Přejít na obsah


Fotka

KdeToSakra.cz


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 10:29

Ahoj,

kamarád mi včera poslal odkaz na hru KdeToSakra.cz, která mi přijde svým způsobem podobná nám známému Poznejmisto.cz. Ve zkratce se jedná o uhádnutí místa pořízení street view snímků seznamácké Panoramy, přičemž oblast, kde budete hádat, si můžete zvolit nebo nechat vybrat nějakou náhodnou. Přišlo mi to jako celkem dobrá zábava dlouhou chvíli (nejen do karantény). :)


  • 2

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 11:23

Zajímavé. Dám hledat na PC podle své polohy a zjišťuju, že jsem ve Zdíkově na Šumavě. Jen asi o 50 km vedle. Ale Mapy.cz to ukazují taky tak. Přitom telefon připojený na tutéž síť přes mou wifi ukazuje správně s přesností na barák. a když jsem byl v práci, tak tam ukazovalo PC taky přesnou polohu. Místní router je asi nějak divně nastavený.

Co se týká hry, možná to zkusím, ale zůstanu u Poznejmista.


  • 1

#3 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 17:23

Když nepoznám, tak z nabídnutého místa se dá popojet úplně stejně jako v Panoramě na otevřených mapy.cz a hádat na novém místě, které už poznám. Řekl bych trochu vadinka v této hře. Dcerku to možná bude bavit...


  • 0

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 17:28

Chybí tam takové to čekání co vyběhne. Pro mé město primitivnost, pro cizí město nechytačka. Asi mám práce doma dost, když teď dělám z domova, tímto se zabývat nebudu.


  • 0

#5 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2020 - 18:09

Když nepoznám, tak z nabídnutého místa se dá popojet úplně stejně jako v Panoramě na otevřených mapy.cz a hádat na novém místě, které už poznám. Řekl bych trochu vadinka v této hře. Dcerku to možná bude bavit...


Měl jsem k tomu stejné výhrady. Nicméně, dvakrát jsem to zkusil a vzal to čistě posle fotky z toho místa (360°), nikam se kamerou nepohyboval. Už mi to ukázalo dvě místa v mém městě, která mi dala chvíli zabrat, než jsem si uvědomil, kde se nachází.


  • 0

#6 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2023 - 15:27

Ahoj, jsem autor téhle "hry". Po x letech jsem měl minulý týden zase trochu času na úpravy a opravy. 

 

Před začátkem nové hry je nyní možné zvolit, zda chci jako výsledek hádat místo startu nebo aktuální polohu v panorama.

➡ aktuální poloha v panorama funguje stejně jako fungovalo KdeToSakra doteď - dojedeš někam, kde už to bezpečně poznáváš. A pak se snažíš tuto polohu označit v mapě s přesností na metr

➡ místo startu funguje jako GeoGuessr - zjistíš kde to sakra jsi a pak se v mapce snažíš najít a označit místo odkud se vyráželo

Zároveň jsem zapracoval pár dalších novinek a oprav (viz https://www.facebook...hxfKWjaw4pvx2Pl).

 

Web si drží návštěvnost nějakých 200 lidí denně a hraje se to hlavně na školách jako zpestření během hodin zeměpisu. Také se snažím oslovit ke spolupráci nějaký web s databází "zajímavých/úžasných míst v ČR" - že by se hádalo dle fotek těchto míst. Takže ještě nějaké novinky přijdou ;)


Tento příspěvek byl upraven od glumet: 02 březen 2023 - 15:29

  • 1

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2023 - 21:28

Tak o tom jsem nevěděl, zkusím to. Když už skoro rok nepřibývá nic na Poznejmisto (mimochodem, tam jsem začal znova a jsem asi tak v půlce).


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2023 - 22:05

Tak o tom jsem nevěděl, zkusím to. Když už skoro rok nepřibývá nic na Poznejmisto (mimochodem, tam jsem začal znova a jsem asi tak v půlce).

 

Jo, je to zajímavé, hlavně v okolí domova. Ale asi i jinde není problém za chviličku najít místo. Zkusil jsem, ale raději nebudu s tím ztrácet čas. Chtěl bych mít tolik času, abych měl čas na takovéto hříčky. Ještě teď mi chybí zalogovat dovolené z r. 2020 :-( Na tož abych hrál ještě nějaké podobné hry. Ne, že by mě to nebavilo....


  • 0

#9 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2023 - 12:31

Tak o tom jsem nevěděl, zkusím to. Když už skoro rok nepřibývá nic na Poznejmisto (mimochodem, tam jsem začal znova a jsem asi tak v půlce).

 

Podobnou funkcionalitu jako má Poznejmisto by bylo celkem snadné zrealizovat. Akorát mám problém s tím, že nemám žádnou databázi míst (název, fotka, souřadnice). Zkusím o tom popřemýšlet a případně oslovit nějaké turistické komunity ve skupnách na facebooku - mohl bych na webu připravit formulář pro nahrání, ale spíš si myslím, že to nebude fungovat v tom smyslu, že se lidem nebude chtít z čas. důvodů místa nahrávat...


  • 0

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2023 - 9:00

Do Poznejmista lidi dost ochotně nahrávali, publikováno bylo 4300 fotek a je to jen zlomek toho, co tam lidi naposílali. Pochopitelně tam budou duplicity nebo nepublikovatelné fotky. Takže kdyby se to rozjelo, určitě by fotky byly. Je otázka, jestli ten obrovský potenciál z Poznejmista autor ještě někde využije, nebo ta databáze fotek skončí někde s koncem disku.


  • 0

#11 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 březen 2023 - 20:49

Do Poznejmista lidi dost ochotně nahrávali, publikováno bylo 4300 fotek a je to jen zlomek toho, co tam lidi naposílali. Pochopitelně tam budou duplicity nebo nepublikovatelné fotky. Takže kdyby se to rozjelo, určitě by fotky byly. Je otázka, jestli ten obrovský potenciál z Poznejmista autor ještě někde využije, nebo ta databáze fotek skončí někde s koncem disku.

Ok, zkusmo to tedy vykopávám - vytvořil jsem stránku pro nahrávání fotek míst od uživatelů a uvidíme, co to přinese - https://kdetosakra.cz/nahrat-misto :). Jakmile bych měl alespoň 100+ fotek, spustil bych nový herní mód v tom stylu poznávání míst. Díky za případné příspěvky!


  • 3

#12 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2023 - 9:30

To je paráda. Projel jsem zpětně své fotky do roku 2020 a mám připravených 16 míst. Akorát by to chtělo doupřesnit jednu věc. Souřadnice čeho by se měly zadávat? Vyfoceného místa, což může být někdy docela velký rozptyl, nebo fotografa?


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#13 vitacar

vitacar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2023 - 6:50

Ahoj, jsem autor téhle "hry". Po x letech jsem měl minulý týden zase trochu času na úpravy a opravy. 

 

 

Zdravím,

  snad jsem to nepřehlédl. Myslí, že by nemuselo být na škodu mít možnost přihlásit se pod vlastním profilem. A samozřejmě s tím spojená statistika hráče. Věřím, že by tím hra pro spoustu lidí hodně zatraktivnila...


  • 0

#14 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2023 - 9:04

To je paráda. Projel jsem zpětně své fotky do roku 2020 a mám připravených 16 míst. Akorát by to chtělo doupřesnit jednu věc. Souřadnice čeho by se měly zadávat? Vyfoceného místa, což může být někdy docela velký rozptyl, nebo fotografa?

Ahoj a díky moc za fotky! Doupřesnil jsem na webu popisek. Jsem spíš pro souřadnice hádaného místa, protože tak třetina nahraných fotek od lidí je bez souřadnic a lépe (přesněji) se mi to bude doplňovat, než dohledávat polohu fotografa.


  • 0

#15 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 březen 2023 - 9:06

Zdravím,

  snad jsem to nepřehlédl. Myslí, že by nemuselo být na škodu mít možnost přihlásit se pod vlastním profilem. A samozřejmě s tím spojená statistika hráče. Věřím, že by tím hra pro spoustu lidí hodně zatraktivnila...

Je to v mém dlouhodobém plánu. Určitě by to bylo zajímavé mít pod svým profilem různé statistiky a poptávají si to i hráči současných herních módů (např. kolik vesnic/měst navštívili/hádali... nejrychlejší přesné kolo apod.). Akorát je to časově náročnější. Každopádně jednou to tam bude :).


  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2023 - 7:28

Jen co se k tomu dostanu. Na Poznejmisto jsem dal 90 fotek a z toho 17 bylo uveřejněno. Zbytek můžu dát sem, ale musím znovu dohledat ty fotky i souřadnice. Nebo i jiné fotky. Chce to čas.


  • 0

#17 glumet

glumet

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2023 - 10:13

Jen co se k tomu dostanu. Na Poznejmisto jsem dal 90 fotek a z toho 17 bylo uveřejněno. Zbytek můžu dát sem, ale musím znovu dohledat ty fotky i souřadnice. Nebo i jiné fotky. Chce to čas.

Děkuji, to bych strašně moc ocenil! Co se týče souřadnic, tak ve formuláři je našeptávač (když začneš psát název místa, předvyplní se ti podle mapy.cz) a po výběru navrhovaného místa se automaticky doplní i souřadnice, takže tam lze ušetřit čas. Nespěchá to, chci teď třeba měsíc až dva sbírat fotky, ať je databáze naplněna a během toho ladit ten nový herní mód.


  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2023 - 7:37

No nevím, spousta míst je mimo sídla a i v obci to chce souřadnice přesnější. Nejjednodušší je nakliknout na Mapách.cz, pravá myš, Co je tu a zkopírovat souřadnice, pak je přímo někam vložit. Jde to, přímo vložit souřadnice ve formátu map.cz? Nezkoušel jsem to ještě. Fotky přidám, ale teď v nejbližších dnech se k tomu nedostanu.


  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2023 - 12:34

Opravdu by to chtělo možnost kopírovat souřadnice najednou, na Mapách.cz jsou v mnoha formátech, např.

48.8323536N, 14.4787431E

N 48°49.94122',  E 14°28.72458'

48°49'56.473"N, 14°28'43.475"E

33UVQ61740895

doporučoval bych ten druhý, nebo první, jsou nejpoužívanější. Na mapách.cz nakliknout GPS a Kopírovat, na KdeToSakra jen Vložit. Takto to má třeba Zoner, ale i Geoget. A ten má i knihovnu na parsování souřadnic asi z 20 formátů.

A možnost upřesnit souřadnice nalezené podle názvu, je rozdíl Horní Dolní, nebo Praha, v prvním případě se většinou upřesňovat nemusí, i když vím o vsi (Telecí), která je dlouhá asi 6 km.


  • 0

#20 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2023 - 8:18

Do této nové hry jsem nasázel už pár fotek k hádání a souřadnice jsem vkládal v tomhle formátu 48.8323536N, 14.4787431E. Ono stejnak na mapách cézet ukáže všechny formáty souřadnic vkládaného místa, který se dá jednoduše do hry z map cézek zkopírovat.
  • 0
bobasso




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama