Přejít na obsah


Fotka

GC7K8NB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2020 - 21:44

Z té keše už je asi legenda. GC7K8NB 

Aby nebyla zbytečná diskuze v lozích, navrhl owner založit diskuzi zde.   ;)

 

Existuje ještě nějaká taková v ČR déle neodlovená? 

 

 

4d1648b4-a225-448e-a5ca-5e77491d1b3a.jpg


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 02 září 2020 - 8:15
on ať si jinde píše co chce. Tady to nebude.

  • -1

#2 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2020 - 8:55

Pokud vím tak ne.


  • 1

#3 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2020 - 9:00

Pokud vím tak ne.


Na trolly nereagovat.
  • 2

#4 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2020 - 10:32

Tak treba na GC28P5P nebyl mezi lety 2013-2017 nikdo, ale ty mas asi na mysli nejdele neodlovenou od publikace.
U Elektrozapadu, jelikoz Ladovi pevne verim ze ta kes existuje, napadaji me dve moznosti:
- uz to nikoho nebavi a nikdo se o odlov ani nepokousi (osobne si myslim, ze se hledaji jen posledni trojcisli, a to uz by snad ten cikcaktrail po Rychnove z ktereho by jedna kvuli kolizi nepipla davno nekdo zalozil)
- uz to davno nekdo nasel, jen nelogoval, bo by pak celil tlaku jako owner a uz by se o vylusteni nepokouseli ani ftfchtivi
I ja se o odlov chvili pokousel, i jsem si z toho co v listingu je nejake souradnice poskladal, na miste T1 zed s dirou, ale prazdnou. Na dalsi pokusy uz se mi nechtelo.

A neodpustim si poznamku k moderatorovi: kdyz chteli obyvatele jedne ulice zmenit jeji nazev, museli delat neco jineho, nez zamazavat oznacniky.
  • 2

#5 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2020 - 19:12

K finálním souřadnicím jsme se už před delším časem dostali celkem logickým postupem. Byl sice mírně uhozený, ale finálka nám vyšla na více než pravděpodobném místě. Protože jsme zde během asi 4 návštěv nenašli nic, bylo asi přání otcem myšlenky.

Další pokusy o vyluštění probíhají takto: otevřu listing, koukám do stropu nebo do blba a přemýšlím, jak to ten autor asi myslel... :-)


  • 0

#6 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 6:13

Souřadnice asi vyluštit od stolu nejdou ne? Člověk musí vyzkoušet pohled na vytipovaný stožár (v nějakém rozumném dosahu kolem původních souřadnic) při západu slunce a ještě k tomu někdy kolem 8.3, kdy byla keš založena. Nebo se pletu? Jak daleko od původních souřadnic dovolují pravidla groundspeaku založit mysterku? 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 07 září 2020 - 6:18

  • 0

#7 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 7:57

Maximální povolená vzdálenost finálních souřadnic od ikonky na mapě jsou dvě míle, tedy 3,218km. 

tomy.22: Tiskar94, nic ti vracet nebudu. To že keš nemá FI, neznamená, že sem budeš dávat postupy řešení, i když nejsou třeba správné. 


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 07 září 2020 - 11:47
Je zakázáno zveřejňovat finální souřadnice keší a spoilovat postupy řešení bez souhlasu vlastníka keše.

  • 2

#8 Doggy_TeamLost

Doggy_TeamLost

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 8:35

No dříve ta maximální povolená vzdálenost byla jen doporučení, takže starší mysterky můžeš v klidu najít i 10 km od úvodních. To by se ale této keše týkat nemělo.


  • 2

#9 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 8:55

       Udělat těžkou mysterku není problém. Trochu problém je pak udělat hodně těžkou, ale luštitelnou mysterku. V každém případě i owner takové keše má "problémek" a to návštěvnost. Mluvím z vlastní zkušenosti. Udělal jsem těžké wigo, práce mi trvala 10 měsíců a nachodil jsem k 80 kilometrům po stejné trase a nezbýval mi čas na lovení kešek. Odlovilo to pár místních borců a konec. Po čase to odlovila parta němců. Wigo v češtině a dialogy postaviček byly klíčové. Tak jsem ostranil jednu důležitou indicii a přidal telefon na mě. Z cca 10 nálezců mi volala jenom jedna parta. :-( Rok práce v prde....li pro cca 20 lidí. To mě vyléčilo z dělání těžkejch keší. Na luštění nemám mozkové závity a na rovinu ani mě to nijak nemotivuje. Na zatím nejtěžší keši "Růže pro Juditu" jsem strávil 4 roky !!! hledání indícií a přemýšlením jak dál. Je pravda, že poslední část jsem měl vyluštěnou víc jak rok, ale úraz mi nedovolil pohybovat se v relativně těžkém lezeckém terénu a slaňovat jsem nechtěl.

       Ale to jsem odbočil, nijak tím nechci komentovat ownerovu volbu, ale otázkou zůstává, kolik lidí je schopno pochopit myšlenkové postupy ownera při vymýšlení této kešky. V každém případě po prvním nálezu bude v relativně rychlém sledu následovat několik dalších, pak určitou dobu nic a pak přijdou finálkáři. Mě osobně to vyléčilo z dělání keší, kde luštění přesahuje obtížnost 2,5, delších vymazlených keší (a že možnosti mám) a postupně nahrazuji mysterky a multiny wigem. Je to sice pracnější, ale má to úžasnou flexibilitu. Kromě finálky tam nemusím dodržovat žádné vzdálenosti, opustil jsem jakékoliv ochrany, ale také tam nemám ani finální zónu a ani finální souřadnice, ty se generují až při ukončení hry. Co je důležité, každej, kdo si chce zahrát si zahraje.


  • 6

#10 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2020 - 21:42

V každém případě i owner takové keše má "problémek" a to návštěvnost.


To není problém, to je výhoda. Nízká návštěvnost → minimální nutná údržba. Já osobně rád osamělé kešky lovím, takže mi ani nevadí je zakládat. Navíc čím je keš déle bez nálezu, tím větší výzva to je a nakonec to někdo dá – a možná si to o to víc užije. Už jsem tady zmiňoval americkou keš "The Horsemen", která po asi osmi letech byla konečně rozluštěna a prvonalezena. Byla by pruda aby takových keší bylo milion, ale sem tam nějaká, proč ne. Když to ownera baví...

 

Jinak u keše, o které je tenhle thread je aspoň u mně problém, že to zjevně vyžaduje řešení v terénu a těžko budu jezdit 100 km někam a trávit tam dny hledáním indicií. Pokud se keš nedá aspoň částečně předřešit doma, tak to ani nenačínám.


  • 3

#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2020 - 7:51

To Mandevil: Všimnul jsem si, že jsi taky povýšil obtížnosti svých keší. :-) Měl jsem kešky od tebe rád, ale tady se už nechytám. Ale o to nejde, až na pár výjímek se to kolem mých HC (Tisá) modrá těžkejma mysterkama. Když se podíváš na počty nálezů, no prostě pár. A je to vždy stejné FTF většinou v partě, pak rychle následuje pár dalších odlovů a pak ticho. Počet místních kačerů je limitovaný a cizí se do těžkého luštění moc nehrnou. Samozřejmě až na pár výjímek. Keš, kde byl poslední nález před rokem je alespoň pro mě "mrtvá" a zaslouží si archiv - viz. Darkwood. Samozřejmě něco jiné jsou keše daleko od silnice v lesích, to je jiná liga. Třeba Klondajk - GC6MZY5, Česká brána - GC1QK6Y, Loupežník stylplotr - GC6M5PT, Štola staré Fláje - GC2JCDB, to jsou kešky, co za to stojí. Nijak nezastírám, že keše zakládám  proto že mne to baví, ale hlavně mám radost z logů, to je pro mě odměna. Když převažují logy negativní, tak jsem asi něco zvojtil a udělám kešku novou. Alespoň pro mne je naprosto nejhorší, když nejsou logy žádné. :-(


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 107 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2020 - 8:50

Ono u tech autoru kolem tebe je problem v tom, ze jde o lusteni zhusta zavisle na dobre znalosti prostredi a pripadne i autora a jeho zvyku. To je pro "cizi" pak temer nelusitelne.


  • 4

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2020 - 14:33

To Mandevil: Všimnul jsem si, že jsi taky povýšil obtížnosti svých keší. :-) Měl jsem kešky od tebe rád, ale tady se už nechytám. Ale o to nejde, až na pár výjímek se to kolem mých HC (Tisá) modrá těžkejma mysterkama. Když se podíváš na počty nálezů, no prostě pár. A je to vždy stejné FTF většinou v partě, pak rychle následuje pár dalších odlovů a pak ticho. Počet místních kačerů je limitovaný a cizí se do těžkého luštění moc nehrnou.

 

Nevím, mně přijde, že se lidi ani nepokouší. U všech mysterek FTFkáři v logách vyzvoní tuny detailů, které řešení dost usnadní... a stejně nikdo nepřijde. Třeba 4511 je v podstatě trivální záležitost řešitelná během pár vteřin (KireGPS prohlásil, že je to D2) -- přesto po 127 dnech stále není TTF. Další věc je, že hodně ownerů pomůže, když kačer poprosí o radu. Třeba mojí M80, která je opravdu dost obtížná, dal kačer bez potřebného základu. Prostě jsme si nějaký čas psali zprávy a nakonec jsme k výsledku nějak dospěli (bez toho abych mu to dal zadarmo]. Podstatné je, že chtěl a snažil se. Osobně je mi to mnohem sympatičtější než to za sebe nechat vyřešit někoho jiného (což je případ aspoň poloviny lidí, co to mají).

 

Další věc, pro mě jako pro autora je paradoxně jednodušší udělat mysterku. Mysterku plácnu kam se mi zlíbí a prohlásím, že jde o řešení, ne o místo. U tradičky to takhle nejde. A většina těch jasných a zajímavých míst je dávno obsazená jinými ownery. Já třeba mám už rok nachystané dvě tradičky na místech, která znám. Ale je to daleko a teprve letos se tam snad konečně dostanu. Že bych dal tradičku někde kolem HC nehrozí -- není moc kam.


Tento příspěvek byl upraven od mandevil: 08 září 2020 - 14:36

  • 1

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 7:52

Jako "neřešitelnou" šifru si můžu vymyslet taky (tedy takovou, co budou ti lepší luštit týdny). Ovšem přijde mi to zbytečné... Podle mě by měla zároveň keš mít i ten příběh a ukazovat pěkné místo a ta šifra by to měla jen dotvářet...

Osobně těžké šifry moc rád nemám... Ovšem když už něco otevřu, tak mi to často docela dlouho vrtá hlavou a stále si říkám, jak to jen může být... Bohužel nejsem ten, kdo se dokáže moc naladit na stejnou vlnu jako autor, takže těch těžkých mysterek bez nějakého nakopnutí zase až tolik nevyluštím. Často i proto, že třeba je tam nějaký detail, který mi uniká. Nebo se možná vzdám moc brzy (hlavně u těch vzdálenějších keší, třeba při dovolených).

 

A plně souhlasím s tím, co se tu někde psalo, že někdy je prostě potřeba asi znát autora. Před časem jsme zvažovali jet do Českého Švýcarska. Celkem mě překvapilo, že v přírodě tam byly skoro samé mysterky (myslím, že byly od Čarostřelce, tak jsem se u většiny nechytal). Dnec je to tam už trochu jiné, co jsem se díval...

 

Občas mi přijde škoda dávat těžké mysterky do krásné přírody. A pokud ano, nějaké lehké, co jsou jen na menší redukci návštěvnosti...


  • 0

#15 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2020 - 8:07

Občas mi přijde škoda dávat těžké mysterky do krásné přírody.

Když jsem dal (relativně) těžkou mysterku do města, tak jsem pak četl hejty, že místo je strašné, to si jeden nevybere :-)


  • 0

#16 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 157 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 8:06

Tak autor Elektrozápad archivoval. To je škoda, sebral mi hračku, která mě spolehlivě uváděla léta do depresí, že jsou keše, které prostě nevyluštím. B)


  • 0

#17 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 8:22

Tak autor Elektrozápad archivoval. To je škoda, sebral mi hračku, která mě spolehlivě uváděla léta do depresí, že jsou keše, které prostě nevyluštím. B)

 

Škoda jí. Doufám, že se aspoň dozvíme, jak to vlastně bylo.


  • 0

#18 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 8:35

Třeba tam stále je?  :)


  • 0

#19 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 11:14

Třeba tam stále je? :)


To s největší pravděpodobností ano. Myslím že se autor v minulosti vyjadřoval tak, že z toho jednou udělá tradičku, čemuž nasvědčuje i archivační log, kde píše že luštění objasní až to pípne.
  • 0

#20 doodle_cz

doodle_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2022 - 11:31

Osobne myslim, ze ji zas tak velka skoda neni.

Pokud je nejaka mysterka neodlovena pres ctyri roky a snazilo se ji bez uspechu lustit minimalne sto, radove mozna dokonce stovky lidi, je dle meho evidentni, ze autor neco spravne neodhadl a lusteni proste neni dobre vymyslene.

 

Nejvic by me ovsem pobavilo, kdyby nekdo ty spravny souradnice po kupe mel, ovsem bez absence checkeru si na ne netroufnul, pripadne si troufnul a nic nenasel ;-)

I kdyz je celkem pravdepodobny, ze pokud chybi checker, bude spravne reseni jasne.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama