Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Kolize u cache - reviewer mi to nevysvětlil


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#21 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 18:00

Na hřebenu Krušných hor na Teplicku byla svého času trojnásobná kolize v okruhu cca 5 metrů: jedna stage multiny českého ownera v dřevěné boudě na hřebenu (v turist. útulku), další stage jiné multiny německého ownera na infoceduli pár metrů od tohoto útulku a finálka nikdy nepublikované keše neznámého ownera vzadu pod podlahou této boudy.

Kdo nevěří, ať tam běží!


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#22 TARATARATA

TARATARATA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 263 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 18:52

Tak to bylo určitě na Žebráckým rohu :).


  • 0

#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 13 říjen 2020 - 21:03

Tak, když jsem se podíval na souřadnice, kde jsem odlovil kešku, o které se mluví, tak kolize byla 75 metrů. Ale od doby mého odlovení byla ta o které se bavíme už jednou přesunuta :-).


  • 0

#24 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2020 - 9:58

Tak, když jsem se podíval na souřadnice, kde jsem odlovil kešku, o které se mluví, tak kolize byla 75 metrů. Ale od doby mého odlovení byla ta o které se bavíme už jednou přesunuta :-).

 

 

 

Ano předtím 75, pak u druhého autora kolem lehce přes 100 a u mě kolem 120. 


  • 0

#25 czechfant

czechfant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2020 - 10:02

Jinak díky všem, co se vyjádřili. Trochu jsem si zas rozšířil obzory, například o tom jak to bylo dřív. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to pro moji keš absurdní až nespravedlivé. Na druhou stranu vidím, že to ostatním nezaujatým ownerům přijde normální, takže  to už nebudu řešit dále.

 

Zkusím najít nějaké bezpečné místo, které ale bude pořád souviset s tématem kešky a nebude v kolizi. Snad se to podaří.


  • 4

#26 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 14 říjen 2020 - 22:13

Jinak díky všem, co se vyjádřili. Trochu jsem si zas rozšířil obzory, například o tom jak to bylo dřív. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to pro moji keš absurdní až nespravedlivé. Na druhou stranu vidím, že to ostatním nezaujatým ownerům přijde normální, takže  to už nebudu řešit dále.

 

Zkusím najít nějaké bezpečné místo, které ale bude pořád souviset s tématem kešky a nebude v kolizi. Snad se to podaří.

Jak psal Roman_Jaroměř  někam k plotu toho dětského hřiště - na severní straně směrem k Podharti.
 


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#27 Jakez

Jakez

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2020 - 1:43

Ještě máš možnost domluvit se s ownerem oné kolizní keše, zda by on nemohl posunout finálku mimo kolizi. Někdy je domluva možná.


  • 1

#28 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 631 příspěvků(y)

Publikováno 15 říjen 2020 - 11:43

Jinak díky všem, co se vyjádřili. Trochu jsem si zas rozšířil obzory, například o tom jak to bylo dřív. Nemůžu se zbavit dojmu, že je to pro moji keš absurdní až nespravedlivé. Na druhou stranu vidím, že to ostatním nezaujatým ownerům přijde normální, takže to už nebudu řešit dále.

Zkusím najít nějaké bezpečné místo, které ale bude pořád souviset s tématem kešky a nebude v kolizi. Snad se to podaří.

Absurdní a nespravedlivé to je. Ale rozkaz revírníkovi zní jasně. Při změně souřadnic nesmí projít žádná kolize.
  • 3

#29 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 7:17

.... Nemůžu se zbavit dojmu, že je to pro moji keš absurdní až nespravedlivé......
 

Absurdní ani nespravedlivé mi to nepřipadá. Je to i v jiných odvětvích a je to normální.

Např. ve starém baráku můžeš mít hliníkové elektrické kabely a nic se neděje... Jakmile rekonstruuješ, musíš dodržet nové normy a už ti ty kabely neprojdou...

Prostě staré se toleruje, ale při jakékoliv změně musíš dodržet to nové....


  • 16

#30 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2020 - 9:36

Ono se to dá ošulit, žejo. Prostě udělat "jakoby" finálku jen pro rewievra a na tom místě udělat stage s informací o skutečných souřadnicích finálky. Spousta keší to tak má. 


  • -6

#31 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2020 - 10:33

Ono se to dá ošulit, žejo. Prostě udělat "jakoby" finálku jen pro rewievra a na tom místě udělat stage s informací o skutečných souřadnicích finálky. Spousta keší to tak má. 

To je samozřejmě legitimní podvod. A až se to revírník dozví (a že jo), tak dotyčný owner bude mít problém. Další reakcí klidně může být další zpřísnění požadavků na zakládání nových keší.


  • 0

#32 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 17 říjen 2020 - 12:30

Nepravdivy waypoint ti vydrzi tak do dalsi kesky v okoli. Jeden priklad od nas:
V lesich nad Jabloncem dlouhe roky existovala ALR kes.
Po par letech v tech samych lesich jiny owner zalozil nocni kes. S finalkou si dost pohral, ale po odeslani k publikaci zjistil, ze je v kolizi s tou ALR. Vyresil to tedy tak, ze v systemu prepsal souradnice o sto metru zapadne.
Po roce prisel treti owner, ktery zalozil mysterku s finalkou u bezkolizniho pomnicku. Jenze podle systemu byl 100 metru v kolizi. Mel na vyber, jestli praskne hrace se kterym obcas sedi u piva, nebo reviewerovi napise ze kes presunul a do waypointu napise souradnice o sto metru zapadne. Vybral si tu druhou moznost.
Po dvou letech prisel ctvrty owner, ktery zalozil dal zapadne v rade tradicku. Ten uz ale na pivo nechodil, takze dnes je v tech lesich jedna tradicka, jedna mysterka na uvodnich souradnicich, a mozna dve odlovitelne archivalie.
  • 0

#33 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 140 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 9:31

Ono se to dá ošulit, žejo. Prostě udělat "jakoby" finálku jen pro rewievra a na tom místě udělat stage s informací o skutečných souřadnicích finálky. Spousta keší to tak má. 

Tak jako asi da, ale ono to 1. velice casto brzo vyleze na povrch... specielne mesta jsou na to nadherny :D 2. co myslis ze udela RW kdyz tohle zjisti :D - archivace bez nahrady, poznamka k nicku, ktera je viditelna i pro ostatni a nasledne treba revize vsech ostatnich kesi, pac jako ono, kdyz uz to nekdo udela jednou, nema problem to delat i nadale ze? Takze z toho v mem pripade jednou byla archivace 10 kesi a pekna poznamka u ownera ....


  • 6

Retired Sopdet Reviewer
Bývalý reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj


#34 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 10:10

To znamená, že se ti to podařilo objevit jen jednou? Protože já takových keší našel několik, co měli na vypočtených souřadnicích finálky stage, která se podle listingu sice tvářila jako finálka, ale na místě člověk zjistil, že to ještě finálka není. 


Tento příspěvek byl upraven od jidis: 28 říjen 2020 - 10:11

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama