Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Na koho se obrátit ohledně chyby na project -gc


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 10:13

Použil jsem ověřovátko https://project-gc.c...s/GC6QGDV/22572 a zobrazilo mi to prázdný okres: v Čechách jsem našel keš v těchto okresech: **, *Jičín* - před tím Jičínem je jen **, takže asi nějaká česká keška nemá přiřazen okres, kdo by to mohl opravit?
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 11:21

Je otazka, jestli je to opravdu keska bez okresu a dalsi vec je, jak ji (nebo je, pokud je jich vice) najit. Tato informace neni od GS, takze projekt si musi okresy prirazovat sam a je to dle meho veci overovatka ... kontaktovat autora overovatka, jak to pracuje a pripadne ze by vypsal, ktere kese okres nemaji prirazeny ...


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2020 - 15:04

To přiřazování okresů je někdy věštění z křišťálové koule - to vidím při přípravě polygonů pro GeoGet.

Podle čeho vlastně okres přidělit ? U tradiček a podobných keší je to na první pohled jednoduché - udělají se polygony a do kterého ta keš padne, tak ten okres to je.

Jenže občas se stane, že owner neúmyslně nebo někdy dokonce i úmyslně, kaš umístí za hraniční čáru (já tomu říkám že je ZA patníkem a ne PŘED patníkem.

Pokud jsou polygony udělané přesně podle hranic, tak taková keš má okres prázdný. V GeoGetu se naopak snažím, aby keše o kterých vím, padly do našeho okresu - okraj polygonu kolem hranice dělám "nafouknutý".

Dalším problémem jsou keše s finálním waypointem - tam je otázka zda se keš zeměpisně přidělí do území podle úvodních souřadnic, nebo podle finálních ? A opět mohou nastat situace dle odstavce výše, tentokrát ještě komplikované tím, že úvodky mohou být v jiném státě než finálka. Krásným, i když trochu extrémním příkladem je například GC853BD nebo  GC84K2E


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 04 červen 2020 - 15:09

  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#4 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2020 - 7:35

Dalším problémem jsou keše s finálním waypointem - tam je otázka zda se keš zeměpisně přidělí do území podle úvodních souřadnic, nebo podle finálních ? A opět mohou nastat situace dle odstavce výše, tentokrát ještě komplikované tím, že úvodky mohou být v jiném státě než finálka. Krásným, i když trochu extrémním příkladem je například GC853BD nebo  GC84K2E

 

Netřeba chodit tak daleko: GC6BDQG
 


  • 0

#5 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 197 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2020 - 15:13

Použil jsem ověřovátko https://project-gc.c...s/GC6QGDV/22572 a zobrazilo mi to prázdný okres: v Čechách jsem našel keš v těchto okresech: **, *Jičín* - před tím Jičínem je jen **, takže asi nějaká česká keška nemá přiřazen okres, kdo by to mohl opravit?

Tam to je divné. Podle listingu má být celkem v naší republice 77 okresů a podle ověřovátka mi ukazuje odlovenou v 78. okresech...


  • 1

#6 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2020 - 16:36

No to bude právě ten jeden "prázdný" okres, který by to ověřovátko nemělo ukazovat a počítat, pokud tedy je nějaký důvod, proč daná keška nemá přiřazený okres, viz přiložený obrázek, kde na prvním místě je tečka, za kterou nenásleduje žádné jméno okresu

Přiložené miniatury

  • prazdny_okres.gif

  • 1

#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 753 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2020 - 16:56

Tak díky marram.cz je ověřovátko ošetřené proti nesmyslným údajům v políčku okres, takže teď už by to mělo ukazovat maximálně těch 77 a né 78 a problém způsobila keška https://coord.info/GC3TMG7 která je ve státě czechia, ale výchozí souřadnice podle kterých se přiřazuje do okresů má jaksi trochu mimo česko.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama