Přejít na obsah


Fotka

Konec ministra Vojtěcha


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#41 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 7:44

Ano, porad se tu ohanite dobrovolnosti. Jenze tohle neni dobrovolnost. Tohle jsou narizeni. Dobrovolne cela rodina nosime rousky, dobrovolne jsme zrusili 4 zahranicni vylety, dobrovolne se neucastnime pijatik a oslav. A co ted, nebudu moci vzit deti ani se sousedama na prochazku, protoze nas bude vic nez 6 a nejsou rodina? Za chvilku prijde narizeni o hadru skoro vsude. Bude nekoho za 5 az 10 let zajimat kolik kvuli tomu bude novych astmatiku? Nebude. Male deti budou ztracet socialni kontakty, protoze do skoly chodit muzou (musi), aby se nemuselo platit OCR, ale na krouzek uz spolu nemuzou.
Nakazeny nikdo nekontroluje, kdyz nechaj doma telefon a kartu, muzou si delat co chtej. A kdo na to zase dojede?. Poctive pracujici clovek co proste mezi ostatni stejne musi. Doma se trese, aby v tomhle pocasi dite pod rouskou ve skole nezakaslalo, coz je jizdenka domu. Jak krasne jsou vyhledy na budoucnost.

Být v opozici a kritizovat je to nejsnažší co můžeš udělat. Na druhou stranu, v první vlně té "chřipečky" jsme byli prakticky nejlepší, ale to nevadilo některým vychcánkům dávat ty nařízení k soudu. Pak naprosto logicky se restrikce uvolnily a nejen u nás, ale po celém světě se situace zhoršuje. A opět se kritizuje, že ti zodpovědní nic neudělali a současná rozhodnutí jsou diskriminační a další kecy. Dokonce už i ti Švédové připravují restrikce. Nemluvě o tom, že pokud se sami nesrovnáme, tak okolní svět nás izoluje. Myslím, že teprve teď se ukáže, co je to vojna. Můj táta byl voják, na velitelské funkci a tak si umím představit, co je to "zelenej mozek v akci" a co nás v dohledné době očekává. Ten zelenej mozek nemyslím nijak pejorativně, prostě velitelské rozhodnutí sleduje nějakej cíl a nemusí se nutně líbit. Nejjednodušší je, dát v příštích volbách hlas třeba panu Fialovi, nebo chvilkovýmu Mynářovi, případně smažkám od pirátů. V některejch chvílích byli tak v prdeli, že nezvládli ani tu kritiku. Celej svět si neví rady s touhle situací a tápá, jde od mantinelu k mantinelu. Taky jsem z celé situace rozmrzelej, když pominu že jsem starej, kardiak a mám cukrovku, tak od podzimu minulého roku luštím sérii docela zapeklitejch mysterek u jezer nad Drážďanama. Když je konečně doluštím, tak mi zavřou hranice. To je ta naprosto nejhorší depréze. :-(


  • 0

#42 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 7:47

Jenže podívej se, jak se spousta lidí chová. V MHD jezdí bez roušek (viz nedávné zprávy někde v televizi), protestují proti tomu apod. Neberou ohledy na nikoho. Bohužel mi přijde, že to je dnešní móda. Ta rouška a pár měsíců omezit některé aktivity snad není takový problém. Alespoň já si jaro docela užíval. Jezdili jsme s dětmi na zapomenutá místa do přírody, odlovil jsem si spoustu krásných keší v zapomenutých místech v lesích, kde jsem skoro nikoho nepotkal, užíval jsem si prázdné silnice... Jediné co kluky trápilo byla ta samota.

 

Teď eventy vznikají stejně, i když se jedná o rizikovější chování, protože se tu mohou sejít i desítky lidí.

Na druhou stranu si občas říkám, proč omezovat eventy, když mohou být pořádány sportovní akce za účasti tisíců lidí :-( Sám trochu nechápu jednání vlády. Každopádně každodenně se stýkám se staršími lidmi se zdravotními problémy, starám o babičku, takže osobně se žádného eventu v dohledné době účastnit nebudu... A to ani CCE.

 

Ono kdyby se vláda připravila na druhou vlnu, která musela přijít, ty roušky uvnitř, MHD apod. zavedla dříve, na jaře se držela toho, co vyhlásila, nedělala hurá akce v rozvolňování najednou hned, ale po těch 14 dnech, jak původně bylo dáno, mohlo tu být těch případů méně. Nechápu, že třeba ty hygieny nebyly dávno připraveny na tu podzimní fázi, o které se vědělo, že bude muset přijít. Nyní se nabírají "dobrovolníci", proč s tím dávno nepracovali? To opravdu nechápu. Hlavně že ještě někdo, kdo nikdy nelže, neříkal ještě před pár měsíci, že nikdy se nezavedou plošná opatření...

 

Jen tak pro zajímavost, je nějaký důkaz, že by z nošení roušek bylo astma? Já tedy ne, takže bys neměl uvádět dezinformace, pokud nemáš nějaký odkaz. Pokud ano, rád se poučím. Já jsem našel jen to, že astmatikům mohou paradoxně pomoci!


  • 0

#43 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 7:54

Jen tak pro zajímavost, je nějaký důkaz, že by z nošení roušek bylo astma? Já tedy ne, takže bys neměl uvádět dezinformace, pokud nemáš nějaký odkaz. Pokud ano, rád se poučím. Já jsem našel jen to, že astmatikům mohou paradoxně pomoci!


Nevím, jak je to s astma, ale já osobně jsme měl na jaře pod rouškou, kdy se musely nosit i venku, neustálé opary, a nejsem na ně náchylný, předtím jsem je měl jednou. A nyní když sedím ve škole v rouškách (což je taky dost velká blbost) tak se mi znovu začíná tvořit.
  • 1

#44 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 8:42

Na situaci nejsou nejhorší opatření, ale jejich chaotičnost a nepredikovatelnost. Žádné jasné: když nastane situace A, tak platí opatření 1, když nastane situace B, tak platí opatření 2, etc ad libitum.

 

V úterý se oznámí, že ve středu se vyhlásí opatření platná od čtvrtka na čtrnáct dní a poté po vyhodnocení se upraví. V pátek se vyhlásí, že se opatření následující týden zpřísní. A to situace v tu dobu lepšila, nikoli horšila. Kde je těch čtrnáct dní, které se mají vyhodnotit? Za den se přijatá opatření opravdu neprojevila (a paradoxně, pokud ano, tak tím poklesem.) Jak mám věřit, že aspoň tuší, co dělají?


Zmýlil jsem se v domněnce, že Babiš k sobě nikoho silného nepustí. Teď mám dojem, že vypustil Krakena.


  • 10

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#45 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 8:53

Nejhorší je spíš to, že se pořád počítá s nějakým deus ex machina zázrakem - že virus sám zmizí, že bude vakcína apod. Ne, nebude. Ano, opatření jistě fungují, ale chceme takový život napořád? Chceme už napořád nosit roušky a stýkat se maximálně s 10 lidmi? Žádná kultura, sport nic? Ano, můžeme za cenu tvrdých omezení snížit počet nakažených, ale v momentě, jak se to uvolní, tak se to rozjede opět nanovo. Musíme se s tím naučit žít, začít více chránit ohrožené - dodat jim respirátory, pravidelně testovat zaměstance domovů pro seniory, nemocnic apod., ale ostatní musí mít možnost žít normálně.


  • 6

#46 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 9:08

Za přečtení stojí tenhle článek - https://neviditelnyp...3623_p_veda_wag

Tam je nastíněna varianta, jak žít normálně. Ostatně, o obsazení organismu méně škodlivým typem koronaviru (dětské "rýmičky") se psalo už na jaře.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#47 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 10:49

To je to co už jsem tu psal na jaře... kdo nám zaručí, že hadry nebudou 10 let? Nebo navždy? Taxoftovo linkovaný článek je sice fajn, ale já, ani nikdo jiný zde, nen odborník na danou problematiku, zní to sice rozumně, ale jak můžu vědět, že to tak je? Zkusíme to tedy metodou A, vyhodnotíme, pak případně metodou B... a čas plyne a ekonomika jde do ... A vše ostatní co psal d-n taky.

 

Ps. Já si myslel, že opatření udělají až po volbách, že jako pohoda, ať to lidi bábovi hoděj, že je na ně hodnej, no, tak to se tedy divím. Co tak poslouchám diskuse po Praze a přilehlém okolí, všichni na to nadávají. Tak uvidíme, jak dopadnou volby.


  • 3

#48 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 12:02

Trochu mi chybi zreba apel na zamestnavatele, at vic vyuzivaji HO tam kde to jde.

Tak samozrejme nemam zadnou velkou statistiku, jen nase vlastni zakazniky, ale jsou to casto velky firmy s tisicema zamestnancu. A chovaj se samy od sebe celkem rozumne a vladu k tomu nepotrebujou. Home office maj skoro vsichni kde to jde, nekde dokonce do prace nesmej ani kdyby chteli. Jinde treba maj staff rozdelenej na dve smeny a jedna chodi jeden tejden a druha druhej tejden, aby se nepotkavali. Nejsou padli na hlavu a vedi ze kdyz se to vymkne, tak to budou muset zavrit a skody budou obrovsky, takze radsi udelaj co muzou predem, maj sice pakarnu a nejaky zvyseny naklady, ale to je v pohode proti tomu kdyby jim to hygienik zavrel. Zrovna firmy v prumyslu (aspon ty ktery ja vidim) se chovaj celkem racionalne. Narozdil od ty vlady.
 


  • 3

#49 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 969 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2020 - 13:20

Tak samozrejme nemam zadnou velkou statistiku, jen nase vlastni zakazniky, ale jsou to casto velky firmy s tisicema zamestnancu. A chovaj se samy od sebe celkem rozumne a vladu k tomu nepotrebujou. Home office maj skoro vsichni kde to jde, nekde dokonce do prace nesmej ani kdyby chteli. Jinde treba maj staff rozdelenej na dve smeny a jedna chodi jeden tejden a druha druhej tejden, aby se nepotkavali. Nejsou padli na hlavu a vedi ze kdyz se to vymkne, tak to budou muset zavrit a skody budou obrovsky, takze radsi udelaj co muzou predem, maj sice pakarnu a nejaky zvyseny naklady, ale to je v pohode proti tomu kdyby jim to hygienik zavrel. Zrovna firmy v prumyslu (aspon ty ktery ja vidim) se chovaj celkem racionalne. Narozdil od ty vlady.
 

souhlasím, pracuju pro jednoho z největších zaměstnavatelů v zemi.....kdo může je na HO a jede přes VPN jako by seděl v kanclu. Chápu, že to není možné ve všech odvětvích, ale třeba v pražských office parcích je to ideální varianta....


  • 1

#50 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 15:28

No a je to. Uvidime co se bude dit s eventama.
  • 0

#51 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 16:45

Logicky by být neměly.
  • 0

#52 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 19:37

Proč? Venkovní po dvacetičlenných skupinkách, vnitřní po deseti. A seedcorpovy P.A. po šesti u stolu až do vyčerpání kapacity hospody :D
  • 2

#53 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 20:01

Tak samozrejme nemam zadnou velkou statistiku, jen nase vlastni zakazniky, ale jsou to casto velky firmy s tisicema zamestnancu. A chovaj se samy od sebe celkem rozumne a vladu k tomu nepotrebujou. Home office maj skoro vsichni kde to jde, nekde dokonce do prace nesmej ani kdyby chteli. Jinde treba maj staff rozdelenej na dve smeny a jedna chodi jeden tejden a druha druhej tejden, aby se nepotkavali. Nejsou padli na hlavu a vedi ze kdyz se to vymkne, tak to budou muset zavrit a skody budou obrovsky, takze radsi udelaj co muzou predem, maj sice pakarnu a nejaky zvyseny naklady, ale to je v pohode proti tomu kdyby jim to hygienik zavrel. Zrovna firmy v prumyslu (aspon ty ktery ja vidim) se chovaj celkem racionalne. Narozdil od ty vlady.
 

potvrzuji. Ja delam pro zahranicni firmu a jsem na HO od 23.2. Mel jsem se vratit onsite 1.10. a pred tydnem mi prisel mail, ze at nepocitam ze se tento rok pro lidi, co muzou pracovaz vzdalene, neco zmeni. Tzn. ocekavany navrat nejdrive 1.1. osobne si myslim, ze se do prace do konce projektu uz fyzicky nepodivam (a to je do Q3/2022)

co mam zname v korporacich v ramci CZ, tak to tak maji vsichni: Kdo nemusite, tak sem nechodte, kdo musite, tak na smeny.


  • 1

#54 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 20:51

Proč? Venkovní po dvacetičlenných skupinkách, vnitřní po deseti. A seedcorpovy P.A. po šesti u stolu až do vyčerpání kapacity hospody :D

Vnitřní po deseti být nemohou, jelikož podle pravidel Event musí být vždy organizován minimálně pro 15 účastníků.

Ovšem uvidíme, jak se k tomu postaví revieweři. Projel jsem teď pár eventů plánovaných na příští týden, a když čtu některé logy, nemyslím si, že by byla nějaká doba bezeventová.

"Takže pokud nebude pršet, tyk my tam budeme. A může si guma Prymula zakazovat co chce a jak chce a kde chce ."

"stejně event už nejde oficiálně posunout a neoficiálně to dělat nebudu. Takže se prostě nic nemění"

"Objednávky po 2.10.2020 budou "expedovány" po konání eventu (tedy po 10.10.2020)."


  • 0

#55 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 20:53

Tak to máte dobré, u nás se to neřeší. Všichni normálně makat...

Na jaře sice chvíli HO byl, ale pak ho zrušili i bez toho, že by se u nás nějak nosily roušky...

 

V době, kdy se ještě nosily roušky i venku a byl jsem na pracovním jednání, byl jsem jediný, kdo tu roušku měl... Asi malé město...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 30 září 2020 - 20:59

  • 0

#56 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 586 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 20:55

Tenhle https://www.geocachi...ity-celebration už je přesunut na neurčito.
  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#57 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 20:59

Vnitřní po deseti být nemohou, jelikož podle pravidel Event musí být vždy organizován minimálně pro 15 účastníků.

Ovšem uvidíme, jak se k tomu postaví revieweři. Projel jsem teď pár eventů plánovaných na příští týden, a když čtu některé logy, nemyslím si, že by byla nějaká doba bezeventová.

"Takže pokud nebude pršet, tyk my tam budeme. A může si guma Prymula zakazovat co chce a jak chce a kde chce ."

"stejně event už nejde oficiálně posunout a neoficiálně to dělat nebudu. Takže se prostě nic nemění"

"Objednávky po 2.10.2020 budou "expedovány" po konání eventu (tedy po 10.10.2020)."

 

Pak se nedivím, že se to u nás za poslední měsíc tak rozšířilo, když všichni na jakákoliv opatření kašlou. Hlavně, že vzhledem k situaci, která se pár týdnů horšila, se stále zakládaly eventy, jako by se nechumelilo.


  • 0

#58 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 21:02

Logicky by být neměly.

Logicky bychom se měli řídit platnými nařízeními (ať už to znamená cokoliv) a ne být "pro jistotu" papežštější než papež. A kdo se cítí být ohroženější, ať se nad tuto míru chrání sám jak uzná za vhodné.

 

V blízké době mě čeká spolupořádání dvou (venkovních) eventů, kde účast nad 20 lidí by byla historickým milníkem a většina lidí beztak nepobyde ani těch expozičně významných 15 minut, bo je jim na kopci kosa. A pak je na nich větší pravděpodobnost napadení medvědem, než virem. Takže mi nepřijde jakkoliv přínosné rušit všechno paušálně a bez ohledu na "nebezpečnost" takového podniku.


  • 2

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#59 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 734 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 22:22

Trochu se rozepíšu o svých subjektivních zkušenostech a pocitech:

 

Na jaře, pár dní před začátkem šílení z koronaviru podstoupila moje tchýně operaci střev. Tenkrát se zdálo, že se budeme moci každý den někdo vystřídat a navštívit jí v nemocnici. Stihnul jsem to dvakrát nebo třikrát, pak návštěvy zatípli a ona tam po relativně krátké době zemřela. Asi si nikdo nedokážeme představit jak musela prožívat to osamocení  před smrtí.

 

Podobným mediálně známým případem je smrt pana Dušana Vančury, který ze strachu z koronaviru zanedbal návštěvu zubního lékaře a stalo se mu to osudným.  Konečně, ozývají se i hlasy o zanedbaných nádorových a jiných onemocněních, které skončily tragicky.

 

Jenže mediálně vděčná je jen korona, ostatní jako by neexistovalo, přesto, že jsou ty ostatní případy statisticky s koronou srovnatelné, ne-li horší.

 

Co se mne samotného týká, na jaře jsem fungoval ve střídavém režimu (obden v práci, pak HO), před pár týdny jsem se ne vlastní vinou dostal na 10 dní do karantény. Ať si kdo chce říká, takováhle zkušenost se na každém podepíše jak psychicky tak fyzicky - méně pravidelného pohybu, omezení sociálních kontaktů - a je možné, že to v souhrnu na populaci zanechá mnohem větší škody, než koronavirus.

 

A závěrem si velice dovolím zapochybovat o přesnostech koronavirových statistik, mám za to, že jsou z nějakých důvodů záměrně nafukovány, tuším za tím finanční zájmy...


  • 4

#60 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2020 - 22:29

Pro phrkt: A počet mrtvejch na celým světě určitě záměrně taky někdo nafouk, vid´.


  • -2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama