Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kolize u cache - reviewer mi to nevysvětlil


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 18:39

Ahoj, mám problém u keše  GC10GVG, kterou jsem adoptoval. Dovolím si krátký souhrn u této keše.

 

7.2.2007 je keš GC10GVG publikována Geolens reviewer.

 

21.5.2011 je publikována keš GC2V838 Bohemian reviewer. Tato keš se nachází v kolizi s GC10GVG, která je zrovna v ten moment disablovaná.

 

1.10.2011 Má keš GC10GVG má už nového majitele a je znovu enable. 

 

Keše jsou sice v kolizi, ale nikdo to moc neřeší až na dva logy u  GC10GVG 22.2.2014 a 23.2.2014. A jednoho logu u GC2V838 7.5.2017

 

Obě keše žijí poklidným životem až do srpna 2019.Tehdy je keš  GC10GVG disablovaná a k obnově dojde až po roce, když už patří mě.

 

 

Následně ale dojde k opětovnému disablování Alex reviewer s tím, že je keš v kolizi. Připomenumu, že to tak bylo vždy od založení  GC2V838   a navíc je moje keš starší. Také mu řeknu, že je keš nejdál jak to jen jde vzhledem k místu a bezpečí keš a také k tomu aby to souviselo s tématem. Výsledek je, že reviewer mi pohrozí archivací keše.

 

 

Vás ostatní žádám o názor. Případně o radu, co mám dělat, jestli jsem v právu. Je opravdu nutné řešit kolizi, která trvá už 9 let? Pokud ano neměla by mít právo tam zůstat spíše stařší keš? Neměl by reviewer víc komunikovat(14 dní se neozval) a vysvětlovat(pouze vyhrožuje, že mi ji archivuje)?


  • 0

#2 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 19:02

Co je nepochopitelneho na tom, ze revirnik vladne teto hre? Kdyz jsou kese v kolizi a jemu se to nelibi, tak kolizi vyresi. A to je tak vse co s tim muzes udelat. Pokud chces boj proti revirnikum, abys jim otravil jejich dobrovolnou praci, tak (aspon u me) podporu nenajdes.


  • -4

#3 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 19:03

Nevím, co čekáš, že ti tady odpovíme. Reviewer má vždycky pravdu, a pokud ji nemá, pak platí bod 1.
 

Nicméně to vypadá, že ve tvém případě ji má doopravdy. Protože to, co tady píšeš, je trochu zkreslené (resp. neúplné). Stačí krátký pohled na logy u dané keše, abychom zjistili, že:

  1. Keš je mysterka, takže se posuzuje kolize finálky.
  2. Owner „rengo“ (asi to jseš ty) píše v logu z 1.9.2020: „Omlouvám se za zdržení. Krabku už mám přípravenou i vytipované místo. Do 14 dnů to určitě bude.“
  3. Reviewer 26.9.2020 píše: „Keš jsi přesunul do kolize s jinou keší, to pravidla zakazují.“

Tím je řečeno všechno. Ty jsi změnil umístění finálky. Nové místo je ale v kolizi. Tebou adoptovaná keš je sice možná starší, než kolizní keš, nicméně to nové umístění tvé finálky je určitě novější, než má kolizní keš. V tomhle případě byla na tom místě ta druhá keš dříve, než tvoje finálka. Na okamžiku publikace v tomto případě nezáleží. A má to logiku. To by si takhle owner starších keší mohl klidně šoupat finálkou, jak se mu zlíbí, a owneři novějších keší by museli svoje keše přemisťovat, aby nebyly v kolizích. To je samozřejmě nesmysl.

 

A to, že byla v roce 2011 publikována keš v kolizi, to teď vůbec nehraje roli. To se mělo řešit tenkrát. Pokud bys však finálku nepřemisťoval, mohl jsi to možná „uhádat“. Ale jestliže jsi ji přesunul do kolizní pozice, tak je to teď jen a jen tvoje chyba. Nezbývá ti, než pro finálku najít jiné, nekolizní místo, pokud ji chceš zachovat.

 

A ještě jednou zopakuji, co jsem napsal na začátku: Je úplně jedno, co si tom myslím já, nebo kdokoliv jiný. Jediný relevantní názor je reviewera. Pokud se ti zdá, že reviewer není v právu, pak ti nezbývá než napsat na Groundspeak, ti jako vlastníci této hry mají poslední slovo. Ale rozhodně si nedělej iluze, že v tomto případě máš šanci vyhrát. Nemáš, protože opravdu nejseš v právu.


  • 9
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#4 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 19:07

Aha, takže i když je keš v kolizi již 9 let a já ji posunul ještě o nějaký kousek dál od druhé keše, tak je to moje chyba?

Jinak jasně u obou keších celou dobu píšu o finálkách, to jsem pro zjednodušení neuváděl.


  • 1

#5 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 19:11

Hele, napsal jsem ti, jak to vidím já. Musíš si to vyjednat s reviewerem.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 21:13

Zde se posuzuje nové umístění. Zde má RW pravdu, prostě v případě změny jakéhokoliv WP se posuzuje, jestli je v kolizi a v kolizi být nesmí. Můžeš ho požádat o výjimku, ale poslední slovo má vždy on.

 

Náhodou, nebylo by možné umístit keš třeba na dopravní hřiště? Z druhé strany je otevřené (byl jsem tam nedávno s kluky), nebo alespoň ke vstupu do tohoto hřiště? Vždyť se startem toho má společného taky hodně...


  • -1

#7 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 12 říjen 2020 - 21:43

Zde se posuzuje nové umístění. Zde má RW pravdu, prostě v případě změny jakéhokoliv WP se posuzuje, jestli je v kolizi a v kolizi být nesmí. Můžeš ho požádat o výjimku, ale poslední slovo má vždy on.

 

Náhodou, nebylo by možné umístit keš třeba na dopravní hřiště? Z druhé strany je otevřené (byl jsem tam nedávno s kluky), nebo alespoň ke vstupu do tohoto hřiště? Vždyť se startem toho má společného taky hodně...

 

 

Ahoj, no na vyjimku to rozhodně nevypadá :) Já právě přesně nevím jak to s tím dopravním hřištěm je. Přijde mi, že je občas zamčené a navíc je to prostě oplocené. Nevím jestli to je dobré místo pro krabku? :)

Podél silnice mě to taky napadlo. Ale aby to splňovalo ty metry, muselo by to bejt až za startovací boudou u silnice. Ale je to tam dost na ráně :/


  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 774 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 5:51

Dneska se kolize posuzují dost přísně, Bohemian to bral volněji. Výjimky teď nechtějí povolovat ani když je jedna dole a druhá někde na skále nahoře, nebo přes řeku, kde není most. Znám případ, kdy jeden hledal místo v parku, kde by krabice vydržela a po několika přesunech se dostal do kolize s PMO finálkou, o které nevěděl. Vypadalo to jako několikanásobný přesun o méně než 160m. Následovala dost ostrá diskuse, pak se to ale vysvětlilo a podařilo se najít místo, kde keš nějakou dobu pak mohla fungovat. Já jsem taky hledal místo, chtěl jsem udělat tématickou keš k bývalému mostu a na druhém břehu byla finálka nesouvisející mysterky. Byl jsem několik metrů mimo kolizi, pak jsem ji po několika letech musel přendat na druhý břeh, šel jsem asi o 80 m dál. I když vím, že tam mysterka není tam, kde byla, ale o dost dál, takže v kolizi bych už nebyl.


  • 0

#9 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 9:52

Dneska se kolize posuzují dost přísně, Bohemian to bral volněji. Výjimky teď nechtějí povolovat ani když je jedna dole a druhá někde na skále nahoře, nebo přes řeku, kde není most. Znám případ, kdy jeden hledal místo v parku, kde by krabice vydržela a po několika přesunech se dostal do kolize s PMO finálkou, o které nevěděl. Vypadalo to jako několikanásobný přesun o méně než 160m. Následovala dost ostrá diskuse, pak se to ale vysvětlilo a podařilo se najít místo, kde keš nějakou dobu pak mohla fungovat. Já jsem taky hledal místo, chtěl jsem udělat tématickou keš k bývalému mostu a na druhém břehu byla finálka nesouvisející mysterky. Byl jsem několik metrů mimo kolizi, pak jsem ji po několika letech musel přendat na druhý břeh, šel jsem asi o 80 m dál. I když vím, že tam mysterka není tam, kde byla, ale o dost dál, takže v kolizi bych už nebyl.

 

 

Já tomu rozumím a i si myslím, že řešit kolize je samozřejmě správné. Kdybych například já posunul finálku do kolize tak neřeknu nic. Jenže tady je ta kolize už 9 let a najednou to já musim přesunout. To je to co mě vadí. Hlavně teda taky kvůli tomu, že najít rozumné místo je pro tuhle keš trochu problém.


  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 9:55

Kdybych například já posunul finálku do kolize tak neřeknu nic.


Ale tys ji přece do kolize posunul, nebo ne?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#11 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 9:58

Ale tys ji přece do kolize posunul, nebo ne?

 

 

Jak píši, v kolizi už jsou 9 let od založení druhé kešky. Já ji dokonce posunul nejdál od sebe, co kdy byly.


  • 0

#12 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 10:31

Já ji dokonce posunul nejdál od sebe, co kdy byly.

 

Ale pořád do kolize. Jaká byla vzájemná pozice před posunem, není důležité. Důležité je, že nová pozice je v kolizi. Co na tom nechápeš? Ano, svým způsobem je to pro tvoji keš absurdní situace, ale s tím nic nenaděláš.

 

Navíc nepotřebuješ přesvědčit mě o své pravdě, ale reviewera. A toho nejspíš nepřesvědčíš. Neexistuje precedens, tzn. že se nemůžeš ohánět tím, že někdy někde někdo něco povolil. A jak ti psal mpik, dřív se to bralo s kolizemi benevolentněji, než dnes.

 

Pokud chceš keš zachovat, tak místo přesvědčování nás na fóru o nepřesvědčitelném hledej pro finálku místo bez kolize.

 

Btw.: Proč jsi vlastně tu finálku přesouval? To místo nebylo vhodné? (Já jsem nečetl všechny logy.)


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#13 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 10:54

Mně to pravě přijde až moc absurdní až nesmyslné.

 

Finálku jsem přesouval protože jsem byl nový majitel a hledal jsem nějaké vhodné umístění. Myslím si, že to předchozí bylo vymudlené.


  • 0

#14 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 10:57

Veci ktere nejsou v souladu s pravidly, ale nejak historicky vznikly v minulosti, kdy se treba neco posuzovalo mene prisne, se proste toleruji dokud se do toho nezacne stourat a reviewer o tom vlastne nevi. V momente kdy se s kesi deje cokoliv kde se k tomu reviewer primota, tak by mel na zmeny aplikovat soucasne pravidla a resit to stejne jako kdyby kes nove publikoval. Posun finalky prave je takova zmena. A bez ohledu na to ktera kes nekdy v minulosti vlastne tu kolizi zpusobila, posuzuje se ta zmena. A zmena vede na kolizi, tedy nejde ji schvalit. Vypada to sice blbe, ale logiku to ma. Kdyby reviewer naopak chtel posun te druhe kese, byla by to uz uplna blbost. Ta kes tam je odnepameti, schvalena, nikomu nevadila a nesahlo se na ni, takze chtit u ni presun by uz vubec nedavalo smysl a to by zas pohorsilo toho druheho ownera.

 

Obcas nekde takhle tika casovana bomba a sem tam to takhle vyplave na povrch. Smiril bych se s tim a pokusil bych se pro kes najit bezkolizni misto, pokud je to mozne. Nebo ji udrzet na puvodnim miste kde byla odnepameti, aby se nemusel schvalovat ten presun. Reviewer fakt v tomhle pripade asi jinak postupovat nemuze.


  • 6

#15 24cenda

24cenda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 11:08

Ještě jsem se také nikde nedočetl jak je ta kolize velká. I když je to vlastně jedno.

Ale jak píše kolega, nás nemusíš přesvědčovat o své pravdě. Vždy bude mít konečné slovo reviewer. Alex a myslím i ostatní reviewři jsou v pohodě. Jen je to o tom jak s nimi komunikuješ. Slušně a s pokorou, to je moje rada. Pak ti i sám reviewer poradí a pomůže.


  • 1

#16 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 11:18

Předtím byla kolize 110 a teď je zhruba 120.

 

Troufnu si říct, že jsem se snažil komunikovat slušně.

 

Ok, mně spíš zajímali názory ostatních, abych věděl, jestli to je jen mé chybné vidění věci, nebo necitlivé jednání reviewera. Takže já za vaše názory děkuji.


  • 1

#17 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 12:15

Víš co se u nás říká: Jak začneš do hov.a dloubat, začne smrdět  ;)


  • 0

#18 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 696 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 14:39

Mám pocit, že dříve revírník neviděl souřadnice finálky u mysterky a multiny a tak vznikaly ojedinělé kolize, (keší nebylo tolik co dnes). A  právě dnes když se do toho šťourá, mění se souřadky, listing atp. tak to prostě musí být podle aktualizovaných pravidel. To jen k té informaci o kolizi, která vznikla v roce 2011... ta původní keš z roku 2007 totiž stoprocentně neměla v listingu uvedený finálový waypoint.


  • 3
www.povetrnik.cz

#19 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 16:56

Taky jsem už dvakrát přišel ke kolizi jak slepý k houslím.

Jednou začínající ownerka přesunula svou keš na nové souřadnice (do 160 metrů), ale neopravila je v listingu ve WP. V kolizi s novou pozicí jsem samozřejmě nebyl, ale s tou starou ano. Požádal jsem ji, aby ty souřadnice opravila a pak už reviewer nemohl nic namítat.

Podruhé jsem chtěl na místě své archivované keše umístit novou, ale nevěděl jsem, že jiný owner mezitím přesunul finálku své nedaleké (už mnou odlovené) mysterky. Když ji přemístil, tak v kolizi nebyl (moje už byla zrušená), ale já u své nové jsem se do nechtěné kolize dostal. Tak jsem musel hledat nové místo :(.

Zkrátka cesty Páně jsou někdy poněkud spletité...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 říjen 2020 - 16:58

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#20 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 17:12

Proti jedné brutální kolizi u dvou keší, o níž vím (jsou od sebe ne víc než 20 m), je nějakých 120 m pohoda. :D Nicméně, poslední slovo má RV, jak tu již nejednou zaznělo. Takže keš přesunout, není jiné možnosti. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 13 říjen 2020 - 17:13

  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama