Přejít na obsah


Fotka

GGmap - mapa s pluginy

geoget mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
126 odpovědí na toto téma

#41 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 22:09

V popisu ExtendedFilters nebo SimpleFilters to nevidím, tak se zeptám - umí některý z pluginů skrýt/zobrazit vlastní keše? Aby se mi na mapě nepletly mé založené keše, když se dívám, co nemám odloveno. :)

 

Ne, GgMapa pro to zatím nemá podporu a já nemám jak jednoduše zjistit, že je keš moje.


  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 8:40

ty jsi to teda vzal s poradnym rozbehem!

Jen bych poznamenal, ze nektere veci, ktere resis, jsou jen pouhe nedodelky z nedostatku casu. Mam na mysli treba to zavirani vysledku hledani, nebo treba lepsi stylovani okenek.


  • 0

#43 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 8:44

Jsou to vesměs věci, které mě štvaly nebo chyběly a už to mám přes týden na disku, takže bylo na čase to zveřejnit.

Zapomněl jsem dodat, že pokud se ti cokoli z toho líbí, klidně to použij ve své mapě (například, to zavírání výsledků, byť zrovna toto je řešeno dost nouzově).
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#44 HADovo

HADovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 10:50

Ahoj,

super počin, posílám několik postřehů (3 a níže už ber jen jako názor s tím, že každému vyhovuje něco jiného):

 

1) Bylo by možné tohle okno umístit nahoru, mezi výběr mapy a sadu přepínačů? Ideálně s čudlíkem, kterým by se okno zobrazilo nebo skrylo (zůstalo by viditelné jen záhlaví)

Filtr na keše - na jednom monitoru je "akorát" - nicméně přepínače solved a visited už jsou pod mapou a nejsou vidět. Na noťasu se mi nevleze ani celé okno filtru. 

 

2) Solved a Visited - bylo by možné tyto přepínače přidat k ostatním, tj. nahoru?

 

Spíše blbosti:

3) V okně s WP jsou WP zobrazeny jako na GC, nicméně v mapě mají jinou podobu - nějaká šance na buď sjednocení nebo přidání do legendy?

 

4) Ikonka Final Location - každý víme, že křížek nikdy neznačí místo s pokladem  :D , křížek, alespoň já mám spojen se zákazem vstupu, neplatností atp. Nicméně, jak jsem psal výše každému pasuje něco jiného, a upravit si tuto ikonku na: ✓ zvládne asi každý, komu křížek nevyhovuje ;)

 

5) Nevím, zda-li je tohle vůbec možné, ale bylo by možné přidat přepínač "všechna parkoviště", který by zobrazil parking pointy i k archivovaným, disablovaným, navštíveným a nalezeným keším bez ohledu na nastavení ostatních přepínačů?

Zpravidla mě zajímají jen aktivní a nenalezené keše, ale všechna místa k zaparkovaní v okolí...


  • 1
HAD

#45 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 10:54

5) Nevím, zda-li je tohle vůbec možné, ale bylo by možné přidat přepínač "všechna parkoviště", který by zobrazil parking pointy i k archivovaným, disablovaným, navštíveným a nalezeným keším bez ohledu na nastavení ostatních přepínačů?

Zpravidla mě zajímají jen aktivní a nenalezené keše, ale všechna místa k zaparkovaní v okolí...

 

Ano, ta parkoviste by byla super! Pripojuju se k zadosti :-)


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#46 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 17:21

S pluginy se mi ta mapa začíná líbit. Vím, že na to jsou různé názory. Ještě pokud by to šlo by si mohla pamatovat poslední nastavení.


  • 0

#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 18:59

Upozornuji, ze pokud si budete instalovat pluginy v te podobe, v ktere jsou nyni, nefunguje tem odinstalace a pred aktualizaci budete muset plugin odinstalovat a pak vymazat zbyvajici spubory a adresare rucne.

 

Uz jsem pricinu objevil (pardon, ja ne, to Haluma) a instalaci a odinstalaci upravil. Az to VasaM vyzkousi a overi, ze funguje odinstalovani i autkualizace, tak vytvori nove verze pluginu a pak uz by to melo chodit stejne automaticky jako pluginy pro GG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 20:30

Mapa se mi moc líbí, hlavně ta možnost přidávání bodů nebo polygonů. Děkuji moc tvůrcům za skvělý počin. Nepochopil jsem ale, jak bych mohu instalovat pluginy do mapy. V popisu se hovoří o nějakém univerzálním instalačním skriptu - kde jej najdu/spustím?

Díky předem za radu.


  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 21:12

S pluginy se mi ta mapa začíná líbit. Vím, že na to jsou různé názory. Ještě pokud by to šlo by si mohla pamatovat poslední nastavení.


Posledni nastavení čeho?
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 21:17

Nepochopil jsem ale, jak bych mohu instalovat pluginy do mapy. V popisu se hovoří o nějakém univerzálním instalačním skriptu - kde jej najdu/spustím?
.


Instaluje se to jako jakýkoliv jiný plugin Geogetu. V plugin manageru.
  • 0

#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 5:50

Zapamatovat poslední nastavení zaškrtávátek. Ale to je spíš na ten plugin samotný, než na mapu. Jak tu bylo, že by někdo chtěl třeba vidět všechna parkoviště pořád. Já bych třeba naopak chtěl je pořád nevidět. Případně mít i vypnuté všechny waypointy a zapínat si je jen když chci, takhle je mapa okamžitě plná a pro přehled chci vidět, co je nového a ne kde zaparkovat.

Nevím, jestli to při tomto řešení jde a důležité to není. A je mi jasné, že tento požadavek jde přímo proti základní myšlence mapy.

A řekl bych, že se to neinstaluje v plugin manažeru, ale ze stránek geoget.cz, jako všechny pluginy. I když jo, ze Správce pluginů se na stránky dá prokliknout.


  • 0

#52 HADovo

HADovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 8:18

Já bych třeba naopak chtěl je pořád nevidět. Případně mít i vypnuté všechny waypointy a zapínat si je jen když chci, takhle je mapa okamžitě plná a pro přehled chci vidět, co je nového a ne kde zaparkovat.

 

A právě tohle řeší jeden pluginů, které vytvořil VasaM. A požadavek na parkoviště byl jen nápad na další funkci pluginu.

 

Na mapové pluginy se zatím ze Správce pluginů (asi) neproklikneš - alespoň já jsem je na stránce pluginů neobjevil (nejspíše tam ještě nejsou přidány). Lze se na ně dostat z odkazu: https://www.geoget.c...ginu_pro_ggmapu


  • 0
HAD

#53 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 8:28

Myslel jsem si, ze pluginy pro ggmapu nemaji mezi pluginy pro GG co hledat, proto jsou jen samostatne u mapy. Ale je-li zajem, neni problem je doplnit i mezi pluginy GG.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#54 HADovo

HADovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 8:34

Osobně si myslím, že by si tam místo zasloužily, ale až bude dořešená odinstalace a aktualizace.


  • 0
HAD

#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 8:36

Já je prostě našel na stránkách, u mapy. Fungují pěkně, ale někdy se mi zdá, že se ikonky objevují a mizí hned, někdy až s překreslením mapy.


  • 0

#56 ToRo61

ToRo61

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 9:19

Myslel jsem si, ze pluginy pro ggmapu nemaji mezi pluginy pro GG co hledat, proto jsou jen samostatne u mapy.

 

To mě právě při včerejší instalaci pluginu vedlo k tomu, že jsem v tom hledal vědu.

Přímá instalace pluginu z jeho stránky mi nefungovala (patrně kvůli restrikcím, které mám po upgradu na Win10). Pomohlo mi  stažení instalačního souboru s pluginem a následná instalace ze Správce pluginu.


Tento příspěvek byl upraven od ToRo61: 14 květen 2020 - 12:05

  • 0

#57 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 9:28

Přímá instalace pluginu z jeho stránky mi nefungovala (patrně kvůli restrikcím, které mám po upgradu na Win10). Pomohlo mi  stažení instalačního souboru s pluginem a následná instalace ze Právce pluginu.

Já si musel udělat asociaci na příponu GIP. Pak už jsem instaloval v pohodě. (též W10)


  • 0

#58 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 9:31

Ted jsem to vyzkousel, a instalace ze stranky pluginu funguje bez problemu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#59 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 9:44

Mám podezření, že novější instalace GG nemají vytvořenou asociaci na GIP. Koncem roku jsem měnil virtuál a asociaci dodělával.


  • 0

#60 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2020 - 18:04

Omlouvam se, 2 lidi si stahli "univerzalni intsalacni script" pro mapove pluginy. Nasel jsem tam jeste jednu chybu, tu jsem ted opravil, tak koho se to tyka, prosim, stahnete si ho znovu.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama