Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování více rodinných nicků


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 13:43

Včera jsme na toto téma narazili s kamaráden kačerem. Oba máme stejný "problém". O co jde. V rodinách máme všichni jednotlivé nicky na GC.com. Konkrétně u mě mám ještě děti, které jsou menší a na počítači ještě neumí a mou geoženu logování nebaví (hledání, ale ano). No a když dorazíme z nějakého společného výletu mě čeká logování čtyřech nicků. Když je to po dovolené, tak je toho docela dost.

 

Moje otázka tedy zní. Není nějaký způsob, či prográmek, který by umožňoval trochu zautomatizovat logování více nicků najednou?


  • 0

#2 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 14:45

Takže by owneři dostávali nejen sériové logy, ale ještě k tomu čtyřikrát na jedné keši?


  • 4

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 14:56

Takže by owneři dostávali nejen sériové logy, ale ještě k tomu čtyřikrát na jedné keši?

a jak to chceš řešit ?


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 14:59

Včera jsme na toto téma narazili s kamaráden kačerem. Oba máme stejný "problém". O co jde. V rodinách máme všichni jednotlivé nicky na GC.com. Konkrétně u mě mám ještě děti, které jsou menší a na počítači ještě neumí a mou geoženu logování nebaví (hledání, ale ano). No a když dorazíme z nějakého společného výletu mě čeká logování čtyřech nicků. Když je to po dovolené, tak je toho docela dost.

 

Moje otázka tedy zní. Není nějaký způsob, či prográmek, který by umožňoval trochu zautomatizovat logování více nicků najednou?

Já to dělám tak, že zásadně používám FieldNotes. Na jejich konci mám znak "@" a v počítači to pak Notepadem hromadně změním na text pro mne nebo pro přítelkyni. Pak to musím otravně pro každého odklepat pro každou keš zvlášť, do své verze pak připisuju poznámky k lovu nebo přidělím FP.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#5 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 15:23

a jak to chceš řešit ?


Rodinným nickem. Proč by děti, které ještě ani neumí číst a psát, měly mít vlastní nick? Vždy mě to přišlo jako kravina. Alespoň naše děti o nějakou evidenci nálezů nestojí a starší by logování v pohodě zvládlo. Takže za mě jako ownera rodinný nick. Než několik stejných logů nebo jeden log a několik tftc, tak raději jen ten jeden log.
  • 5

#6 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 15:49

Já zažil i dítě v kočárku co mu logovali T5ky
  • 0

#7 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 16:47

Já zažil i dítě v kočárku co mu logovali T5ky

 

Třeba tohle je mládě, co jezdí ke keším kočárkem. Má 10x víc nálezů než já... Přijde mi to uhozený, ale každý hraje tuhle hru jinak.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 21 květen 2020 - 16:48

  • 0

#8 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 16:56

Jo, logování keší novorozeňaty je dobrá úchylka :)

Hlavně, jestli se po pár letech začne věnovat hledání, pokud geocaching bude ještě existovat, tak nebude mít co lovit :D


  • 5

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#9 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 17:48

Já udělal oběma dětem nicky hned v den narození. Pěkně mi to ukazuje, na kterých keších jsme byli spolu. Staršímu je šest, mladší čtyři a většinou mi diktují, co tam mám napsat. Dělají to od jejich dvou let. Mají svoje razítka, cwgčka, coiny, chodí na eventy atd. Prostě normální kačeři, jen neumí psát. Už v jednom roce dokázali najít sami keš. Tak proč by si to skrz mě taky nezalogovali.
  • 5

#10 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 18:26

Mě přijde naopak divný rodinný nick, nebo jakýkoliv společný, speciálně párový. Pak se dotyční rozejdou a druhý dologovává i když vlasntě není v logbooku. Já začal lovit sám, pak jsem teprve poznal svojí ženu a přivedl ji ke geocachingu. Takže každý máme svoje nicky. Hodně pracovně cestuju, takže nějaký společný nick by ani nedával smysl. Kluci mají svoje trekovací číslo od narození, takže kde byli s námi zaevidováno mají. Ale teprve loni (když už začali chodit do školy), sami spontánně chtěli založit své účty a 9 měsíců logují na své nicky. Jen to ještě neumí zapsat.


  • 5

#11 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 19:39

Jo, logování keší novorozeňaty je dobrá úchylka :)

Hlavně, jestli se po pár letech začne věnovat hledání, pokud geocaching bude ještě existovat, tak nebude mít co lovit :D

 

Odloví si to co už má - stejně ty keše nezná.


  • 2

misha_in.png


#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 21:32

S Danou máme oba své nicky (ne společný rodinný), ale klukům jsem svůj nick nezakládal. Až budou chtít, tak jim ho založím.

Přitom hledají rádi, už od nějakých dvou let. A starší se už občas i zaloguje do logbooku (dokonce poslední dobou i čitelně jménem). Ale logovat ještě kluky, to bych se z toho zbláznil.


  • 1

#13 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 853 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 21:35

Když jí to nebaví, tak bych jí to určitě nelogoval. Nicemu to prece nevadi. 

a mou geoženu logování nebaví


  • 3
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#14 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2020 - 21:44

Když jí to nebaví, tak bych jí to určitě nelogoval. Nicemu to prece nevadi. 

 

Ale už se lepší. Loguje z mobilu z terénu. ;)


  • 0

#15 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 7:34

Moje deti se mnou odlovili urcite pres 5.000kesi, do vetsiny logbooku se zapsali svym jmenem, ale kacersky ucet si zalozili cca pred mesicem v dobe Corona. A tak kese obchazeji znovu a loguji na webu jen to co nasli ted. Prestoze v mych starsich logach povetsinou pisu "odloveno s detmi" a nekde jsou i jejich fotky, nikoho ani nenapadlo si je zpetne dologovat.... Takze maji ted svuj ucet, zalogovano asi 30kesi a jsou na ne pysny, protoze si je pamatuji. Kdyby jich meli 5.030 z nich vetsinu si vubec nepamatují, protoze byli v kocarku nebo jim bylo kolem 5let, tak nevim co by to z toho meli.... A GC ma byt o zazitkach, nikoliv o cisle
  • 9
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#16 Beetovy

Beetovy

    Beetovy

  • Members
  • PipPipPip
  • 498 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 7:59

Moje deti se mnou odlovili urcite pres 5.000kesi, do vetsiny logbooku se zapsali svym jmenem, ale kacersky ucet si zalozili cca pred mesicem v dobe Corona. A tak kese obchazeji znovu a loguji na webu jen to co nasli ted. Prestoze v mych starsich logach povetsinou pisu "odloveno s detmi" a nekde jsou i jejich fotky, nikoho ani nenapadlo si je zpetne dologovat.... Takze maji ted svuj ucet, zalogovano asi 30kesi a jsou na ne pysny, protoze si je pamatuji. Kdyby jich meli 5.030 z nich vetsinu si vubec nepamatují, protoze byli v kocarku nebo jim bylo kolem 5let, tak nevim co by to z toho meli.... A GC ma byt o zazitkach, nikoliv o cisle

 

JJ. Máme to naprosto stejně. Děti s námi odlovily 2000 keší, ale vlastní nicky mají 9 měsíců a tak obcházíme ty keše znovu. Jen na web to zatím musím logovat já. Tak mi šlo o to jesntli není nějaký způsob jak si to ulehčit. Zjevně asi není.


  • 0

#17 xjurasek

xjurasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 8:26

a jak to chceš řešit ?

 

Ja jsem si pro obe deti poridil TB kod a pridavam je jako "navstiveno" pri logovani. Kdyby nekdy v budoucnu chteli, budou mit presne historii (cache a datum), kde se mnou byli a muzou zkusit vyresit, rozhodnou se pak ale sami. Neotravuju ownery opakovanim stejneho logu a pridani TB k logu je na jeden klik, to zvladnu.


  • 4

#18 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 8:48

a jak to chceš řešit ?

Nechal bych je, aby si logovali, až to zvládnou. A nebo bych si nestěžoval, když už bych na sebe vzal dobrovolně tuhle činnost.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#19 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 10:00

S Danou máme oba své nicky (ne společný rodinný), ale klukům jsem svůj nick nezakládal. Až budou chtít, tak jim ho založím.

Přitom hledají rádi, už od nějakých dvou let. A starší se už občas i zaloguje do logbooku (dokonce poslední dobou i čitelně jménem). Ale logovat ještě kluky, to bych se z toho zbláznil.

 

No tak už víme, kdo v tom dělá ten brajgl...a víš jak to některým ownerům vadí, že se jim někdo napíše do logbooku a na webu nic? FB:

klidně se na mě sesypte, že nadělám a že nic dělat nemusím... ale už mi to štve, nebaví a je to pořád dokola! O co jde? Jen o to, že se mnozí zalogují do notýsku, na netu už ne a seberou co najdou. Keš co byla plná věcí je po 2 návštěvách vyrabovaná, i ta dřevěná tužka s ořezávátkem se hodí, a co je horší, i TB co jsem tam osobně dala v domnění že bude v bezpečí je pryč! To je nějaký nový trend lovit a brát a nic nelogovat? Takhle ani se nemám na koho obrátit. Což je asi účel, že? Koho se to netýká, neberte si to osobně.

tenor.png

 

 

 

:D  :D  :D  :D  :P  :rolleyes:


  • 0

#20 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2020 - 10:25

Ale už se lepší. Loguje z mobilu z terénu. ;)

Tak hlavně, ať si nastaví rozumný vzorový mobilní log.

Dlouho jsem tam měl pouze čas logování. A v klidu u počítače logy dopisuji. Teď jsem dostal od Akima pucunk, že jestli ještě zaloguju kešku jen s časem, tak log smaže. Za chvíli se omlouval, že si mě asi spletl. Ale nespletl. Pro jisitotu jsem si do L4C dopsal delší log, abych neštval ownery. To bych nerad. Jsem vděčný za každou novou pěknou škátulu. Jim evidentně dorazí prvotní log a jeho oprava už ne.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama