Přejít na obsah


Fotka

Zákaz hromadných akcí


Nejlepší odpověď ladislavappl , 19 duben 2020 - 22:44

    Všimli jste si nenápadné zprávy, že pokladní v našich hypermarketech prakticky nejsou nemocné koronavirem? A že těch několik nakažených se prokazatelně nakazilo jinde, než v obchodě od zákazníků?

    Sdělovací prostředky jsou teď "samé protilátky" proti koronavirové infekci. Že je prý má jen malé procento populace, jiní odhadují číslo 40 a více procent, odborníci i členové vlády se v televizních vystoupeních  upínají na testování protilátek v desetitisícových souborech ... Na výsledky máme čekat jak na smilování a že pak konečně budeme vědět na čem jsme a pak prý snáze s koronaviry zatočíme. Těšíme se, až nás bude 60 % promořeno a pandemie se zastaví, protože viry už nebudou mít koho infikovat.

    Co se ale podle mne vytrácí, je právě důraz na nespecifickou imunitu, kterou připravované testování neodhalí. To znamená schopnost populace se ubránit nejen koronavirům, ale všemožným virovým (nebo bakteriálním) nemocem. Specifické protilátky totiž začnou jisté druhy bílých krvinek (hlavně B-lymfocyty) vyrábět až za několik dní. Do té doby nás chrání několik obranných linií nespecifické imunity (buňky retikuloendoteliálního systému, makrofágy "požírající" viry, proteiny komplementu, interferon, lymfocyty a další).

    Ale vraťme se k těm prodavačkám. Lze se oprávněně domnívat, že už je jejich imunita vytrénovaná neustálým a dlouhodobým stykem se zákazníky s rýmou, chřipkou a dalšími virovými infekcemi, takže si s těmi pár viry, které proniknou rouškami "dárce" a "příjemce" snadno a rychle poradí. A asi nejen prodavačky.Také proto si myslím, že uvolnění "rouškové morálky" a nedodržování odstupů o Velikonocích atd. se nějak dramaticky neprojeví a že další postupné uvolňování restrikcí je namístě.

    Zajímavé jsou malé počty nakažených seniorů v ČR v porovnání s jinými zeměmi. Pořád je vyšší nemocnost lidí ve středním věku než seniorů (výjimkou jsou ústavy pro seniory s velkou koncentrací osob na jednom místě). Vzpomínáte na nedávné výroky některých ekonomů (i MUDr. Šmuclera), že nejlepší by bylo zavřít všechny seniory do koncentrač   do lázní nebo aspoň do jejich bytů a zakázat jim vycházet ven po dobu několika měsíců? Kdyby k tomu došlo, tak se okamžitě zhroutí např. péče praktických i odborných lékařů, sester a pomocného personálu zdrav. zařízení, která ještě fungují díky pracujícím v důchodovém věku. A z Parlamentu a Senáty by zbyly žalostné trosky...

Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
950 odpovědí na toto téma

#101 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:48

To je fakt hustý.. nejdřív řeknou, že bude zákaz volného pohybu osob. Pak dodají, že se může do parků a do přírody. No zrovna te´d řekli že karanténa vlastněnení karanténa. Že to jen omezujeme a nezakatujeme...


  • 0

#102 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:50

Jasně. Můžeš na keše do lesa, ale nesmíš na václavák... tedy můžeš, ale musíš být 2m od jiných... a fronta na pivko taky po 2m... jak se Hamáček rozčiloval, že viděl hloučky před okýnky... vypadá, že místo jednání by si rád dal taky... :)


  • 0

#103 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:50

Tak já to chápu. Nechtějí domácí vězení, chtějí omezit shlukování lidí.
  • 4

#104 Toulavej Hypnos

Toulavej Hypnos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:51

Osobně je mi tohle asi fuk. Přítelkyně dělá v potravinách, takže to budu mít z první ruky.
  • 1

#105 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2020 - 23:56

Když půjdeš se ženou do lesa na kešky tak můžeš, na Václavák bys neměl.

se ženou do lesa ano, ale jen s vlastní!


  • 7

#106 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 0:02

Teď je vhodné každou kešku považovat za infekční materiál a podle toho s ní zacházet, bo jsou i tací, co na kešky doslova kašlou.


  • 3

#107 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 590 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 6:41

Teď je vhodné každou kešku považovat za infekční materiál a podle toho s ní zacházet, bo jsou i tací, co na kešky doslova kašlou.

 

Jo tohle mě taky napadlo. Zvlášť když jsem někde četl, že na plastovém materiálu vydrží koronavirus až pět dní. Když přitom uvážíš, kolik lidí může mít keš na frekventovaném místě za těch pět dní v ruce...


Tento příspěvek byl upraven od quellen: 16 březen 2020 - 6:41

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#108 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 7:26

se ženou do lesa ano, ale jen s vlastní!

Můžeš i s cizí, ale celou dobu s 2m odstupem!


  • 7

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#109 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 8:21

Někde bylo zveřejněno, že přenos tohoto viru je až na 4m. Ono bude záležet na proudění větru (i od klimatizací, prudce zavřených dveří) a taky jak ten člověk, co je poblíž, funí či kašle.

 

Po práci se půjdu provětrat do lesa, ale jak uvidím člověka, prostě uhnu z cesty. Budu už totální asociál :-D A toto by měl dělat každý, o tom je ta "karanténa", ne všichni to pochopili :-(

 

 

A bacha, zima nezima se projevuje. V sobotu jsem si přinesl dvě klíšťata.

 

 

PS: vlastní žena začíná být problém. Ony díky emancipaci již kolikrát vypadávají z životní role a nechtějí být vlastněné :-D


  • 5
VSA

#110 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:01

Jasně, výjimky jsou, jsem to vzal jako obecný komentář, že máme teď omezené možnosti lovu. :)

Vyjímek je dost a jsou logické, ale Češi to budou silně zneužívat a při případné kontrole se vymlouvat na kdeco.

V sobotu mi přišlo přes WA povídání asi na čtvrt hodiny od jedné známé Češky, co žije dlouhodobě v Lombardii (tedy ne něco, co se obecně přeposílá, ale adresný vzkaz). Tam už to pochopili , na nákup opravdu chodí jen jeden člen rodiny. A nikam jinam. Sedí doma a bojí se. Budeme si bohužel muset projít něčím velmi podobným, všude se čísla vyvíjejí stejně, je to stejný virus, tak je to logické. Po přepočtu na stejný počet obyvatel a po příslušném posunutí v čase se křivky prakticky překrývají. Jednotlivé země jsou přehledně zde.

 

Na tom odkazu od KulisekW byla první zpráva: "Podle francouzských úřadů se situace ohledně koronaviru velmi rychle zhoršuje. „Počet případů se každé tři dny zdvojnásobuje,“ řekl náměstek ministra zdravotnictví Jerome Salomon. (AFP)".

 

To je tragikomické, ten pán asi na exponenciály chyběl. Stejně jako pisálkové, co každý den píší, že byl "dosud největší nárůst". No, to ještě tak nějakou dobu bohužel bude...


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 16 březen 2020 - 9:03

  • 2

#111 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:11

 Není náhoda, že odložili senátní volby... a další volby se blíží...

Tvl, ty jsi fakt hustej.. Jsou to doplňovací volby do senátu za jednoho zemřelého (Kuberu). To opravdu počká...

 

PS: nejsem volič ANO, ani těch, se kterými vládne (ani těch, s jejichž pomocí vládne).


  • 1

#112 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:13

Jestli jsem to dobře pochopil, tak pro pravděpodobný přenos viru je potřeba být blíže jak 2 metry po dobu více jak 15 minut.

Předpokládám, že ty vzdálenější přenosy jsou u těch případů, kdy seděli u sebe někde třeba v letadle nebo v autobuse a to možná třeba několik hodin. Ale to je jen možnost.

 

U té možnosti nakažení je daleko větší pravděpodobnost, že se nakazíte při tankování nebo někde v obchodě, než někde na keši... Kolik keší mělo nález do 2 dnů před vaším? Z těch, co jsem našel o víkendu (asi 10) tak jen asi 2.


  • 2

#113 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:23

Češi to budou silně zneužívat

 

Včera jsem jel kolem hospody. Zasklená předzahrádka pro asi tři stoly. Narváno.

Je to marný, je to marný, je to marný.


  • 0

#114 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:25

Tady máte video návod na ušití roušky:

 

DAYA návod na roušku

 

aspoň něco když už musíte ven.


  • 3

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#115 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:37

Pár zajímavých odkazů o vývoji koronaviru:

https://koronavirus.mzcr.cz/ - Stránky ministerstva zdravotnictví

Interaktivní mapa vývoje epidemie

 

Přehledná čísla o koronaviru

Stránky doktora LF UK - Po rozkliknutí jsou vlevo na panelu jsou pak další odkazy na jeho další stránky s popisem.


 


 


  • 0

#116 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:48

Kolik keší mělo nález do 2 dnů před vaším?

To záleží, jestli lovíš někde na pustině nebo u velkého města. Co jsem byl včera, tak u všech už byl někdo ten den přede mnou a u jedné jsme si podávali logbook z ruky do ruky.


  • 0

#117 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:51

Tak je pravda, že u nás ve východních Čechách tolik lidí v přírodě asi není... Byl jsem předevčírem u Prachova (ne přímo v Prachovských skalách ale hned vedle, je pravda, že turistů tam bylo na jedné vyhlídce až moc) a včera v Jestřebkách, ale v Jestřebkách nikdo ten den. I když jsme potkali v přírodě docela dost lidí, řekl bych více, než jindy.


  • 0

#118 hkstaripraha

hkstaripraha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 9:58

Tady máte video návod na ušití roušky:

 

DAYA návod na roušku

 

aspoň něco když už musíte ven.

Tady je další návod(video) na výrobu roušky z obyčejné PET láhve:

 

https://tn.nova.cz/c...ektor-cvut.html


  • 0

....................................
XIAOMI Mi 9T + c:geo
GARMIN eTrex 32x + BaseCamp(MapSource), GeoGet 2.12.0.829 + VasaM,Topo Czech 2015 Light (Topo Czech 2011 Pro)


#119 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 12:26

Když mám les za sídlištěm, myslím, že v něm je to lepší než v paneláku. Kdybych do něj musel jet městskou, asi by to bylo horší než zůstat doma. Odborníci se bojí infekce, ale tím, že lidi zavřou doma bez pohybu, oslabí imunitu a pak bude hrozit další epidemie, tentokrát už známé chřipky a rýmy. Ale protože se to od Koronaviru na první pohled nepozná, zahltí to laboratoře znovu. Je asi třeba používat rozum, na obou stranách. Když se vyhlásí nesmyslně vysoké sankce a zároveň se vyhlásí, že policajti nebudou nic kontrolovat, je to k ničemu. Když někdo dlabe na základní hygienická pravidla, tak taky. Když bude povinnost nosit venku roušky, musí být roušky k dispozici na každém rohu, ať už zdarma, nebo za přijatelnou cenu. Jak mám nosit roušku, když ji nikde neseženu a musím jít do několika kšeftů?


  • 8

#120 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2020 - 15:10

Zahlcené laboratoře jsou jen drobná nepříjemnost. Horší je na JIPce: "Vidíte, jak jste se nám hezky rozdýchal. Tak hezky pokračujte sám, potřebujeme váš ventilátor pro toho pána vedle."


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama