Košic a zpět, nebo tak něco :D.


  • 0

#304 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 23:01

Já si eventy dost vybírám podle programu a co tak slyším o pražských, tak hodně jich je ve stylu bouchnout razítko a přesouvat se na další. Známí dokonce začali dávat přednost "venkovským", říkají, že na těch se baví, což o části pražských prý říct nemohou.

Ano, takových je dost. Ale ono si stačí trochu vybírat. A i když selektuju hodně, tak na dva, tři eventy týdně jdu. Ať už jde o moje vlastní, taxoftova vína, PA-ROFí divadlo Post Scriptum, ptakopyskovy přednášky v Kolovratech či ivansovy ve Vinohradském pivovaru, zdenysovy discgolfy, fridovy EZM, ochutnávky rumů či sektů od pet4u a mysicky, hracickova Tajemstvi, z méně častých Knoflíková kopaná, eventy v čajovně Setkání od Jany.Lilien... Že bychom měli nouzi o zajímavé eventy, to nemáme  :)


  • 0

#305 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 6:34

Vím, že jsou i fajn eventy, ale ty bývají brzo plné. Přes zimu jsem se dívala na taxoftovy a seznam náhradníků měl delší než je jinde WA. Na ptakopyskovy občas jedu, pokud je pořádá na hvězdárně v Sezimáku - o Kolovratech vím, ale nikdy jsem nebyla.
  • 0

#306 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 12:39

V mailu mám logů 2-3x víc než obvykle. Notifikace mám nastavené jen na některé typy logů a keší, ale i tak bych řekla, ze aktivita části komunity je vyšší než obvykle.

 

Tak nevím, zda jsou tak rozdílné oblasti (chápal bych ještě tak možná blízké okolí Prahy), nebo jestli máte vlčí mlhu, čí jestli to není třeba více sledovanými keškami ve watchlistu.

 

Jedna má tradička - uprostřed údolí, kde nikde moc nikdo není (i když pár samot - chat tam je). Ideální místo na cíl při dnešní koronavirové době...

Loňský březen - 5 nálezů (4 různé dny, takže žádná 1 výprava, min. 4 různé). Letos - 1 nález..

 

Smírčí kříž uprostřed lesa (opět ideální pro dnešní dobu): Loni 3 nálezy, letos 1 nález.

 

Tradička u reliéfu sv. Františka nedaleko Kuksu - taky uprostřed přírody, jinak nikde nic... Loňský březen 4 nálezy, letošní březen 4 nálezy.

 

Mysterky, která měly vždy malou návštěvnost - uprostřed lesa - jedna nález loni v březnu, letos nic, druhá naopak...

 

Celkem na mých keších mi přišlo v březnu 2019 58 logů, letos za březen jen 45 logů to vše na 22 keškách, v městě jich je jen 6, všechny ostatní jsou v přírodě mimo obývaná místa.

 

Pokud bych bral období od 16. do 31. 3., tak je tento poměr ještě výraznější: 27 ku 14, takže vlastně skoro polovina zalogovaných nálezů. Samozřejmě ještě někdo může něco letos zalogovat, ale určitě jich nebude tolik...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 03 duben 2020 - 12:42

  • 0

#307 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 220 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 13:12

Velký nárůst lidí v přírodě je v posledních hezkých víkendech o ty lidi, který by tam normálně nejeli (nebo zdaleka ne tak často). Trávili by čas shopováním nebo očumováním v nákupních centrech, někdo v hobbymarketu a následním kutěním, slezinama a akcičkama s kámošema, návštěvováním, kolektivním sportem. Když tohle všechno nemůžou, tak zbývá ten výlet do přírody. A protože nemají tak velké zkušenosti s výletováním, napadne je většinou jen nějaké profláklé místo a tam vyrazí. Proto v Jizerkách, hodinu od okraje Prahy, nebo v Českém Ráji (ještě blíž) dávají už na ta profláklá místa zákazy vjezdu a policajty. Protože tahle masa lidí prostě neumí vymyslet výlet na nějaká místa prakticky neznámá nebo málo frekventovaná. Tam se návštěvnost zvýší nepatrně, jestli vůbec.


  • 5

#308 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 18:07

Ani se moc nedivím. Včera jsme byli odpoledne se projít kolem hradu Pařez v Českém Ráji a divil jsem se, co je tam lidí... Nejhorší bylo, že spousta moc nedodržovala rozestupy apod. U místa, kde jsme parkovali lavička - na ní starší manželský pár na dece, ani jeden neměl roušku, kolem procházely davy. Když jsme občas někoho míjeli, ani se neuhnuli šli hned vedle nás. No, necítil jsem se zrovna nejlépe. A to jsem si myslel, že jdeme spíše po bočních cestách, kde tolik lidí nebude... Ale keše měly poslední odlov (i tradičky) min. 4 dny před námi - o víkendu.


  • 0

#309 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 19:37

Je to tenhle GC8K1CW

Ach jo, já budu v Klatovech od 1.7., a takovouhle zajímavou akci máte v červenci červnu :(

 

Edit:opraveno dle námitky níže :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 03 duben 2020 - 20:36

  • 1

#310 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 20:24

Já tedy nevím, možná byla reforma kalendáře, ale pořád tam vidím 20.6. tedy červen :) .

 

Btw, všimli jste si keškoměrky?


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 03 duben 2020 - 20:26

  • 0

#311 ru šedesátsedm

ru šedesátsedm

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 657 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2020 - 21:30

Btw, všimli jste si keškoměrky?

Viz http://www.geocachin...lákno/?p=583895


  • 0

#312 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 12:07

Ani se moc nedivím. Včera jsme byli odpoledne se projít kolem hradu Pařez v Českém Ráji a divil jsem se, co je tam lidí... Nejhorší bylo, že spousta moc nedodržovala rozestupy apod. U místa, kde jsme parkovali lavička - na ní starší manželský pár na dece, ani jeden neměl roušku, kolem procházely davy. Když jsme občas někoho míjeli, ani se neuhnuli šli hned vedle nás. No, necítil jsem se zrovna nejlépe. A to jsem si myslel, že jdeme spíše po bočních cestách, kde tolik lidí nebude... Ale keše měly poslední odlov (i tradičky) min. 4 dny před námi - o víkendu.

Tak tohle vypadá na megaevent hned v pondělí před jaroměřskou poliklinikou u odběrového stanu. Můžeme si tam společně (s  dvoumetrovými odstupy mezi sebou!) zazpívat "Když jsme táhli k Jaroměři".

Kdo přinese píšťalu?


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#313 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 13:04

Tak jsem si dal vedle sebe dva články z poslední doby a nechť si každý udělá obrázek sám...

 

https://www.idnes.cz...840_domaci_kuce

 

https://www.irozhlas..._2004040600_kno

 

Jak může být hlavní hygienik tak strašlivě nekompetentní!

 

Co mě ještě zaujalo, že p. Dušek odhaduje aktuální počet neznámých nakažených na 2000 až 4000, to mi přijde jako docela málo, s ohledem na jiné odhady, které hovoří spíše o řádovém rozdílu


  • 0

#314 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 13:39

Tak jsem si dal vedle sebe dva články z poslední doby a nechť si každý udělá obrázek sám...

https://www.idnes.cz...840_domaci_kuce

https://www.irozhlas..._2004040600_kno

Jak může být hlavní hygienik tak strašlivě nekompetentní!

 

Co mě ještě zaujalo, že p. Dušek odhaduje aktuální počet neznámých nakažených na 2000 až 4000, to mi přijde jako docela málo, s ohledem na jiné odhady, které hovoří spíše o řádovém rozdílu

Kompetentní či nekompetentní...?

Zatím věštíme z křišťálové koule.

Navíc nejsme na konci epidemie a ta ještě k tomu začala a postupuje v různých zemích odlišně.

Viz zde https://www.seznamzp...evi-o-tom-97366


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 04 duben 2020 - 13:39

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#315 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 13:46

Tak tohle vypadá na megaevent hned v pondělí před jaroměřskou poliklinikou u odběrového stanu. Můžeme si tam společně (s  dvoumetrovými odstupy mezi sebou!) zazpívat "Když jsme táhli k Jaroměři".

Kdo přinese píšťalu?

 

Copak, byl jsi tam taky?

 

Nebyl jsi to ty, ten bez roušky? Ještě řekni, že jsi nakaženej a že to šíříš naschvál :-)

 

Jinak nevím, jestli v Jaroměři je zrovna odběrné místo, tamní nemocnice je léta zrušená a je tam už jen LDN a pár ambulancí... Krom toho v Jaroměři už přes 5 let bohužel nebydlím. Jen ten nick mi zůstal. Dnes lituji, že jsem si raději nedal původní skautskou přezdívku :-). Teď bych se nechal testovat leda ve Dvoře, zde snad v pondělí budou mít konečně odběrové sady. Minulý týden inzerovali, že koncem března začnou testovat právě i v ostatních nemocnicích kraje, ale pak se snad zjistilo, že nemají dost materiálu, takže prý to budou otvírat až teď v pondělí (i když si nejsem jistý, jestli jsem pochopil ty různorodé zprávy, co jsem zaslechl z různých zdrojů).


  • 0

#316 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 14:01

Kdepak, to je daleko. Ale v Teplicích na Doubravce bylo lidí skoro jak na novoročním eventu. A před týdnem v Dubicích na vyhlídce nad Labem lidí jak jindy v Praze na Václaváku.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#317 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 14:59

 A před týdnem v Dubicích na vyhlídce nad Labem lidí jak jindy v Praze na Václaváku.

Díky za tip, koukal jsem na mapy.cz, vyhlídek je tam v okolí hned několik a místní "labská podkova" je zrovna tak pěkná jako ta vyhlášená vltavská. Tak jestli se to povede a někdy zase zabrousím na nehostinný sever, určitě se tam podívám, zakešované je to tam slušně :) .


  • 0

#318 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 17:53

Tak nevím, zda jsou tak rozdílné oblasti (chápal bych ještě tak možná blízké okolí Prahy), nebo jestli máte vlčí mlhu, čí jestli to není třeba více sledovanými keškami ve watchlistu.

 

Jedna má tradička - uprostřed údolí, kde nikde moc nikdo není (i když pár samot - chat tam je). Ideální místo na cíl při dnešní koronavirové době...

Loňský březen - 5 nálezů (4 různé dny, takže žádná 1 výprava, min. 4 různé). Letos - 1 nález..

 

Smírčí kříž uprostřed lesa (opět ideální pro dnešní dobu): Loni 3 nálezy, letos 1 nález.

 

Tradička u reliéfu sv. Františka nedaleko Kuksu - taky uprostřed přírody, jinak nikde nic... Loňský březen 4 nálezy, letošní březen 4 nálezy.

 

Mysterky, která měly vždy malou návštěvnost - uprostřed lesa - jedna nález loni v březnu, letos nic, druhá naopak...

 

Celkem na mých keších mi přišlo v březnu 2019 58 logů, letos za březen jen 45 logů to vše na 22 keškách, v městě jich je jen 6, všechny ostatní jsou v přírodě mimo obývaná místa.

 

Pokud bych bral období od 16. do 31. 3., tak je tento poměr ještě výraznější: 27 ku 14, takže vlastně skoro polovina zalogovaných nálezů. Samozřejmě ještě někdo může něco letos zalogovat, ale určitě jich nebude tolik...

Zkoušel jsem to taky nějak dopočítat, ale úplně se mi to nepovedlo. Subjektivně rozdíl v počtu logů (předně přes všední den) ale vnímám a taky pozoruju, jak se změnila skladba keší, na které chodí logy (nicméně počet mailů ve složce geocaching je za únor a březen skoro totožný). Vzorek mám docela velký. Třeba krásně vidět to je na https://coord.info/GC6ATQG. Tam je ten rozdíl v návštěvnosti před a po karanténě fakt extrémní.


  • 0

#319 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2020 - 19:34

Koukal jsem, ze probehl u nas jeden skypovy event, kdyz to neslo fyzicky.

Dnes ale vidim ze Attended logy jsou na nem smazane a listing zamknuty reviznikem. To mi prijde trochu prisne. Kdyz to probehlo i kdyz virtualne, tak ty logy IMHO mely zustat. Skoda, no.


  • 0

#320 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2020 - 10:34

Ostravské vodárny vyzývají lidi, aby nevstupovali do kanalizace

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK), která dodává vodu přibližně 300 000 lidí v Ostravě a okolí, upozorňuje obyvatele, aby nevstupovali do kanalizace ani ji neotevírali. Mohl by se tam vyskytovat virus, který vyloučili nakažení lidé. Do svých zdrojů pitné vody firma přidala chlor. ČTK to řekla mluvčí OVAK Radka Vanková.

 

Dodávám: taky pozor na jeskyně s netopýry. Mohou přenášet vzteklinu a spoustu dalších virů.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 05 duben 2020 - 10:35

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama