Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#881 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 21:24

Ještě k Borovanům a řopíku - owner mi psal, že obvykle mají otevřeno při borůvkobraní, ale to je letos zrušené. Plánují nějakou veřejnou akci na podzim - je problém se stísněnými prostory a současnými pravidly. Fakt je, že mě to tam bavilo, prolezla jsem si kdeco ze všech stran, super zážitek a navíc komentář od povolaných.
  • 0

#882 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 21:43

To je jasny. Az se to trochu zlepsi, bude na to cas i prostor.
  • 0

#883 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2020 - 21:45

Koukám, že v Německu je třicítka dobrá past na Čechy - známý takhle dostal dopis s několika fotkami během pár dnů. Bylo to někdy loni nebo předloni. Také to šlo jednoduše zaplatit, ale text myslím v němčině. Nemá to každá ze zemí trochu jinak? Tady šlo o Bavorsko.
Já tam svým autem nejezdím, pokutu za rychlost jsem dostala už na českém území v Babylonu a od té doby jsem radši vždycky dostala pokyn své auto zaparkovat a přesednout ke známým. ;-)
Jo a zvykla jsem si i v našich vesnicích používat tempomat, ať se borci v Audinách za mnou třeba vzteknou. Pokud se mi lepí na zadek, provokativně začnu rovnat zrcátko....a sledovat je. K tomu si dám něco dobrého, napiju se minerálky, prostě si vesnici a 50 užívám. Prohlížím si baráky, důkladně sleduji provoz v okolí a už téměř brunátného borce za mnou. Jj, pokud mu to nestačí, vytáhnu rtěnku a podívám se na něj i v zrcátku na cloně. ;-) Padesátku už jsem se naučila dodržovat. ;-)
  • 3

#884 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 7:44

Jo a zvykla jsem si i v našich vesnicích používat tempomat, ať se borci v Audinách za mnou třeba vzteknou. Pokud se mi lepí na zadek, provokativně začnu rovnat zrcátko....a sledovat je. K tomu si dám něco dobrého, napiju se minerálky, prostě si vesnici a 50 užívám. Prohlížím si baráky, důkladně sleduji provoz v okolí a už téměř brunátného borce za mnou. Jj, pokud mu to nestačí, vytáhnu rtěnku a podívám se na něj i v zrcátku na cloně. ;-) Padesátku už jsem se naučila dodržovat. ;-)

Rychlostní limity dodržuju, aspoň tak, aby mi policajti nesebrali všechny papíry včetně rodného listu. Jezdím tak i v noci, zatímco v noci kamioňáci na rychlostní omezení v obcích vyloženě kašlou a jedou 80 všude. Není nic příjemného mít ve vesnici kamion 3m za zadkem.

Mimochodem kolega platil několik set € pokuty poté, co tunely na A17 u Drážďan, kde je omezení na 80km/h, projel 180km/h.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#885 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 8:31

Slyšel jsem historku, že na někoho ve Vídni zablikala kamera a přitom jel správnou rychlostí. Tak to zkusil ještě dvakrát a pokaždé zablikala. Pak mu přišly tři pokuty za nezapnutý pásy.


  • 5

#886 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:54

Jeden známý jel se svým synem v noci přes Německo, a protože nikdo nikde nebyl a chtěli být dříve doma, trochu na to šlápl. Najednou záblesk. Jeho syn se v rychlosti probral, koukl na něj a pronesl: „Dopr*ele! Nebyl jsem učesanej!“ :D


  • 2

#887 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 11:16

Včera ráno i na mě ještě za šera zablikala kamera :D, Zvědavka ji možná  taky bude znát..

https://www.jcted.cz...uje-i-spz-auta/


  • 0

#888 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 12:16

Takový radar je i v Praze na začátku Suchdola. mapy.cz, N 50°8.23310', E 14°22.13367', Panorama a otočte kameru jihovýchodním směrem (do Prahy.)


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#889 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 12:59

Koukám, že v Německu je třicítka dobrá past na Čechy - známý takhle dostal dopis s několika fotkami během pár dnů. Bylo to někdy loni nebo předloni. Také to šlo jednoduše zaplatit, ale text myslím v němčině. Nemá to každá ze zemí trochu jinak? Tady šlo o Bavorsko.
Já tam svým autem nejezdím, pokutu za rychlost jsem dostala už na českém území v Babylonu a od té doby jsem radši vždycky dostala pokyn své auto zaparkovat a přesednout ke známým. ;-)
Jo a zvykla jsem si i v našich vesnicích používat tempomat, ať se borci v Audinách za mnou třeba vzteknou. Pokud se mi lepí na zadek, provokativně začnu rovnat zrcátko....a sledovat je. K tomu si dám něco dobrého, napiju se minerálky, prostě si vesnici a 50 užívám. Prohlížím si baráky, důkladně sleduji provoz v okolí a už téměř brunátného borce za mnou. Jj, pokud mu to nestačí, vytáhnu rtěnku a podívám se na něj i v zrcátku na cloně. ;-) Padesátku už jsem se naučila dodržovat. ;-)

Tak ja jezdim taky v podstate temer podle predpisu. Problem je ze kde to neznam, tak obcas neco prehlidnu. Takze mam treba fotku z Drazdan kde je tricitka nekde asi u skoly, kde mi namerili 42 v nedeli v 7:00 rano, nikde ani noha, natoz nejaky skolaci a ja o tricitce nevedel, takze jsem vlastne jel dokonce o 8 km/h mene, nez jsem si myslel ze mam jet. Podobne na tom moste v Drazdanech co je kvuli nemu vyskrtli z UNESCO. Bejvala tam 50. Pak to dali na 30, ale to jsem netusil. Prvni znacku jsem na prijezdu za zatackou prehlidnul. Vidfel jsem az drihou, tak jsem ubral aby nez k ni dojedu to zpomalilo. No a blejsklo to jeste nez jsem k ni dojel. Taky nejakejch 40.

 

A sranda je ze auto kterym jezdi moje zena je registrovany na me a ja zas jezdim autem registrovanym na ni. Takze ji chodej moje fotky z Drazdan, a me chodej jeji fotky z Blanky, kde typicky jede presne poctivejch 70, ovsem i za situace kdy to docasne shodej na 50 a nevsimne si toho.


  • 0

#890 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 13:11

Co je to za blbost? To se definitivne zblaznili? Ja platim v Nemecku pokuty kazdou chvili, typicky prave kolem 40km/h na tricitce v okoli Dresden. A bejva to cca 12 EUR platakem bez jakykoliv pakarny. A dopis pride cesky. Jen jim naklikam platak na par EUr a tim je to odbyty.

Hodně ošklivá srážka s realitou. Neb k Sasíkům jezdím lézt po skalách už léta, mám téměř identické zkušenosti, i když už jsem platil i 25E. Přesně jak píšeš česky psanej dopis, s přestupkem, většinou fotkou a s cenovkou. Tohle bylo německy, Správní úřad Pirna no a cena jak prase, včetně dne, kdy jsem tam musel být. Němec je občas divnej. Jednou tlačím motorku k pumpě, zastaví policie ze svého kanistru mi naleje nějaký 3 litry benzínu a řekne, že pumpa kam tlačím je zavřená, usmívá se, zamává a odjede a nechce ani zaplatit ten benzín. Minulej rok v létě jsem nad Petrovicemi najel na dálnici a vyrazil na kešky někam za Drážďany k jezerům, pak že do Polska a někde za Frýdlantem zpět. Prostě moto-kečo standard 250 kiláků 6 hodinek výlet. Hned za tunýlkem je na dálnici parkoviště. Náklaďáky nechávali jet, osobáky do té první řady a motorky až doprava do kouta. Osobáky kontrola na fólie a motorčičky hluk. Stálo nás tam v řadě tak 10 - 12. Myslím že už mimo byli tři nešťastníci, co volali do česka zoufale pro odtah (byla sobota) a němec je nemilosrdnej. Když jsem přišel na řadu, tak nastartovat, vejfuky přesně na čáře a o kousek dál na jiné čáře mikrofon. Potom párkrát vrknout plynem a vše OK. Tak jsem pyšně něco prohodil o buzeraci a ten technik německej se rozesmál a česky mi odpověděl, že buzerace je něco jiného a druhej policajt mě odvedl do maringotky sepsat protokol o drogách. Musel jsem se vychcat do kelímku, pak čekat 15 minut na výsledek, pak se mnou udělali pohovor (v češtině) o nebezpečnosti drog, musel jsem to poučení podepsat a nakonec se vrátil k motorce. Tam mi ten první technik s úsměvem sdělil, že snad už příště nebudu znevažovat jejich práci. Rozhodl jsem se že příště nebudu jejich práci znevažovat.


  • 1

#891 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 13:19

A pokutují taky Němce nebo jenom Čechy ?


  • 0

#892 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 15:40

Hodně ošklivá srážka s realitou. Neb k Sasíkům jezdím lézt po skalách už léta, mám téměř identické zkušenosti, i když už jsem platil i 25E. Přesně jak píšeš česky psanej dopis, s přestupkem, většinou fotkou a s cenovkou. Tohle bylo německy, Správní úřad Pirna no a cena jak prase, včetně dne, kdy jsem tam musel být. Němec je občas divnej. Jednou tlačím motorku k pumpě, zastaví policie ze svého kanistru mi naleje nějaký 3 litry benzínu a řekne, že pumpa kam tlačím je zavřená, usmívá se, zamává a odjede a nechce ani zaplatit ten benzín. Minulej rok v létě jsem nad Petrovicemi najel na dálnici a vyrazil na kešky někam za Drážďany k jezerům, pak že do Polska a někde za Frýdlantem zpět. Prostě moto-kečo standard 250 kiláků 6 hodinek výlet. Hned za tunýlkem je na dálnici parkoviště. Náklaďáky nechávali jet, osobáky do té první řady a motorky až doprava do kouta. Osobáky kontrola na fólie a motorčičky hluk. Stálo nás tam v řadě tak 10 - 12. Myslím že už mimo byli tři nešťastníci, co volali do česka zoufale pro odtah (byla sobota) a němec je nemilosrdnej. Když jsem přišel na řadu, tak nastartovat, vejfuky přesně na čáře a o kousek dál na jiné čáře mikrofon. Potom párkrát vrknout plynem a vše OK. Tak jsem pyšně něco prohodil o buzeraci a ten technik německej se rozesmál a česky mi odpověděl, že buzerace je něco jiného a druhej policajt mě odvedl do maringotky sepsat protokol o drogách. Musel jsem se vychcat do kelímku, pak čekat 15 minut na výsledek, pak se mnou udělali pohovor (v češtině) o nebezpečnosti drog, musel jsem to poučení podepsat a nakonec se vrátil k motorce. Tam mi ten první technik s úsměvem sdělil, že snad už příště nebudu znevažovat jejich práci. Rozhodl jsem se že příště nebudu jejich práci znevažovat.

Tak kdyz jsi chtel videt co je to buzerace, tak ti to teda ukazali. De facto zafungovali stejne jak ti s tim benzinem. Kdyz jsi chtel benzin, dostals zadarmo benzin. No a kdyz jsi chtel buzeraci, tak jsi ji dostal. Taky zadarmo.

 

Me v tom samym miste jednou vysikanovali taky. Jel jsem tam autem asi ve 4 rano smerem do Nemecka. A jak stoji pred tunelem mnohdy to policejni auto a ciha koho sebrat, tak odtamtud vyjela civili A7, nebo co to bylo. Povesila se na me, pak me predjela a pri predjizdeni se ukazalo ze to jsou policajti v civilnim aute. Vytahli si me z dalnice nekam do poli, docela jsem zvazoval jestli jsou to fakt policajti. Chteli videt vsechny papiry a kdyz nic nenasli, tak jeste co vezu v aute. celkem je sokovalo ze jsem tam nemel vubec nic, a to ani zadni sedadla (jel jsem pro objemnejsi naklad). Kdyz videli fakt totalne prazdny auto tak uz usoudili ze to staci a nechali me jet. A jednou jsem zazil kontrolu na migranty. Na tom prvnim parkingu v Nemecku za Petrovicema (asi tam co jsi chcal do kelimku) meli komplet zavrenou dalnici, auta pousteli po jednom skrz to parkoviste a kontrolovali kolik kdo veze inzenyru a doktoru. Tady fakt prudej bezne. Ale zkusenost je ze s nemeckym policajtem se nediskutuje. Udelas co chce, on si udela svoje a tim to konci. Pokud je vse OK tak ti popreje stastnou cestu a nesere te vic nez ma v danym momente v popisu prace. On si to taky sam nevymysle ze ti ma merit hluk u motorky. Proste ho tam nekdo poslal, dela si svoje a na komentare o buzeraci neni zvedavej. Mozna to za buzeraci i sam povazuje.


  • 0

#893 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 4:22

Další velká akce je odložena na příští rok.

Země živitelka v Českých Budějovicích se měla konat 27. srpna až 1 září


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#894 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 7:25

Možná se povolí akce s 500 lidmi od června, ale zatím to je v jednání vlády a epidemiologů.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#895 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 7:45

Já jsem zvědav co vypadne z těch hlavounů ohledně té školní docházky pro první stupeň.  Zatím co se informací týč je to dost tragické. 


  • 1

#896 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 8:55

Včera ráno i na mě ještě za šera zablikala kamera :D, Zvědavka ji možná taky bude znát..
https://www.jcted.cz...uje-i-spz-auta/


Díky za upozornění, v Nepodřicích si hodně dávám pozor, protože se tam jednu dobu velice často měřilo. Dobeve jsem si nevšimla, jezdím tudy jen výjimečně - radši mám hlavní na Novou Hospodu, od Dobeve na Kbelnici jsem věčně měla problém neulovit srnčí nebo jelena, mají tam zřejmě svou dálnici. Pomalu při každé cestě mělo něco tendenci se nechat zabít a vrhalo se skoro pod kola - zvěře je všude plno, ale tahle silnice je pro mě asi nejhorší.
Na km to nemám o moc delší a možná je cesta na NH rychlejší.
  • 0

#897 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:07

Další velká akce je odložena na příští rok.
Země živitelka v Českých Budějovicích se měla konat 27. srpna až 1 září


To spíš vypadá, že letošní ročník je jednoduše zrušený - ZŽ je každoroční akce.

Na co jsem se těšila byl dudácký festival ve Strakonicích - pořádá se ob rok, střídavě s výstavou květin v Čimelicích.
Párkrát jsem se dojela podívat na průvod dudáků - zajímavé, kolik zemí a co hraje. Předloni jsem naopak jela v sobotu večer na dvě - tři otevřené scény, kde se soubory střídaly a skončila na dudáckém plese. Pokud se někdy chcete dobře pobavit při výuce tanců, doporučuji. Měla jsem zrovna výron v kotníku a tak jsem šla jen pozorovat zeshora z balkonu a moc se mi líbilo, hodně mě lákalo jít alespoň na 2-3 pomalejší tance, i když jinak tanec u mě hrozí tak jednou za pět let.
  • 0

#898 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:09

A pokutují taky Němce nebo jenom Čechy ?

Všechny.


  • 0

#899 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:24

Díky za upozornění, v Nepodřicích si hodně dávám pozor, protože se tam jednu dobu velice často měřilo. Dobeve jsem si nevšimla, jezdím tudy jen výjimečně - radši mám hlavní na Novou Hospodu, od Dobeve na Kbelnici jsem věčně měla problém neulovit srnčí nebo jelena, mají tam zřejmě svou dálnici. Pomalu při každé cestě mělo něco tendenci se nechat zabít a vrhalo se skoro pod kola - zvěře je všude plno, ale tahle silnice je pro mě asi nejhorší.
Na km to nemám o moc delší a možná je cesta na NH rychlejší.

Asi jezdíš moc rychle. Jezdím prakticky výhradně přes Dobev (už od devadesátých let) a zvěř jsem na té silnici nikdy nepotkal. Ale nerad bych to zakřiknul.


  • 0

#900 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 11:43

Jo, vlastně ty jsi se mnou ještě nikam nejel? A já ti navíc stále ještě dlužím odvoz za Sušici, hm. Ale neboj, když někoho vezu, jezdím opatrně a snažím se dodržovat rychlost. ;-)

Abyste tomu rozuměli, my se s phkrt občas někde na eventech potkáme, jsme od sebe jen něco kolem 75 km. Naposledy jsem mu cestou na letiště u Benešova alespoň posloužila jako navigační vozidlo - sjeli jsme se z různých směrů na nějaké křižovatce. Obráceně jsem zase byla já jemu v patách při cestě na deskovky v Příbrami. Pravda je, že prý jezdím nežensky, stylem otce, takže v dobách, kdy jsme se doma domlouvali, kdo odpoledne pojede, malá dcera hlasovala pro maminku s odůvodněním, že bude legrace a budeme předjíždět. Manžel byl rád, obvykle si vzadu vedle juniorky zdřímnul...
Až po zavedení bodového systému jsme přestali střídat auta a každý jezdíme jedním, které máme na sebe napsané právě z důvodu případných milých dopisů.

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 13 květen 2020 - 11:52

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama