Přejít na obsah


Fotka

Napadené moravské webové stránky ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 17:23

Brno a Vysocina jsou presmerovany na jakesi ruske, azbukou píšící weby.
Tak pozor na ně.
  • 0
kačer

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 18:08

Co je "Brno a Vysocina"? Nějaká adresa k nim není?

A nemáš to zavirovaný spíš ty?


  • 0

#3 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 18:19

Co je "Brno a Vysocina"? Nějaká adresa k nim není?

A nemáš to zavirovaný spíš ty?

 

Brno jsem nenašl, ale vysočina je na geovys.cz a mám to tam i já, už nějakou dobu.


  • 0

#4 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 19:18

doména geovys.cz je od 2019 registrovaná na nějakého ukrajince, tak to bude možná tim


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2020 - 19:21

Jo. Radí, jak prořezávat borůvky.
  • 0

#6 darkMS

darkMS

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 5:32

Jednoduché. expirující doménu majitel nezaplatil, ta se stala volnou. A po světě existují "vykukové", kteří této chyby využívají a živí se tím, že si takové obratem registrují a snaží se na tom vydělat. Buď přes reklamu díky tomu že tyto domény generují určitý provoz - zde často samozřejmě i s nějakým "zvířátkem" nainstalovaným do návštěvníkova počítače - nebo následným drahým přeprodejem zpět původnímu provozovateli, který si až v té chvíli uvědomil svou původní chybu.


Tento příspěvek byl upraven od darkMS: 17 květen 2020 - 5:33

  • 1

#7 honzak123456

honzak123456

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 9:17

Jednoduché. expirující doménu majitel nezaplatil, ta se stala volnou.

Zrovna tento týden se známému stalo, že zapomněl zaplatit a tak mu web necelé dva dny nefungoval. Paradoxem je že zrovna tohle má na jedné stránce onoho webu:

 

V případě CZ domén nastupuje 60 denní ochranná lhůta, kdy má původní majitel čas na její prodloužení:

  • prvních 30 dní doména normálně funguje,
  • dalších 30 dní je potom už vypnutá,
  • 61. den od data expirace se doména ruší

Po této době je doménové jméno dostupné k nové registraci.


  • 0

#8 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 12:12

V každém případě mi přijde webů krajů škoda - JČ už nejsou asi druhým rokem. Bylo to přehlednější, stačila mi registrace - FB jsem mírně oživila mj. právě kvůli gc, ale geo skupiny mi tam přijdou nepřehledné až chaotické...za mě původní regionální weby byly lepší. Kdo chtěl, nakoukl nebo se zaregistroval i na další.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 14:13

A co komu brani si udelat regionalni sekci tady?


  • 0

#10 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 15:25

aby to mělo smysl? V existujích regionálních sekcích je nulový provoz, samostatné regionální weby dojížděj na nezájem a postupně odpadaj jak jim lidi přestávaj platit domény nebo hosting. Takže lidem asi stačí sociální sítě a nemaj důvod udržovat a navštěvovat nějaké specializované weby.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 15:32

Ja to vim, jen se to snazim vysvetlit tem, kterym se po regionalnim serveru styska.


  • 0

#12 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 16:10

Pokud jde o mě, vím, jak to s weby je i jak "umíral" náš regionální. Jen mi přijde, jak občas nakouknu na FB, že se tam začátečníci špatně orientují a mají problém cokoli najít. Najde se pár dobrodějů, co vytrvale pomáhají odkazy sem na geowiki, kde je všechno podstatné přehledně. Ovšem někteří nováčci sem už přichází negativně naladění z některých FB vláken, kde se pár jedinců vyjadřuje o hlavním českém geo fóru všelijak. O to lepší je, když si udělají svůj názor.
Regionální fóra pomalu končí, i když ve své době měla smysl a začátečníkům pomohla.
  • 0

#13 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2020 - 23:33

...
Regionální fóra pomalu končí, i když ve své době měla smysl a začátečníkům pomohla.

 

Jo, svět GC už není to, co býval. Někteří jednci a různé zájmové skupiny si pravidla vykládají po svém. Logují keše, na kterých nebyli nebo které tam ani nejsou nebo je nenašli nebo nemají náčiní pro jejch dosažení (typicky T>4 nebo biltema). Do logu napíší v lepším případě, že keš viděli nebo že nejsou zapsaní v logbooku (nebylo čím) a podobně. Owneři na to kašlou a nic s tím nedělají (typicky různé challenge [WC v Praze] a pod). Protože pokud se náhodou ozvou a logy smažou, tito jedinci si pak všude stěžují jak jsou škanováni a ženou to do extrémů a podobně. Nedejbože keš zničí. Ale to je jako házet hrách na stěnu. 

Celým webem se probírá jediný nick, ale ten je oproti těmto "kačerům" úplný svatoušek. Osobně jsem s ním neměl jediný problém na svých keších. Zato těch o kterých tu píšu, bylo docela dost.


  • 2

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#14 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2020 - 18:12

...
Regionální fóra pomalu končí, i když ve své době měla smysl a začátečníkům pomohla.

Ale zase na druhou stranu se podívej např. na GeoTřebíč, tam to zatim docela jede.


  • 1

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#15 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2020 - 13:04

Kdybychom tu rozjeli nějakou finálkovou sekci, určitě by nedojela na nezájem.  :ph34r:  Co ty na to? 

Napíšu ti jidisi / nebo tě mám jmenovat jinak? / , co já a dost dalších lidí na to. Tvůj příspěvek o tom aby zde byla rozjeta finálková sekce byl nahlášen. Je jedno kým, protože tohle tady nemá co dělat. Dám ti pár dní na rozmyšlenou v podobě umlčení, aby jsi si mohl rozmyslet, co sem budeš psát. A také si hlavně prostuduj pravidla, se kterými jsi při registraci souhlasil. Třeba bod 8. Pokud získáš souhlas majitelů keší, můžeme se o tom bavit dál. A nebo také může následovat BAN. Rozhodnutí je jenom  na tobě. 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama