Přejít na obsah


Fotka

Podpora ANT+


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 17:01

Koukám po novém mobilu a napadlo mne, že bych se mohl podívat po něčem co podporuje ANT+ (tedy Chirp). Ale jak to udělat ? V běžných specifikacích co jsem prozatím našel nikde o ATN+ nebyla zmínka.


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#2 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2020 - 18:40

Zkus se podívat na https://www.thisisant.com/directory/


  • 0

#3 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 6:37

Nedávno jsem na FB narazil na tuhle diskuzi. Řešila se tam možnost "emulace" ANT+ přes Bluetooth.

Nejspíš je to úplná pitomost, ale nevíte o tom někdo něco víc?

 

Dávám sem i screen pro neuživatele FB.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 8:51

to jsem blázen, já tam nic o emulaci ANT+ přes BT nevidím....já už nevím, jak to napsat, ale když auto nemá křídla, a vrtule nebo proudový motor, žádná apka "letadlo" ho do vzduchu nezvedne


  • 4

#5 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 18:05

pro Arne1

Kdysi se svým Xiaomi Redmi Note 4 jsem byl u Brna na jedné keši s chirpem. Hledal jsem ji přes app Locus a přes něj se dá taková keš lovit Mobil měl už továrně předinstalovanou app "ANT HAL Service" a samotný Locus si řekl o stažení podpůrných app (tuším.,že se rovnou stahovaly do founu z Google Play) a byly to tyto app : "ANT+ Plugins Service" ; "ANT Radio Service" ; "ANT USB Service"; "ANT Tester". A pak vše v Locusu fungovalo a keš šla odlovit. Jen app Locus free má omezený počet tímto způsobem (Chirp) lovit keše. V pro verzi je to neomezené. Dnešní Xiaomi (Redmi)s nadstavbou MIUI by to měly umět jistě taky.
  • 0
bobasso

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 508 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 18:15

jestli ono to nebude tim, ze ten tvuj telefon proste ma hardware pro ANT...


  • 4

#7 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 19:09

To jistě bude tím. Jen je divné, že v odkazu od Pe-Bo žádný Xiaomi není. Zjevně tam mobily této značky chybějí.
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 19:54

Mám Redmi8 a o podpoře ANT+ nevím. Že by to 4 měla a 8 ne? Nebo o tom jen nevím?


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2020 - 21:52

pro Arne1

Kdysi se svým Xiaomi Redmi Note 4 jsem byl u Brna na jedné keši s chirpem. Hledal jsem ji přes app Locus a přes něj se dá taková keš lovit Mobil měl už továrně předinstalovanou app "ANT HAL Service" a samotný Locus si řekl o stažení podpůrných app (tuším.,že se rovnou stahovaly do founu z Google Play) a byly to tyto app : "ANT+ Plugins Service" ; "ANT Radio Service" ; "ANT USB Service"; "ANT Tester". A pak vše v Locusu fungovalo a keš šla odlovit. Jen app Locus free má omezený počet tímto způsobem (Chirp) lovit keše. V pro verzi je to neomezené. Dnešní Xiaomi (Redmi)s nadstavbou MIUI by to měly umět jistě taky.

Dnes jsem volal na podporu Xiaomi, půl hodiny to technik hledal. Nakonec je odpověď že je to Redmi 8T, jedenz řady 9 a jeden z 10. Bohužel jsem si přesná označení nezapamatoval.


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#10 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2020 - 5:58

https://xm.cz/blog/d...-podporuje-ant/
  • 0
bobasso

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2020 - 6:59

ANT tester mi píše, ž firmware podporu nemám (na XiRedmi8). Jedině přes USB OTG, čili s nějakým čudlem. Tak nevím. Stejně jsem za celou dobu našel jen tři chirpky a o jedné další vím, ty co jsem našel už jsou asi v archivu. Třeba proto, že byl zájemce o (druhou) adopci, ale nikdo z bývalých vlastníků si už nevzpoměl na pin.


  • 0

#12 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2020 - 7:16

Na X. Note 8T jsem doinstaloval výše uvedené a povolil právo na Ant+ a Ant tester ukazuje vše zeleně a volba v Locusu je též bez chyby.
  • 1

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2020 - 8:17

Tak to možná zkusím, ale redmi note je něco jiného než redmi.
  • 0

#14 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 6:27

........Tak jsem zkoušel cvičně, i pro zajímavost rozchodit na svém Redmi Note 7 Global se Stable ROM (QFGMIXM) ANT manažer v androidím Locus Map. Jen podotknu, že můj RN7 má Android 10 a verzi nadstavby MIUI 11.0.1.0 Jsou totiž i Xiaomi founy s čistokrevným Androidem bez nadstavby MIUI  (Mi A1,Mi A2, Mi A3) . Ještě vypíchnu možná jednu důležitou věc, na které by zprovoznění ANT manažeru mohlo mít vliv. Je to ale pouze moje domněnka. Jde o procesor. Xiaomi (Redmi; POCO) dává do svých founů převážně Qualcomm Snapdragony. Poslední dobou však cpe do founů i procesory od Mediateku, které se moc netěší oblibě. Jak můj starý Xiaomi Redmi Note 4 Global , o kterém tu píši, že jsem s ním kdysi  lovil chirp keš měl Snapdragon 625 a můj současný RN7 má Snapdragon 660 . Tu chirp keš jsem lovil s android app Locus Map Free. Verze Free má limitovaný počet vyzkoušení lovit tímto způsobem cache. Kdo by chtěl lovit s chirpem častěji, tak pak placený Locus Map Pro. 

Pravděpodobnost, že Xiaomi founy budou umět lovit chirp keše se zřejmě pozná podle toho (kdo už Šaumi vlastní) když najedete do Nastavení > Aplikace>Správa aplikací > a v seznamu app najdete předinstalovanou aplikaci již  z výroby "ANT HAL Service" 

 

Takže:

Otevřel jsem Locus Map  > kliknout na tři čárky pod sebou v levém horním rohu > Další funkce > ANT manažer >rozklinout ( jsou tam různé senzory snímání) > Keš 

viz screenshoty 

https://i.postimg.cc...roid-locus.png 

 

https://i.postimg.cc...droid-locus.png

 

Kliknete u Keše na spuštění,aktivaci senzoru (modrý přepínač) > telefon si řekne o stažení doplňkových, podpůrných app (z Google Play)

viz screenshoty

 https://i.postimg.cc...droid-locus.jpg

 

https://i.postimg.cc...droid-locus.jpg

 

A dále je potřeba přímo z Google Play stáhnout do founu další dvě podpůrné, související app > dávám tu odkazy přímo na G Play pro stažení 

App "ANT USB Service"

https://play.google....sbservice&hl=cs

App "ANT Tester "

https://play.google....anttester&hl=cs

 

App ANT Tester bude mít ikonu na ploše displeje. Otevřete ANT Tester a spustíte detekci. U Verze podpory ANT > Zabudováný firmware bude mít zřejmě červený vykřičník  a vedle ikonu ozubeného kola. Klikněte na to ozubené kolo a v nabídce Povolit/Zakázat dejte možnost Povolit (přístup). Poté znovu spusťe detekci ANT Testeru. Měli byste dospět do stavu viz screenshot  = že foun bude umět Chirp keše lovit 

https://i.postimg.cc...y-anttester.jpg

 

Poté by bylo dobré zrestartovat foun (Vyp/Zap)  

Když pak otevřete Locus Map >  > kliknout na tři čárky pod sebou v levém horním rohu > Další funkce > ANT manažer >rozklinout ( jsou tam různé senzory snímání) > Keš > a  aktivujete senzor (modrý přepínač) tak by to mělo hlásit Připojeno  Zařízení v dosahu : XX

V případě, že po aktivaci Senzoru vyskočí oranžová hláška "Sensor_not_ detected", tak je něco špatně a je třeba zalaborovat ještě v ANT Testeru u položky, která by měla červený vykřičník. Zřejmě by ten vykřičník byl u položky "Detekováno zabudované ANT:"


Tento příspěvek byl upraven od bobasso: 16 srpen 2020 - 8:55

  • 0
bobasso

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 7:50

Tak jsem se dostal do stavu Zabudované ANT NE, ANT HAL NE, v povolení zádný ANT hardware nebyl. Potvrdilo se mi, že REDMI 8 prostě hardware na ANT+ nemá. Naštěstí šly všechny ty aplikace zase odinstalovat. Řešit to kvůli jedné kešce v okolí nebudu, zvl. když ta je v autě a nevím jakém a kde se vyskytuje. Kdyby něco, mám Oregona, který to umí.


  • 0

#16 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 7:52

Vypadá to, že ANT HAL stažený z mirroru je určený jen pro Samsung. Pokusil jsem instalovat na MI 9 T Pro..

Přiložené miniatury

  • Screenshot_2020-08-16-08-41-17-350_com.miui.packageinstaller.jpg

  • 0

#17 bobasso

bobasso

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 8:54

Vypadá to, že ANT HAL stažený z mirroru je určený jen pro Samsung. Pokusil jsem instalovat na MI 9 T Pro..

Zkoušel jsem tu ANT HAL Service stáhnout z toho odkazu co jsem zde dal a RN7 hlásí, že ta app nelze nainstalovat. Nejde instalovat ani z jiných odkazů. Proto ten odkaz ze svého příspěvku na stažení ANT HAL Service mažu.


  • 0
bobasso

#18 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 9:42

USB ANT služba nemá smysl pro zabudovaný hardware,ale jen pro přídavný ANT hardware připojeny po USB.
Nokia 6.1

Přiložené miniatury

  • Screenshot_20200816-103906.png

  • 1

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 833 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2020 - 19:34

Tak jsem se dostal do stavu Zabudované ANT NE, ANT HAL NE, v povolení zádný ANT hardware nebyl. Potvrdilo se mi, že REDMI 8 prostě hardware na ANT+ nemá. Naštěstí šly všechny ty aplikace zase odinstalovat. Řešit to kvůli jedné kešce v okolí nebudu, zvl. když ta je v autě a nevím jakém a kde se vyskytuje. Kdyby něco, mám Oregona, který to umí.

Což odpovídá informaci od Xiaomi cz


  • 0

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2020 - 6:18

Když jsem vybíral telefon, zjistil jsem, že takovéto specifikace jsou tak rozdílné, že se na ně nedá spolehnout. Např o existenci magnetického kompasu se často nikde nepsalo. U minulého telefonu jsem našel specifikaci, že má i nemá OTG (Neměl!). Takže bych se ani nedivil, kdyby můj Xi ANT+ uměl a nikde by se to nepsalo. No ověřil jsem si, že to opravdu neumí. Ona je to opravdu okrajovka, potřebují to keškaři a to jen někteří. Snímače teploty, tepu a jánevímčeho s tímto protokolem asi používá málokdo. Příslušenství k telefonům jede asi spíš přes bluetooth.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama