Přejít na obsah


Fotka

Tipy do Polska


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2020 - 21:32

Ahoj, máte nějaké tipy, co bychom neměli vynechat na trase Wroclaw - Katowice - Krakow? Ať už z hlediska geocachingu, tak z hlediska turismu. Díky!


  • 0

#2 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 4:29

Za mě rozhodně ještě kousek popojet pár kilometrů za Krakov do solných dolů Wieliczka
https://www.kopalnia.pl/

Z Krakova tam jezdí vlaky a opravdu to stojí za půldenní výlet

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 18 září 2020 - 4:31

  • 1

#3 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 6:58

Co nevynechat? Dálnice s mýtem  ;)

Myslím to vážně, jeden si pak rychle uvědomí, že ten náš "paušál" 1500 Kč na rok je při jen trochu častějším ježdění vlastně úplně zadarmo...

 

A historické centrum Krakova je moc hezké, včetně návštěvy hradu.


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 18 září 2020 - 6:58

  • 1

#4 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 8:22

Za mě rozhodně ještě kousek popojet pár kilometrů za Krakov do solných dolů Wieliczka
https://www.kopalnia.pl/

Z Krakova tam jezdí vlaky a opravdu to stojí za půldenní výlet

 

Nam se osvedcilo jit na prohlidku v anglictine, skoro jsme necekali!


  • 0

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#5 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 8:28

Ve Vratislavi určitě centrum - hlavní náměstí s radnicí a pak Ostrow Tumski s katedrálou. Hledejte trpaslíky ;)

V Krakově také opět centrum, hrad Wawel. A také se přidávám k doporučení dolů ve Wieliczce, tam je to opravdu luxusní.

Po trase to nebudete mít daleko ani do Osvětimi.


  • 1

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#6 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 216 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 9:07

Za mě rozhodně ještě kousek popojet pár kilometrů za Krakov do solných dolů Wieliczka
https://www.kopalnia.pl/

Z Krakova tam jezdí vlaky a opravdu to stojí za půldenní výlet

Součástí ceny vstupenky je i možnost na závěr jít do muzea na posledním přístupném patře (asi 140m pod zemí). Využívá to málokdo, my jsme šli s průvodcem 4 lidi z celé té velké tlupy, co šla hlavní prohlídku. Moc se nám to líbilo, také samozřejmě proto, že už jsme nešli s davem.

 

Na cizojazyčnou prohlídku se čeká asi méně, my chodíme všude na polské, protože tomu rozumíme lépe jak anglicky. Druhá možnost vyhnout se frontě jít ráno hned na 1. prohlídku.

Také je možnost jít na zážitkovou prohlídku v mundurech a helmách, trasa vede jinudy, začíná v jiném důlním objektu, ne v hlavním vstupu, není to tak velká skupina a neviděli jsme, že by na to byla fronta.

 

O kousek dál jsou solné doly Bochnia, trochu ve stínu Wieliczky. Jsou zajímavé zase trochu jinak, méně turisticky exponované a fárá se tam o 100m níže.

 

A o malý kousek dál je historické město Tarnów, součást historické Haliče (to je Krakow taky, ale na návštěvníka tímto způsobem tolik nepůsobí, jako města dál na východ). Tarnów má silnou židovskou historii (ale co tam páchali Němci a Ukrajinské jednotky je pro silný žaludek). Také je tam jedna ze dvou nejvyhlášenějších židovských restaurací v Polsku, takže i zajímavá gastroturistika.


  • 3

#7 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 9:55

Jeste maly postreh k Wieliczce. Byli jsme prekvapeni, kolik jsme toho pri prohlidce nachodili! Dokonce nam tam odpadla nejaka starsi pani, ze uz dal nemuze! Asi se tazatele netyka, ale prislo dobry dat vedet........


  • 1

:ph34r:  Google Pixel 7 PRO + Android 14 - GeoGet - Locus Map - Garmin fenix 7X PRO Sapphire Solar   :ph34r:

 

hlavsic.png

 

 


#8 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 9:59

Zatím díky za vše!

Wieliczka je rozhodně v plánu, historická centra měst rozhodně taky, když už tam jedeme :)

Nad Osvětimí jsem přemýšlel, ale na to si spíš někdy vyhradím celý den, zase tak moc času mít nebudeme. Navíc já mám vždy tendence stihnout tolik věcí, že to vůbec není možný :D


  • 0

#9 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 13:51

Ano, na Osvětim potřebuješ opravdu celý den. Je výhodné se připojit k polské skupině, nečekáš tak dlouho. A pak jsi dlouho uvnitř hlavního tabora a pak ještě busem do Březinky. Je to dlouhé, ale nelitovali jsme. V září a počasí přesně vyšlo bez deště ale zataženo a bez horka.

Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 18 září 2020 - 13:52

  • 0

#10 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 884 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2020 - 20:00

Pro milovníky umění je v Krakově Muzeum Czartoryských, kde je možno vidět podle mne jeden z nejkrásnějších portrétů - Dámu s hranostajem od Leonarda da Vinci (mně se líbí víc než Mona Lisa). Bohužel v době koronáče je nutno si zajistit vstupenky dopředu na konkrétní čas, a navíc počet vstupenek je velmi limitovaný.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama