Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FN Ondrej a field notes (drafts)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 755 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 6:35

Pošli mi to na k8@kreteni.cz a já se na to zkusím podívat


  • 0

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 10:48

Mám léta tabulku, žádná makra nepotřebuji, jen je potřeba si trochu upravit jednou za čas při změně času hodnotu vzorečku. Do jednoho sloupce si píšu obecný log ze dne, ten pak nakopíruji, do druhého sloupce log ke keši. A z posledního sloupce si pak kopíruji data pro FN (v nové tabulce uložit jako CSV bez oddělovačů a se správnou češtinou, dříve to šlo kopírovat normálně, ale nyní to při vkládání do TXT kazí češtinu).

Tabulka funguje v Libre office i v excelu...

 

Sice to není asi úplně tak konfortní, jako nějaký skript, ale mně to úplně stačí a není to nic složitého si takovouto tabulku udělat.


  • 0

#23 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 10:58

Obecné logy nepoužívám, i když někdy se tomu nevyhnu, psát to samé. Většinou i na sériích ke každé se dá napsat něco svého. A:drake a jejich šablony na logy používám, ale jen Založit nový log a Uložit. Pak tam mám pořadí a čas a logy dopíšu ručně. Dělám to hlavně proto, že mi pak Geoget řadí logy správně v pořadí, i když někdy je ta informace o čase a pořadí zajímavá. Field notes z Garminu jsem použil jen párkrát, i např. po týdenní dovolené bylo pro mě jednodušší psát to z voleje. A někdy je lepší psát logy přímo z listingu, vidím předchozí logy a můžu na ně reagovat.


  • 1

#24 Olson_vs

Olson_vs

    Olson_vs

  • Members
  • PipPipPip
  • 153 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2020 - 11:46

Mám léta tabulku, žádná makra nepotřebuji, jen je potřeba si trochu upravit jednou za čas při změně času hodnotu vzorečku. Do jednoho sloupce si píšu obecný log ze dne, ten pak nakopíruji, do druhého sloupce log ke keši. A z posledního sloupce si pak kopíruji data pro FN (v nové tabulce uložit jako CSV bez oddělovačů a se správnou češtinou, dříve to šlo kopírovat normálně, ale nyní to při vkládání do TXT kazí češtinu).

Tabulka funguje v Libre office i v excelu...

 

Sice to není asi úplně tak konfortní, jako nějaký skript, ale mně to úplně stačí a není to nic složitého si takovouto tabulku udělat.

Mohl bys mi ji, prosím, ukázat, ať vím, jaký jsem trouba?


  • 0

#25 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 7:16

Dopadlo to nějak s tim scriptem?

Přesně tenhl php script jsem občas používal. Sice velmi zřídka, ale po nějakých seriích nebo po dovolených se to docela hodilo.


  • 0

#26 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 8:28

Dopadlo to nějak s tim scriptem?

Přesně tenhl php script jsem občas používal. Sice velmi zřídka, ale po nějakých seriích nebo po dovolených se to docela hodilo.

Jak jsem psal, kdysi jsem se o použití snažil, snažil jsem se vylepšovat pluginy do Geogetu až z toho začal vznikat nepřehledný kombajn co uměl skoro všechno. Teď mi stačí mít od aDrake předvyplněný log "@" a notepadem to hromadně opravit. Individuelní detaily k tomu pak přidávám až při odesílání na server.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#27 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 10:36

Muzete mi ty php soubory prosim nekdo poslat? Zkusil bych na to kouknout. Ale venovat tomu moc casu se mi taky nechce.


  • 0

#28 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 11:33

Já FN používám na c:geo, kde si jen kliknu na Rychlý offline log, předvyplní se mi tam datum a čas nálezu. Doma pak odešlu FN na GC.com do Drafts, kde logy následně jednotlivě doplním a odešlu.

 

Edit: má to pro mě tu výhodu, že nemusím ručně zadávat čas nálezu a nálezy se mi v Drafts seřadí podle toho času nálezu. A tím se mi pak i správně načítají nacestované kilometry u mých cestovatelů, které si loguju v keškách jako návštěvu.


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 srpen 2020 - 11:36

  • 0

#29 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 13:08

Já FN používám na c:geo, kde si jen kliknu na Rychlý offline log, předvyplní se mi tam datum a čas nálezu. Doma pak odešlu FN na GC.com do Drafts, kde logy následně jednotlivě doplním a odešlu.

 

Edit: má to pro mě tu výhodu, že nemusím ručně zadávat čas nálezu a nálezy se mi v Drafts seřadí podle toho času nálezu. A tím se mi pak i správně načítají nacestované kilometry u mých cestovatelů, které si loguju v keškách jako návštěvu.

 

Když dělám serie, tak to dělám taky tak. Jinak loguju přímo do počítače bez FN.

Jen ten script doplňoval automaticky číslo nálezu, případně pořadí kešky v daném dni.

To c:geo při offline logování neumí. Nebo se pletu?


  • 0

#30 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 13:19

Umí cislo nálezu celkové
Když si ale dáš sablonu Číslo nálezu a to cislo si kazdy den lovení nastavíš na 1, bude ti pocitat nálezy toho dne. Další Číslo nálezu si nastavíš jen jednou na cislo, kolik máš aktuálně celkovych nálezů a to ti bude pocitat celkový počet. Šablony se lehce upravují...

Edit: toto umí vložit automaticky:

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 04 srpen 2020 - 13:37

  • 0

#31 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 14:37

Umí cislo nálezu celkové
Když si ale dáš sablonu Číslo nálezu a to cislo si kazdy den lovení nastavíš na 1, bude ti pocitat nálezy toho dne. Další Číslo nálezu si nastavíš jen jednou na cislo, kolik máš aktuálně celkovych nálezů a to ti bude pocitat celkový počet. Šablony se lehce upravují...

Edit: toto umí vložit automaticky:

 

No tomu teď nerozumím. Přece číslo nálezu bere ze serveru a je o jednu větší než máš zalogováno na GC.com. To je přesně to proč to nebude fungovat pro offline logování.

 

Jak ostatně i píšou v Cgeo helpu Be aware, that this placeholder will not reliably work if you use offline logging. Manual editing might be required in this case.

 

Teď jsem to zkoušel a pro offline logování je to prostě nepoužitelné.

 

Nebo mi někde něco uniká?


  • 0

#32 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2020 - 15:04

Aha, teď koukám do c:geo a je tam změna. Já to právě před nějakým tím rokem používal právě na číslování denních nálezů a tam se právě dalo nastavit počáteční číslo, které každý další nález zvyšoval. Tak to jsem zaspal a omlouvám se za mystifikaci.


  • 0

#33 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2020 - 6:09

Může mi tedy někdo poslat ty php soubory? Když tak SZ.


  • 0

#34 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 374 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2020 - 8:31

Taky jsem ten skript pouzival. A to vyhradne pro FN z Garmina. Pro C:Geo,A:Drake a Locus to neni potreba, neni tam zadna pridana hodnota, ty to umi v zakladu, aspon tedy A:Drake urcite. 

 

Pouzival jsem to takto.

Pretahnu si textovy soubor s logama z Garmina a ten skript upravil ten soubor ve smyslu, ze mi doplnil cas odlovu na zacatek logu. Kdyby to udelal sam Garmin, tak to neresim, ale chci mit na zacatku logu cas odlovu. No a pak jsem to nahral jako fieldnotes na web geocachingu a tam logy dopsal. U serii jsem udelal jednotny log, ale to clovek udela uplne jednoduse i ve fieldnotes a jinych aplikaci. Samotny skript nic neloguje, jen upravi fieldnotes.

 

Pokud neco noveho vznikne, budu za to jako obcasny uzivatel Garmina rad. 

 

Pokud nekdo zna jinou snadnou cestu, rad se s ni seznamim.


  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama