Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.7

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
69 odpovědí na toto téma

#41 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 10:21

No vidíš, já stále radši používám starou mapu, kde první co dělám je vypnutí waypointů. A dodělal jsem si tam to "Add to list", takže jsem s ní stále spokojenější.


  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 10:56

Je to tak. Nemá to být dokonalý všemocný nástroj, to klidně přenechám jiným. Má to být jednoduchý vždy dostupný nástroj pro vizualizaci obsahu databáze, který pokryje většinu požadavků beznych uživatelů. A myslím si, ze se najde hodně uživatelů, kterým tohle bohatě stačí.
  • 1

#43 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 11:31

... V souvislosti s tím mě napadlo, jestli by tak kromě zvýraznění keší na seznamu nešlo zvýraznit i vybrané keše? Implementačně by to nemuselo být nijak náročné na tvůj čas ani na běh programu a mě by to třeba hodně pomohlo a v podstatě vyřešilo můj postup.

 

 

 

Nicméně selektování keší ze seznamu je zajímavý námět.

Není to špatný nápad. Zrovna včera jsem si natáhl do seznamu a následně zobrazil na mapě jednu sérii, kterou jsme lovii na čtyřikrát. A pak jsem si vybral keše z jednoho dne a zatoužil je v tu chvíli nějak mezi těmi ostatními zvýraznit, abych si vybavil, kudy jsme to ten den šli. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#44 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 11:44

no mě by se líbilo, kdyby kešky šli nějak barevně odlišit (bez ohledu na jejich původní barevnost). Například chci si zobrazit kešky do 360° challenge a barevně odlišit jednotlivé stupně, které mi chybí k odlovení a pak si mohu naplánovat nějakou cestu, která bude rozumná a snadno na ní posbírám co nejvíc stupňů. Máme šest základní barev (CMY+RGB) a bíle by byly ty neoznačené kešky. A značit by se daly třeba nějakým TAGem.


  • 0

#45 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 15:49

Protože se mi nová GeoGetí mapa líbí, ale chybí mi v ní ono jednoduché filtrování, udělal jsem si ho sám. Kdyby měl někdo zájem, můžu někam nahrát upravenou mapu.

 

EDIT:

Změn je tam více. Např. větší ikonky z kešmapy (volitelně lze přepnout na staré), změnil jsem výchozí mapu, odstranil nějaké boxy, atd...

 

screen.png


Tento příspěvek byl upraven od VasaM: 19 duben 2020 - 19:53

  • 4
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#46 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 17:22

Waypointy patří k multinám a to jen stage. Všechno ostatní je jen doplněk. Uvítal bych vypnout parkoviště, autem ke keším nezajíždím. Je to můj názor, ale mapa se všemi WP mi připadá nepřehledná.

Pochopitelně, respektuju mínění autora. Ale tvrdit že jen tak je to správně a že převážná většina uživatelů to chce tak, je dost nadsazené. Dovedu si poradit a co mi nevyhovuje, nepoužívám, pokud existuje alternativa.


  • 1

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 17:27

Vazne? A z normalnich map si taky gumujes znacky, ktere te nezajimaji?


  • 0

#48 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 18:39

Protože se mi nová GeoGetí mapa líbí, ale chybí mi v ní ono jednoduché filtrování, udělal jsem si ho sám. Kdyby měl někdo zájem, můžu někam nahrát upravenou mapu.

 

EDIT:

Změn je tam více. Např. větší ikonky z kešmapy (volitelně lze přepnout na staré), změnil jsem výchozí mapu, odstranil nějaké boxy, atd...

 

 

 

To vypadá zajímavě. Co jsou ty dva nové přepínače nahoře vedle přepínače eventů?

Nešťastné bude jen to, že nejspíše po aktualizaci Geogetu by se upravená mapa musela nahrát znovu.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#49 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 19:09

Ano, úpravy jsou přímo ve zdrojových souborech aktuální mapy, takže aktualizace ji nejspíše přepíše. Přidal jsem přepínač jednak na disablované keše (nalevo od archivovaných), pak na skrytí waypointů (druhý zleva) a na přepnutí na staré ikony (úplně nalevo).

 

Ještě jsem dodělal tlačítko na reset/inverzi naklikaných filtrů typů ikonek. Možnost skrýt otazník u vyluštěných mysterek a v plánu je jasnější vizualizace i jiných vyluštěných keší (multi, letterboxy, wiga). Víc si s tím hrát asi nebudu, od toho je pak filtrování v geogetu.


Tento příspěvek byl upraven od VasaM: 19 duben 2020 - 19:53

  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 20:00

Jo, vážně. Jako podkladové mapy používám tam kde to jde ty nejjednodušší, např. Google. Teprve když mě zajímá např. plánování cesty, přepínám na jiné. Vím, že v mapě z GG to jde také.

V Garminu mě třeba štvalo, že vidím název každého potůčku, značky všech studen a vrtů a přitom nevidím jméno vesnice, kam jdu. Už tam mám dávno Openstreetové místo originálních koupených.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 19 duben 2020 - 20:01

  • 1

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 22:36

Dobře, reknu to ještě jinak... dělám věci prostě jinak než ostatní. Kdyby tomu tak nebylo, Geoget by nikdy nevznikl. Kolikrát se tu debatovalo, proč nedělám to či ono stejně jako GSAK? Jenže já to chci dělat jinak... a je to nakonec dobře.

 

A teď se to opakuje. Všichni jste zvyklí, že si na mapě zapínáte to či ono, a já tu mapu pojal zcela jinak, záměrně! Nemá to být další mapa z mnoha, je to jiný koncept! A vy zase po mne chcete, aby to bylo uplne stejne jako vsechny ty mapy, co jste pouzivali doposud. Ale já si opravdu myslim, ze se ta vec ma pouzivat jinak. Ale to je potreba, abyste zkusili v sobe potlacit toho zhyckaneho autistu.

 

A tak nejsem nadseny z tech uprav. Jednak mi dela binec ve verzich, bude se to motat s oficialnimi verzemi, bude problem kdykoliv sahnu do struktury dat, atd. Bum, najednou je ta snad vsechno, co jsem z te mapy zamerne vyhazel. Duvodu k tomu bylo opravdu vic, nez jen ma averze... a tak jsem z toho ted dost rozpacity.


  • 2

#52 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2020 - 22:51

Tvůj přístup plně respektuji a ač nemám žádnou zkušenost s GSAKem, tak GeoGet mi přijde jako opravdu šikovný nástroj, byť jeho ovládání je ze začátku prostě jiné, než do něj člověk pronikne. Je možné, že do nové mapy je nutné taky "proniknout", ale nějak na to nemám chuť (asi ani nejsem typický lovec keší, rád si vybírám). Musím říct, že ani ta předchozí mi nějak neseděla a používal jsem Keškomapu, která měla vše co chci, ale je taková těžkopádná.

 

Proto jsem chtěl dát nové mapě šanci, zaujala mě zejména přímým propojením s GeoGetem a jeho seznamem, to je super. Ale ten nový koncept se mi prostě nelíbí a je zcela v rozporu s mým workflow. Proto jsem věnoval odpoledne této drobné úpravě a ohnul si ji k obrazu svému. A protože mi přišlo, že by se někomu mohla hodit, dal jsem ji volně ke stažení.

 

Pokud ti to vadí, odkaz smažu a nechám si mapu pro sebe. Je to tvoje práce a tvé přání budu respektovat.


  • 1
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 6:24

Spíš si říkám, jestli podobné požadavky neřešit nějakým druhem JavaScript pluginu, aby se nemuselo zasahovat do originálních souboru.
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 6:31

VasaM: Pokud delas takove upravy pro sebe, prosim. Ale pokud to zverejnis, mel bys asi mit souhlas autora napred a rozhodne bys nemel vyhazovat treba copyright.

 

HaLuma: ty pluginy ... to by asi bylo super (viz pluginy v samotnem GG). Ale je to opet mnoho prace navic. Takze pokud se do toho pustis, opet ti zatleskam, pokud ne, tak mi to nevadi, jsem se stavajici mapou vicemene spokojen :-) I tak umi veci, ktere mnoho lidi ani neumi vyuzit.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 20 duben 2020 - 6:32

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 7:45

Používal jsem i originálně postavené programy. Např. jeden na plošné spoje (PADS), kde se v menu neustále měnily klávesové zkratky, v každé úrovni byly jiné. Z dnešního pohledu zoufalost, ale dalo se na to zvyknout. Musí být ale dost vážný důvod udělat to takto, tzv. NOuser Nofriendly. Na Geoget jsm si zvykl a potíže mi to nedělá. Mapu beru jako nepodstatný doplněk, buď si na ni zvyknu, nebo budu používat něco jiného, např. originální mapu od Groundspeaku, která mi celkem i vyhovuje.


  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 8:24

Že to tobě nevyhovuje, tě neopravňuje k tak silným slovům o uživatelské nepříjemnosti, která je silně subjektivní.
  • 0

#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 8:47

Nouser Nofriendly jsou právě složité profesionální programy typu AutoCADu, Photoshopu apod. Tj. je nutno se je naučit, nedá se to dělat intuitivně. Není to žádné hanlivé označení.


  • 1

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 9:03

Aha, tak to jsem to pochopil jinak, sorry.

Každopádně jestli ti vyhovuje webová mapa, tak to se nedivím, že nejsi šťastný. Ggmap je prostě pravý opak. Napriklad mě ta webová mapa natolik nevyhovuje, že ji používám naprosto výjimečně.
  • 1

#59 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 9:42

Gorde, máš pravdu, že zveřejnění bylo unáhlené. Nějak jsem si neuvědomil, že to není opensource. Příspěvek s odkazem jsem proto smazal. Pokud má někdo zájem o upravenou verzi, ať mi napíše.

Možnost js pluginů by byla super, byť to jde proti tvé myšlence rychlé jednoduché mapy.

Osobně se mi mapa líbí kvůli její integraci s geogetem. Ale její použití by pro mě vyžadovalo dvě obrazovky - jedna s mapou a jedna s oknem gg, jinak bych musel pořád překlikávat abych si mohl něco skrýt/zobrazit.
A máš sice pravdu, že z map značky negumuji, ale ne pro to, že bych nechtěl, ale proto, že to nejde. Naopak digitální mapy jsou v tomto jiné a tak nevidím důvod, proč bych si nemohl skrýt data, která mě nezajímají.

Abych to nějak uzavřel. Díky za tvoji práci okolo geogetu i ggmapy. Svoji úpravu si u sebe integruji po každé aktualizaci a pokud by ses v budoucnu vydal cestou pluginů, tak ji zveřejním i pro ostatní.
  • 2
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#60 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 9:51

Ja o nejakych pluginech v mape premyslim uz nejaky cas, treba jako cestu, jak tam dostat nejake dalsi POI. A tak vubec.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama