Přejít na obsah


Fotka

Konec geoawareCZ


Nejlepší odpověď MiroslavRouta , 16 srpen 2020 - 11:57

Nový reviewer je na světě a stal se jím slovenský kačer orsagovci.
Profil https://www.geocachi...2f-1153476a3d7c Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
246 odpovědí na toto téma

#181 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 11:24

Kloním se k názoru Zvědavky. Podvodníci jsou a budou.

Na druhou stranu např. fotografie s vlastním CWG je podle mně už celkem dostatečné. Kolik je takových podvodníků, co dávají vlastní CWG druhým, aby je fotili před místem na jiné Earthkeši? Těch už moc nebude... Stejně jako třeba pokud bych já osobně vyfotil mou GPS, tak by bylo jasně poznat, že se jedná o mou GPSku, už proto, že takto otrhaná GPSka se prostě nevidí, i bez toho, že na ní neuvidíš zrovna jméno. Proč tedy ztrpčovat poctivým kačerům ty odlovy zbytečně přehnanými podmínkami.

 

Jak tu vidím oba aktéry, tak bohužel se mi zdá, že chyba je na obou stranách. Nevím, co bylo na facebooku, ale tahat to tam, bych já nedělal. Stejně asi bych postupoval trochu jinak.

 

Bohužel u Alkeho mám zkušenosti s jednou jeho earthkou, která u nás v kraji vznikla 2 roky po archivaci tradičky, která v místě byla, a protože bylo místo zcela ohrazené, tak byla archivovaná... Earhtka byla nakonec retracknutá, protože se k odpovědím nedalo dostat, kvůli tomu samému plotu, který tu vznikl dva roky předtím, takže osobně si o tom, co tu napsal myslím tak trochu své. Že třeba na daných místech byl, ale třeba řadu let před samotným zakládáním, i když pravidla chtějí něco jiného... I když mohla to být jen výjimka...


  • 1

#182 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 11:51

Kloním se k názoru Zvědavky. Podvodníci jsou a budou.

Na druhou stranu např. fotografie s vlastním CWG je podle mně už celkem dostatečné. Kolik je takových podvodníků, co dávají vlastní CWG druhým, aby je fotili před místem na jiné Earthkeši? Těch už moc nebude... Stejně jako třeba pokud bych já osobně vyfotil mou GPS, tak by bylo jasně poznat, že se jedná o mou GPSku, už proto, že takto otrhaná GPSka se prostě nevidí, i bez toho, že na ní neuvidíš zrovna jméno. Proč tedy ztrpčovat poctivým kačerům ty odlovy zbytečně přehnanými podmínkami.

 

Ale o tom diskuze přeci není - je o to, zda jsem to tak udělat mohl nebo nemohl a já tu říkám po 150té, že pravidla mi to umožnila a HQ pro jistotu i schválilo. A co se týče těch podvodníků s CWG - já to viděl 2x.

 

 

Bohužel u Alkeho mám zkušenosti s jednou jeho earthkou, která u nás v kraji vznikla 2 roky po archivaci tradičky, která v místě byla, a protože bylo místo zcela ohrazené, tak byla archivovaná... Earhtka byla nakonec retracknutá, protože se k odpovědím nedalo dostat, kvůli tomu samému plotu, který tu vznikl dva roky předtím, takže osobně si o tom, co tu napsal myslím tak trochu své. Že třeba na daných místech byl, ale třeba řadu let před samotným zakládáním, i když pravidla chtějí něco jiného... I když mohla to být jen výjimka...

 

To není pravda: Tradička se na místě ztratila - asi 10 logů po mé návštěvě. Následně na to místo oplotili (28. 8. 2014), ale to už byla cache ve schvalovacím procesu. Mezi tím se místo oplotilo a teprve pak se cache publikovala. První nálezce již hlásil plot a ta jsme cache odpublikovala. V listingu cache jsou navíc přímo moje fotky, zde máš listing: https://agt.alke04.c...h/supi-vrch.htm Ke schválení byla zaslána 20. 5. 2014... mrkni se. Tu tradičku jsem našel a poctivě zalogoval a z místa mám fotky, takže že bych místo nenavštívil je jen tvoje teorie.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 12:01

  • 0

#183 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 11:53

Vzpomněl jsem si, že jsem si četl na profilu nového geoware a zaujala mě tam jedna věc: a to ta, že na jím schvalovaných EC bude uprednostnovat odpovědi přes profil. Výslovně tam píše, že přes nějaký formulář na externích stránkách ne. Palec nahoru
  • 1

#184 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 12:08

Vzpomněl jsem si, že jsem si četl na profilu nového geoware a zaujala mě tam jedna věc: a to ta, že na jím schvalovaných EC bude uprednostnovat odpovědi přes profil. Výslovně tam píše, že přes nějaký formulář na externích stránkách ne. Palec nahoru

 

To si vzpomínáš také trochu špatně. Ta věta je:

  • Odoslanie odpovedí musí byť umožnené cez profil ownera kešky (či už formou e-mailu, alebo cez správy). Nevynucujte si odosielanie odpovedí na iné e-mailové adresy, alebo vyplnením nejakého on-line formuláru.

Čili s větou, která je v AGT: Vaše odpovědi můžete zasílat přes profil, ale budu raději, když využijete následující formulář... je to naprosto v pohodě, protože tohle nemůžeš považovat za vynucování ani z letadla. 

"Výslovně tam píše, že přes nějaký formulář na externích stránkách ne" - já tam nic takového nevidím. Z těchto příspěvků na fórech právě vznikají ty fámy a nesmysly.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 12:10

  • 2

#185 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:01

Jsi vztahovačný až je mi tě snad i líto. Já to vůbec neadresoval na tebe. Nejsi jediný, kdo zakládá kešky, kde se posílají odpovědi.
Zamysli se nad sebou, možná by ti pomohl nějaký lékař. Opravdu už toho nech a jdi se treba venovat rodině ať přijdeš na jiné myšlenky.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 22 srpen 2020 - 13:04

  • 0

#186 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:15

Alke, přečti si občas sám po sobě, co píšeš. ;-) Jinak už styl tvých "diskuzí" znám a nehodlám dál ztrácet čas - jedu i přes počasí na recesistický event. Jo, jsem stará, ale nemám problém si dělat legraci sama ze sebe a třeba i lyžovat v létě. :-) Moc nechápu, že když máš malé dítě, trávíš tolik času sepisováním stejných věcí dokola a mazáním. Jako matka dospělé dcery vím, jak rychle se děti mění a je škoda si je neužít. ;-) Malé jsou jen jednou.
  • 6

#187 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:32

Jsi vztahovačný až je mi tě snad i líto. Já to vůbec neadresoval na tebe. Nejsi jediný, kdo zakládá kešky, kde se posílají odpovědi.
Zamysli se nad sebou, možná by ti pomohl nějaký lékař. Opravdu už toho nech a jdi se treba venovat rodině ať přijdeš na jiné myšlenky.

 

Nejsem vztahovačný i když jsem čekal, že toto odpovíš, protože nic jiného se na vyvrácení tvé lži napsat nedalo.

 

Alke, přečti si občas sám po sobě, co píšeš. ;-) Jinak už styl tvých "diskuzí" znám a nehodlám dál ztrácet čas - jedu i přes počasí na recesistický event. Jo, jsem stará, ale nemám problém si dělat legraci sama ze sebe a třeba i lyžovat v létě. :-) Moc nechápu, že když máš malé dítě, trávíš tolik času sepisováním stejných věcí dokola a mazáním. Jako matka dospělé dcery vím, jak rychle se děti mění a je škoda si je neužít. ;-) Malé jsou jen jednou.

 

Oběma stejná odpověď: Tam, kde dochází argumenty, nastává přechod do osobní roviny. Kde k tomu vůbec berete tu drzost zatahovat do toho mě osobně, to jaký jsem a moji rodinu? Vy se nad sebou zamyslete - kde končí diskuze na téma geocaching a zda máte právo mě osobně hodnotit. Na mé arguementy ohledně pravidel nic nenapíšete, ale vždy přepnete do osobní roviny a řešíte, co jsem za člověka.

 


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 13:37

  • -4

#188 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:39

Jak tu vidím oba aktéry, tak bohužel se mi zdá, že chyba je na obou stranách. Nevím, co bylo na facebooku, ale tahat to tam, bych já nedělal. Stejně asi bych postupoval trochu jinak.


Vyznívá mi to naprosto stejně. Dva "dospělí" A. a P., co se chovají (vztekají) jako malé děti. I ti nejlepší občas udělají chybu. Ti dokonalí ji umějí přiznat a na nic nebo nikoho se nevymlouvají. Ale to je jen můj názor na věc, třeba není správný.
  • 2

#189 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:42

Vyznívá mi to naprosto stejně. Dva "dospělí" A. a P., co se chovají (vztekají) jako malé děti. I ti nejlepší občas udělají chybu. Ti dokonalí ji umějí přiznat a na nic nebo nikoho se nevymlouvají. Ale to je jen můj názor na věc, třeba není správný.

 

A můžeš být konkrétní, kdo podle tebe udělal chybu? Vše, co jsem dělal bylo a je v souladu s pravidly a odsouhlasoval mi reviewera a HQ. To, že HQ v průběhu hry měnilo postoj a názor, protože jejich zájmem není hra fairplay, ale zisk je věc druhá.

 

A že se chováme jako malé děti. To je ten problém internetu. Pokud se k těm lžím, přeroucením a výmyslím nebudu vyjadřovat, ta jim lidé začnou věřit a mají pocit, že to ta bylo. Podívej - to máš jako s mým BANem. HQ udělalo chybu, za kterou se omluvilo a dali mi PM zdarma, ale všichni si myslí, že to bylo, kvůli zakládání EC, což není pravda... do dnes se mě na o někdo ptá na eventech, protože jsem to na facebooku ignoroval. A když to napíšeš jednou... pár lidí napíše offtopic příspěvek a už to zapadne a ta to musíš říkat znovu a znovu...


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 13:46

  • 0

#190 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:47

Alke, snažil jsem se ti odpovědět slušně, ale fakt to nejde. A určitě zas předem víš, co je asi jediné, co ti mohu odpovědět.
Takže jo. Ať mě to stojí ban, ať to moderátor smaže, ooravdu se už nic jiného napsat nedá.
Jdi už do..... .

Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 22 srpen 2020 - 14:10
tomy.22 - upraveno

  • -1

#191 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 13:49

Alke, snažil jsem se ti odpovědět slušně, ale fakt to nejde. A určitě zas předem víš, co je asi jediné, co ti mohu odpovědět.
Takže jo. Ať mě to stojí ban, ať to moderátor smaže, ooravdu se už nic jiného napsat nedá.
Jdi už do (odstraňuji, protože nebudu citovat vulgarity).

 

Nebylo by lepší argumentovat věcně - vyjadřovat se k tomu, co jsem napsal a případně to argumenty rozporovat, než toto?  :) Krom urážek si zatím žádný argument nedal... jen si vymýšlíš, překrucuješ a teď mluvíš sprostě.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 13:51

  • 0

#192 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 14:03

Takže máme pro EC nového revírníka - výběr řadě z nás udělal radost.

Naopak třeba mně neudělal radost styl Alkeho jednání. Jeho staré keše se mi líbily a ocenila jsem je jak při logování, tak doporučením ostatním, ALE jeho EC budu klidně míjet právě pro jeho jednání, které se mi fakt hodně nelíbí - na FB jsem tehdy četla a stačilo mi. Potkali jsme se někde na eventu kdysi osobně, spíš jsem pozorovala a poslouchala.....no, přeji hodně štěstí v životě, ale bylo by dobré se nad sebou trochu zamyslet místo neustálého psaní a mazání. ;-)

Neznám nikoho z těch tří diskutujících. Našel jsem pár Alkeho keší a za mě pohoda. Lovil jsem i jeho zeměkeše a taky žádný problém. Úkoly které požadoval k FI jsem prostě splnil a neměl jsem sebemenší problém. Pokud by se mi nějaký úkol nelíbil, zvolím si jinou z cca 100000 keší v republice. Co ale nechápu, je první věta citace. Čím si geoawareCZ zasloužil tu kritiku. Já publikoval jen jednu earthku, listing mi dvakrát vrátil na doplnění a při druhém vrácení mi nabídnul i pomoc s úpravou listingu. Tedy naprosto korektní profesionální jednání. Je škoda, že celková diskuze sklouzává do osobní roviny kde by opravdu být neměla.


  • 6

#193 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 14:20

Myslím, že se z celého dohadování vytratila podstata věci. Proč je v pravidlech EC uveden požadavek na tu fotografii? Ne proto, abychom viděli, jaký typ navigace kačer používá, ale aby se doložila jeho přítomnost na místě EC.

Jestliže Alke píše, že log Patrikovi HQ vrátil, ne protože byl v právu, ale protože je to komerční firma a drží politiku vstřícnosti vůči lovcům, pak tím mezi řádky říká, že nevěří tomu, jak Patrik doložil svoji přítomnost.

Takže Alke, jseš ochotný tady veřejně napsat "Patriku, jsem přesvědčen, že tvoje fotografie je podvrh a že jsi na místě EC osobně nebyl, tudíž jsi podvodník a logoval jsi neoprávněně" ?

Pokud jseš ochoten to takhle veřejně říct, pak je z tvé strany všechno v pořádku. Patrikovi nevěříš, že tam byl, a máš právo se cítit zneužitý.

Pokud ale tohle nejsi schopen říct, pak to znamená, že nepochybuješ o tom, že tam Patrik byl, a pouze se točíš na doslovném splnění litery svých podmínek. Bez ohledu na to, že Patrikova přítomnost byla prokázána jiným způsobem.

Která z variant je ta správná?
  • 11
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#194 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 14:40

Myslím, že se z celého dohadování vytratila podstata věci. Proč je v pravidlech EC uveden požadavek na tu fotografii? Ne proto, abychom viděli, jaký typ navigace kačer používá, ale aby se doložila jeho přítomnost na místě EC.

Jestliže Alke píše, že log Patrikovi HQ vrátil, ne protože byl v právu, ale protože je to komerční firma a drží politiku vstřícnosti vůči lovcům, pak tím mezi řádky říká, že nevěří tomu, jak Patrik doložil svoji přítomnost.

Takže Alke, jseš ochotný tady veřejně napsat "Patriku, jsem přesvědčen, že tvoje fotografie je podvrh a že jsi na místě EC osobně nebyl, tudíž jsi podvodník a logoval jsi neoprávněně" ?

Pokud jseš ochoten to takhle veřejně říct, pak je z tvé strany všechno v pořádku. Patrikovi nevěříš, že tam byl, a máš právo se cítit zneužitý.

Pokud ale tohle nejsi schopen říct, pak to znamená, že nepochybuješ o tom, že tam Patrik byl, a pouze se točíš na doslovném splnění litery svých podmínek. Bez ohledu na to, že Patrikova přítomnost byla prokázána jiným způsobem.

Která z variant je ta správná?

 

To se pleteš - vlákno není o uznání logu Patrikovi, ale o tom, proč skončil GeoawareCZ.

 

A pleteš se i v druhé věci. Hráč má právo zalogovat se tehdy, pokud splní podmínku logu - nikoliv když místo navštíví - to je jiná hra a jmenuje se WayMarking. Já nemám (jako owner) právo hodnotit, zda místo navštívil, ale zda splnil podmínky logu. A ty nesplnil, proto nárok na log z mého pohledu, neměl. Toť, jako owner.

 

Jestli je Pattrick podvodník? Ano, protože zalogoval cache Found-it logem i když věděl, že podmínky nesplňuje a vycházel z toho, že to uhádá a nebo že zavřu oči.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 14:41

  • -4

#195 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 14:51

A pleteš se i v druhé věci. Hráč má právo zalogovat se tehdy, pokud splní podmínku logu - nikoliv když místo navštíví - to je jiná hra a jmenuje se WayMarking. Já nemám (jako owner) právo hodnotit, zda místo navštívil, ale zda splnil podmínky logu. A ty nesplnil, proto nárok na log z mého pohledu, neměl. Toť, jako owner.


Nepletu se. Pravidla pro EC říkají:

Asking geocachers to provide a photo of themselves or a personal item to prove they visited the site. A personal item must be an option for those who do not want to photograph themselves. This task is acceptable only as an addition to well-developed logging tasks, not as a substitution.

.
Neboli fotografie tam je proto, aby se doložila přítomnost hráče na místě.

Nebyl tedy podle tebe Patrik na místě, nebo byl?
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#196 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 15:06

Nepletu se. Pravidla pro EC říkají:
.
Neboli fotografie tam je proto, aby se doložila přítomnost hráče na místě.

Nebyl tedy podle tebe Patrik na místě, nebo byl?

 

Fotografie, kterou přiložil jeho návštěvu místa neprokázala. Zda tam byl nevím, ale nedoložil to.

 

Když tu fotografii vezmeš ty a teď si tu cache zaloguješ - máš bod a já s tím nemohu nic dělat.


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 15:14

  • 0

#197 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 15:18

Fotografie, kterou přiložil jeho návštěvu místa neprokázala. Zda tam byl nevím, ale nedoložil to.


Děkuji za odpověď, mně to stačí. Ačkoliv se důsledně snažíš vyhnout jasné formulaci "byl tam" x "nebyl tam", protože používáš formulaci "nedoložil přítomnost", znamená to, že mu nevěříš, že tam byl. Kdybys mu věřil, pak bys jeho přítomnost považoval za doloženou. A to je to, na co jsem se ptal.

Takže mi z toho vychází, že jsi přesvědčený, že Patrik na místě EC vůbec nebyl a použitá fotka je tedy podvrh. Díky.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#198 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 15:21

Když tu fotografii vezmeš ty a teď si tu cache zaloguješ - máš bod a já s tím nemohu nic dělat.


Myslíš tím, že budu prokazovat svoji přítomnost na místě EC fotkou Patrikova osobního CWG? Jsi přesvědčen, že kdybys mi takový log smazal a já si stěžoval u HQ, tak by mi log obnovili?
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#199 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 15:25

Děkuji za odpověď, mně to stačí. Ačkoliv se důsledně snažíš vyhnout jasné formulaci "byl tam" x "nebyl tam", protože používáš formulaci "nedoložil přítomnost", znamená to, že mu nevěříš, že tam byl. Kdybys mu věřil, pak bys jeho přítomnost považoval za doloženou. A to je to, na co jsem se ptal.

Takže mi z toho vychází, že jsi přesvědčený, že Patrik na místě EC vůbec nebyl a použitá fotka je tedy podvrh. Díky.

 

Chápu, že chceš odpověď ANO / NE, ale já to opravdu NEVÍM. Pokud ti řeknu, že Usain Bolt uběhl stovku za 9,5 vteřin a ukáže ti fotku stopek, kde bude jen údaj 9,5 vteřin... seš jednoznačně schopen říct, že to uběhl nebo ne? Ne, ale pokud neuvidíš záznam, tak jsou to jen dohady.


  • 0

#200 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2020 - 15:27

Myslíš tím, že budu prokazovat svoji přítomnost na místě EC fotkou Patrikova osobního CWG? Jsi přesvědčen, že kdybys mi takový log smazal a já si stěžoval u HQ, tak by mi log obnovili?

 

To je pak těžký, když diskutuješ a nic o tom nevíš. Tam žádné CWG není: https://s3.amazonaws...e05208690de.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Alke04: 22 srpen 2020 - 15:28

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama