Přejít na obsah


Fotka

Problematická eRouška


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#21 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 784 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 9:58

Hlavní problém eroušky vidím v tom:

- používá to tak desetina lidí

- prozatím (info stará několik dní) málokdo pozitivní dostal kód

- pozitivní člověk mezi lidi neleze, tj. má to význam jen pro dobu před testem.

- nepozná to že ten člověk byl za zavřeným oknem, apod.

Pochopitelně, zneužít se dá cokoli, ale člověk už dnes o sobě zveřejnil tolik údajů, že tohle už je bezpředmětné. A zloději si najdou jednodušší cestu, nejjednodušší je chodit v monterkách s taškou nářadí a při načapání nadávat, že si ho objednali a nejsou doma.


  • 0

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 10:37

Vzhledem k tomu, jak to nikdo nepoužívá a nikdo nedostal kódy, tak mám strašidelně mnoho kontaktů... :ph34r:

 

Kódy se už přeci posílají automaticky, ne? Jen mne trochu zarazilo, že je musís uplatnit do čtyř hodin, a když to nestihneš, musíš z někoho mámit znovuposlání. Možná se na to někdo pak vykašle. (obrazně i doslova)


  • 2

#23 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 11:20

Právě proto kódy posílají jen v jejich pracovní hodiny. Aby to ti postižení stihli zadat do aplikace, což by asi v noci nestihli

 

Edit: Přesně je to takto (cituji z e-rouska.cz): 

Platnost SMS kódu je 4 hodiny od odeslání. SMS se odesílají denně od 8:00 do 16:00. Pokud kód nestihnete zadat v termínu nebo jej zadáte špatně, kontaktujte nás prosím na info@erouska.cz


Tento příspěvek byl upraven od mirek454: 16 říjen 2020 - 11:26

  • 0

#24 Misha.in

Misha.in

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 169 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 11:20

Jestli se někdo umí podívat do kódu programu, zajímalo by mne, zda se dá "podívat" na uložená data, které aplikace ukládá do mobilu, a jednou za den odesílá, nebo jsou nějak zašifrovaná tak, že se nedají přečíst. Resp. zda se dá zjistit, kdy (čas) si jednotlivé data aplikace ukládala. (podle popisu na netu by tam měl být seznam- identifikátor a jeho datum a čas)

Proč se ptám. Zajímalo by mne zda je to kachna, nebo je to technicky možné....   Zdroj je "Jedna paní povídala" tak to berte s rezervou:

Vezmu telefon a schovám ho se zaplou aplikací u vchodu do baráku(bytu). jednou za den si pro něj zajdu, stáhnu data a po nějaké době mám přehled o tom, kdy v bytě někdo je a nebo není. "Prý" ideální pro zloděje... Tak bych rád věděl, zda je to absolutní "kachna"...

 

Je to absolutní kachna.

 

1) kontakt si erouška uloží až po blízkém kontaktu trvajícím alespoň 15 minut (jak dlouho vám trvá cesta do bytu?)

2) dle kódu nelze určit komu patří

3) kód se pravidelně mění


  • 3

misha_in.png


#25 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 12:36

Jsem pozitivni a ted uz se blizim konci prodlouzene karanteny.

 

Do karanteny jsem se dostal ze sveho rozhodnuti, neb jsem uz dost stary abych poznal, že ta choroba co na mne leze je jina nez vsechny co jsem prodelal a tak jsem se sel otestovat za vlastni penize neb jsem nechtel cekat na kolecko obvodak v pracovni dobe + test, alespon jsem usetril 3 dny s vysledkem pozitivni. A hned jsem doporucil kolegum aby sli na test.

 

Obvodákovi jsem zavolal druhy den, ze jsem pozitivni a docela mne prekvapila otazka: "Jak jste na to prisel?" Co na to rict.

 

Teprve po tydnu co jsem se rozhodl pro izolaci mne kotaktovala hygiena, to jsem uz vedel ze vsichni kolegove jsou negativni. O e-rousce nebyla rec, nabizel jsem trasovani z map.cz ale nebyl zajem a pote co jsem zdelil, ze jsem sel na testovani na sve naklady, tak nasledovala otazka: "Jak jste na to prisel?" Co na to rict.

 

V kazdem pripade ted vim kde jsem se nakazil a ze jsem diky vlastni predvidavosti jiz nikoho dalsiho nenakazil a k tomu mi hygiena nepomohla.

A dodnes cekam na sms s kodem pro e-rousku a jelikoz uz jde o termin cca 3 tydny prosvihly, tak se na to mohu jen vykaslat a jen si delam obraz o fungovani teto aplikace.

 

Doporuceni na zaver: vykaslete se na nejakou aplikaci, ta Vam nepomuze a radsi si doma udelejte zasoby potravin na 3 tydny (susene potraviny, mrazene potraviny, konzervy, polevky) nikdo Vam nepomuze neb budete prasivi a nejak to budete muset prezit sami, stejne tak leky (paralen, acylpyrin, brufen, neco na uklidneni zaludku a neco proti ryme) tady Vam taky nikdo nerekne co alespon trochu zabira. Zamnete se v byte a nikem nevylezejte. Myslete si, ze jste v ponorce na bojove akci a mesic se nevynorite a podle toho se zaridte.

 

Toz v kosce, ja uz ted na to budu koukat z druheho brehu a je to safra jiny pohled.


  • 17

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 16:20

A právě proto od 8.10. chodí ty kódy pro eRoušku automaticky. Takže argumentovat tím, že ti před třemi týdny žádný nepřišel, je trochu faul, ne?


  • 1

#27 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 16 říjen 2020 - 17:40

@ Solim: jenže to, jak jsi to udělal ty, je ukázka zodpovědného přístupu a ochoty utratit za test vlastní peníze. A to nejen u tebe, ale i u těch tvých kolegů, pokud na ten test všichni šli a sami si ho zaplatili.
 

Tomu dotazu doktorky “jak jste na to přišel” se ani nedivím, protože lidí, co jim volají, že mají Covid, jsou desítky denně.

 

Takových lidí jako Ty ale bude zlomek. Když to tak vidím okolo, tak většina lidí ty příznaky, které někdy nejsou až tak vážné, během 3 dnů v lepším případě proleží v posteli, v horším přechodí v práci, aniž by to někomu řekli...

Jinak u nás erouska zafungovala dobře. Manželka dostala zprávu, ze byla 6.10. s někým v kontaktu, do 5 dnů teploty, doktorka jen po telefonu (a díky té zprávě z erousky ji poslala na test bez nutnosti návštěvy), SMSku s kódem dostala do 6 hodin od zprávy s pozitivním testem a mě erouska “práskla” kontakt s manželkou hned druhý den.

 

Takže za mě má erouska smysl, protože je to poměrně dobrý “příznak”, že ta chřipečka nemusí být chřipečkou....

EDIT: Omlouvám se za naprosté OT ;-)


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 16 říjen 2020 - 17:44

  • 6

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#28 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 306 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2020 - 21:01

Přihodil bych ještě 2 články:

https://tech.ihned.c...e490013d4667ce5

https://tech.ihned.c...arusit-soukromi


  • 1

#29 vsa

vsa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 566 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 17:56

Konspirátoři musí počkat, tato verze je dle všech článků v pohodě. Problém je spíše po dvou letech již nezápatovanej Android a Google Play services sbírající o nás co se dá + mobilní operátoři.

 

https://www.lupa.cz/...romi-uzivatelu/


  • 0
VSA

#30 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2020 - 18:38

konspirátoři nepočkají, protože ti nediskutují, ti mají dávno jasno.


  • 6

#31 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 11:52

Ta eRouška stejně nefunguje.... :( Po deseti minutách před pusou už mám orosený a oslintaný celý displej...  :angry: :angry:


  • 5

#32 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 13:11

A kde jsi sehnal držák? Mě od toho bolí už obě ruce
  • 0

#33 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 451 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 13:45

zavařovací gumičky a za uši


  • 0

#34 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2020 - 13:55

Cože? Gumicky prisly? Zavolejte mi Stanika. Ten bude mit radost :)
  • 3

#35 jidis

jidis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 328 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2020 - 10:19

...

 

Toz v kosce, ja uz ted na to budu koukat z druheho brehu a je to safra jiny pohled.

No jen cca 90 dnů prý vydrží protilátky.  ;)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka