Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.10.8

geoget

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
86 odpovědí na toto téma

#21 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 12:39

Zas ta mlha? Už chápu, proč není zobrazení miliónu bodů problém. (A v podkladové databázi jich fakt tolik není.)

 

Přiložené miniatury

  • mlha.png

  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 13:13

ano, to je zamer. Nejak nevim, k cemu by bylo, abys misto mapy videl plochu vytapetovanou ikonkama.


  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 13:27

...krom toho, kdyby mel tvuj prohlizec ukazat sto tisic ikon, tak zaklepe backorama. A nez bych neukazal nic s trapnou hlaskou "pro zobrazeni kesi si vice prizoomujte", prijde mi mnohem lepsi ukazat heatmapu. Jednk vidis, kde neco je, kde je to huste kde ridke, a kdyz si naopak oddalis, krasne vidis, v jakem uzemi mas kesky. Tak nevim, proc je to spatne?


  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 13:37

ano, to je zamer. Nejak nevim, k cemu by bylo, abys misto mapy videl plochu vytapetovanou ikonkama.

Ono to někdy smysl má. Občas hledám někajakou oblast na mapě podle skupiny keší, vím že například vytvářejí nějaký obrazec. Pak má větší oddálení smysl i když nevidím všechny podrobnosti. Navíc, ty obláčky ovlivní i oblasti kde je minimum keší a kde by mi zobrazení mohlo pomoci. 


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 14:14

O tom jsme se přece už při první inkarnaci toho mraku bavili a šlo to vypnout. A teď se to znova objevilo až v téhle verzi. KDE SE TO DÁ VYPNOUT?


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 14:39

Na tomhle se fakt vubec nic nemenilo.


  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 15:29

Podívej se na balíčky s polygony. Je to stejný princip. V pluginu zůstane adresář s instalačním a odinstalacnim skriptem, který to na začátku nakopíruje do správného místa a na konci to tam zase smaže. Vyzkoušený a fungující princip.

 

Jo, tak nejak jsem to myslel.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 785 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 17:18

Ty katastrálky opravdu pro kačery nejsou. Já je používám denně, proto mě zajímalo, jestli je jako WMS službu dokážu dostat i sem. Nic jiného v tom není a na kešky je používat nebudu. Ale jiné WMS by se mohly hodit, ty důležité - ZM10 a Lidar - už tam jsou. Postup přidání bude podobný, jen zjistit názvy vrstev. A je to podobné i v Mobacu, A:drake apod.


  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2020 - 17:46

Jen jaksi nezapomínat na práva. Nejsme warez.
  • 0

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2020 - 14:55

Debata o mapě může pokracovat zde: http://www.geocachin...mapa-s-pluginy/


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 28 duben 2020 - 14:55

  • 0

#31 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2020 - 16:46

Dekuji, nechtel jsem to zakladat ja ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#32 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2020 - 16:47

Měl bych takovou malou prosbičku - při importu keší se do tagů ukládá několik různých věcí a nemohlo by se tam přidávat i datum, kdy ta keš byla v GeoGetu založena jako nová?


  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2020 - 17:24

Napis si plugin, ktery po importu kese vytvori nejaky tvuj tag. Pokud jiz existuje, tak neudela nic.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#34 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 10:49

Jenže to bych ten plugin musel pouštět ručně po každé aktualizaci a v tom je ten problém, už teď si ty novinky takto ručně označuji, ale bohužel občas na to zapomenu, tak proto bych přivítal, aby se to dělo samo, když už teď ukládá název gpx souboru nebo to, že to bylo přes GC.API, tak přidat tam to datum by nebyl zas až takový problém.


  • 0

#35 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 11:12

Ano, ted se vytvari tag s tim a s onim, ale proc by mel byt upravovan program vzdy, kdyz si nekdo neco vymysli, ze se mu hodi? Tohle treba neni problem, ale tamto take ne, a tamhleto je jeste mensi problem, ... a nakonec Haluma nebude delat nic jineho nez doplnovat a upravovat same veci, ktere nejsou problem. Ja se snazim delat vsechno tak, abych jinym nepridelaval praci. Ty, zda se mi, ne. Ostatnim by to bylo k nicemu, tak proc by to mel Haluma pridelavat?

 

Ja k aktualizaci pouzivam davku z Combine a v ni po vlastni aktualizaci spoustim radu scriptu, ktere maji s aktualizovanyma keskama neco udelat.

 

Jedine, co by mohl v tomto smeru udelat je to, ze pro lidi, kteri neumeji pouzivat Combine, aby udelal neco obecnejsiho, rekneme seznam pluginu, ktere se maji spustit po importu (ted se spousti divider a elevation), do ktereho by sis mohl sam neco pridat a nemuselo by se to delat pres Combine. Ale je otazka, zda je to natolik vyuzitelne, aby se mu vyplatilo to delat.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#36 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 13:39

Jo, mít vlastní skript, který by se automaticky spustil po importu keší, tak jako se pouští divider a elevation to by se mi taky líbilo.


  • 0

#37 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 15:20

pro lidi, kteri neumeji pouzivat Combine

já bych třeba i Combine používal, ale není v něm volba "Stáhnout a importovat data" (v získávání dat mám jedinou možnost a to stáhnout přes GC.API všechny PQ) a přitom tam je volba na stažení PQ z emailové schránky, což pozbývá smyslu, když PQ už do emailu nechodí, je tam pouze odkaz na stažení dané PQ.


  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 15:59

A nejsou tam i nějaké další volby? Třeba že data může odněkud získávat a importovat nějaký skript? ;)
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 16:26

jeste presneji: V Geogetim nastaveni "ziskavani dat". Tam si muzes nastavit ruzne metody, kterymi se stahuji a importuji data do databaze, a kazda metoda muze byt svazana s konkretni databazi. Tyto metody se nazyvaji profily.

 

Kazdy profil muze ziskavat PQ jinym zpusobem. Jednak treba z prilohy mailu, coz se dneska uz moc neuzije, leda ze by to neco tim mailem chodilo. Nezapomen, ze to nemusi byt vubec Geocache od Groundspeaku, muze to byt cokoliv jineho! A tak to jde tahat nejen pres API, ale treba i z libovolneho URL. A nebo si na to muzes napsat skript, ktery ta data nejak ziska.

 

No, a uplne posledni zalozka se jmenuje "údržba". A tam se ti píše: "Spustit GGP plugin s právě naimportovanými body".


  • 2

#40 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2020 - 17:21

A proč, když si vyplním skript, který se má spustit, tak se mi vymaže hvězdička, která je ve filtru PQ, aby se stáhly všechny.
Ať se snažím jak se snažím, tak spojit stažení všech PQ spolu se skriptem "Spustit GGP plugin s právě naimportovanými body" se mi nedaří

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 04 květen 2020 - 17:27

  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama