Přejít na obsah


Fotka

Konec geoawareCZ


Nejlepší odpověď MiroslavRouta , 16 srpen 2020 - 11:57

Nový reviewer je na světě a stal se jím slovenský kačer orsagovci.
Profil https://www.geocachi...2f-1153476a3d7c Přejít na celý příspěvek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
246 odpovědí na toto téma

#81 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2020 - 9:15

None, nekrm trolla. Ignoruj, neřeš, přecházej. :)


  • 7

#82 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 5:28

Docela ziram, co je mozne kvuli jednomu virtualnimu bodu.

Je prece jedno, jestli je Alke posuk co maze logy pro svoje sebeukojeni, nebo lidi co jim to maze podvodnici co se snazi logovat earthky podvodem, nebo ani jedno z toho a jenom na sebe narazili dve ega kde ani jedno nechce ustoupit. Dulezite je, kolik vasni a nenavisti okolo sebe nese pripsani jednoho bodu na jednom virtualnim serveru. Co si za to clovek koupi? K cemu mu to bude? Neni vetsi odmenou to, ze byl clovek na hezkem miste (kde ruku na srdce vetsinou alkeho earthky jsou)? Stoji vam za to se kvuli tomu hadat do krve?


  • 6

#83 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 19 červenec 2020 - 6:40

Konečně tu přispěl také někdo normální, děkuji.  :)


  • -1

#84 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 13:24

Kdyby kačeři nepodváděli a nesnažili se "virtuální keše" logovat i bez toho, aniž by místo navštívili, tak by se tohle nedělo, owneři by žádné logy nemuseli mazat. Ruka ani CWG fakt nic neprokazuje (ten prstýnek by asi byl jasný), z podobných fotek na našich EC taky nejsem nadšený. Respektuju, že se někdo fotit nechce, ale naprostá většina těch poctivých kačerů dává fotky, kde jsou poznat a naopak u těch, kde pochybnosti jsou, většinou najdeš ruce či CWG. Paušalizovat to samozřejmě nelze. Je problém fotit všude třeba plyšového maskota? Jako owner můžu podvody ignorovat nebo řešit. Může se stát, že udělám chybu (tím neomlouvám Alkeho, ten to s těmi podmínkami přehání) a rozhodnu se při řešení špatně. U keše s logbookem je vše jasné, zápis buď je nebo není (situace, kdy někdo někoho zapíše, nelze poznat, to už věcí každého). Ale tam, kde logbook není a odpovědi jdou snadno sehnat? Určitě bych si jako owner zjednodušil práci, kdybych logy nekontroloval, ale odsouhlasil jsem to při zakládání keše a přijde mi taky nefér vůči těm poctivým nechat ty podvádějící v klidu.


Nestraš...

Chápu kačery, kteří se fotit nechtějí, už třeba kvůli ztotožnění profilu s fyzickou osobou. Z logů se pak dá spoustu dozvědět, zvlášť když je někdo grafoman (...až se šéf s logů dozví, že jsem se cestou od lékaře stavil na keši :)). Osobně na svých keších ani povinné foto nevyžaduji. Že jdou odpovědi snadno sehnat je spíše problém ownera (pominu-li nějaké stažení odpovědí z finálkových serverů či sdílení mezi kačery). Otázky by měly být koncipované tak, aby šly zjistit pouze na místě. A že někteří podvádějí? Podvádět budou stejně i u fotek s ksichtem, už se takový případ přifotohopovaného ksichtu vyskytnul.

Mimochodem jsem měl s Alke jistou při, kde jsem vyjádřil rozhořčení, že zakládá EC přímo na místě finálky jisté mysterky. Začal mi vyhrožovat smazáním půl roku starého logu, prý kvůli nedostatečné fotce. A to už pomíjím takové věci, jako že georeviewer mi osobně smetl ze stolu earthku kvůli tomu, že v blízkosti existuje tradička na podobné téma. Alke publikuje EC 20 m od tradiček na stejné téma bez problémů. Holt někteří jsou si rovnější. 


  • 9

#85 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 13:29

Docela ziram, co je mozne kvuli jednomu virtualnimu bodu.

Je prece jedno, jestli je Alke posuk co maze logy pro svoje sebeukojeni, nebo lidi co jim to maze podvodnici co se snazi logovat earthky podvodem, nebo ani jedno z toho a jenom na sebe narazili dve ega kde ani jedno nechce ustoupit. Dulezite je, kolik vasni a nenavisti okolo sebe nese pripsani jednoho bodu na jednom virtualnim serveru. Co si za to clovek koupi? K cemu mu to bude? Neni vetsi odmenou to, ze byl clovek na hezkem miste (kde ruku na srdce vetsinou alkeho earthky jsou)? Stoji vam za to se kvuli tomu hadat do krve?

Jde o princip. Čím víc se bude takovým ustupovat, tím to bude horší.

Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem. :)


  • 4

#86 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 13:47

Jde o princip. Čím víc se bude takovým ustupovat, tím to bude horší.

Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem. :)

 

Do tyhle diskuze se byt Tebou nepoustim. Protoze z vyssiho principu mravniho je vladcem logu majitel kese. Ten do toho investoval cas a penize a on urcije zpusob odlovu (v ramci pravidel pro dany typ kese urcenych groundspeakem). Proc by mel mit kacer narok na log, kdyz to odlovil jinak nez bylo urceno? Jenom proto ze to chce? U kesi s logbookem je owner v haji a taha za kratsi cast provazu, kdyz existuje zapis v sesitku (i kdyz odlov regulerni nebyl), ale u techto virtualnich kesi? Pokud existuje spravna odpoved, ktera je soucasti schvaleni publikace a pravidla hovori, ze se odpovedet musi a zaroven, ze ma autor povinnost tyto odpovedi kontrolovat, tak pak nechapu o cem se bavime. Kdyz kacer neodpovi, tak ma proste smulu a owner ma dokonce povinnost mu ten log smazat. Uznani logu by bylo proti pravidlum a sproste oproti ostatnim kacerum co si dali praci a odpovedeli spravne. To same je s fotkou, pokud je v podmince, ze se mam vyfotit u kese s GPS, tak by na fotce mela byt moje postava a zarizeni, ktere pouzivam jako GPS. Kdyz nechci tuto podminku splnit, tak ji plnit nemusim, ale pak se dostavam do stejne situace jako se spatnou/zadnou odpovedi.

 

Na druhou stranu, pokud owner smaze log s fotkou, ktera splnuje podminku postavy a GPS jenom proto, ze chce GPS od garminu a ne mobilni telefon, tak je to jednoznacna chyba ownera a smazani neni opravnene.

 

Ale to neni to o cem jsem psal. To co jsem chtel rici je to, ze nechapu hadky a vynucovani si bodu jenom proto, ze ho proste chci. Prijde mi naprosto neuveritelne, ze kvuli takove hlouposti jako je +1 nejakeho virtualniho cisla se tu dospeli lide dokazou hadat do krve a navzajem na sebe podavat trestni oznameni. To je prece uplne silene! A je uplne jedno kdo co provedl. Uz jenom ta absurdnost te situace je neuveritelna.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 20 červenec 2020 - 13:51

  • 8

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 14:35

On to pověstné trestní oznámení už někdo viděl? (Jen se ptám. Když už se zveřejňovala kdejaká korespondence, tak je mi divné, že se touto listinou nikdo nechlubí...)


  • 1

#88 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2020 - 17:55

Nebyl zveřejněn ani ten mail s vyhrožováním trestním oznámením.


  • 1

#89 ondro91

ondro91

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 237 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 6:41

Chvala bohu ze mne nevadi odfotit svoju skaredu tvar a pridat ju do logu a taketo problemy riesit nemusim :-)


  • 4

#90 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 7:07

Co je jednou zveřejněno na internetu, nad tím ztrácíš kontrolu.  :ph34r:


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 21 červenec 2020 - 7:07

  • 3

#91 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 788 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 7:44

DNFTT


  • 0

#92 Sven Gumby

Sven Gumby

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 323 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 8:48

Jde o princip. Čím víc se bude takovým ustupovat, tím to bude horší.

Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem. :)

Děkuji za vysvětlení. Mě by třeba přišlo přirozené keše, které považuji za blbé nebo jejichž autor je... pošuk, ignorovat.

Ale je jasné, že když jde o PRINCIP, není přípustný žádný jiný konec než totální porážka zla a zahlazení všech stop jeho existence.


  • 5

#93 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 9:01

Pan Werich tvrdil, že se s blbostí sice nedá zvítězit, ale bojovat se s ní musí...


  • 4

#94 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 10:24

Otázka je, do jaké míry - kdy už jde jen o zbytečnou ztrátu času a energie. Osobně pár lidí v klidu míjím než bych se s nimi dohadovala a ztrácela čas. Zrovna tak keše, ani je nehážu na ignore list...jen vynechávám.

Jak dopadl Don Quijote s větrnými mlýny? ;-)
  • 1

#95 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 10:42

Lidská blbost je sice věčná, ale nevím, zda taktika appeasementu je nejlepším řešením, jak k ní přistupovat. Už se to jednou nevyplatilo...


  • 4

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#96 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2020 - 13:54

Tak jsem se tu po "nevím jak dlouhé" době ze zvědavosti, co nového, ukázal a koukám, že nového není nic. Aspoň v mezikačerské komunikaci je to pořád stejné. :)  Snad jen rezignace Galdry na reviewera je překvapivá. Víceméně má můj obdiv, že to tak dlouho vydržel. Životnost reviewera je mnohem kratší. Doufám, že to budě dělat někdo další, koho obecně geologie baví a zajímá. A hlavně, že Galdra najde náhradníka u nás. Vzhledem k tomu, že earthky nemusí být v angličtině, by to pro řadu zakladatelů mohl být problém. Moje geoaktivita klesla téměř k nule, ale je-li poblíž nějaká earthka, tak se tam většinou vydám.


  • 1

#97 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 9:17

Do tyhle diskuze se byt Tebou nepoustim. Protoze z vyssiho principu mravniho je vladcem logu majitel kese. Ten do toho investoval cas a penize a on urcije zpusob odlovu (v ramci pravidel pro dany typ kese urcenych groundspeakem). Proc by mel mit kacer narok na log, kdyz to odlovil jinak nez bylo urceno? Jenom proto ze to chce? U kesi s logbookem je owner v haji a taha za kratsi cast provazu, kdyz existuje zapis v sesitku (i kdyz odlov regulerni nebyl), ale u techto virtualnich kesi? Pokud existuje spravna odpoved, ktera je soucasti schvaleni publikace a pravidla hovori, ze se odpovedet musi a zaroven, ze ma autor povinnost tyto odpovedi kontrolovat, tak pak nechapu o cem se bavime. Kdyz kacer neodpovi, tak ma proste smulu a owner ma dokonce povinnost mu ten log smazat. Uznani logu by bylo proti pravidlum a sproste oproti ostatnim kacerum co si dali praci a odpovedeli spravne. To same je s fotkou, pokud je v podmince, ze se mam vyfotit u kese s GPS, tak by na fotce mela byt moje postava a zarizeni, ktere pouzivam jako GPS. Kdyz nechci tuto podminku splnit, tak ji plnit nemusim, ale pak se dostavam do stejne situace jako se spatnou/zadnou odpovedi.

 

Na druhou stranu, pokud owner smaze log s fotkou, ktera splnuje podminku postavy a GPS jenom proto, ze chce GPS od garminu a ne mobilni telefon, tak je to jednoznacna chyba ownera a smazani neni opravnene.

 

Ale to neni to o cem jsem psal. To co jsem chtel rici je to, ze nechapu hadky a vynucovani si bodu jenom proto, ze ho proste chci. Prijde mi naprosto neuveritelne, ze kvuli takove hlouposti jako je +1 nejakeho virtualniho cisla se tu dospeli lide dokazou hadat do krve a navzajem na sebe podavat trestni oznameni. To je prece uplne silene! A je uplne jedno kdo co provedl. Uz jenom ta absurdnost te situace je neuveritelna.

 

No pokud vím, tak fotka obličeje se povinně vyžadovat nesmí. V tomto případě šlo o to, že logující udělal foto se svým palcem (bylo tam tuším jako podmínka udělat foto s obličejem, či osobním předmětem, např. GPS), kterýžto owner odmítl uznat jako osobní předmět. Co může být osobnějšího než vlastní palec? :D. Jinak se mi nelíbí podivné mazání půl roku, i starších logů "nepohodlným" kačerům. Pravidla ale snad neříkají, po jak dlouhé době bez rekce se považují odpovědi za uznané...

 

Jinak souhlas, bohužel většina hádek a sporů obecně vzniká kvůli banalitám. Stejně jako vraždy v afektu. Lidská nátura už je taková.


  • 3

#98 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 10:09

No pokud vím, tak fotka obličeje se povinně vyžadovat nesmí. V tomto případě šlo o to, že logující udělal foto se svým palcem (bylo tam tuším jako podmínka udělat foto s obličejem, či osobním předmětem, např. GPS), kterýžto owner odmítl uznat jako osobní předmět. Co může být osobnějšího než vlastní palec? :D. Jinak se mi nelíbí podivné mazání půl roku, i starších logů "nepohodlným" kačerům. Pravidla ale snad neříkají, po jak dlouhé době bez rekce se považují odpovědi za uznané...

 

Jinak souhlas, bohužel většina hádek a sporů obecně vzniká kvůli banalitám. Stejně jako vraždy v afektu. Lidská nátura už je taková.

 

jj. proto jsem psal "moje postava" a ne muj oblicej a resil spise to, ze nenahraje zadnou fotku. To co je dostatecne velky detail pro foto postavy (jestli staci palec, nebo je spravne neco vice) zamerne neresim, protoze osobne nevidim duvod proc se nevyfotit, ale kazdy to ma asi jinak a chapu, ze jsou lide co se neradi foti.

 

Ale kdyz tam da nejakou omezenou fotku, ktera popira to co chce owner, tak tim riskuje to, ze owner odlov neuzna (dle meho na to ma pravo). To je nevyhoda virtualnich kesi, kde neexistuje exaktni kriterium ohledne toho co je spravny odlov. Osobne bych palec co je na miste kese a jeste jsem ho ve fotach nevidel klidne uznal, ale neznam tento konkretni pripad (a abych byl uprimny, ani me nezajima kdo je ten spatny v tomto pripade).

Treba to je palec co se uz na dane kesi 3x opakoval. Nebo na pozadi neni okoli kese, takze je podezreni, ze si ho vyfotil kacer pred barakem a vydava to za fotku z mista. Nebo je to unikatni palec na spravnem miste co je na pozadi videt a owner je psychous. Tohle fakt hodnoti nechci :D

 

Spis mi opravdu prijde smesna ta histerie co se tu deje okolo jednoho smazaneho virtualniho bodiku. takze plny souhlas s Tebou.

 

Edit: Zapomnel jsem okomentovat to mazani logu nepohodlnym zpetne. Ano. neni asi definovano, kdy ma probehnout kontrola. Ano. vypada to dost divne a asi to bude pomsta (k cemuz se klonim) a to mi prijde za carou. Taky to muze byt, ze owner zjistil, ze je kacer podvodnik a proto mu smazal vse co povazoval za podvod. Tzn. asi nebudeme mit vsechny dostupne informace abychom soudili.


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 23 červenec 2020 - 10:17

  • 0

#99 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 12:24

Jak jsem psal, svou hubu klidně hodím do logu a nemám problém, manželka problém má a tak jsem jí na poslední virtuálce vymazal obličej, ale zbytek tedy držet v ruce vrcholovou knihu veže Vojtěch a samozřejmě být na vrcholu fotka bezezbytku spňovala. Určitě nemám problém s fotkou osobního CWG s pozadím odpovídajícím místu, případně i GPS se souřadnicemi, ale tady už je prostor pro různé modifikace. Ostatní fotky ignorující požadavek ownera by mi způsobily určitou nepohodu. Samozřejmě, pokud bych u dotyčného nálezce objevil podobnou fotku vícekrát na více keškách, asi bych mazal všechny FI. Mě osobně jako ownerovi keše jde primárně o to, aby kačer deklarované místo navštívil a věrohodně to prokázal.


  • 1

#100 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 23 červenec 2020 - 16:30

Já záměrně vynechávám hodně keší, kde je požadována fotka mojí GPS nebo mojí osoby. GPS nemám a mobilem mobil s appkou nevyfotim, svůj xicht nechci fotit. Takže na takové kešky prostě nejdu. Rozumnému ownerovi stačí mé cwg s nickem na popředí požadovaného objektu. To cwg poslední dobou drží v tlapkách plyšový Alf, aby mě bekdo nenapad, že jsem fotku cwg vkopiroval do nějaké stažené fotky. Prece jen Alf i cwg jsou už dost členité sousoší na poznání, že jsou focení na tom místě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama