Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GCM.CZ - pozvánka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 9:49

Ahoj,

 

nemáte někdo volnou pozvánku do gcm.cz? KRONfamily mi ji nedávno ukázal a hodila by se mi, protože nemám data na telefonu.

 

Děkuji VojtisekP


  • 0

#2 Rybka-

Rybka-

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 10:28

Ahoj, zkus tenhle kod:

 

THAB6uSwg2blpyF42ATnBOTkElvsc1BW

 

Rybka-


  • 1

#3 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 10:36

Ahoj, zkus tenhle kod:

 

THAB6uSwg2blpyF42ATnBOTkElvsc1BW

 

Rybka-

 

Díky moc, funguje


  • 0

#4 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 14:22

Jak to funguje? Předpokládám, že se za každou notifikaci na mobil přes sms strhává nějaká ta kačka.


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 14:46

přijímá a posílá přežvejkané e-maily, převedení na sms je tvoje starost u tvého operátora (pokud se něco nezměnilo)


  • 0

#6 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 17:20

... a kačka se za sms nestrhává žádná, aspoň u o2 ne. I když já si je nechávám přes filtr posílat z gmailu, gcm nemám.

Tento příspěvek byl upraven od quellen: 12 květen 2020 - 17:25

  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#7 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 17:37

Takže přímo operátor má takovou službu? A funguje to bez zpoždění?
  • 0

#8 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 18:02

Jak to funguje? Předpokládám, že se za každou notifikaci na mobil přes sms strhává nějaká ta kačka.

 

Co já vím, tak si to hlídá maily s notifikací, které pak přežvýká do SMSky a pošle i ji. Podle Vodafone (ten mám já) je přijetí zpráv zadarmo.

 

 

Takže přímo operátor má takovou službu? A funguje to bez zpoždění?

 

Myslím  že to je bez zpoždění, objeví se to tam v tu chvíli kdy ti to přijde na mail.


  • 0

#9 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2020 - 21:06   Nejlepší odpověď

Jak to funguje? Předpokládám, že se za každou notifikaci na mobil přes sms strhává nějaká ta kačka.

1, vyžebráš si pozvánku, se kterou si založíš e-mailovou schránku ve tvaru priklad@gcm.cz
2, v nastavení na Geocaching.com přidáš k hernímu účtu novou e-mailovou schránku (priklad@gcm.cz)
3, necháš si poslat validační odkaz (pokud se nepletu, příjde ti na obě e-mailové schránky), který odklikneš a tím budeš mít nastavenou na Geocaching.com druhou e-mailovou schránku.

4, vytvoříš si nové notifikace, při jejichž nastavení si je necháš posílat na priklad@gcm.cz (nebo u těch co už máš prostě změníš e-mail, kam ti mají chodit)

5, v nastavení na gcm zaškrtneš zpracovávání publikačních logů, vyplníš tam SMS e-mail a formát (k tomu ještě níže). Kliknutím na "Nastavit" to uložíš, a následně na této adrese ještě budeš muset pravděpodobně vyplnit předposlední odstavec zvaný "Nastavení profilu".

 - SMS e-mail následně záleží na každém operátorovi. Dnes by měli tuto službu poskytovat všichni velcí operátoři:

 - O2 má adresu ve tvaru 00420XXXXXXXXX@sms.cz.o2.com (namísto X doplň telefonní číslo), která je funkční bez jakéhokoliv ověřování - ovšem taková sms má pouze 60 znaků, přičemž první znaky v sms ještě zabírá e-mailová adresa (či adresa hostitele) ze které e-mail přišel (v případě gcm odesílatel zabírá 10 znaků), zbývá tedy pouze 50 znaků.

- T-mobile má adresu ve tvaru XXXXXXXXX@sms.t-mobile.cz, ovšem je nutné nejprve zvalidovat adresu odesílatele (návod na webu operátora). Počet znaků je prý 160.

- Vodafone má adresu ve tvaru uživatelskéjméno@vodafonemail.cz, který si nejprve musíš aktivovat kdesi u nich (návod na webu operátora). Počet znaků nespecifikují, píší tam pouze že ti pošlou "maximálně dvě sms se začátkem e-mailu".

Všechny tři služby by měly být zcela zdarma. Jelikož virtuální operátoři nic takového nemají (a mám pocit, že deset let zpátky ještě nic takového nenabízel ani T-mobile), vznikly i soukromé webové stránky, které fungovaly na stejném principu - s tím rozdílem, že ti klidně v několika sms dokázaly doručit celý e-mail, ovšem každou sms si nechaly hezky zaplatit. Dnes se mi však už nepodařilo vygooglit jedinou takovou stránku, takže nejspíš pro nezájem všechny padly. Ještě si snad vzpomínám, že se tu před mnoha lety Niximor dotazoval, zda by měl něco takového naprogramovat - SMS by pak chodily na všechny operátory, ovšem každá notifikace by stála nějaké dvě koruny. Ani tehdy nenašel dostatek lidí pro to, aby to naprogramoval; a to se bavíme o době, kdy měl každý na stole položeného Garmina s Nokií 3310. V dnešní době, kdy má většina lidí chytrý telefon s daty, by se nejspíš nenašel už vůbec nikdo. V případě virtuálního operátora tedy s největší pravděpodobností bohužel nic.

Formát pro O2 jsem používal tento, a většinou se do těch znaků vešel: {ltype} {custom_distcz} {gcid} {lat}{lon} {hint}

A gcm samotné je taktéž zdarma, ač není těžké se po příhlášení proklikat k číslu účtu, na který můžeš poslat dobrovolný příspěvek.


  • 1

#10 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 7:52

Díky za vyčerpávající vysvětlení. Měl by prosím někdo též pozvánku i pro mě?
  • 0

#11 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 8:42

Díky za vyčerpávající vysvětlení. Měl by prosím někdo též pozvánku i pro mě?

 

Tady je: usxqTzD6mbQgW76ADXnjhl35wffpLUOj


  • 0

#12 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:01

Díky moc, funguje to.


  • 0

#13 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2020 - 9:07

Přiznám se že bych taky rád vyzkoušel. Pokud by měl někdo volnou pozvánku, děkuji předem. :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama