Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.7

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#21 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 13:09

no a jak do mapy dostanu kešku, kterou nemám na seznamu, abych jí tam tím add to list mohl přidat


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 13:12

Tak znova, a asi postopadesate... mapa prece umi zobrazovat obsah databaze, lhostejno na tom, co mas ci nemas na seznamu. Rezim vse/seznam se prepina hejblatkem na mape. A navic do toho rezimu ti mapa automaticky nabehne, kdyz ji spustis nad prazdnym seznamem.
Nejake pripravovani dat pro mapu je prezitek. Tim se uz nikdo nezdrzuje.


  • 1

#23 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 754 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 14:32

Tak děkuji, nějak jsem tento nový postup práce s mapou nezaregistroval


  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 14:38

Zrovna před chvílí jsem tam udělal čudlík na opačnou funkci - odebrání že seznamu. A tím to nekončí. Třeba by to chtělo ty obsahy okének konečně nějak hezky naformátovat, udelat tam tlačítka, atd.
  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 20:10

A umožnit odstranit otazníky u mysterek. :-)

 

Zkus pracovat s mapou, když máš na ploše okresního města vyluštěných dvacet mysterek a k tomu přidané dvě tradičky.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#26 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 20:22

Když už se nakouslo téma práce s mapou, tak budu rád, když někdo vysvětlí, proč je můj postup špatný a jak to udělat lépe. Cíl je jednoduchý, mít v Garminu jen ty keše, které budu skutečně lovit.

 

Udělal bych to tak, že si hrubým filtrem vyberu množinu keší, ty zobrazím nad mapou a postupně si je procházím. Takže v tomto případě mi

 

Nejake pripravovani dat pro mapu je prezitek. Tim se uz nikdo nezdrzuje.

 

vůbec nesedí. Zobrazit celou databázi je nepřehledné, (co když vím, že nechci T5 keše?). Zjistil jsem, že sice tlačítko add to list keš nejenom přidá, ale zároveň i vybere, takže se to jakž takž dá v mé situaci použít, ale mít možnost vygenerovat množinu keší pro mapu, tu si nějak "zamknout" abych mohl seznam vymazat a pak na něj přidávat by bylo super.

 

Je na mém pracovním postupu něco principiálně špatně? Nebo jak to řešíte vy ostatní? Kromě řešení natáhnout do GPSky množinu všech keší.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#27 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 20:34

Nejake pripravovani dat pro mapu je prezitek. Tim se uz nikdo nezdrzuje.

Ale zdržuje. Většina keší mne totiž obvykle nezajímá. Vybírám si.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 20:44

A umožnit odstranit otazníky u mysterek. :-)

Zkus pracovat s mapou, když máš na ploše okresního města vyluštěných dvacet mysterek a k tomu přidané dvě tradičky.


Naprosto v pohodě. Nemám s tím problém. Vylustena mysterka má jinou ikonku, nemám problém ji vizuálně ignorovat. Naopak mi to pomáhá v orientaci, protože jasně vidím, že tahle finalka patří k tamhletem výchozím souřadnicím. Člověk si spíše pamatuje původní souradnice z doby, kdy kešku lustil, než vyluštěné souřadnice.
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 20:47

Sorry, ale dělat výběr keší z výběru keší, to je fakt divoký požadavek.
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 21:01

Je to jednoduchá myšlenka. Když se koukáte na jakoukoliv mapu, vidíte taky všechno. Všechny restaurace, všechny zastávky autobusu, všechny silnice, atd. Někoho zajímají jen pizzerie, jiného nezajímají dálnice. Ale mají smůlu, vidí prostě všechno. Nikdo nepíše na mapy.cz, aby udělali vypinatelne dálnice...

Takže taky vidíte všechno, a z toho si vybíráte. Takhle je to prostě postavené.
  • 0

#31 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 21:23

Chápu jak je to postavené, jen mě zajímá, jestli jsem nepřehlédl nějakou šikovnou možnost jak dosáhnout svého cíle. Vlastně chci "jen" kombinovat jednoduchý geogetí filtr na keše (protože naklikat filtr, co by nějakým zázrakem vybral jen ty keše, co mě zajímají prostě nejde) s ručním výběrem nad mapou.

 

Z tohoto pohledu je šikovné si nahrubo připravit data pro mapu a pak si z nich ručně vyzobat co mě zajímá a to si hodit na seznam. Ale jak jsem psal, přidání na seznam keš zároveň i vybere, takže se to dá obejít takto. V souvislosti s tím mě napadlo, jestli by tak kromě zvýraznění keší na seznamu nešlo zvýraznit i vybrané keše? Implementačně by to nemuselo být nijak náročné na tvůj čas ani na běh programu a mě by to třeba hodně pomohlo a v podstatě vyřešilo můj postup.

 

Zobrazovat všechny data z databáze na mapě mi prostě nějak nesedí, jelikož je tam toho pak hodně a mapa nemá dost filtrů na omezení. Ale souhlasím s tvým názorem, že filtrovat se má v geogetu a ne v mapě, čímž se dostávám na začátek svého příspěvku a začarovaný kruh se tak uzavře...


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 21:49

Je tam toho pak hodně? Co 160 metrů nějaká keška? To přece není hodně. Jiných značek máš na mapě taky mraky, i hustěji. Od toho ta mapa je, aby ukazovala kešky. Proto tam jsou, narozdíl od jiných map s kesemi, subtilní značky.

Nicméně selektování keší ze seznamu je zajímavý námět.
  • 0

#33 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 22:08

Ale zdržuje. Většina keší mne totiž obvykle nezajímá. Vybírám si.


Nezapominej, že zrovna ty nejsi úplně typický uživatel.
  • 1

#34 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 22:13

Je pěkné si něco takového před spaním přečíst. :-)


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 22:16

Buď rád, že jsem nepoužil obrat "normální uživatel". :)
  • 2

#36 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2020 - 23:08

Nezapomínej na waypointy, archivované keše, labky a eventy a najednou je v mapě husto. Zejména, když mě pak třeba 80 % bodů nezajímá. A protože vím, že je lze snadno odfiltrovat, tak o to víc mi tam vadí. Ale jak jsem psal, pokud mi mapa zvýrazní vybrané keše na seznamu, bude mi to na moje plánování výletů bohatě stačit.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 7:18

Archivované kese, eventy, ba i nalezené na té mapě ve výchozím zobrazení "všeho" přeci nemáš! Na to nemusíš nikde nic filtrovat.
  • 1

#38 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 9:16

V tom máš pravdu, zkusím tu mapu používat tímto způsobem a třeba svůj přístup přehodnotím. Osobně bych přidal ještě možnost vypnout všechny waypointy a vlastní keše, to si myslím, že je užitečné.

 

Každopádně mi došlo, že to co potřebuji si vlastně již implementoval - odebrání ze seznamu. Takže se těším na novou verzi.


  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 9:26

Vlastni kese cekaji na vyleopsene technologicke podhoubi. Ted by to nebylo moc rychle. A waypointy tam mam zcela zamerne, ke kesim proste tak nejak patri.


  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 10:10

Odn zacatku bylo receno, ze geogeti mapa je jednoduchy nastroj pro zobrazeni kesi na mape. Pokud mate potrebu pro jenakou komfortnejis praci, existuje plugin Keskomapa, ktery umi mnoho veci z tech, ktere tu byly jmenovany, napr. skryvat kese nebo WP, a to nejen podle typu, ale i jednotlive, umi vybrat jednotlive kese do "vyletu", ...

 

Kdyz mi neco nevyhovuje, hledam nahradu. Vyzkousejte ji.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 19 duben 2020 - 10:12

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka