Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Tradiční keš bez fyzické schránky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 14:24

Dobrý den.

 

Jelikož jsem nebyl nějakou dobu aktivní a všechny změny v pravidlech jsem zatím neobsáhl, rád bych se zeptal jestli může být tradiční keš bez fyzické schránky.

 

Jedna taková je ode mě nedaleko, autor má v listingu malým písmem " Nehledejte krabku !Potěší mě foto na uvedených souřadnicích. "

 

A zde keš:   https://www.geocachi...24-28dee21d6e07


  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#2 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 15:09

Dobrý den.

 

Jelikož jsem nebyl nějakou dobu aktivní a všechny změny v pravidlech jsem zatím neobsáhl, rád bych se zeptal jestli může být tradiční keš bez fyzické schránky.

 

Jedna taková je ode mě nedaleko, autor má v listingu malým písmem " Nehledejte krabku !Potěší mě foto na uvedených souřadnicích. "

 

A zde keš:   https://www.geocachi...24-28dee21d6e07

Tradička bez schránky je samozřejmě proti pravidlům. Vzhledem k tomu, že poslední nálezce dal Needs Archive log, tak se k tomu jistě brzo vyjádří i reviewer. Co mě ale hlava nebere je, kolik kačerů naprosto bez zaváhání loguje nález. A jsou to nicky s 1000+ nálezy, žádní zelenáči.


  • 4

#3 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 15:39

Pozor na velikost. Takže asi OK.
  • 0

#4 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 16:21

A dokonce i logované FTF....co našli....zbytek hradu?  :D  :D  :D A určitě byli první?


  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 16:26

Protoze ji publikoval DarkLord, urcite bez krabicky nebyla a urcite nevi o tom, ze ted ji nema.  O tom se dozvi z NA logu az se vrati z dovolene, a asi si s autorem popovida.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 161 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 16:28

Velikost "other" naznačuje, že tam nebude klasická krabička v rozpětí micro  - large, ale něco jiného, např. magnetický štítek s logbookem na zadní straně či nějaká jiná specialita. Ale bez logbooku se tradička neobejde.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#7 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:05

Myslim ze ta veta v listingu je myslena jako " Nehledejte tradicni krabičku"… misto toho tam bude nejaky 2D stitek ci neco podobneho. Pitlik je zkuseny kacer, urcite nezalozil virtualku
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#8 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:13

Tradička bez schránky je samozřejmě proti pravidlům. Vzhledem k tomu, že poslední nálezce dal Needs Archive log, tak se k tomu jistě brzo vyjádří i reviewer. Co mě ale hlava nebere je, kolik kačerů naprosto bez zaváhání loguje nález. A jsou to nicky s 1000+ nálezy, žádní zelenáči.

ja bych to videl tak, ze dnes mas hodne kaceru 5000 nalezu a vice, co vzivote nevideli nejakou obtiznejsi / vymazlenejsi kesku. Je to dano tim, ze je spousta krabicek "bez napadu", takze jim to k odlovu staci. Pak narazi na 2D stitek, umely kamen, krabku zabudovanou do cedule a podobne a konci. Nemaji zadnou sanci, protoze nikdy nic takoveho nevideli.


  • 1

#9 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:14

Chlapi díky za příspěvky. Já tam byl a nikde opravdu nic není :(.

Jediné co tam je je strom s vyrezanym L v kůře. Zajímavé je, že část lidi uvádí, že logivali do klasického logbooku. Ale skutečně kde nic tu nic... To "NA" jsem dával já.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#10 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:32

Tak možná ses měl zalogovat pod to L.


  • 0

#11 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:49

Pokud tam logbook byl a ted tam neni, tak bych osobne dal jen Need Maintenance...a ne hned Need Archived, to vypada, ze si myslis, ze tam zadny logbook nikdy nebyl...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#12 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 18:52

PaTTrick:

 

No jenže ono to ten dojem (minimálně dnes ráno) opravdu budilo. Bylo nás tam 6. Hledali jsme všichni a nemohli jsme nic najít. Pak jsme si všimli věty v listingu, že nemáme hledat "krabku". Navíc zcela chyběl hint. Teď večer už tam je. Pokud mi to čas dovolí tak se tam zítra zajedu podívat znovu. To NA zruším, ať se neukvapujeme. To je pravda... 


  • 1
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#13 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:15

Jestli si to jeste neudelal, tak napis ownerovi předtím nez tam vyrazis znova
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#14 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:18

Ownerovi jsem psal. S odpovědí se neobtěžuje. Jen doplnil hint a napsal log ke keši... 


  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#15 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:22

Keška, v tomto případě tradička, ale nemusí mít krabičku. Nutný je logbook, ten tam i podle čerstvého logu ownera je.
NA log jsi správně smazal, používá se až v krajním případě, když keš odporuje pravidlům, nebo je třeba nebezpečná... Ty nsi měl použít log NM, tím upozornis ownera, že je podle tebe keš v nepořádku. Logem NA nastartuješ k akci revírníka
  • 3

#16 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:24

Tak možná ses měl zalogovat pod to L.

Přesně tak se logovalo na jedné kešce v Ostravě.
Krabičku neměla, logbook byl ryze přírodní.
EDIT: Stále se loguje, bo je stále funkční.

Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 26 červenec 2020 - 19:28

  • 1

#17 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:24

Ownerovi jsem psal. S odpovědí se neobtěžuje. Jen doplnil hint a napsal log ke keši...


Ty jsi 24 hodin nonstop na netu, mailu...? Já tedy ne, takže i kdyby mi nekdo psal, mohu to zjistit i za pár dnů.
  • 0

#18 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:43

Na druhou stranu, kačerovi co místo DNF hodí NA log bych se asi neobtěžoval odpovídat. Zareagoval bych WN logem ke keši. Nic ve zlým, ale ta keška měla dost nálezů a žádný z lovců se ani slovem nezmínil, ža by tam měl být problém. Co se týká těch několika hledajících, asi jsi nelovil žádnou keš od Oblace, tam se občas nepočítají hodiny, ale desítky hodin. :D


  • 1

#19 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 445 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 19:46

No tak ta veta v listingu "Nehledejte krabku" spolu s velikosti Other je dost v rozporu s vyjadrenim ownera v logu, ze krabka je v korenech brizi
  • 3
Na GC.COM jako PaTTTTrick

#20 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2020 - 20:03

Na druhou stranu, kačerovi co místo DNF hodí NA log bych se asi neobtěžoval odpovídat. Zareagoval bych WN logem ke keši. Nic ve zlým, ale ta keška měla dost nálezů a žádný z lovců se ani slovem nezmínil, ža by tam měl být problém. Co se týká těch několika hledajících, asi jsi nelovil žádnou keš od Oblace, tam se občas nepočítají hodiny, ale desítky hodin. :D

 

Tohle nevypadá zrovna jako oblačovka... Každopádně owner je dost nekonzistentní... "nehledejte krabku", "budu rád za foto", "krabička je v kořenech"... I když souhlasím, že na NA je v tomto případě asi trošku brzy -- na druhé straně NA ještě není ortel. Jednou jsem dal NA na keš, která evidentně nebyla na místě už celé měsíce. Owner ji obratem přes OM zbavil NA a že ji zkontroluje (nakonec ji stejně nechal spadnout do archivu). Takže pokud je owner aktivní, tak má možnost zakročit a není to tak, že kačer odstřelí někomu keš.

 

A v obecné rovině, myslím, že je potřeba víc NA logů. Co se v našich krajích někdy vydává za funkční keš je občas k pláči.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 26 červenec 2020 - 20:03

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama